Lov - Lovački portal SRBIJALOV - www.srbijalov.com - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.

Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Video
 UPRAVA ZA ŠUME
 Lovačke pesme
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 Traži
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Da li mislite da će izbor Dragana Šormaza za predsednika LSS popraviti stanje u lovstvu Srbije, u LSS i u odnosima izmedju lovačkih saveza?

Stanje će se popraviti
Stanje će se popraviti
6% [12 Glasa]

Biće još lošije stanje
Biće još lošije stanje
36% [67 Glasa]

Neće se ništa promeniti
Neće se ništa promeniti
45% [84 Glasa]

Ne zanima me
Ne zanima me
12% [22 Glasa]

Glasova: 185
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 27.01.2014. 00:09

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije

Magazin PREDATOR

INTERMAKER
Galerija
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
DakiNS
 Ja sam juče uzeo izveštaj od izabranog lekara ali bez ikakve naknade, niti su tražili , sad da li je takva preksa ili zato što imam status RVI ne znam , uglavnom završih i pregled, (ko bi pomislio da sam normalanGrin)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

velja
 kod nas u Blacu je izvestaj izabranog lekara1000 din.a lekarsko u Krusevcu 3000,pre mesec dana sam radio zbog nove puske
8x57jsStari

Lala
 Evo jedan zanimljiv tonski snimak radio emisije od pre par nedelja, gde je gost bio Aleksandar Ćeranić, ex sekretar LSS, ex direktor firme Jelen LSS, i ekspert za lovstvo, a tema je upravo Zakon o oružju. Emisija je trajala oko 45 minuta.
Vredi poslušati!

YouTube Video
YouTube Video
Bogu 'fala, što sam Lala Smile

Tomash
 Odlično gostovanje.
Čovek jeste vrhunski stručnjak, za razliku od tetreba...

Planinko011
 Cini mi se da neko napisa da pored izjave o tome da ce se platiti razlika takse kad MUP donese visinu za kolekcionarsku (sto su meni rekli) neko rece da se potpisuje saglasnost o tome da mogu da vrse kontrolu kad im se ucini za zgodno???
Mislim oni mogu svakako kontrolisati a mi da nam slucajno ne bi uskratili pravo na oruzje ne bi bilo zgodno da se jogunima....Angry.
Bolje bi bilo da prekontrolisu malo po presevskoj doliniBesan

AcaNik
 Могу да преконтролишу само ако је власник присутан иначе не мора нико да их пусти унутра Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.

Tomash

AcaNik kaže:

Могу да преконтролишу само ако је власник присутан иначе не мора нико да их пусти унутра Smile

E moj Aco....

Pa zar si toliko naivan?
U ovoj "Državi" je moguće ama baš sve, a zakoni, naravno, važe selektivno.
Sirotinja plaća i ispašta, i nad takvima se MUP i država iživljavaju. Ako si bogat ili u politici, onda se ničega ne bojiš i zakoni tada nevaže. U suprotnom, ćutiš i pevaš, igraš po potrebi kad narede, samo da bi se smilovali i radili po zakonu, inače ONI odlučuju šta je zakon,
a sve to samo da sačuvaš to malo lovova nedeljom sa kerom i drugarima, a što nama svima pomaže da ostanemo koliko toliko normalni...

Ne budi naivan, čuvaj svoj lov, nema zakona u ovoj državi koji plavci neće tumačiti po nahođenju ili naređenju odozgo...

Lala
 Još jedan video snimak radio emisije posvećene Zakonu o oružju i municiji, ali ne samo o tome. Emisiju sam odgledao (odslušao) sa zadovoljstvom, prepoznajući u iznetim stavovima dobar deo onoga što smo mi forumaši pisali ovde na Srbijalov, a što smo neki od nas koji smo bili u prilici još kako promovisali i u razgovorima sa nadležnima, kad god je to bilo moguće - znam iz iskustva, iz prve ruke, jer smo u početku bili još kako osporavani, ali eto izgleda stvari počinju da dolaze na svoje mesto, pa mi se sve češće dešava da ljudi koji itekako mogu da utiču na dešavanja u lovstvu priznaju da smo bili u pravu. Nismo za džabe krečili! Grin
Emisija traje nešto duže od sat vremena, voditelj je Radoslav Lazarević iz NAOS (Nacionalna asocijacija za oružje Srbije), a gost je Aleksandar Ćeranić, expert CIC.
Emisiju možete pogledati klikom na link-sliku:
YouTube Video
YouTube Video
Bogu 'fala, što sam Lala Smile

canis aureus

Lala kaže:

Još jedan video snimak radio emisije posvećene Zakonu o oružju i municiji, ali ne samo o tome. Emisiju sam odgledao (odslušao) sa zadovoljstvom, prepoznajući u iznetim stavovima dobar deo onoga što smo mi forumaši pisali ovde na Srbijalov, a što smo neki od nas koji smo bili u prilici još kako promovisali i u razgovorima sa nadležnima, kad god je to bilo moguće - znam iz iskustva, iz prve ruke, jer smo u početku bili još kako osporavani, ali eto izgleda stvari počinju da dolaze na svoje mesto, pa mi se sve češće dešava da ljudi koji itekako mogu da utiču na dešavanja u lovstvu priznaju da smo bili u pravu.
Nismo za džabe krečili! Grin
...

OdobrenoBravo 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim

AcaNik
 Када је било време нису се чули. Сада могу да причају колико хоће, прошло је.
И хвала им за лекарски који су нам увалили!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.

tomo vrbas
 Tako je Aco 100% si u pravu hvala im za cutanje kad je tebalo da nas zastupaju pravili se svi nevesti sad kada su videli da njima to ne ide u dzep poceli da laju niz vetar i za vozom koji je prosao.

Tomash
 Nemojte baš tako...

Čovek nije bio neki imenovani organ u Savezu, već zaposleni (a ni ti imenovani/postavljeni organi nemaju ama baš nikakvu težinu u zakonodavstvu, već samo odgovornost za poslovanje Saveza), već organ u državnoj instituciji(ministarstvo, pokrajinski sekretarijat) , tako da.. ne osuđujte čoveka džabe....

Njegovo nije bilo da odlučuje niti da se sastaje i lobira kod zakonodavaca. Ako ćemo tako, hvala i Tebi ACO i Tebi TOMO, Hvala i Meni(Jer sam i ja direktor privrednog društva, koje btw nema veze sa lovstvom), jer i on je bio direktor privrednog društva, a ne postavljena glavešina u Pokrajini, ili Republici u ministarstvu, ili Sačuvaj me bože poslanik...

Ako ćemo nešto da mu zamerimo, onda to treba da bude nešto šta je radio kao Direktor Jelen Doo, ili nije radio, ako je neko ostao kratak za planska dokumenta, ocenjivanje trofeja, ili polaganje lovačkog. Ili je žmurio i ćutao na krađu u LSS (saučesništvo).

To za zakone, ima koga da krivimo....ove što sede(ponekad) u skupštini i članove radnih grupa za izradu zakona...

Ako je ćutao u LSS, ili nekoga zakinuo, i ja osuđujuem, a za ove zakone....nemojte grešiti dušu o čoveka....

Planinko011
 Na jutarnjem programu RTSa prolazi tekst da ide predlog da se za vlasnike nelegalnog oruzja ide kazna do 5 godina zatvora.
E sad, u prvi mah me vest ne dotice i moze da bude 20 godina ali opet imam dilemu protiv koga je ovo poostravanje.
Ako je to protiv lica koja vec imaju dosije i razna dela ja bih stavio od 5 do10 godina jer se zna zasto to oruzje imaju mada kako vidim pocesto pojedince i bukvalno love suprotstavljene bande pa je donekle razumljiva zelja da brane svoj zivot.

Ali opet, znam da je u dusi naseg naroda, kako ovde u svakoj generaciji neka sila prolazi a nekom i par puta za zivota, zelja da se ima oruzje i da se zavisi od toga da li ce se drzava i vojska slomiti kao 1914, 1941 i 1999god i da bar prag svoje kuce mogu braniti.

Ako ova drzavas krene paralelno sa svoje severne i juzne strane da trazi oruzje po kucama ja bih to postovao ali bojim se da ce potraga krenuti sa severa a da jug nece smeti ni da primirisu zbog verskog i nacionalnog "bratstva i jedinstva".
Iskreno prvi sam, koji bi da mu drzava iz nicim opravdanih razloga uskratila pravo na oruzje, krenuo u potragu za nelegalnim oruzjem sto kazu djedovi "Ako Turci i Svabe opet ovuda naidju".
Da izvinu pripadnici nacionalnih manjima koji Srbiju smatraju za svoju domovinu.

sasaruma
 Meni opet nije jasno protiv koga je uperena ova akcija ako uzmemo u obzir da su prvo unistili nas legalne vlasnike oruzja.I mislim da je drzava pokazala maksimum svoje sposobnosti razoruzavajuci upravo nas lovce.A ubedjen sam da na jugu nece biti sprovedena akcija razoruzavanja zato sto bi to verovatno bio povod za stvaranje nove unije malih zemalja.E da kolega Planinko pukla je jedna armija i 1991.

krilas
 ^ Greska! Prvo su unistili i razoruzali vojsku !
SrbijaBye

sasaruma
 Kolega Krilas, vi ste u pravu na zalostOdobreno

Podunavac
 Собзиром да осим непријатељски настројеног запада имамо и непријатељски настројено окружење, потреба за поседовањем оружја је сасвим рационална, јер се кроз векове показало да држава није увек способна да заштити своје грађане, него су појединци често препуштени сами себи. Ми Срби, као нација која се сама ослободила од моћне Отоманске царевине, разбила силну Аустро-Угарску војску на почетку првог светског рата и међу првима у европи устала против нацистичке немачке, треба да поштујемо и негујемо култ оружја. Да подржавамо легално наоружавање народа и уведемо редовно служење војног рока. А наши политичари све раде супротно и наводе воду на воденицу наших непријатеља. Плански и смишљено, сада већ могу да тврдим. Тако да је илегално набављање ватреног оружја опет постала реална потреба, а не предумишљај за почињење кривичног дела. А јадна је држава која свој народ доведе у такву ситуацију.
Tri prsta 2Kolce

Skoči na forum:
Reklame
Military shop

KWS

REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Članarina u Vašem LU za 2016/2017 god LOVAČKA UDRUŽENJA 26 26.12.2016. 21:24
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 105 05.10.2015. 09:30
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.

Online korisnika
Online gostiju: 26
Online članova: 0

Ukupno članova: 4,199
Najnoviji član: dejanr

Kalendar
<< April 2017 >>
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Rođendani Rođendan(i):

Poslednje vesti
Tekst iz magazina 'Dobra kob'
КРАГУЈЕВАЦ: ОДСТРЕЉЕНА СРНА У ЛОВОКРАЂИ
Skupština LSV
СКУПШТИНА ЈЕДНОГЛАСНО ПОДРЖАЛА РАД ЛОВАЧКОГ ...
Snimak emisije

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.

mrwa22250
· 22.04.2017. 16:57

Apinest,ziv bio i jos dugo lovio Rodjendan

sasaruma
· 20.04.2017. 18:46

Kolege srecan rodjendan Rodjendan iveli

mrwa22250
· 20.04.2017. 11:46

Kimi generacijo,al smo omatorili.Ziv i zdrav bio i dobar Ti pogled Rodjendan iveli

tomo vrbas
· 20.04.2017. 00:54

Hvala kolega Podunavac! iveli 3

tomo vrbas
· 20.04.2017. 00:53

Hvala kolega iveli 3

Podunavac
· 19.04.2017. 18:56

Срећан рођендан Томо. Да још много лисица одстрелиш. Rodjendan iveli 4

tomo vrbas
· 19.04.2017. 15:48

Hvala Daki isto vazi poziv na kolace i za vas iveli 3

DakiNS
OfflineAdmin
· 19.04.2017. 15:24

Tomo da si živ , zdrav i prav! I dobar pogled. iveli

tomo vrbas
· 19.04.2017. 10:08

Hvala druze aj na kolace i ovako po ovome snegu ne radis nista! Grin

mrwa22250
· 19.04.2017. 10:00

Tomo,lisicaru stari,cestitke i dobar pogled Rodjendan iveli

56,887,693 posete www.srbijalov.com - www.srbijalov.rs - www.srbijalov.info - www.srbijalov.org - www.srbijalov.net