Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
sasaruma
 Pa valjda ako covek prodje lekarski i sa,lupam 90 godina trebao bi da moze da dobije oruzje.E sad to opet treba proveriti ali u ZOOM-u.nisam naisao na ogranicenje u godinama,ali sve je moguce u nasoj zemlji.
 
ProfiHunter
 

Planinko011 kaže:

Juce posle posla sretnem kolegu iz MUPa koji radi na poslovima oruzja i priupitam kakva je procedura da mi cale vrati oruzni list na lovacku pustu na kojoj smo imali susvojinu tj oba imamo oruzne listove.
I covek me bas obradovaPravilo kad rece da moram da podnesem zahtev za nabavku oruzja sa urednom dokumentacijom a da dotle ne iznosim pusku u lov jer mi oruzni list nije vazeci.


Kolega,to je bila zakonska obaveza od kada je taj zakon stupio na snazi,da se u roku od 6 meseci ispravi tj.svi koji su imali dvojne oruzane listove da to prebace na jednu ili drugu osobu.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
Planinko011
 Na silu citam i ove zakone koji mi se odnose na oblast gradjevinarstva i urbanizam od koje jedem leba jer majstori od vlasti do vlasti nalaze sve gluplje zakonopisce.
Znam da sam ja nosilac dozvole za lp a da je cale bio kao drugi. Tako mi se bar cini jer tada nisam znao bas nista o tome.
Ali ako imam oruzni list ne vidim potrebu za nabavkom oruzja moze samo on da vrati dozvolu i potpise izjavu jer ionako ima 80 godina i nikad nije bio lovac (da li nabavljam drugu cev i da li moze cale da bude vlasnik kundaka i potkundaka a ja cevi?)

Sebi sam odredio neki jun dogodine kao termin kada vadim zdrastveno uverenje i menjam oruzne listove i ako donesu neku normalnu taksu od do 10-tak hiljada jednokratno trazim kolekcionarsku dozvolu.
Ako ocekuju moj doprinos svake godine ne treba mi.
 
kolega_LOVEc
 

sasaruma kaže:

Pa valjda ako covek prodje lekarski i sa,lupam 90 godina trebao bi da moze da dobije oruzje.E sad to opet treba proveriti ali u ZOOM-u.nisam naisao na ogranicenje u godinama,ali sve je moguce u nasoj zemlji.

Komsija bio da se raspita kako da izvadi nov oruzni listi lekarski pregled da odradi. Rekli su mu da se ne trudi da radi lekarski jer bez obzira na to nece dobiti, razlog jr to sto ima vise od 65 godina....Confused u zakonu nema takvih ogranicenja, mozda negde neki pravilnik ima....
Vim vi repellere licet
 
vajsmiler
 Jedino da napiše pismo i pošalje svim mogućim institucijama, počevši od lovačkog saveza Srbije, pa do ministarstva unutrašnjih poslova. Jer nepoznavanje propisa i pravilnika novog zakona od strane službenika policije je katastrofalno. Svaka policijska stanica drugačije tumači zakon. Žalosno je reći, ali istina je, da u policiji radi puno nepismenih ljudi.
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
Predator
 

vajsmiler kaže:

Jedino da napiše pismo i pošalje svim mogućim institucijama, počevši od lovačkog saveza Srbije, pa do ministarstva unutrašnjih poslova. Jer nepoznavanje propisa i pravilnika novog zakona od strane službenika policije je katastrofalno. Svaka policijska stanica drugačije tumači zakon. Žalosno je reći, ali istina je, da u policiji radi puno nepismenih ljudi.


Smean ROFL

Ako pošalje pismo na adresu LSS, neka to učini diskretno! Grin

Sasvim prirodno
 
Ivan
 Pozdrav svima,
dali neko zna nesto vise o porezu na oruzje kada je u pitanju kolekcionarska dozvola. Prema mojim saznanjima placa se 3.500 dinara godisnje bez obzira na broj cevi.
E sada ako vlasnik vec poseduje oruzni list za drzanje oruzja za licnu bezbednost ili vise oruzja takvog tipa (pistolji) zanima me koliko placa porez ili suprotno tome ukoliko ima 5 ili vise pusaka (lovacke puske, lov. karabini, mk puske) a ne poseduje pistolj da li uopste podleze oporezivanju. Sve to naravno pod pretpostavkom da dobije kolekcionarsku dozvolu.Confused
U rukama Mandusica Vuka......
 
dzudzubajac
 Kolega, porez se ne plaća na kolekcionarsku dozvolu već na oružje.
Znači ako imaš oružni list za držanje oružja za ličnu bezbednost, ti plaćaš porez na taj pištolj, nebitno da li imaš kolekcionarsku dozvolu ili ne.
Isti slučaj za lovačku pušku, karabin,...
Znači to što imaš kol. dozvolu ti ne umanjuje porez, već ti samo pojednostavi nabavku nove cevi, pošto ne treba da čekaš odobrenje već je odmah pazariš.
Ako hoćeš da ne plaćaš porez na pištolj, prebaci ga na sportsko oružje.

E sad, negde su pri izdavanju kolekcionarskih dozvola tražili od ljudi da potpišu papir kojim su se obavezali da plate taksu za izdavanje kol. dozvole, kada ista bude propisana. Ja koliko znam iznos se i dalje ne zna, video sam razne predloge od 3 do 33000 din, zvanično mislim da se još ne zna iznos takse.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
HANTER
 ZAKON
o izmenama i dopunama Zakona o republičkim
administrativnim taksama


Član 8.
Tarifni broj 30. menja se i glasi:
„Tarifni broj 30.
Stranom državljaninu za izdavanje:
1) odobrenja za unošenje oružja i municije u Republiku Srbiju 2.930
2) odobrenja za nabavljanje i iznošenje oružja i municije iz Republike Srbije 2.930”.
Član 9.
Tarifni broj 31. briše se.
Član 10.
Tarifni broj 32. menja se i glasi:
„Tarifni broj 32.
Za zahtev za izdavanje:
1) odobrenja za nabavljanje vatrenog oružja sa olučenim cevima (pištolji, revolveri, lovački karabini, malokalibarsko oružje) 5.360
2) odobrenja za nabavljanje vatrenog oružja sa glatkim cevima (lovačke puške) 2.560
3) odobrenja za nabavljanje konvertibilnog oružja 2.560
4) odobrenja za nabavljanje osnovnih delova za oružje 1.140
5) odobrenja za nabavljanje dugog automatskog oružja iz kategorije A 10.000
6) potvrde o prijavi držanja oružja iz kategorije C 1.650
7) odobrenja za nabavljanje kombinovanog oružja 2.560
8) rešenja kojim se odobrava spravljanje municije 31.890
9) rešenja kojim se odobrava bavljenje prometom oružja, osnovnih delova za oružje i municije 35.730
10) rešenja kojim se odobrava bavljenje obukom u rukovanju vatrenim oružjem 31.890
11) rešenja kojim se odobrava bavljanje popravljanjem i prepravljanjem oružja 31.890
12) rešenja kojim se odobrava posredovanje u prometu oružja i municije 35.730
13) rešenja kojim se odobrava prevoz oružja, osnovnih delova za oružje i municije 5.360
14) odobrenja za nabavljanje oružja, odnosno osnovnih delova za oružje radi dalje prodaje 5.360
15) odobrenja za raspoređivanje zaposlenih lica 5.360
16) rešenja kojim se odobrava izdavanje kolekcionarske dozvole 31.890
NAPOMENA:
Taksa iz ovog tarifnog broja ne plaća se za zahtev za izdavanje odobrenja za nabavljanje oružja, delova za oružje za potrebe streljačke organizacije.”.
Član 11.
Tarifni broj 33. menja se i glasi:
„Tarifni broj 33.
Za zahtev za:
1) izdavanje dozvole za nošenje oružja 8.000
2) slučaj izgubljene, ukradene, oštećene ili uništene dozvole za nošenje oružja 800
Za zahtev za izdavanje oružnog lista, registraciju, odnosno unos podataka o oružju u već izdatu ispravu za:
1) vatreno oružje sa olučenim cevima (pištolji, revolveri i lovački karabini, malokalibarsko oružje) 5.360
2) vatreno oružje sa glatkim cevima (lovačke puške) 2.560
3) konvertibilno oružje 2.560
4) kombinovano oružje koje ima olučene i glatke cevi 5.360
5) osnovne delove za oružje 1.140
6) dugo automatsko oružje iz kategorije A 10.000
7) slučaj izgubljenog, ukradenog, oštećenog ili uništenog oružnog lista 800
NAPOMENA:
Taksa iz ovog tarifnog broja ne plaća se za zahtev za registraciju oružja, odnosno unos podataka o oružju za potrebe streljačke organizacije.
Lica koja su posedovala oružne listove ili odobrenja za držanje oružja izdata po zakonu koji je važio do dana početka primene Zakona o oružju i municiji („Službeni glasnik RS”, broj 20/15), plaćaju taksu za zahtev:
1) za izdavanje oružnog lista sa mikrokontroler-čipom u koji se unose podaci o registrovanom oružju sa olučenim cevima (taksa iz stava 2. tač. 1) i 4) ovog tarifnog broja); 5.360
2) za izdavanje oružnog lista sa mikrokontroler-čipom u koji se unose podaci o registrovanom oružju sa glatkim cevima (taksa iz stava 2. tač. 2) i 3) ovog tarifnog broja). 2.560
Lica koja poseduju više komada registrovanog oružja iste vrste prilikom podnošenja zahteva za izdavanje oružnog lista sa mikrokontroler-čipom plaćaju samo jednu taksu.
Takse propisane u stavu 2. Napomene ovog tarifnog broja će se primenjivati za zahteve podnete do 5. marta 2019. godine.”.
Član 12.
Tarifni broj 34. menja se i glasi:
„Tarifni broj 34.
Za izdavanje odobrenja za iznošenje oružja i municije iz Republike Srbije 500
NAPOMENA:
Taksa iz ovog tarifnog broja ne plaća se za zahtev za izdavanje odobrenja za iznošenje oružja i municije iz Republike Srbije za potrebe streljačke organizacije.”.
Član 13.
U Tarifnom broju 37. stav 4. broj: „11.900” zamenjuje se brojem: „550”.
MIHAJLO
 
HANTER
 izmene zakona o republickim administrativnim taksama objavljene u SL glasniku 113/2017 17.12.2017. stupaju na snagu od sledece nedelje tj 8 dana od objavljivanja
MIHAJLO
 
Ivan
 Hvala na odgovorima. Bunilo me sto na sajtu poreske uprave stoji doslovce:

"Za oružje za ličnu bezbednost za koje je izdat oružni list za držanje oružja, odnosno kolekcionarska dozvola, porez je 3.500 dinara, a ukoliko je uz to izdata i dozvola za nošenje - 17.450 dinara."
U rukama Mandusica Vuka......
 
kolega_LOVEc
 

8) rešenja kojim se odobrava spravljanje municije 31.890

Znaci li ovo da je za samostalno punjenje lovackih patrona potrebno neko resenje?Hmmm
Vim vi repellere licet
 
Djurovic Djordje
 

kolega_LOVEc kaže:

8) rešenja kojim se odobrava spravljanje municije 31.890

Znaci li ovo da je za samostalno punjenje lovackih patrona potrebno neko resenje?Hmmm


Pretpostavljam da se ovde radi o punjenju patrona za dalji promet ne za sebe.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
HANTER
 ovo se odnosi na rešenje i za punjenje za lične potrebe, potrebe lovačkog i streljačkog udruženja, kao što kaže zakon o oružju i municiji.

Spravljanje municije
Član 21
Članovi streljačkih i lovačkih organizacija koji imaju registrovano oružje iz kategorije B i koji su obučeni za rukovanje eksplozivnim materijama mogu, na osnovu rešenja nadležnog organa kojim im je odobreno spravljanje municije za sopstvene potrebe i potrebe njihovih streljačkih i lovačkih organizacija, spravljati municiju u skladu sa propisima koji regulišu nabavku, upotrebu, promet i smeštaj eksplozivnih materija.

Znači pored uplate treba i obuka za rukovanje eksployivnim materijama i da zadovoljiš prostorno tehničke uslove, koji su mnogo rigorozni kao uslovi za prodavnice, streljačke klubove ili servisere oružja, tipa rešetke na vratima i prozorima, ventilacija, PP aparati, folija zaštitna na staklima, sigurnosna protivpožarna vrata sertifikovana i dr.
MIHAJLO
 
kolega_LOVEc
 Hvala puno na informacijama.
itanje
pa lepo kod nas zakon kaze, nije zabranjeno puniti municiju....
Smeko isto tako nije zabranjeno putovati na Mesec....
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Порез за ову годину
https://www.b92.n...id=1345787
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolelok
 čini mi se da sam dosta pročitao ali.....molim vas da neko napiše kako je prošao kad je otišao u sup da promeni stri oružni list za svboju staru pušku dvocevku iz osamdesetih ili sl.
 
Djurovic Djordje
 Procedura je ista za svakog, donosi se kopija i original obuke o rukovanju, lekarsko uverenje, uplata takse zavisi za koje oruzje, oruzni list, puska na uvid, uverenje iz suda da se ne vodi neki postupak, to je valjda to. Ko nema polozenu obuku mora da polaze.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Djurovic Djordje
 I da ima uplata za izradu oruznog lista.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
kolelok
 da li neko zna ima li razlike kod nabavke puške i zamene oružnog lista za registrovanu pušku
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,202,010 posete www.srbijalov.com