Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
Max011
 

Kile_ kaže:

Spartanac vrlo ljubazno i plemenito sa vase strane... Bas cinite lepu uslugu ljudima, uvek kad je frka nadje se neko da pripomogne nema sta... Kad svi propadaju uvek ima njih par koji profitiraju zbog toga... Isto se desava sava dobrim oruzijem koje zavrsi u sup, kao ide za unistenje, ali dodje cikica iz bg da ne kazem iz koje firme pokuca na vrata pokupi u suo na vrata pokupi sve sto valja i prodaje sve preko svoje fitme.... Eee srbijo muko i bruko...


U čemu je vaš problem kolega? Da li je vama iz ovog kluba ko šta uzeo ili otuđio? Gore lepo piše poziv zainteresovanima. Kad već lamentujete nad Srbijom napišite je makar velikim slovom! Zato molim administratore da ukoliko smatraju da gornji post nije primeren ovom forumu i da je nekom nešto oteto, otuđeno, bespravno uzeto , opljačkano ili slično ISTI OBRIŠU. Kao forum dužni smo da pružimo sve informacije u vezi sa mogućnošću amortizavanja neprimerenih odredbi nakaradnog zakona. Smatra se da je svaki imalac oružija poslovno sposobna ličnost koja zna šta je njen lični interes i račun pa će u skladu sa time postupiti na okolnost otuđenja oružija! A vama kolega hvala što brinete za tuđe kese . S poštovanjem Max011 ika
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Lala
 

Max011 kaže:

IPSC "SPARTANAC" iz Novog Sada

POZIV ZAINTERESOVANIMA

Poštovani,

Ako želite da zbog novog Zakona o oružju i municiji, predate oružje u mup (odnosi se na oružje koje je registrovano kao trofejno, i potrebno ga je preregistrovati, onesposobiti ili predati do 5-og Marta 2017. godine), umesto toga možete oružje ponuditi na otkup ili pokloniti Sportskom Udruženju za Praktično streljaštvo "SPARTANAC" iz Novog Sada, koje će snositi sve troškove odjave i overe ugovora.

Kontakt telefon: 063/542-444


Zaista ne vidim ništa loše u ovoj ponudi streljačkog kluba 'SPARTANAC'. Šta je bolje, kad je donet ovako loš zakon: predati oružje na uništenje, onesposobiti ga (uz plaćanje troškova i taksi) ili ga ponuditi nekom ko će sa njim moći da radi na popularizaciji streljaštva? Posebno što,kako već piše, da će taj klub snositi troškove odjave i overe ugovora! Pa ako je neko u situaciji da mora da se lliši oružja, onda je sigurno ova opcija sa otkupom ili poklonom mnogo bolja nego pretopiti oružje.
Ne razumem zašto se neko buni na ovakav po mom mišljenju korektan predlog/ponudu.
Da podsetim samo da Novi Sad ima dvostrukog evropskog i dvostrukog svetskog prvaka u IPSC praktičnom streljaštvu, o tome smo pisali na odgovarajućoj temi. Zašto bre ne pomoći razvitku tog sporta?
Koliko znam ovaj oglas je objavljen na FB kao komercijalni, plaćeni oglas, a ideja je po mom mišljenju dobra, jer niko tu ne zaraduje na nečijoj nevolji, nego ulaže u razvoj streljaštva.
Jedina prava nevolja je nakaradan zakon koji je po svemu sudeći donet pod pritiskom spolja, i nikako nije u interesu gradjana Srbije.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sasaruma
 Da li neko od kolega zna kako funkcionise pozajmljivanje oruzja po novom zakonu?
 
dzudzubajac
 Je li neko u skorije vreme dobio nabavku za pištolj?

Kod nas odbijaju, može samo "ako je život ugrožen".
Pokušao je jedan kolega sa žalbom ministarstvu, pa čekamo odgovor (inače ima čovek više pištolja i pušaka, aktivan lovac).

Za sportsko streljaštvo neće ni da čuju, čak ni u slučaju da je čovek aktivan član streljačkog udruženja. Bili su vrlo uvređeni kad im je prezentovan zakon i član koji spominje "opravdanu" nabavku za te potrebe...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
sasaruma
 Brat je ovih dana izvrsio preregistraciju oruzja i posto ima pet kom.oruzja stekao je uslov za dobijanje kolekcionarske dozvole.Podneo zahtev i dobio kol.dozvolu na koju može da kupi svo oruzje iz B kategorije bez podnosenja zahteva za nabavku,znači kupi i prijavi,plati taksu za registraciju i to je to.
 
dzudzubajac
 Kolekcionarska?
Daj detalje, šta su tražili, koliko košta itd Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
sasaruma
 Svaki vlasnik oruzja koji ima 5 kom.oruzja ima pravo na kolekcionarsku dozvolu. Znači kada je izvrsena preregistracija podnosi se zahtev za kolekcionarsku dozvolu koi kosta 800din.
 
sasaruma
 Svaki vlasnik oruzja koji ima 5 kom.oruzja ima pravo na kolekcionarsku dozvolu. Znači kada je izvrsena preregistracija podnosi se zahtev za kolekcionarsku dozvolu koi kosta 800din.
 
vajsmiler
 "Ako je život ugrožen", i onda, ako je nekom ne daj bože stvarno život u opasnosti, i upotrebi svoje oružje kako bi odbranio svoj i živote najbližih, oduzimaju mu oružje i optužuju ga za prekoračenje nužne odbrane. A ta kolekcionarska dozvola, to je sramota da su tako nešto izmislili, trebalo bi da se omogući svakome ko jednom prodje proceduru za nabavku oružja da bez problema kupuje svako novo oružje, jer koja je svrha da se ponovo prolazi ista procedura i da se čeka po mesec ili dva da reše zahtev...Ako je neko jednom podoban za posedovanje oružja, on ne bi trebao da ponovo prolazi tu proceduru svaki put kad želi da nabavi novi komad oružja, to je moje mišljenje, ali naravno cilj ovog zakona nije to, nego nešto drugo, znamo mi vrlo dobro šta...
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
canis aureus
 

sasaruma kaže:

Svaki vlasnik oruzja koji ima 5 kom.oruzja ima pravo na kolekcionarsku dozvolu. Znači kada je izvrsena preregistracija podnosi se zahtev za kolekcionarsku dozvolu koi kosta 800din.


Jesu li dali kakvo obaveštenje o porezu, na godišnjem nivou, na kolekcionarsku dozvolu?
Raspitujem se i još nema pouzdanih informacija a neki kažu da će biti oko 150e ... neki kažu da će se tačno znati "posle izbora"?!?!
Zbunjen
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasaruma
 

canis aureus kaže:

sasaruma kaže:

Svaki vlasnik oruzja koji ima 5 kom.oruzja ima pravo na kolekcionarsku dozvolu. Znači kada je izvrsena preregistracija podnosi se zahtev za kolekcionarsku dozvolu koi kosta 800din.


Jesu li dali kakvo obaveštenje o porezu, na godišnjem nivou, na kolekcionarsku dozvolu?
Raspitujem se i još nema pouzdanih informacija a neki kažu da će biti oko 150e ... neki kažu da će se tačno znati "posle izbora"?!?!
Zbunjen
U sup nista kao ne znaju vezano za porez.A licno sumnjam da drzava nije spremila neku zamku.Naj smesnije u zakonu je ono o pozajmljivanju oruzja znaci uzimam oruzje na poslugu od brata i moram da navedem u kojem lovistu lovim i ta potvrda vazi jedan dan,sto znaci da moram da stignem iz Rume na Grmec u lov i nazad za Rumu u roku od 24 sataSmeko
 
AcaNik
 Закон о оружју и муницији нема ништа са порезима и није ни чудо што не знају у полицији. Не знају ни оно што би требало да знају а тек да знају нешто везано више за друго министарство.
Фебруар је прошао а нова такса и порез за Колекционарску дозволу нема! Тако да га неће ни бити за ову годину. Нема потребе ни да буде пореза на Колекционарску јер је то само папир који омогућава да се набавља оружје без набавне а других прописом је регулисан порез на оружје.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 U pravu si Aco u potpunosti policija nema veze sa porezima niti oni to znaju. Medjutim problem je sto se ne znam kolika ce biti administrativna taksa za izdavanje kolekcionarske dozvole. Sada se placa 800 dinara, a ujedno se potpisuje izjava da to nije navodno jedina taksa koja ce biti naplacena, odnosno da ce potpun iznos biti utvrsjen novim zakonom o administrativnim taksama. Sto moze da napravi problem obzirom da cemo tako doci do retroaktivne primene propisa.
RK
 
AcaNik
 За ову годину смо мирни јер у порезима и таксама за ову годину је нема. Логички уопште не видим зашто би се она и опорезивала када је њена поента само лакша набавка оружја лицима која већ имају више комада оружја. Друго ништа не добијаш са њом.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 Bas tako Aco nema razloga za posebnim oporezivanjem ti tu dozvolu koristis samo radi lakse nabavke. Ukoliko imas 5 pistolja i revolvera postpuno je svejedno da li su registrovani na kolekcionarsku ili pak na dozvolu za drzanje
RK
 
slave77
 Pozdrav ,
interesuje me da li neko ima iskustva sa nabavkom delova oruzja iz inostranstva preko online kupovine-konkretno iz USA. Delovi koje bih porucio nisu
osnovni delovi oruzja, vec razne oprugice , poneka polugica, zastitnik okidaca..
Da li je to dozvoljeno uvesti preko carine na ovaj nacin, i da li carinici prave problem?
 
slave77
 Da se nadovezem na temu , a ne tice se mog prethodnog posta. Jedno pitanje mi se namece, sta li je sledece u vezi zakona o oruzju?!
Nece li mozda za par meseci ili godinu dana, doneti novi zakon ili podzakonski akt gde ce ukinuti kategoriju kolekcionarske dozvole, ili izmisliti neki nepodnosljivi iznos poreza na taj "luksuz".
Mislim da novim zakonima nazadujemo kao gradjani ove drzave u svakom pravcu. Njihovim izglasavanjem, a i primenom idemo u rikverc..

Rekao bih sto mi je na umu, al nov sam ovde, zamerice neko..
 
Nidza
 Pozdrav,

potrebna mi je informacija, da li važi uverenje za obuku o rukovanju vatrenim oružjem iz 2015. godine.
Rešio sam da podnesem zahtev za odobrenje (pištolj je u pitanju), da li je uverenje koje posedujem važeće ili ću morati na ponovno polaganje ?

Hvala unapred. Smile
 
lakistrike95
 Validno je uverenje, uverenje ima trajnu vaznost sto se tice zakona trenutno. Kolega sta navodis kao razlog nabavke? Napisi i proceduru kada sve prodjes, nije lose znati kakva je procedura sto se oruzja za licnu bezbednost tice.
 
sasaruma
 

Nidza kaže:

Pozdrav,

potrebna mi je informacija, da li važi uverenje za obuku o rukovanju vatrenim oružjem iz 2015. godine.
Rešio sam da podnesem zahtev za odobrenje (pištolj je u pitanju), da li je uverenje koje posedujem važeće ili ću morati na ponovno polaganje ?

Hvala unapred. Smile
Kolega ako si polagao za pistolj onda vredi.Ako si polagao za neko drugo oruzje npr.lov.puska ili lov.karabin onda moras opet u streljanu da pucas iz pistolja s tim da si oslobodjen teoretskog dela obuke,tako je bar bio slucaj sa mnom u streljani u Sremskoj Mitrovici.E sad sto se tice razloga nabavke pistolja to ne znam, meni za MK pusku traze da sam clan nekog streljackog drustva sa vazecom clanskom kartom.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,787 posete www.srbijalov.com