Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
sasaruma
 I meni je to cudno obuka za 3000 dinara.
 
AcaNik
 Ех зашто ми немамо оваквог председника
https://www.krsta...e-zavrsen/
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sasaruma
 Pa i nas predsednik zastupa vlasnike oruzja,ali one ne legalne.Tuzno je ovo u Srbiji postadosmo taoci sopstvenog oruzja.Tako se nekad zamislim,pa mi padne na pamet da predam svo oruzje dobrovoljno.Ovako moramo da razmisljamo da li ce se zena posvadjati na poslu,deca u skoli itd itd.Ali naravno ne damo se.Mozemo samo da se nadamo da ce ovu nasu agoniju prekinuti neki normalan 'politicar',sto je naravno daleko od realnosti.Kolce
 
Milos_R
 Tacno tako sasaruma, tuzno je da tuznije ne moze biti. Na sve moguce nacine pokusavaju da nam istrgnu oruzje iz ruku, a ako ne damo oruzje onda moramo novac za razne takse, nove oruzne listove, odobrenja i uverenja svakakva, ne bi me cudilo da uvedu porez na lovacko oruzje. Ali ne damo se, ceracemo se jos. Necemo dozvoliti da politika i sistem uticu na nasu ljubav prema ovom komadu metala koji imamo i koji nam daje toliko lepih uspomena da se to nijednom taksom ne moze platiti.
Milos
 
DakiNS
 

AcaNik kaže:

Ех зашто ми немамо оваквог председника
https://www.krsta...e-zavrsen/



Klasično zapadno licemerje !

Svojim državljanima omogućuju sve , a sa druge strane vrše pritisak na naše vlasti da nas na sve moguće načine razoruža . istina s obzirom da vlada na sve moguće načine otima poslednji dinar svojim građanima iz džepa , a time direktno pomaže zapadnjacima da nas gaze kad i kako hoće.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Немам ништа против да и наша власт омогући нашим грађанима све Smile
У ствари америка је напала тадашњу тадићијеву власт јер је уништио оружја више него што је било потписано споразумом и тиме променио однос између Србије са једне и Бих и Хрватске са друге. Под њиховим притиском је каснија власт кренула да пуни магацине. ..... да не давим сада са свиме.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Barbarosa
 

AcaNik kaže:

Немам ништа против да и наша власт омогући нашим грађанима све Smile
У ствари америка је напала тадашњу тадићијеву власт јер је уништио оружја више него што је било потписано споразумом и тиме променио однос између Србије са једне и Бих и Хрватске са друге. Под њиховим притиском је каснија власт кренула да пуни магацине. ..... да не давим сада са свиме.


Aco ....Bravo 2
Nama stalno neko drugi kriv, a mi jadni sve pošteni i naivni.
 
Srem
 Ako ćemo iskreno , uskraćivanje odrećenih prava vlasnicima oružja je počelo davno , ovo je samo nastavak koji očigledno nema niko volju da zaustavi , i uvede to u neke razumne okvire.

Zar nam nisu baš ti vlastodršci pre te 2000-te kako se ovde spominje ,zabranili nošenje oružja , valjda su smatrali da je dovoljno što ga možemo nositi po kući ! Dalje ....

Uveli vlasnicima legalnog oružja , porez na oružje , porez koji nije poznat u civilizovanom svetu ! Baš " PatriJotski " nema šta !
Red je da se setimo kako je to krenulo ..

Ovi što su došli na vlast posle 5 oktobra , umesto da su odmah ukinuli taj debilan porez , oni ga još uvečavali . Katastrofa
Na kraju je sve rezultiralo ovim zakonom što danas imamo .

Došli smo u situaciju da je godišnji porez skoro skuplji od nekog Zastavinog pištolja , jer večina vlasnika oružja ,bar kratkih cevi ima oružje ovog proizvođača .
 
AcaNik
 Закон о оружју и муницији не регулише порез! То регулише закон о порезима на употребу, држање и ношење добра.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
krilas
 ^ Dobro Aco , nemoj biti bukvalan, to odanvno znamo, covek je samo izneo hronoloski red desavanja.
Siroma
 
AcaNik
 Нисам буквалан, већ прецизан. Али хвала на мишљењу које имаш о мени.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
krilas
 Izvinjavam se ako sam te uvredio ( nije mi bila namera) . Istina je da si precizan, ali je istina i sto je kolega Srem napisao.
Siroma
 
krilas
 http://www.mojnet...zabi/88244 E pa... i mi smo pred kljucanjem i vise izgleda da ne mozemo da iskocimo!
Siroma
 
sasaruma
 E bas tako.
 
krilas
 E to je sistem, i bojim se da je ovo samo vrh ledenog brega, da nas ruzne i tuzne vesti tek ocekuju! Ovde mislim na mnogo vaznija nacionalna pitanja. I bice i sta sad mi tu mozemo... ??? A u stvari su to vec odavno resili i samo nam guraju na kasicicu ( da se ne predoziramo ) lose vesti, i naravno nisu oni krivi , vec neko ( ko li ) drugi i da su stavljeni pred svrsen cin, a sve to zarad mira i puta u evropu, koja nas nece i kojoj sluzimo za potkusurivanje.
Siroma
 
Srem
 Закон о оружју и муницији не регулише порез! То регулише закон о порезима на употребу, држање и ношење добра.

Naravno , da to regulišu različiti zakoni , to je bar jasno !
Ali sve je to proizvelo ovo što danas imamo , cilj je i bio da se malo podsetimo kako je to krenulo .
 
Lala
 Kolega Srem, a i ostale kolege: jedna karika u ovoj diskusiji vam nedostaje, a verujem da vam je svima potpuno nepoznato da je naša prepametna vlast donela jedan strateški akt pod nazivom 'STRATEGIJA
KONTROLE STRELJAČKOG I LAKOG ORUŽJA U REPUBLICI SRBIJI ZA PERIOD 2010-2015. GODINE'.
Ovaj novi Zakon o oružju i municiji je direktna posledica usvojene Strategije, i donet je na samom isteku perioda važenja Strategije, ali je počeo da se primenjuje godinu dana kasnije.
Ko ima živaca neka pročita strateški akt, pa će naslutiti šta nas još čeka u skoroj budućnosti. Evo link:

http://demo.parag...5_0428.htm

I ne zaboravite jednu vrlo bitnu činjenicu: predsednik naše delegacije za saradnju sa NATO je upravo Dragan Šormaz, predsednik LSS.
I još jedna činjenica, o kojoj sam pisao na naslovnoj strani tekst, koji je posle preuzeo Duško Ilić iz NAOS bez navodjenja izvora i potpisao ga on (što mu jako zameram, nije fazon!), tekst je i Predator preneo (ali su naveli izvor!), dakle, to je tekst koji se tiče jedne NVO pod nazivom SEESAC (South East Europe Small Arms Control - Kontrola lakog oružja u jugoistočnoj Evropi), koja ima sedište na N. Beogradu, i koja radi po direktivama i uputstvima NATO i EU a pod okriljem UNDP. Sve naši, moj do mojega!

South Eastern and Eastern Europe Clearinghouse for the Control of Small Arms and Light Weapons (SEESAC)
Bulevar Zorana Đinđića 64
11000 Belgrade
Serbia

Telephone:
(+381) 11 415 5300
Fax: (+381) 415 5499
E-mail:

Bavite se posledicama, a uzroke niko ili ne zna ili ne pominje. Možda je i bolje tako, manje ćete se jediti. Smile Garantujem vam iz prve ruke da ni naši lovački funkcioneri nisu imali pojma o ovome dok im JA nisam rekao (nekima od njih). Do podataka sam JA lično došao sasvim slučajnom pretragom i surfovanjem po internetu.

Za razoružavanje jugoistočne Evrope (Balkan) je novim planom SEESAC za period 2016.-2019. predivdjeno preko 6 miliona dolara (ili evra, 'bem li ga da ne tražim sada). Znači samo za aktivnosti na stvaranju uslova za razoružanje tolike pare... Ako jedna lovačka puška vredi u proseku 250 evra, za 6 miliona evra može da se izbriše 24000 pušaka, za četiri godine. Ili da se izlobira donošenje zakona i propisa koji će razoružati barem tri puta više ljudi.
Razmišljajte globalno, drage kolege. Pokušajte da mislite kao neprijatelj lovaca Srbije pa će vam biti jasnije.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Kazu mi stari ljudi da je nekada za izdaju drzave i naroda izdajnik streljan,a danas ih nagradjuju foteljama i koje kakvim titulama!
 
krilas
 Kolega Lalo, nije tacno da bas svi nisu znali za tu organizaciju, ali nema veze. Koje sve NVO postoje i sta sve "rade" i za "koga", vec je bar zadnjih godinu dana jasno, ALI nije jasno "KO" je uzeo te pare?! I da li je moguce da drzava odnosno politicari rade PROTIV svog naroda i drzave ?!
Siroma
 
DakiNS
 Eh kolega , šta misliš odakle i od koga tapetari dobijaju pare ( ne računam onih protuzakonitih 800000 dinara lovačkih para od Uprave za šume).
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,690 posete www.srbijalov.com