Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački prepeličar


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački prepeličar
Lala
 Na predlog člana Betula Šumadinac.
Nemački prepeličarje zaista retka rasa pasa, i mene zanimaju iskustva iz prve ruke.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
kimi
 Izgledom i građom podseća na malog misterlendera
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Betula Sumadinac
 Kolege,znam da ih ima Milan Ponjavic poznatiji kao "Dulovac"iz Gm...
Od njega i uzimam stene,pokazivao mi je snimke ,slike,pas izuzetan,javlja sledoglasno zeca ,fazana,radi izuzetno krvni trag,aportira zeca ,lisicu,ranjena divljac ce mu "gotovo"nemoguce otici,i jako je bitno sto je pas prvenstveno za brdsko planinske terene,i specijalista je za gustise ,granje kupinjake i slicno gde neki drugi psi ne mogu prici,
Ja sam do prosle godine u Kragujevcu lovio sa poenterom ali lovim 2 sata po livadi i onda kada se predje na sumu,gustis ,gde sve "vrvi"od lisica i sakala mogu samo da placem i tada sam prelomio da predjem na ovu rasu ...
Nadam se da ce ljude zainteresovati i da ce se pojaviti neki snimak ili slika iz lova ...
Vladimir Betulic
 
AcaNik
 Због чега са поентером ниси могао да ловиш по шуми?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Betula Sumadinac
 Pa desavalo mi se x puta da pas stane u marku i da ga ne vidim u vecim kompleksima suma a i jos veci problem su mi predatori kojih kod nas ima jako puno ,drugar sa brakircima je odstrelio par lisica i sakala na istom terenu
gde i ja lovim , i mnogo je kod nas zadnjih godina zaraslo loviste ,pogotovo kupina i mislim da tu poenter iskreno nema sta da trazi,a i iskreno volim u sumi sporijeg psa po mogucstvu sledoglasnog i ostrog psa ,kao npr Nlt sa kojima sam lovio na samom svom lovnom pocetku 2008..
Vladimir Betulic
 
AcaNik
 Зар није поентер вишљи од овог немца?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Betula Sumadinac
 Naravno da je vislji ,ali Prepelicar radi sporije,slican je springer spanijelu samo sto je ostriji ,napada svinju,ulazi cak i u jazbinu,ostar pas kao i vecina nemaca ,mislim da je za brdsko planinske predele prava rasa ali boze moj videcemo..
Vladimir Betulic
 
givan
 Da li moze kontakt ko ima stence na prodaju,pošto me veoma interesuje za lov?
Inace,planiram da ih koristim u brdsko-planinskom lovištu.
 
Betula Sumadinac
 

givan kaže:

Da li moze kontakt ko ima stence na prodaju,pošto me veoma interesuje za lov?
Inace,planiram da ih koristim u brdsko-planinskom lovištu.

Ja znam da prelepelicare drze 3 ili 4 coveka u Srbiji ,ovog jednog znam kog sam pominjao u prethodnom pisanju,a stence je bas bas tesko naci,bukvalno nigde nema nijednog prelepicara na oglasima ,znam da je ovaj nas kolega lovac prve pse pre dve tri godine uvezao iz ceske mislim ,ali boze moj valjda ce se rasa prosiriti i dokazati i kod nas ..
Inace imam par slika iz lova sa njima ali iskreno nisam uspeo da ih ubacim ovde ...
 
AcaNik
 Требао би прво да хостујеш слике па онда да их линкујеш овде.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Betula Sumadinac
 

AcaNik kaže:

Требао би прво да хостујеш слике па онда да их линкујеш овде.

Iskreno nemam pojma,probao sam nesto ali ne ide ali eto rado bih prebacio preko vibera pa mozes ubaciti ako zelis ,eto ljudi da vide par slika prepelicara kod naseg lovca ..
 
AcaNik
 Да пошаљеш мени на вибер да ја убацим? Ок, није проблем
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
AcaNik
 Слике од Колеге.
Изгледа да и они знају да буду мргуди као бретони Smile

image.ibb.co/eGen8K/0_02_04_0de49729909013ecba2676e524f87b9ce4be61b960d91f39513a094d13e5f5df_3dc0a845.jpg
image.ibb.co/iaiEoK/0_02_04_778437ba2c22dd8370e4c202513cfdcecb83b48a9bea4b314a98651be7b2e4e7_da889d20.jpg
image.ibb.co/in4yFz/0_02_04_a5f8377a3a81bdbfac42044b38a81fce27569c6a27a134054fceb2768d8be906_6fdaa288.jpg
image.ibb.co/igyEoK/0_02_04_a5387acd9843c8af59f22e9d7a47d8b991a55fb99a4f8164710f6491ab6cd42f_a596bc8f.jpg
image.ibb.co/eVckvz/0_02_04_bddc2cc95e75c20095fde100fe953bcd06956d8f7650e647a537046cb24369bc_754225b7.jpg
image.ibb.co/ikqihe/0_02_04_d0c8269f2088a6cd3118fde6004722b6e15c14ebc7a066ab6b21699829c547bb_3c9c0e71.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Betula Sumadinac
 Hvala kolega,bice jos slika ..
 
AcaNik
 image.ibb.co/gbrinz/0_02_05_6cb7ba7a79c494f4858cb55cdcfd24cadeba45a2b20c923a6ef3f1ae8beae18e_bdf836d6.jpg
image.ibb.co/mEoUSz/0_02_05_8e30f3da874ae92e1d6972cbf448568299b2ec3b9e393820d0bffd667e6fc58a_9f1b53fc.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Betula Sumadinac
 Zahvaljujem se kolegi Aci sto je izbacio sliku mog malca koji je stigao u sumadiju pa cemo videti kako ce se pokazati ova rasa..
 
Betula Sumadinac
 Evo posle vise od mesec dana da se javim i iznesem prve utiske o stenetu ,koje je preko mesec dana kod mene,jer verujem da ce neke kolege zanimati relativno nova i jos redja rasa kod nas ..
P.S Stenac ima 3 meseca i hiperaktivan ali bukvalno ne staje ,apetit neverovatan ,bukvalno su mi ovako samo jeli ostrodlaki nemci mada ni to nisam siguran...
Poceo sam da ga izvodim u polje ,vec se interesuje mada je jos u fazi ispitivanja i igranja,ali moram napomenuti da vec sa prvim bacanjem aporta iz sale stene je aportiralo i od tada vev svaki dan po 1 ili 2 puta mu radim aport i bukvalno skoro savrseno donosi sto me je jako zacudilo dok se nisam oko ove rase konsulovao sa kolegama lovcima i odgajivacima iz Hrvatske ,koji su mi rekli da je nemacki prepelicar ili nemacki springer bukvalno na nivou ritrivera sto se tice aporta pogotovo iz vode a samim tim i sa suvog ,i da mu je specijalnost i da mora donositi patku po svim vremenskim prilikama,zeca i lisicu ...Izvinjavam se na dosadi ,eto toliko za sada od mene kolege o ovoj novoj rasi kod nas ,ako nekoga nesto bude zanimalo neka pita ...Dobar pogled kolege ..
Vladimir Betulic
 
betula
 Pozdrav drage kolege ,evo javljam se posle nesto vise od 4 meseca ,zadnji put stene je imalo 3 meseca a evo sada oko 7,5 meseci ,pa da kazem nesto o ovoj rasi sto sam naucio kroz odgoj i pocetak obuke ..
Prepelicar je izuzetno halapljiv na hranu,napreduju izuzetno,izdrzljiv na najvecu zimu,vodjen na -10 ,-15 u polje ,pokazuje izuzetnu volju za rad ,jako privrzen pas ,obozava igru kao vecina stenadi,a posebno sam odusevljen njegovim urodjenim aportom kao sto sam i pisao u nekom prethodnom postu ,poceo je sa 2,5 meseca donositi kroz igru razne predmete a evo danas bukvalno donosi nepogresivo zeca ,fazana ,goluba ,i pravilno predaje ,normalno uz komandu"sedi "prvo ,sto se tice toga prezadovoljan ...
Vrlo lako uci i jako je pametan pas ,jako lako se naucio da ne dira macke ,kokoske ,da ne izlazi iz dvorista ,bukvalno sve sto sam probao sa njim naucio je ...
Polje sto je verovatno najbitnije ,preko zime sam slabije izlazio zbog posla i ranog mraka,zadnjih desetak petnaest dana skoro svakodnevno smo u polju ,nazalost ima jako jako slabo divljaci,pas pokazuje volju za radom,ne ide daleko ,spusta nos ,radi sporije od pticara ,terijera ,nesto za sada u rangu bretona po brzini,ide kroz najvecu kupinu,trnje ,kroz svaki krs ,glas jos nijr pustio,cini se da mu jos treba vremena da sazri i da se otvori...
U medjuvremenu radimo na sirenju rase ,par lovaca se javilo preko fb ,culi su da sam poceo sa ovom rasom i svasta ih nesto zanima ,i ljudi su odlucili uzeti po stene pa cemo videti konkretne rezultate sa ovim psima ...
Pozdrav kolege i drugari do sledeceg pisanja..
 
DakiNS
 Lepo kolega što si zadovoljan sa radom psa , samo ima jedna stvar , pretpostavljam da nisi video mnogo dobrih bretona u radu , pa brzinu rada bretona stavljaš ispod rada ostalih ptičara . Moram te razuveriti i reći da grešiš.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 А и није ти то нека зима -10 до -15. Мој је ловио до -28 Smile Са Бретоном може да се упореди само други Бретон Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački kratkodlaki KINOLOGIJA 6923 15.09.2022. 18:20
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački lovni terijer KINOLOGIJA 1083 18.01.2018. 20:44
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,254,908 posete www.srbijalov.com