Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sellier&Bellot (Za olučene cevi)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sellier&Bellot (Za olučene cevi)
canis aureus
 Barnes XLC
jedan drugar ga koristi u kalibru 8x57JS i toliko je zadovoljan da "dok ga god bude bilo po našim prodavnicama samo ću njega da koristim! Odličan metak!"
Prvo što hvali je mnogo bolja preciznost od drugih lovačkih konstrukcija zrna.
A drugo je da uvek pravi prostrel uz manja oštećenja na mesu iako divljač vrlo često ostaje na mestu nastrela.
-video sam da na srnećoj divljači pravi stvarno malo štete a dve koje je odstrelio sa XLC, koje sam imao priliku da vidim, jedna je "ostala u vatri" a druga je odnela 10tak metara. Prva je gađana na sigurno 180m a druga na ne više od 120m, pogotci "školski"...
Takođe odstrel jednog mladog vepra težine 110kg sa XLCom je izgledao "idealno"! Daljina 80-90m, pogodak u vrat uz plećku, ulazna koliko i zrno a izlazna prečnika dvodinarke, ... i pad u vatri(sa takvim pogotkom bilo kojim zrnom situacija bi bila slična ovoj ali ...)

Da li je iko od Vas koristio Barnes XLC i kakva su Vaša iskustva sa "plavcem"?!?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
vlada lovac
 Koja mu je cena, ja bi probao vrlo rado već pri sledećoj nabavci municije jer Gromom nisam zadovoljan što se tiče preciznosti, a čekao sam 5 meseci da pojavi u radnjama
 
canis aureus
 Stvarno se ne sećam cene ali mislim da je bio u Snajperu 180din/kom
Možda da ih nazoveš pošto znam da su ranije imali Barnesa
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
matakata
 

canis aureus kaže:
Barnes XLC
jedan drugar ga koristi u kalibru 8x57JS i toliko je zadovoljan da "dok ga god bude bilo po našim prodavnicama samo ću njega da koristim! Odličan metak!"
Prvo što hvali je mnogo bolja preciznost od drugih lovačkih konstrukcija zrna.
A drugo je da uvek pravi prostrel uz manja oštećenja na mesu iako divljač vrlo često ostaje na mestu nastrela.
-video sam da na srnećoj divljači pravi stvarno malo štete a dve koje je odstrelio sa XLC, koje sam imao priliku da vidim, jedna je "ostala u vatri" a druga je odnela 10tak metara. Prva je gađana na sigurno 180m a druga na ne više od 120m, pogotci "školski"...
Takođe odstrel jednog mladog vepra težine 110kg sa XLCom je izgledao "idealno"! Daljina 80-90m, pogodak u vrat uz plećku, ulazna koliko i zrno a izlazna prečnika dvodinarke, ... i pad u vatri(sa takvim pogotkom bilo kojim zrnom situacija bi bila slična ovoj ali ...)

Da li je iko od Vas koristio Barnes XLC i kakva su Vaša iskustva sa "plavcem"?!?


Ja koristim XLC na 30-06, imao sam srndaća na preko 200m u vatri pucano malo uzbrdo, metak ušao sa leve strane na pola plećke a izašao sa druge strane malo ispod kičme, meso uopšte neoštećeno, pao je kao metalna meta. Na strelištu mi lepo drži grupu od nekih 5-7 cm na 100m, ali moraću sada da idem opet na proveru, posle praznika, pred sezonu pa ću reći utiske.
 
matakata
 E da imao sam neke promašaje na neku nazimad (žurio!), a drugar mi dao primedbu da mnogo zvižde kada lete. Bio je na nekih 100 m od mene, DS su izašle izmedju mene i njega ,meni na nekih 40m i kada sam pucao on je kaže čuo da mnogo zvižde kada lete.Smile
 
asivica
 Ja sam u Nisu na sajmu pitao Belotov metak kod Grofa za 30-06 od 9.7i11.7gr cena je bila 120din po komadu a PPU je kostao 83din.
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Cvele
 canis, zanimljiv je taj metak s' plavim zrnom, jer se pravi u svim kalibrima ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
canis aureus
 

Cvele kaže:
canis, zanimljiv je taj metak s' plavim zrnom, jer se pravi u svim kalibrima ? Smile


* 6,5 55 SE
* 270 WIN.
* 7 64
* 7 57 R
* 7 65 R
* 308 WIN.

* 30-06 SPRING.
* 300 WIN. MAG.
* 8 57 JS
* 8 57 JRS
* 9,3 62
* 9,3 74 R

Trebalo bi Cvele u ovim kalibrima da mogu "plavci" da se nađu u prodaji ali kod nas pošto se koriste "određeni" kalibri više nego drugi, tako da uvoznici verovatno uvoze ono što se i traži najvišeConfused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Hmmmzviždi
Svako zrno "zviždi" (iako mi se priličan broj puta činilo da zuje oko mene kao stršljeni) a takođe i rikošeti-zrna koja su se odbila od neke prepreke i deformisana ili ne nastavila putanju u nepredviđenom pravcu ...
Pošto je Barnes XLC "tvrdo" zrno sa kontrolisanom ekspanzijom češće će doći do rikošeta nego u korišćenju mekših zrna a isto tako i do prostrela na divljači ... zato ga je najbolje koristiti sa čeke!
Jedina zamerka kod ovog zrna je to što često od zrna ostaje samo valjak dok se "pera" uglavnom odlome prilikom prolaska kroz tvrđe prepreke, pa ima mnogo veću probojnu nego zaustavnu moć a samim tim i slabiji prenos energije na cilj ...

-ovo na slici je idealno "otvoreno" ...
canis aureus priložio:
barnes2.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
matakata
 Moja zrna su 11,7 g, kupio pre 3 godine na sajmu u NS.
 
canis aureus
 Sellier&Bellot sa zrnom Soft Point ...
mnogi mu zameraju velike rane na cilju, "kasapljenje", "suviše je mekano zrno", nema prostrela, nema obilnijeg krvarenja i sl i većina toga je tačno!, ne bih se složio jedino sa obilnim krvarenjem jer iako je rana bez izlaza sa druge strane itekako daje krvav trag!!, ... i mekano je i kasapi i nema prostrela ALI, što je možda i najvažnije, vrlo često divljač ostavlja na mestu nastrela tj "u vatri"
Na uštrb kilo-dva mesa nema potrage za ranjenom divljači, nema duge bolne patnje divljači sl tako da na manjim daljinama i ne preterane biomase divljači SP može jako dobro da posluži!!
-ovaj sa sl je posle pogotka u vrat prošavši kroz plećku nađen sa druge strane pod kožom a jednogodišnji vepar od 80tak kg ostao na mestu!
i55.tinypic.com/293g1dw.jpg
i51.tinypic.com/2hp3zwx.jpg
-sve u svemuConfused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Sellier&Bellot sa zrnom Barnes Triple Shock X-Bullet
-za razliku od prethodnog opisanog i prikazanog, Soft Pointa, ovo je sušta suprotnost!! Sve što ono nije ovo jeste i sve što ono jeste ovo nijeConfused
i56.tinypic.com/344eb7b.jpg
-tvrdo zrno, siguran prostrel, ne kasapi, precizno ... za razliku od onog SP ... i ovako ono izgleda na raklamnim materijalima(kao ovo na slici) EKSPANZIJA zrna(?!?!) ma idealno ili bar tako kažuHmmm
i53.tinypic.com/f3xtlf.jpg
-a u lovu drugačija priča!
Jednogodišnji vepar, kao i onaj što dobi Soft Point, ali sada od 100tinjak kg, gađan na oko 110-120m i ... Odlazi sa mesta nastrela bez kapi krvi da ostavi za sobom. Da ne bijade karakterističnog bolnog grča prilikom pogotka sumnja u pogodak bi bila još veća. 50m od mesta nastrela prve kapi krvi. Potraga. Potraga i dalje! Posle 5 sati potrage i više od kilometra NEOBILNOG krvnog traga divljač je pronađena i ... rana prostrelna, šteta na mesu veoma mala, a pogodak posred plećke, zrno izašlo na drugoj plećki ...
-u blizini mesta nastrela, u bedemu obale kanala, jedva nađoh te i iskopah zrno Barnes Triple Shock X-Bullet(na sliKi ispod) koje ne izgleda kao ono sa reklame iako, eto, imalo je prilično otpora na svom putu!!
i56.tinypic.com/fx5v06.jpg
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
vuk71
 canis ovo zrno izgleda kao FMJ, dobra reklama cudo proda...
 
Lala
 Možda su ona zrna sa reklame čekićem doterivali da naprave pečurku Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 Barnes XLC ...
"plavac" ...
već sam pisao o iskustvima sa ovom konstrukcijom koju koristi moj prikan i neće da je menja ni zašta bolje(mada je nema po prodavnicama a korisnici se "navukli" )
... i znam da sam imao jedno izvađeno zrno koje sam lično pronašao u DS koju sam "od dranja preko panglovanja do paprikaša u kotlićE" a koju je baš taj moj prikan na daljini od blizu 180m oborio jednim metkom dok je riškala na strnjiKi. Doduše, iako pogodak iza plećke a zrno ostalo sa druge strane pod kožom u vratu, DS(krmača) 150-160kg odnela je nekih 50tak metara od mesta nastrela (ali trčeći polukružno te se vratila na tih 50tak)
-jedva pronađoh to zrno među drugima da ga slikamJaooo a ono je i pokrenulo ovu lavinu slika "izvađenih zrna" koje "razbacujem" po temEIznenadjen ...
i evo gaa

i56.tinypic.com/5f4zt0.jpg
i53.tinypic.com/67qiph.jpg

Iako je retkost da se ovo zrno pronađe posle upotrebe jer uglavnom pravi prostrel eto ovo je jedna od retkih prilika gde se zrno "zadržalo" ... dal zbog tvrdog cilja i prepreka koje je savladavalo, dal zbog daljine gađanja ... ali B)Bravo 2
(Barnes Triple Shock X-Bullet je poboljšana inovacija u odnosu na "plavca" a vidimo kako koje "radi"!! Moguće je da je ovaj Triple Shock X-Bullet(koji sam prikazao) jedini koji je "zatajio" u toj seriji zrna ...)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Cvele
 canise, koja je cena ovog metka ? Smile ako znas... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
matakata
 Na sajtu S&B nema nigde XLC municije, izgleda da su prestali da je prave!?Confused
 
canis aureus
 Cvele imaš neke cene na početku str.2 mada neznam da li ga igde ima po prodavnicama. Bilo ga u BGu u Snajperu ali mislim da je baš ovaj moj prikan kupio poslednjih 60kom(za The best of the World all game caliber 8x57JS;)) ako te interesuje za .308icu nazovi ih ...
iveli 3

-moguće je da su prestali da ga proizvode jer pakuju Barnes Triple Shock X-Bullet a takođe i eXergy bullets(XRG) koji "deluju" na cilju kao i XLC tj "kontrolisanom deformacijom" ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
vuk71
 lalo verovatno si upravu za cekic i doterivanje... sve je u reklami, al to zrno lici na klasicni FMJ...
 
Dragomir
 Postovanje kolege, dali je nekome poznato ili ima iskustva sa Sellier & Bellot eXergy zrnom. Trebam da kupim municiju za 30-06 i 8x57 IS i razmisljam se celo vreme koju da uzmem, naravno u pitanju je lov na DS. Ovde kod meme u nemackoj ovo zrno mnogo hvale pa rekoh da pitam i vas, a ako imate neko bolje u iskustvu bio bi vam zahvalam na vasim upisima.
http://www.sellie...p;view=all
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Sellier & Bellot (sačmena) MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 61 02.01.2015. 04:07
'SLUG' cevi ORUŽJE - SVAŠTARA 8 28.11.2014. 13:24
Dužina cevi kod sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 61 03.05.2013. 21:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,216 posete www.srbijalov.com