Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sellier&Bellot (Za olučene cevi)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sellier&Bellot (Za olučene cevi)
canis aureus
 Eee druže moj, pa to je sasvim druga priča ondaK!Stari
SIERA je jedno od najpreciznijih zrna što se može pronaći na našim terenima. Imao sam priliku da probam Mach mundžu sa Siera-om i naravno GK i to je nešto najpreciznije što je prošlo kroz cevKu 8x57JS!
Malo ga je teže porediti sa GROMom jer je isti malo manjeg prečnika od Siere a prilično je tvrđi. Tako da i već pomalo pohabane cevKe bolju preciznos' će dati sa Sierom ... a i one nove jer mekše zrno se bolje "urezuje i izdužuje" ...
Kad se podsetim, od 100tinjak ispucanih S&B SieraGK u 8x57JS mislim kad bih sve sabrao da bi svi stali u grupu od max 25-30mm/100m a pucao sam iz 4-5 cevi od kojih su neke bile nove a neke ispucale ohoho.
U prethodnom upisu sam poredio sa IZVORNIM S&B zrnima(misleći da se tvoj upis odnosio na ta izvorna) i siguran sam da ta zrna nisu ništa bolja od PPUa pa čak i šta više ...
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
slavko75
 ja sam uvek bio zadovoljan Sellier&Bellot municijo sasvim solidna ,pre nekidan sam i u Svici naleteo na jednu kutiju

i1078.photobucket.com/albums/w486/soko1975/PC101455.jpg
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
canis aureus
 OK sasvim solidna ali u "kategoriji" jeftinije, zašto "leba preko pogače", kad je još solidnija PPU a jeftinija Confused

Slavko zašta je solidna ta sa FMJ zrnom sem za vežbu na strelištu?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
slavko75
 upravo tako,prvo cena ,drugu ovu FMJ ja je i koristim samo za strelista,vecina lovaca u mom drustvu je i kupuje radi cene jer nemoze da odvoji 5 eura za RWS ili 4 eura za Normu itd..
sad akocemo o preciznosti i tu je sasvim solidna nevidim nikakve razlike izmedju nje i PPU
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
canis aureus
 

canis aureus kaže:

SIERA je jedno od najpreciznijih zrna što se može pronaći na našim terenima. Imao sam priliku da probam Mach mundžu sa Siera-om i naravno GK i to je nešto najpreciznije što je prošlo kroz cevKu 8x57JS!
Malo ga je teže porediti sa GROMom jer je isti malo manjeg prečnika od Siere a prilično je tvrđi. Tako da i već pomalo pohabane cevKe bolju preciznos' će dati sa Sierom ... a i one nove jer mekše zrno se bolje "urezuje i izdužuje" ...
Kad se podsetim, od 100tinjak ispucanih S&B SieraGK u 8x57JS mislim kad bih sve sabrao da bi svi stali u grupu od max 25-30mm/100m a pucao sam iz 4-5 cevi od kojih su neke bile nove a neke ispucale ohoho.
...
iveli 3


i47.tinypic.com/20kxc9d.jpg
i45.tinypic.com/2ry24v4.jpg i47.tinypic.com/n6b8k9.jpg

... ako SIjERA 14,3g u 8x57JS pogodi veprića od 110kg na dobrih 170-180m u plećku s'preda može se ista pronaći u predelu buta, al pod kožU ... Yes
A izgledaće, verovatno, slično ovoj mojoj SIjERI !Confused

Veselo 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... sa SIERRA SBT GAMEKING zrnom zbog većeg prenosa energije na cilj koje omogućavaju SP zrna i pogotci u mekše tkivo divljači dovešće do pada "u vUtri" ...
Težina zrna u 8x57JS od 14,26g u većini slučajeva će napraviti i prostrel (masa X ubrzanje) a najbolje od svega je što se, iako se zrno prilično deformiše, olovni deo ne odvaja od košuljice i uglavnom zadržava veći deo svoje početne težine ... masa koja gura napred + deformacija koja prenosi energiju OdobrenoBravo 2
+ velika dužina zrna + velika preciznost + veća ujednačenost na hladnom/toplom vremenu i manje odstupanje 1.metka(na hladnu cev) od recimo domaće PPU ...
... a od mana, mooždaa malo osetniji trzaj oružja negoli kod korišćenja lakših zrna.

SIERRA vs GROM oba u 8x57JS prvi 14,26g a drugi 12g
i50.tinypic.com/abl1yv.jpg

i49.tinypic.com/2i7bvyu.jpg
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... aj kad je već tako nek' tako i bidne Selja

i47.tinypic.com/fu16qr.jpg
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
vidlic
 Malo da se ukljucim u ovu pisaniju o belotu i njegovoj municiji,koristim dosta nasu ppu municiju i to najvise grom i stvarno sam prezadovoljan,vidim razlicite reakcije na njegov kvalitet ali na osnovu malo dogadjaja i odstrela ne treba praviti neku statistiku,vec uzeti u globalu koriscenje od neke godine unazad i sa bar tridesetak odtrela da bi imali prave rezultate.

Ali imao sam jednu kutiju plvca belotovog,kal 30 06 ,barnesplavi,ustvari koliko sam cuo to je film teflonakoji se koristi zbog cuvanja cevi od mogucih ostecenja i sa njim sam usvakom poziciji imao dobar rezultat.

samo kutiju sam uzeo zbog njegove cene,a sada bih i ponovo uzeo bez obzira na njegovu cenu.uvek sam ga stavljao kao prvi metak u karabinu jer je izuzetno precizan na daljinu,imao sam pogodak divljeg vepra 21o kg na 300m gde je probio oba plucna krila,rebra i na izlasku iz koze se zaustavio a pao je iz nje kada smo pomerali vepra da se slikamo sa njim.izuzetna probojna moc je prisutna kod ovog zrna,jer u nijednom drugom slucaju kod manjih primeraka nisam mogao naci zrno,kao ni kod srnece divljaci(ostecenje mesa neznatno u odnosu na ppu zrna ).pokusacuda ubacim sliku ovog izvadjenogzrna i dademntujem da se njegova pera odlome i da samo valjak ostaje od zrna.[img][img][/img][/img]
vidlic priložio:
barnes_zrno_selior_belot_003.jpg

za lovca nema loseg vremena,ljute rakije i lude zene!

Za meze je mnogo vazno da je blazno,da je paslo a da nije raslo,da je drano a da nije brano!!!

Pas je miran,cuvaj se vlasnika!!!!
 
vidlic
 

vidlic kaže:
Malo da se ukljucim u ovu pisaniju o belotu i njegovoj municiji,koristim dosta nasu ppu municiju i to najvise grom i stvarno sam prezadovoljan,vidim razlicite reakcije na njegov kvalitet ali na osnovu malo dogadjaja i odstrela ne treba praviti neku statistiku,vec uzeti u globalu koriscenje od neke godine unazad i sa bar tridesetak odtrela da bi imali prave rezultate.

Ali imao sam jednu kutiju plvca belotovog,kal 30 06 ,barnesplavi,ustvari koliko sam cuo to je film teflonakoji se koristi zbog cuvanja cevi od mogucih ostecenja i sa njim sam usvakom poziciji imao dobar rezultat.

samo kutiju sam uzeo zbog njegove cene,a sada bih i ponovo uzeo bez obzira na njegovu cenu.uvek sam ga stavljao kao prvi metak u karabinu jer je izuzetno precizan na daljinu,imao sam pogodak divljeg vepra 21o kg na 300m gde je probio oba plucna krila,rebra i na izlasku iz koze se zaustavio a pao je iz nje kada smo pomerali vepra da se slikamo sa njim.izuzetna probojna moc je prisutna kod ovog zrna,jer u nijednom drugom slucaju kod manjih primeraka nisam mogao naci zrno,kao ni kod srnece divljaci(ostecenje mesa neznatno u odnosu na ppu zrna ).pokusacuda ubacim sliku ovog izvadjenogzrna i dademntujem da se njegova pera odlome i da samo valjak ostaje od zrna.[img][img][/img][/img]
vidlic priložio:
barnes_zrno_selior_belot_002.jpg

za lovca nema loseg vremena,ljute rakije i lude zene!

Za meze je mnogo vazno da je blazno,da je paslo a da nije raslo,da je drano a da nije brano!!!

Pas je miran,cuvaj se vlasnika!!!!
 
canis aureus
 i43.tinypic.com/1e18i9.jpg i43.tinypic.com/33075md.jpg

još jedna SIERRA u 8x57JS Yes
.... koja je po odstrelu lisice završila u bukovom panju te je jedva nekako izvađena ... 100tinjak metara udaljenos' od pucača do panja ...
canis aureus priložio:
123_10.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
matakata
 

canis aureus kaže:
i43.tinypic.com/1e18i9.jpg i43.tinypic.com/33075md.jpg

još jedna SIERRA u 8x57JS Yes
.... koja je po odstrelu lisice završila u bukovom panju te je jedva nekako izvađena ... 100tinjak metara udaljenos' od pucača do panja ...

Da li si pucao i kako ti se pokazao za srndaća?
 
Zlatar
 Definitivno moram probati GK
Jednom sam video čovek upucava pušku,vidim 8x57 a iza mete busenje izvaljuje,bem ti šta li je ovo kad ono GK.
Odlična pečurka obavezno nabavljam GK
Koja mu je cena?

Canis hvala na trudu,slikamaOdobreno
 
canis aureus
 

Zlatar kaže:
Definitivno moram probati GK
Jednom sam video čovek upucava pušku,vidim 8x57 a iza mete busenje izvaljuje,bem ti šta li je ovo kad ono GK.
Odlična pečurka obavezno nabavljam GK
Koja mu je cena?

Canis hvala na trudu,slikamaOdobreno


... da izvaljuje, izvaljuje!! Yes
Navodio sam odličnu preciznost ... obavezno nabavi i probaj, nećeš se pokajati!Odobreno
Cena je oko 200kinti/kom
...

i41.tinypic.com/30a9vsn.jpg

ALI sadE SierraGK u novEm izdanju. I to, do sada, u "najjadnijOm" Shock
Na daljini od oko 80-90m pogodak je pao "u čelo" tj pod oko svinjčeta/nazimaka od 50tak kg. Zrno je nastavilo svoju putanju kroz glavu, vrat, udara u kost plećke i bukvalno seče rebra te ostaje u predzadnjem rebru gde sam ga i pronašao! Vrlo tvrd put!
PrikazaTo zrno(košuljica) je bilo sa svojim olovnim delom koji mi se kasnije "izuo" prilikom pranja a taj olovni deo sam kasnije i izgubiJo prilikom transporta Confused
Dodao biK, nije biJo običan "pad u vatri" ovog svinjčeta već je isto kI u actiJon filJmu odletilO 1m unazad i samo lagano oteglo zadnje nogice/papke ... jel se to i može nazvati padom "u mestu" kad je promenilo "mesto" ?!? Jaooo
Sve u svem', odlično je odradilo svoj pos'o a sad kako izgleda možda je i manje bitno Stari
-"pečurka" sa gornje str. metka je iz ranijeg upisa a ovaj upis je o ovom donjem zrnu
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 i44.tinypic.com/znsprr.jpg i39.tinypic.com/2j362l3.jpg
i41.tinypic.com/2sb4g9e.jpg

... stara tema ALI novi momenti ... Yes

za razliku od prošlogA slučaja/upisa gde sam opis'o ono "raspadanje" SiJerra GK ovog puta excellent ... pravi šampiNJon!!
Ali, ovoga puta više od duplo veća daljina gađanja što o'ma znači i manju brEzinu prilikom udara u ciljU a to je i presudno u ovE priče kao i mesto pogotka koje sada bijade po rebarca a zrnce se zaustavi pred plećku pod kožu u vratu ... Elmer
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 KoleZa u 9,3x62 uz'o Sellier&Bellot mundžu sa SP zrnom. Koristi RWS UNI ali ajde da proba i nešto jeftinije a što bi odrađivalo pos'o na "pogonskim" daljinama. Nagovar'o ga ja da uzNe PPUa na probu al naletiJo na S&B pa ...
Od dvajest komaTa četrnes dugačkih i šes skraćeni' Confused
... izrešetali su mete na raznim daljinama u brzinskom gadŽanju, B.Argo gi ih gut'o bRez problema ali ... sadE zbog različitih "dužina" navedene mundže ipak se odlučio da uzNe na probu PPUa Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Eee, kad nam je sve tuđe sladje... Jaooo

Braća Šokci se skoro qnu u PPY, posebno u ovem qliberu, ali nama ne valja...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 Moj izbor bi takođe bio PPU pre nego S&B mada moram priznati nema vel'ke razlike kod ova dva zrna. Oba su podjednako meka, možda je malo tvrđe PPU ali tu su, oba su podjednako precizna(u zavisnosti od cevi do cevi), manje S&B prlja cev(što mi nije toliko bitno) ...
Koristim S&B ali sa SBTGK zrnom i razlika je velika u odnosu na "izvorna" S&B, nebo i zemlja što bi naš narod rek'o Stari ... mislim da više pažnje poklanjaDu ovoj mundži sa stranjskim zrnevljem
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Daa, logično, a i ti meci su sqplji, pa moraju ozbiljnije da radu!

Nemam ličnih isqstava, ali sam zaključio da je u ovom qliberu SP sasma dovoljan!Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
tomo vrbas
 www.dodaj.rs/f/2p/A/2MzdA4Lw/dscn0457.jpgwww.dodaj.rs/f/R/h4/3w4c6azS/dscn0458.jpgNabavih ovu municiju oce li valjati to i ima li ko iskustva sa njom?
 
stefan092
 Zamolio bi kolegu canis aureus posto je nahvalio ovaj S&B GK da mi kaze moze li to za srndaca? Ili da mi preporuci neku drugu municiju i tip zrna ja za koji dan kupujem municiju pa bi mi to dosta pomoglo. Inace kalibar 8x57

I da li neko ima iskustva sa ovom municijom? Mozda bolje resenje?

s16.postimg.org/kefqhtgnl/nylonova_pouzdra_na_pistole_revolvery_039.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Sellier & Bellot (sačmena) MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 61 02.01.2015. 04:07
'SLUG' cevi ORUŽJE - SVAŠTARA 8 28.11.2014. 13:24
Dužina cevi kod sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 61 03.05.2013. 21:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,038 posete www.srbijalov.com