Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački lovni terijer


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački lovni terijer
Boban
 Evo jos jedne slike BAKA.
http://i60.tinypi...gt5h76.jpg
 
Nenad-Curug
 Kako vam izgleda ekstrijerno ovaj pas?
Nenad-Curug priložio:
2_105.jpg
 
Vuja
 Od kojih je pasa ovaj terijer?
 
Nenad-Curug
 To je zenka.Evo njen rodovnik.
Nenad-Curug priložio:
07082014118.jpg
 
ilija 9
 Od danas se u mojim boksevima nalazi jos jedan primerak rase NLT u pitanju je zenka stara 14m poreklo vodi po majci od Cegija prnjavorskog a po ocu od Astora astrate.
 
STEF@N
 Prinova
i61.tinypic.com/2exq14n.jpg
 
Boban-KG
 

goldenvalley kaže:
...sa priličnim uspehom,da ne koristim neku drugu reč,ispašću hvalisavac,lovio sam zadnjih tri ili četiri meseca na ovaj način...broj odtsreljenih lisica i korist koju će od toga imati lovište,ostaviću za sebe,kao i sve ostale pojedinosti...u zemlji gde svi znaju sve,bespotrebno je raspravljati o ovakvim tričarijama.

Jednima dobar pogled,a drugima oštar ašov i lopata,ko šta voli...pozdrav!

Nema jednosavnijeg lova na lisice od navedenog.Lovio sam sa Fox terijerom koji je bio visine u grbenu kao breton,svaku rupu nam je odradio,samo je bitna tisina i strpljene.Odstreljivali smo po dve i tri lisice iz iste jazbine za pola sata.Prolecno jamarenje moze da zadzi kerove u jazbini mnogo duze.Tada nastaje problem.
Manje vina,manje vinaiveli 3
 
Milorad
 Veliki sam ljubitelj gonica i sa njima lovim vec 10 godina ali zbog udaljenosti lovista i sve manje vremena za obuku i cekanje istih moram promeniti rasu.
Razmisljam o NLT pa me zanima kakvi su za povrsinski lov pre svega zeca,lisice i fazana? Da li se mogu pronaci linije pasa koji su bolji za povrsinski lov... Jer jamarenje i kopanje me ne zanima Smile
 
DakiNS
 Kolega NLT je jedna od najsvestranijih rasa pasa namenjenih za lov. Ako pogledaš pravilnik o radu NLT videćeš da ima mnogo više zadataka koji se traže od ove rase , na površini nego pod zemljom. Jedini problem je usmeriti obuku , da pas ne bude previše oštar posebno ukoliko loviš svinje (brzo stradaju) i dešava se grub aport posebno ukoliko je divljač ranjena.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Milorad
 Imao sam NLT-a ali sam je morao skloniti jer je pocela napadati ovce, inace su posle sa njom uspesno lovili kune, divlje macke...
Zanima me na koji nacin da oducim od domacih zivotinja i koliko dugo bi mogao da goni zeca i lisicu?
 
DakiNS
 Što se tiče odučavanja od domaćih životinja , mnogo ovisi o liniji koju vuče i o temperamentu , ali sve se dobrom obukom od malena može srediti. o obuci gonjenja zeca i lisice nemam iskustva , i ne verujem da bi gonio osim ako baš ne naleti. Ali su na svinje dobri i to samo u slučaju da nisu preoštri , inače brzo stradaju.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nidzamotocross
 Imam u grupi coveka cija terijerka goni bolje od pola gonica, nije tako ostra na svinje, u rupi je kao u svojoj kuci i domace zivotinje ne dira. To je inace kerusa od moje kuje koju sam imao pre prestanka bavljenja terijerima. Bila je od malena uz domace zivotinje, navikla na njih i nije bilo kasnije problema. Sto se tice gona, covek je samo vodio uz gonice, tako da je brzo ukapirala sta treba da radi. Sve ostalo je doslo sa godinama i iskustom jer je kuja stalno u lovu sto na plemenitu i crnu divljac, sto na predatore. Jedino aport ne zna, jer to nije radjeno sa njom...
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Milorad
 Takodje sam cuo od vise ljudi da jedino ako odraste uz domace zivotinje o da ih nece dirati, ali ni to nije garant.
Inace ako ne raspravi trag i ne goni zeca onda mu rad na povrsini ne znaci nista, o lisici da i ne govorim nju bi trebao goniti barem pola sata...
 
nidzamotocross
 Za gon zeca se ovi psi najmanje koriste jer taj zadatak ipak bolje obavljaju gonici. Kod nas se najvise koriste za gonove lisice i sakala pogotovu tamo gde ima dosta rupa, pa lisica saterana u rupu od strane terijera, obicno mora opet napolje. Kao i kada su unpitanju gonovi sakala. Najvise se koriste za svinju, jer od NLT-a pravilnom obukom mozes dobiti vanserijskog psa svinjara.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Milorad
 Ja planiram za lov zeca i fazana u pokretu znaci da ne mora goniti dugo, vec je bitno da ga raspravi i digne Smile
Ali me zanima za lov lisice u brdima, ako dodjem na ceku, pustim terijera i on ode u dublju pretragu. Ako digne lisicu koliko obicno dugo teraju lisicu, recimo da prosecan pas goni 15,30,60min...
 
nidzamotocross
 Ako lovis u polju zeca i fazana u pokretu onda je terijer dobro resenje jer tu nema mnogo posla oko zecjih tragova, a u gonu su kratki, retki su terijeri dugacki u gonu. Njegova konstitucija, anatomija, ne dozvoljava mu dugacak gon i mnogo lakse odustaje od gona nego gonici. Jos kada padne veci sneg, njegova inferiornost dolazi do izrazaja. Mi goniclije cesto nacin lova koji je pogodan terijerim nazivamo vrzinarenje, pretporstavljam da znas o cemu pricam. Tako da to je to, ne ocekuj da sa terijerom lovis sa stolice, za to ti je potreban dobar gonic. Sve ovo ti pricam jer i ja imam terijere, ali gon prepustam ipak svojim gonicima. A terijere koristim za zimski lov na predatore za isterivanje kuna iz svojih skrovista, divljih macaka, itd. Znam da bih lepo lovio i fazana i zeca vrzinarenjem u polju, ali ne lovim u polju pa bez gonica kod mene nema lova.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Boban-KG
 Hajde malo pomoci od iskusnijih kolega.Obuka mladih terijera za rad pod zemljom i na DS-e.Kad poceti sa obukom,postupci itd.Edukacijom i prenosenjem znanja se pokazuje velicina.
Manje vina,manje vinaiveli 3
 
DakiNS
 Bobane ajde redom postavljaj pitanja ovako ni knjiga ne bi bila dovoljna za odgovor.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Boban-KG
 Kada pocerti sa obukom,prvi kontakt sa divljaci(mirisni,vizuelni),krvni trag,sledoglasnost i vidoglasnost,male tajne velikih majstora,literatura itd.Pricajmo o lovu a ne o sopstvenim sujetama.
Manje vina,manje vinaiveli 3
 
DakiNS
 Šta ti znači ovo;

Pricajmo o lovu a ne o sopstvenim sujetama.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački kratkodlaki KINOLOGIJA 6923 15.09.2022. 18:20
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački prepeličar KINOLOGIJA 33 30.05.2019. 22:05
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,047 posete www.srbijalov.com