Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački lovni terijer


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački lovni terijer
Deki Nes
 Pa tema je NLT,ali ok, a o predatorima šakalima i lisicama ima posebna tema u kojima se vidi veeeliki problem naročito sa šakalom i koga su kako se vidi u temi svi svesni.
Svaka čast za sam lov kakav god da je ulov je ok.Ako želiš da reklamiraš način lova izvoli.Daj nam parametre kako je , kada i na koji način tekao lov.
 
ilija 9
 Od pre neki dan i ja sam poceo da cuvak nlt nabavio sam muzijakka 1.5god star radi dobro povrs rupu mali slabije
 
goldenvalley
 

Deki Nes kaže:
Pa tema je NLT,ali ok, a o predatorima šakalima i lisicama ima posebna tema u kojima se vidi veeeliki problem naročito sa šakalom i koga su kako se vidi u temi svi svesni.
Svaka čast za sam lov kakav god da je ulov je ok.Ako želiš da reklamiraš način lova izvoli.Daj nam parametre kako je , kada i na koji način tekao lov.



...način lova je najjednostavniji mogući.Obići lovište,napraviti "popis" aktivnih lisičijih jazbina.Najbolje vreme za lov,vreme parenja i hladnijih zimskih i jesenjih dana.Tihi dolazak do jazbine,sa što manje buke i bespotrebnih radnji,puštanje psa u jazbinu i zauzimanje "busije".U zavisnosti od "kongiguracije" jazbine dešavaju se dve stvari : pas će ili isterati lisicu(u starijim i "komotnijim" jazbinama),ili(u sveže iskopanim jazbinama) treba sačekati da pas izadje,odložiti ga pored sebe i sačekati da divljač krene u beg.To je sva filozofija.

http://www.youtub...mp;index=4

Kao što sam napisao,nema velikih povreda kod pasa(naravno,obavezno poneti pribor za prvu pomoć psu),sam lov u odnosu na klasično jamarenje traje dosta kraće,u jednom danu moguće je obići više jazbina,a efekat ovakvog načina smanjenja populacije lisica neuporedivo veći.I ono možda najvažnije,jazbina se ne uništava kopanjem,pa već posle nekoliko dana može da se desi da dobije nove "stanovnike".Naravno pas treba da bude oštrine primerene ovom načinu lova,dobre istrajnosti,i ono najvažnije,vakcinisan protiv besnila.Tretman protiv šuge,obavezan posle svakog lova,jer je barem u mom lovištu,70-80 procenata lisica zaraženo ovom pošasti.
Dogodine u Prizrenu.

http://youtu.be/ycyzTZBunzM
 
Vuja
 Kolega sta da radimo mi kojima terijer kad udje u jamu ne izlazi u proseku po 4-5 sati?;) nama ne preostaje nista drugo sem asov u ruke pa na kopanje Grin
 
nidzamotocross
 ^ Vujo, stvar obuke, mada su retki psi koji u jazbini gde je lisica, ne izlaze po 4-5 sati. Lisica će u 90% slučajeva izbeći borbu i izaći na sporedni izlaz koji obavezno postoji u lisičjim jazbinama.

Ovakav način lova praktikujemo i mi, kao što je opisao kolega Golden Valley, mada dešava se i tu da se terijer zaglavi u rupi i ne može da izađe pa nije loše imati alat za kopanje.

Mi na ovakav način lovimo lisicu i kunu, s tim što je kuna jako retko u rupi u zemlji, mada ume da bude. Ona je u granju, u starim kućama, itd. A u suštini je isti kao i lov lisice u rupi.

Ovakav lov mi je mnogo, mnogo bolji i zanimljiviji od klasičnog jamarenja. Mada kakav je trenutno moj terijer, ne bi mogao da uđe u slonovsku rupu. Ali doteraćemo liniju do sezone.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
goldenvalley
 

Vuja kaže:
Kolega sta da radimo mi kojima terijer kad udje u jamu ne izlazi u proseku po 4-5 sati?;) nama ne preostaje nista drugo sem asov u ruke pa na kopanje Grin



...tako je.Za svaki nacin lova,treba imati psa...od prepelice do "elifanta"...
Dogodine u Prizrenu.

http://youtu.be/ycyzTZBunzM
 
goldenvalley
 

nidzamotocross kaže:
^ Vujo, stvar obuke, mada su retki psi koji u jazbini gde je lisica, ne izlaze po 4-5 sati. Lisica će u 90% slučajeva izbeći borbu i izaći na sporedni izlaz koji obavezno postoji u lisičjim jazbinama.

Ovakav način lova praktikujemo i mi, kao što je opisao kolega Golden Valley, mada dešava se i tu da se terijer zaglavi u rupi i ne može da izađe pa nije loše imati alat za kopanje.

Mi na ovakav način lovimo lisicu i kunu, s tim što je kuna jako retko u rupi u zemlji, mada ume da bude. Ona je u granju, u starim kućama, itd. A u suštini je isti kao i lov lisice u rupi.

Ovakav lov mi je mnogo, mnogo bolji i zanimljiviji od klasičnog jamarenja. Mada kakav je trenutno moj terijer, ne bi mogao da uđe u slonovsku rupu. Ali doteraćemo liniju do sezone.



...jedine komplikacije,prilikom ovakvog načina lova,nastaju kada se lisica isteruje iz skoro napravljene jazbine,koja je po pravilu uska i ima samo jedan izlaz...ali za sve postoji rešenje.
Dogodine u Prizrenu.

http://youtu.be/ycyzTZBunzM
 
Deki Nes
 Sistem vrlo sličan jamarenju.U svakom slučaju dolazi do kontakta psa i lisice.Razlike tu nema.Povrede vrlo moguće.
Mi smo jamarili nekada sa ciljem vađenja žive lisice koje smo koristili na takmičenjima.
Drugi cilj jamarenja je bilo smanjenje broja predatora.
Neka lisica neće da izađe ni po koju cenu pa možeš da sediš do sutra.
Isto tako oštar pas ne pušta lisicu ni po koju cenu pa kopanje negine i jedini je izlaz.
Ideja kao ideja nije loša niti nova,treba probati pa ako nemože onda mora klasika.
 
lovac junior
 mislim da bi za ovo vrstu lova dosao bolje jedan nemacki ostrodlaki jazavicaar,pas koji samo "kevce" u rupi i ne napada lisicu,dok kod terijera,to nije bas cesto...pravi,ostar terijer,ne odustaje lako od lisice,izadje da vidi sunce i gazdu na sekund,posle 2-3 sata u rupi i ako se ne uhvati,odmah se vraca...
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
nidzamotocross
 Pas kao pas i treba da bude srčan. To jeste, ali lisica je ta koja će čim oseti da pas ulazi u rupu izleteti na sporedni izlaz. Zato sa što manje buke, nečujno, treba prići jazbini i postaviti strelce, pustiti psa i čekati pa šta bude. Ima tu malo i do obuke psa. A ima i do terena, odnosno do rupe. Kod mene u planini su u 99% slučajeva u pitanju stare rupe koje lisice koriste godinama, nove se retko kad pojave. Kada bi jamarili, onda bi te rupe ostale oštećene i neupotrebljive, ovako uvek imamo gde da ''jamarimo'' na ovaj gore pomenuti način. A ako ne ide, kao što kolega Deki Nes reče, ostaje klasika.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
goldenvalley
 ...sa priličnim uspehom,da ne koristim neku drugu reč,ispašću hvalisavac,lovio sam zadnjih tri ili četiri meseca na ovaj način...broj odtsreljenih lisica i korist koju će od toga imati lovište,ostaviću za sebe,kao i sve ostale pojedinosti...u zemlji gde svi znaju sve,bespotrebno je raspravljati o ovakvim tričarijama.

Jednima dobar pogled,a drugima oštar ašov i lopata,ko šta voli...pozdrav!
Dogodine u Prizrenu.

http://youtu.be/ycyzTZBunzM
 
Deki Nes
 Probaćemo kolega u svakom slučaju i ovaj ,,pažljiviji,, pristup ,ako se ide na odstrel lisice,svakako je vredno prvo probati ono što ti predlažeš.Preporuka svima je od tebe,probati!
 
Sremac75
 Jedan drugar mi nudi štene NLTa, i kaže da je od vrhunskih roditelja.

Ja se ne razumem, ali mi je rekao da je za one koji se razumeju dovoljno reći da mu je otac TANGO...

Ima li neko info o tome?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Deki Nes
 Nekad sam veoma bio u toku sa odgajivačima i rodovnicima,a sada više ne .Genetika je bitna , ali ne i presudna.Daj neku sliku da vidimo na čega liči .
Palanka ti je puna ,,terijeraša,,. npr.moj drug Vlada iz ulice JNA .
 
Nenad-Curug
 Kako vam izgleda ovo stene?
Nenad-Curug priložio:
22032014048.jpg
 
huntinggirl1
 komšija, pa slika i nije neka, ne vidi se nešto posebno, a mislim da nema dovoljno paleža, dosta crn pas
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
ilija 9
 Malo novosti kod men moj pas je juce pario kuju pa se uskoro ocekuju stenad Srean
 
Deki Nes
 Loša slika,slikaj sa strane na zemlji ili nekoj podlozi , pa da vidimo???
Ovako samo glava , u proseku, uvo je dobro.
 
ivanfox
 Nenade treba lepše da postaviš štene da bi se videlo kako treba.Ne slažem se sa koleginicom da nema dovoljno paleža jer mu se na grudima jasno vidi palež kao i iznad očiju,na nosniku oko njuškice.Štene je to malo,menjaće se ono vise puta do optimalne zrelosti za rad!
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
DakiNS
 Vidi se i crnina i palež , a ja sam video da ima i dve nogeGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački kratkodlaki KINOLOGIJA 6923 15.09.2022. 18:20
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački prepeličar KINOLOGIJA 33 30.05.2019. 22:05
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Online
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,881 posete www.srbijalov.com