Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Upotreba sile ili teletakt ?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Upotreba sile ili teletakt ?
Kile_
 ovo pitanje nije nikad postavljano a vrlo je bitno.

vecina lovaca gresi i batina svog lovackog psa,sto je vrlo pogresno jer ce pas izgubiti poverenje u svog gazdu.
U tom trenutku ce ga pas mozda i poslusati ali ce sigurno ostaviti trajnu nezeljenu posledicu na psa u pogledu poverenja i veze
imedju psa i lovca.
priznacu i ja sam gresio i ja sam ponekad udario psa ali to je bilo u situaciji kada potpuno izgubim kontrolu,kada ne slusa ni jednu
komandu.ali to sam zeleo da promenim.
i nabavio sam teletakt Smile model pet safe fr-200 pce swr/0 domet do 500m
nisam verovao da ce mi pomoci,danas sam prvi put probao,izveo sam psa na teren pustio ga i krenuo sa njim u pretrazivanja terena
i jednom trenutku je bio na nezeljenoj daljini ja sam ga pozvao nije se odazvao komandi zatim sam pritisnuo sam dugme aparat mu prvo zapisti,pa zavibrira,a onda elektro sok,roki je samo odskocio i tada sam ga opet pozvao i vratio se nazad.sledeci put i sta situacija,e od tad je sve blize bio meni skoro se nije odvajao 20m
isto sto je zanimljivo sto kada je sledeci put odmakao pritisnuo sam dugme da mu aparat samo zapist tada je znao sta ce biti i samo se okrenuo i krenuo ka meni na komandu.za prvi put nije lose,prezadovoljan sam.
cak sta vise ta struja nije jako ima od 1 do 9 nivoa jacine struje,nikad to ne bi stavio na psa dok nisam probao na sebi,stavio sam na ruku 9 nivo i aktivirao,osetio sam jak grc u misicu i mali udar struje u trajanju 2 sekunde,nistra strasno,treskala je mene i trofazna pa sam preziveo Smile
tako da i samo to pistanje aparata upozoravanje psa na udar on zna sta ga ocekuje i odma reaguje na komandu,tako da ne morate ni psa sokirati strujom ako vam je zao.vrlo korisna stvar Smile
Kile_ priložio:
2_1.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Lala
 E kile, 'mal nisam umro od smeha kad sam pročitao naslov teme: batina ili teletakt? To je pravo pitanje za kera, kad ne sluša! Grin

U vezi teletakta sam ti ostavio poruku na forumu 'vabilice', pa pogledaj...

A slažem se da je ta tema zaista ozbiljna, jer sam se nagledao u lovu da neki prosto svoje kerove 'ubiju od batina' kad nešto ne urade kako je vlasnik zamislio!
Imao sam u telefonu snimak jednog prebijanja psa koji je trajao skoro 2 minuta, meni je bilo došlo da raspalim tu budalu po blentari kad sam video šta je uradio keru: posle tih batina ker je zrikav na jedno oko!!! A tukao je kera zato što je potrčao za zecom! Sa tim čovekom, čak i ako budemo u istom lovu, izbegavam da lovim u blizini...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 hehe pa eto tek kada sam ja shvatio da batine ne pomazu i prave samo vecu stetu,i kada sam potrazio pomoc uputili su me kad teletaktu.
da lalo procitao sam poruku,i delimicno se slazem sa time sto si rekao,al to je vise krivica lovca jer je ne koristi po pravili.
ka na primer moj teletak podesim na 5 nivo to je srednji udar 3 puta sam isprobao na svojoj ruci Smile
moj pas samo odskoci od tog udara i nista mu nije.sa sokom sam ga samo tri puta udario da oseti i zna,a kasnije samo zapistim in odma reaguje zna da ce biti soka ali ga nema.i naravno necu je koristiti uvek kada lovim ne zelim da mu stvaram strah ipak je to samo pas,moj lepi roki,puno mu pruzam a malo trazim od njega.
Samo 300 i 4x4
 
Stevan
 Eeee,gde sam ja i od batina i od teletakta,ja nemam ni psa...tU.aSmile
 
Lala
 Stevane, pa najmanji problem je da se nabavi pas! Moj savet ti je da uzmeš štene i da ga sam vaspitavaš. Cena štenaca je pala, pa se povoljno može nabaviti štene dobrog porekla; a najbolje je sad sa jeseni uzeti štene, jer ćeš ga najbolje moći obučiti kad krenu prepelice u avgustu, i onda ćeš imati gotovog kera za sezonu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Stevan
 Sve bi to bilo tako da sam stalno prisutan kući,ali zbog studija jedva imam vremena za seba,a kamoli za psa...SmileKada stvari legnu na svoje mesto doći će i pas na red...
 
Lala
 Ti najbolje znaš svoju situaciju, Stevane, ali valjda ima neko kući da nahrani kera, a kad si kući vikendom ili na raspustu, možeš ga istrčavati i raditi sa njim - to je sasvim dovoljno da te pas prihvati kao vlasnika.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Stevan
 Da,dovoljno je da te prihvati kao vlasnika,ali je pitanje da li bi ga dobro dresirao kada bi mu posvetio vreme samo vikendom...Voleo bi da imam kratkodlakog nemca ili Vižlu...Ne zamenljiv si Lalo,odgovaraš uvek na vreme,tačno i sa objašnjenjem...Bravo 2Pozzz za tebe...Bye
 
Lala
 Stevane, za dresuru je dovoljno onoliko koliko si kući, dresura je samo podsticanje i forsiranje nekih urodjenih osobina psa. Ti si jedan od retkih koji pominje vižlu, za mene je to extra ker.
Neki lovci su mi rekli da je malo osetljiv na rad u vodi, zimi, pošto mu je dlaka kraća i od NKD.
E, druže, kad je tema lov ili nešto oko lova, mogu da pričam (kucam) non stop Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Stevan
 To sam i ja čuo,zato se bojim da ne bi napravio grešku sa njim danas-sutra...Ali otom-potom,ne razmišljam još o nabavci psa,zato su tu kolege koje imaju dobre Labradore i oštrodlake nemce...Smile
 
Boban
 Vidim da je tema vruca,ja dosad nisam koristio Teletekt a ni batine mozda bas nekad ali retko bas retko.
Teletekt je dobra stvar pogotovo kod malo tvrdoglavije pse,za kratko vreme se opamete.
Iskreno nisam ni trazio da kupim a nameravam,pa ako neko zna gde ima kod nas neka mi javi.
 
Kile_
 

Boban kaže:
Vidim da je tema vruca,ja dosad nisam koristio Teletekt a ni batine mozda bas nekad ali retko bas retko.
Teletekt je dobra stvar pogotovo kod malo tvrdoglavije pse,za kratko vreme se opamete.
Iskreno nisam ni trazio da kupim a nameravam,pa ako neko zna gde ima kod nas neka mi javi.


veruj mi extra je stvar vec tri dana ga koristim,izvodio sam psa i ako je ista naucio za tri dana to je komanda 'nazad' Smile
ja sam platio 250e po nabavnoj ceni.
a vidim ima i sajt od drugih proizvodjaca
http://www.kasiv....;Itemid=41
Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Kile hvala druze ,potrazicu.
 
Kile_
 evo jedan teletakt sa americkog trzista multi funkcionalan jer radi kao teletakr i kao aparat rpotiv lajanja psa.zvucna,vibraciona i sok stimulacija 9 nivoa.a evo kako radi i na ljudima ,gledajte celu ili drugu polovinu snimka Smile

http://www.youtub...VCLA8t3zpI
Samo 300 i 4x4
 
Milorad
 teletak,super stvar...efikasnija od batina jer pas ne zna ko mu je "bol" naneo
ja gajim gonice tako da je odlican za odvikavanje psa ukoliko potera ovce ili koze...
inace Kolega Bobane,cena im je dosta visoka kao sto vidis 250e nije malo,barem za vecinu lovaca,mi smo u nasoj grupi kupili jedan,nas vise,jer ti teletak koristis neko vreme dok ne savlada komande i zelje vlasnika...tako da je to fin predlog i ustedasrbijalov
 
Jank
 Teletakt je super, svi koji su ga nabavili su vrlo zadovoljni, aaaliiii cena za naše uslove je gotovo nedostižna za nas obične lovce, zato umesto teletakta što kaže Lala nabaviti malo štene pa sa njim raditi svaki dan.....Pas
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
darkon
 Nekad se desava da i pored toga sto uzmes stene i radis sa njim cesto i kako treba,opet se javi potreba za teletaktom.
Neke lose osobine svojih kerova sam otklonio teletaktom sa 3-4 izvodjenja u polje.Izuzetno je efikasan i krajnje koristan.
U planu mi je nabavka jednog kvalitetnijeg u skorijoj buducnosti.
 
Boban
 Teletekt,je dobra i korisna stvar netreba se sa njim ni preterivati
jeste skupa stvar ali Teletekt je namenjen dreserima i odgaivacnicama jer u njihovim svrhama je isplatljiva a ovako za jednog psa je skupa investicija.
 
lovac MK
 Zamolio bih nekog iskusnijeg kolegu da mi pomogne oko mog problema.Evo o cemu je rec: imam balkanca vec 5 godina cuvam ga od stene dobro radi zeca a posebno d.svinju.Problem je taj sto vec zadnjih 5 lovova kako ga pustim na trag nevraca se nikako pa moram da ga cekam do 24h a ako se ne vrati moram sutra da ga jurcam po planine ima dobru osobinu sto se nedaje nikome osim meni.Unapred hvala ako ima leka. Pozdrav.
 
djaga
 Pozdrav kolegama lovcima gde mogu da nadjem dobar teletekt
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Solišta-namena i upotreba DIVLJAČ 63 05.02.2017. 18:56
Upotreba PP sačme u lovu divljih svinja i predatora-da ili ne? MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 516 25.11.2016. 21:15
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,256,365 posete www.srbijalov.com