Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
Marko_1986
 

nebojsa1 kaže:
Jos jedno pitanje, u temi "Da li neko zna".

Da li neko zna adresu neke (ili vise njih) dobre radnje lovacke opreme (konkretno dvogled me interesuje) u Becu (Wien), obzirom da ce mi kum biti tamo narednih nedelju dana, pa da mu porucim kojesta?

Hvala unapred!


INTERARMS u 16. Beckom Bezirk-u.
Ulica je Neulerchenfelderstrasse. Tu cak radi nas covek. Zove se Dusko.


Ili Kettner u Shopping City Sd (Trzni centar)

Solinger u 8. Beckom Bezirku.
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
nebojsa1
 Marko hvala, pomoc je dobro dosla, posao zavrsen upravo kod Duska (jer kum ne zna ni rec stranog jezika, pa se bas obradovao da ima neko ko razume srpski, i jedva je docekao da ode u INTERARMS)!;)
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
nebojsa1
 A sad jos jedno "da li neko zna?"...

Shodno zakonu o oruzju, obaveza drzanja oruzja u metalnim ormarima, sefovima, bla, bla, bla...
Ocoravih vise pored interneta trazeci nesto sto bi bilo adekvatno za mene i prostor kojim raspolazem, ali slaba vajda... Ima dobrih stvari, ali mi se ne uklapa!
Shodno tome, resio sam da napravim ormar, ideja imam, ali eventuano neki nacrt, skica, crtez... ne bi bio na odmet!
Takodje, ako je neko nekome pravio, voleo bih i neki kontakt? Eventualno sliku kako je ispalo?
Hvala unapred!
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
sheytan
 ^ Navodno tje se po novom Zakonu o prangijama i dzebani Grin (koji se donosi vetj cca. 5-6 jahre! Shock) predvideti konkretni uslovi(po aktuelnom mora da se chuva tako, da neovlashtjena lica ne mogu da dodju u posed), koje tje sigurno zadovoljavati metalni sefovi, kojih par firmi u Srbiji pravi/prodaje, tako da mislim da ti je najlogichnija pricha da uzNesh neshto od tih gotovih pushchanih sefova/ormaritja... Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
nebojsa1
 Sto bi rekao Broj 1 iz Alan Forda:
Kupiti moze svaka budala, ukradi!!!;)

E shodno tome, ja necu da ukradem, nego hocu da probam da napravim onako kako mislim da bi trebalo, a pre svega po dimenzijama koje mi se uklapaju u enterijer! U prodaju su uglavnom do max 50cm sirine, a predvidjeni za 7 cevki?! Malo ce bude guzva...
A ja imam malo vise prostora...
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
kimi
 

nebojsa1 kaže:
Sto bi rekao Broj 1 iz Alan Forda:
Kupiti moze svaka budala, ukradi!!!;)

E shodno tome, ja necu da ukradem, nego hocu da probam da napravim onako kako mislim da bi trebalo, a pre svega po dimenzijama koje mi se uklapaju u enterijer! U prodaju su uglavnom do max 50cm sirine, a predvidjeni za 7 cevki?! Malo ce bude guzva...
A ja imam malo vise prostora...


Uzmeš gotov metalni( Zimpa pravi) obložiiš-ti neki stolar da se uklapa u enterijer. Najbolje rešenje.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 Zamolio bih za malu pomoć...
Naime, zanima me neka puška u kalibru 20, promenljivi čokovi, jedna obarača, bokerica....
Odmah da kažem šta ne dolazi u obzir- Turkinja i Ruskinja !
E sad nije u razmatranju ništa preko 100-ak hiljada( možda par hiljada gore) znači eliminisana je i "erste klasa" !
svaki predlog dobro dođeiveli
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
sheytan
 Mozda neshto zabarsko, tipa Sabatti i Franchi... Dodushe, iskljuchivo su sa Al vuglama, shto ja lichno ne bih, ali ne tvrdim da netje dobro sluziti! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
nidzamotocross
 Franchi, Marocchi, Sabatti...
Al' iako su Italijanske, ne znaci da nisu Turske. Razumeces me. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
kimi
 Zvao sam Meteor... nešto mi deluje neubedljivo...ili nisu promenljivi čokovi ili su dve obarače.
Franchi, kako kažu trgovci, još samo nešto sa zaliha. Tačnije kao oni to i nisu pravili već Beneli ali kao ne daju im više gotov proizvod. Upućeni (trgovci) tvrde da na Franhi-jevim cevima piše benelli.

Tako sam i pretpostavio, inače već imam jednu Sabatijevu cevku u kalibru 12 i prezadovoljan sam.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
nidzamotocross
 Kod Franchijevih pusaka jeste Benellijeva cevka. Ali ne kod svih. Na cevki koja je iz Benellijeve fabrike pise jasno da je tamo napravljena, kod one koja nije, ne pise.

Franchijev uvoznik za Srbiju je Canona, gde imas mogucnost narucivanja puske. Ako ti je Sabatti tako dobro legla, uzmi Sabatti. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
kimi
 

sheytan kaže:
Mozda neshto zabarsko, tipa Sabatti i Franchi... Dodushe, iskljuchivo su sa Al vuglama, shto ja lichno ne bih, ali ne tvrdim da netje dobro sluziti! Odobreno


Šek, što ne Al glava?

Niko mi nije ni spomenuo da su sa al glavom a iskreno nije mi ni palo na pamet da pitam.
Nemam iskustva sa takvim puškama i ne poznajem nikoga ko ima tako nešto.Klackalica
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
srle1976
 kimi prijatelju drug je proletos uzeo u pozarevcu cesku zbrojevku kalibar 20 promenjljivi cokovi jedna obaraca selektor za biranje cevi na kocnici, cena je bila 96 000 dinara. puskica je mnogo lepa lagana a u nedelju je pajao fazane samo tako.
 
sheytan
 

kimi kaže:

sheytan kaže:
Mozda neshto zabarsko, tipa Sabatti i Franchi... Dodushe, iskljuchivo su sa Al vuglama, shto ja lichno ne bih, ali ne tvrdim da netje dobro sluziti! Odobreno


Šek, što ne Al glava?

Niko mi nije ni spomenuo da su sa al glavom a iskreno nije mi ni palo na pamet da pitam.
Nemam iskustva sa takvim puškama i ne poznajem nikoga ko ima tako nešto.Klackalica


Zashto? Bem li ga, ne znam! Grin

Ali, chelik mi deluje sigurniji... Pomenuh vetj nedavno, praktichno IDENTICHNE pushke istog proizvodjacha - Al varijanta je par stotina EUR jeftinija... A ima proizvodjacha shto uopshte ne prave Al...

Inache, chesto su NEVEROVATNO LAKE te sa Al glavama, shto je primamljivo, naravno. Odobreno

Srle, da li je to cheshka pushka, ili CZ-USA, shto znachi Huglu Turska? Smile Inache, mislim da su te Huglu sasvim solidne pushke, ali su sve, samo ne lagane, pogotovu u 20cal!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kimi
 

srle1976 kaže:
kimi prijatelju drug je proletos uzeo u pozarevcu cesku zbrojevku kalibar 20 promenjljivi cokovi jedna obaraca selektor za biranje cevi na kocnici, cena je bila 96 000 dinara. puskica je mnogo lepa lagana a u nedelju je pajao fazane samo tako.


Druže to je Huglu, samo se zove CZ Usa. Ima je kolega, ona nema ramnik ni pređice. Pravljena je za Američko tržište, ali kao što sam rekao ne bih turkinju, mislim puškuDasa
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 Mislim kolega da za te pare ne možeš naći ono što bi ti hteo. Za nepunih hiljadu evra kvalitetnu italijansku pušku sa izmenjivim čokovima, jednom selektivnom obaračom, ejektorima i magnum ležištem, nema šanse. Ili povećaj fond za kupovinu ili spusti kriterijume. Ne bi da te nagovaram ali te turske (Huglu) puške koje se rade za Zbrojovku su sasvim solidne i nebi te razočarale. Pogotovo model Woodcock. Držao sam je u ruci i veoma lepo izgleda. Završna obrada je na solidnom nivou i sve lepo radi bez ikakvog zapinjanja i potrebe za razrađivanjem. Vidi se da se vodilo računa o finišu i upasivanju delova. Od italijanskih pušaka kod mene (u HR) je najpovoljnija puška Bettinsoli Diamond i košta ravno hiljadu evra. Jedan obarač, magnum ležište, ejektori, pet izmenjivih čokova sa dobro urađenim ključem i originalni kofer. Stvarno fer cena za takvu pušku.
Tri prsta 2Kolce
 
pavlepavlaka
 zbog cega dolazi luft u glavi kod puske u pitanju je crvena zastava polozara 12/70 zbog cega moze da dodje do toga i koji su razlog B)
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
nidzamotocross
 Cim sam video temu "Da li neko zna" i ime "pavlepavlaka", tacno srcka da me strefi za malo. HaHaHa
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sukic
 nidzo mali je Vaistinu biser a siroma mnogo voli da znaPodrka
Dragoljupe
 
Josev
 pajo druze imam ja to naoruzanje u kuci i taj luft imaju skoro svi zastavine polozare to tacno i ja neznam zbog cega se pojavlja taj luft. ja mislim da je to zbog matriala od koj je napavljna glava vrlo je mekan ii zbog koriscenje jaka municija ali to je samo moje vidjenje to najbolje ce da ti objasni neki puskar ili neki od nasih stariih dragi kolege koji imaju vrlo mnogo znanje. a to sto ima lufta brzo se ja toga resim ubacim jedno malo parce hartiju i ono potpuni taj luft i kao nova nemrda ona mora da se snadjemo nekako Grin
marka fazan
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 178 28.08.2022. 06:11
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,295,983 posete www.srbijalov.com