Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
kimi
 

Podunavac kaže:
Mislim kolega da za te pare ne možeš naći ono što bi ti hteo. Za nepunih hiljadu evra kvalitetnu italijansku pušku sa izmenjivim čokovima, jednom selektivnom obaračom, ejektorima i magnum ležištem, nema šanse. Ili povećaj fond za kupovinu ili spusti kriterijume. Ne bi da te nagovaram ali te turske (Huglu) puške koje se rade za Zbrojovku su sasvim solidne i nebi te razočarale. Pogotovo model Woodcock. Držao sam je u ruci i veoma lepo izgleda. Završna obrada je na solidnom nivou i sve lepo radi bez ikakvog zapinjanja i potrebe za razrađivanjem. Vidi se da se vodilo računa o finišu i upasivanju delova. Od italijanskih pušaka kod mene (u HR) je najpovoljnija puška Bettinsoli Diamond i košta ravno hiljadu evra. Jedan obarač, magnum ležište, ejektori, pet izmenjivih čokova sa dobro urađenim ključem i originalni kofer. Stvarno fer cena za takvu pušku.


Podunavac Odobreno stvarno izgleda prelepo puška.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 edit: @Podunavac, kažeš da si je držao u rukama pa me zanima zbog naziva(woodcock-šumska šljuka) jel standardna dužina cevi?
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
pavlepavlaka
 jeste da nisam jos uvek lovac ali primetio sam kod dosta lovaca koji love crvenom zastavom polozarom nebitan kalibar i kod 12 i 16 da imaju luft u glavi zbog cega da li je do loseg materijala ili neceg drugog Confused
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Podunavac
 

kimi kaže:
edit: @Podunavac, kažeš da si je držao u rukama pa me zanima zbog naziva(woodcock-šumska šljuka) jel standardna dužina cevi?



Iako nosi naziv šljuka, puška nije namenjena isključivo za lov ove veoma atraktivne ptice. Dužina cevi joj je 76 cm (što je duže od standarda), radi se u kalibrima 12/76 i 20/76 magnum i ima set od 5 izmenjivih čokova (od cilindra do punog čoka).
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

pavlepavlaka kaže:
jeste da nisam jos uvek lovac ali primetio sam kod dosta lovaca koji love crvenom zastavom polozarom nebitan kalibar i kod 12 i 16 da imaju luft u glavi zbog cega da li je do loseg materijala ili neceg drugog Confused



Luft u glavi može biti iz dva razloga. Prvi je da puška stvarno ima luft u samoj glavi (ključevima), a drugi da dobije luft na osovini za prelamanje. Ovaj drugi razlog je dosta čest i mnogo lakše se popravlja od prvog. Na većini pušaka se osovina lako menja.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 a uzrok je najcesce pucanje rucno radjene municije po principu "i dodas mu baruta jos na vr' noza preko merice" pa se to na vr noza pretvori u jos trecinu.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Josev
 Tacno kod tatu i zato i mrda jer od nasa je 90 % ispucanu municiju bila homemade ovaj domace punenje prvo deda a onda tata punili sami municiju jer kako tata kaze znam sta pucam
marka fazan
 
pavlepavlaka
 da li moze plitka ili ti povrsna mala ogrebotna (koje najcesce nastaju prilikom prolazenja koroz gusto siblje) na cevi spolja da utice na pusku i da li se to moze popraviti posle bruniranja Smile
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
ssekir75
 ič te ne razumem. Confused te ogrebotine u stvari su samo skinut bruning. ima sredstvo za bruniranje u svim radnjama da se kupi. bočica oko 1000din. prebruniraš ogrebotine i teraj dalje...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DakiNS
 Meni nije jasno kako je puška brunirana ako je grane izgrebu?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nidzamotocross
 Utice i te kako, cak ako dva puta ogrebes pusku na istom mestu na cevi, oce cevi da otpadnu, pa posle moras da nosis kratez u lov.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
DakiNS
 

nidzamotocross kaže:
Utice i te kako, cak ako dva puta ogrebes pusku na istom mestu na cevi, oce cevi da otpadnu, pa posle moras da nosis kratez u lov.


Preteruješ Nidžo! To se dešava samo ako je tvrdo drvo. Iako moj jedan sad pokojni drugar je jednom rekao: Ma ko kaže da je čamovina meko drvo? Ja spavo na njoj u zatvoru , i sav se nažuljo!Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nidzamotocross
 Uh tacno Daki. Grin
Zato Pavle sve-sve, al sa puskom u zatvor nikako. Grin
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
pavlepavlaka
 mozda grane ne moze ali ako je negde zakacena prilikom nosenje uz zid ili ti pada ali ssekir 75 mi je sada obijasnijo kako to moze da se sanira hvala Smile
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
nidzamotocross
 Jos nisi kupio pusku a vec razmisljas o tome kako ces da je vuces preko zidova i kako ce da ti pada?

Drugo, zasto onda pominjes grane ako "grane mozda ne"? Napisi odmah zid ili pad.

Trece, ogrebotina joj nista ne moze, uglavnom se ogrebe od predjica na rancu, od rajsfeslusa na prslucima i jaknama, postavljanjem lampi, nepazljivim rasklapanjem, montazom optika, itd, itd.. Sve to nece da utice na funkcionalnost puske.

Uticace mehanicko ostecenje puske pri padovima i udarima o stenu, itd. Tu mogu da se dese razne "povrede" puske, a neke od njih kao sto je ulubljivanje, krivljenje, napuklina cevi, pa zatim pucanje mehanickih delova, itd, mogu uticati na funkcionalnost puske.

Bruniranje nije pametno u sitnim ogrebotinama jer brunir preko brunira ne ide. Treba skinuti stari zbog nanosenja novog.

Tako da ako se desi da se negde grebne, ne diraj. Ipak je bolje da vodis racuna, bolje spreciti nego leciti.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
pavlepavlaka
 nije nego sam zapazio jednu malu ogrebotinu na kraju cevi ja sam dosta pedantan B) pa to i ne volim pa rekoh da pitam dali to moze nesto da steti pusci
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
DakiNS
 Da si odmah tako pitao dobio bi adekvatan odgovor.iveli 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nidzamotocross
 Pavle ne moras za svaku najmanju sitnicu da pitas ovde. Uzmi malo progooglaj, jer ko nema u vugla ima u googla. Imas ovde milione upisa, pa citaj, iznenadices se sta sve mozes da nadjes korisno i da naucis od starijih kolega.

E sad sam video ogrebotinu, cekaj da pitam, pa tako iznova i iznova za bilo sta to zainteresuje. Prvo pretrazi teme, pa onda ako ne mozes da nadjes pitaj. Na taj nacin opterecujes teme i kolege, a od sebe pravis neznalicu.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
ssekir75
 

DakiNS kaže:
Meni nije jasno kako je puška brunirana ako je grane izgrebu?


lose HaHaHa

nidzo, to sto od sebe pravi neznalicu nije opasno. ko pita ne skita. i ne pravi neznalicu, decko tek ulazi u ovu pricu i normalno je da ne zna. niko se nije rodio naucen, pa ni on. ima vremena. ali problem je sto pita svakakve gluposti o kojima je zilion puta pisano po forumu i opterecuje forum bezveze.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
PEZ
 

ssekir75 kaže:

DakiNS kaže:
Meni nije jasno kako je puška brunirana ako je grane izgrebu?


lose HaHaHa

nikakvoSad
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 178 28.08.2022. 06:11
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,295,830 posete www.srbijalov.com