Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
Lovac CG
 Imam CZ 99 ovo sam najviše uzeo zbog navikavanja štenadi na pucanja (iz njega je ispucano preko 500 komada metaka ,možda i više ) Smile .Bio je odličan isto kao pravi ali ispade,nisam imao pravu futrolu Sad.Hvala na pomoći ..nosio sam svuda niko neće da vari ,ni da naliva..Jedan mi je rekao da stavim super lijepka pa sode bikarbone preko i tako dok zacijelim pukotinu Smile
 
Vuja
 

Lovac CG kaže:
Imam CZ 99 ovo sam najviše uzeo zbog navikavanja štenadi na pucanja (iz njega je ispucano preko 500 komada metaka ,možda i više ) Smile .Bio je odličan isto kao pravi ali ispade,nisam imao pravu futrolu Sad.Hvala na pomoći ..nosio sam svuda niko neće da vari ,ni da naliva..Jedan mi je rekao da stavim super lijepka pa sode bikarbone preko i tako dok zacijelim pukotinu Smile


Kolega pokusaj sa tecnim metalom bolje nego super lepak.
 
Jank
 

Lovac CG kaže:
Imam CZ 99 ovo sam najviše uzeo zbog navikavanja štenadi na pucanja (iz njega je ispucano preko 500 komada metaka ,možda i više ) Smile .Bio je odličan isto kao pravi ali ispade,nisam imao pravu futrolu Sad.Hvala na pomoći ..nosio sam svuda niko neće da vari ,ni da naliva..Jedan mi je rekao da stavim super lijepka pa sode bikarbone preko i tako dok zacijelim pukotinu Smile


Ajde Bogati, ne brukaj se zavi to u 10 evrića pa bači....obraduj neko dijete....no kupi nešto bolje i ljepše ....ne žali....Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
darkolovac
 Posotvane kolege molio bih za pomoc, imam Brno 581-04 i problem sa okidanjem/ejektorom, u 95% slucajeva kad napunim pusku i desi se prilika da treba da pucam na prvom okidacu nemam nista, cak ni skljoc, kao da uopste nije igla zapeta a onda kad je prelomim ejektor izbaci pun patron...zna li iko o cemu se tu radi? Hvala
 
Podunavac
 Ako nema opaljenja na prvom obaraču, a obarač je slobodan nema otpora, znači da je problem u polugama za napinjanje ili oprugama udarača. Samim tim je probem i sa ejektorom. Ovo je posao za puškara.
Tri prsta 2Kolce
 
darkolovac
 Hvala kolega. Planirao sam da nosim pusku kod puskara cim se vrati sa odmora, nego reko da se prvo informisem. A zanimljivo je kad je puska prazna, tj stavim pufere mogu ceo dan da je prelamam i okidam i nece se desiti da je obarac slobodan
 
dzudzubajac
 Mogu od prijatelja da kupim zastavinu položaru u kalibru 16 za simboličnu sumu, međutim postoji jedan problem sa njom. Kada stavim neke patrone, puška se normalno zatvara, dok sa drugim patronama (uglavnom novijim) ne može da se zaključa. Npr belomova patrona ili pufer patrona kada se ubaci, ne bravi se, dok starija (na oko) krušikova patrona kad se ubaci puška bez problema zatvara...

Da li je ovo moguće srediti - od nekih prijatelja sam čuo da je samo potrebno malo "urezati" cev gde patrona upada, pošto koliko vidim novije patrone imaju metalni čep sa malo debljim rubom od starijih.
Koliko bi takva intervencija okvirno koštala kod puškara?
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ssekir75
 мени се то дешава на тоз 34, нека муниција зеза, нека не. за почетак покушај да очистиш лежиште метка, тј те урезе. оће бити да се запекло уље. иначе то сигурно може сваки пушкар да среди.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Ležište metka je standardizovano i nebi smelo ovo da se dešava. Što reče kolega Ssekir probaj da očistiš ležište celom dužinom do prelaznog konusa, a posebno prednji deo gde naleže rub čaure. Ovo sa pufer patronima je normalna stvar. Meni se to dešavalo sa 20-icom i italijanskim plastičnim puferima. Posle kupim Rusanove aluminijumske i ista stvar, dok sa pravim patronama sve funkcioniše kako treba.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 подунавац, мислио сам да очисти урезе где упада обод чауре. оће да је запекло уље ту и мора да се ишчачка чачкалицом. уље+гареж знаш и сам шта чине.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Znam šta si mislio. I ja sam to rekao. Ležište metka celom dužinom, a posebno ležište za obod čaure. Ne verujem da je problem do puške. Ili je veoma zaprljano ležište ili nešta nije u redu sa municijom (određenom serijom).
Tri prsta 2Kolce
 
dzudzubajac
 Mislim da nije problem sa prljavstinom. Evo otisao sam do coveka i uslikao par slika

Prvo slika patrona sa kojim sam probao, zeleni je belom, crveni je krušik

www.dodaj.rs/f/3g/KS/1yFf1OYb/patrone.jpg

Pogled niz cevke

www.dodaj.rs/f/S/kr/2wQkBC5a/cevi.jpg

Jedan pogled odozgo

www.dodaj.rs/f/2r/SB/3JO47aF/odozgo.jpg

Ubacio patrone, obratite pažnju kako leva patrona upada dublje

www.dodaj.rs/f/1m/11T/23czSmND/lezi.jpg

Ja stvarno ne vidim tu nikakvu prljavštinu. Otići ću sutra da pazarim još kutiju-dve patrona pa da probam i sa njima...

evo i klip kako puška zatvara sa jednom i (ne) zatvara sa drugom patronom


Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ssekir75
 истину збориш, муниција у питањЕ... Confused а пушка делује ок, штета да се испусти. пробај са другом муницијом па ако опет неће питај неког пушкара, оће бити да треба само мало попустити оно шрафче које служи да стеже луфт.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Ja bi rekao da je ovde problem sa Belom patronama. Probaj da napuniš pušku samo sa Krušik patronama da vidiš dali će da se zatvori kako treba. Ako sa Krušikom radi, kupi pušku i izbegavaj Belom. A probaj i neku italijansku. Npr. B&P, RC, Mirage, NSI... Kod italijana teško da će ovakva greška da se potkarde. I dalje smatram da nije problem do puške, nego do municije. Premda probaj kada cev odvojiš od glave dali izvlakač seda skroz u svoje ležište. Postoji mogućnost da osovina izvlakača zapinje negde u svom ležištu pa ne dozvoljava izvlakaču da sedne do kraja i onda on ne dozvoljava cevi da nalegne do kraja na baskulu, što direktno utiče na ključeve i polugu.
Tri prsta 2Kolce
 
darkolovac
 Da li zna neko da li je bezbedno koristiti municiju 1050bar konkretno lambro biturbo 36g iz Browning A5 poluautomata?
 
ssekir75
 по њиховом сајту битурбо има 740 бара, што значи да би могао из свега што код нас има да се пуца (сем оних баш маторих пушака са лежиштем 65)

http://www.lambro...BITURBO-38
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Max011
 dzudzubajac Nije do municije. Ta Zastava je ocigledno dosta ispucala a retko kad je ciscena. Pored toga sto ima uze busenje u odnosu na ,,stari standard,, nahvatala joj se prljavstina pri dnu lezista odnosno u delu gde leziste prelazi u duzu cevi. Sicevi oko izvlakaca su cisti to se vidi na fotki. Prljavstina toga tipa se godinama talozi, Narocito ako se puska cisti samo jednom u x godina (ili pred prodaju ) sto je slucaj sa puskama koje imaju hromirane cevi poput Iza Toza Zastave... Lek za to je mesingana cetkica i dobro sredstvo za skidanje naslaga . Predhodno uzmi jaku lampu pogledaj kako izgleda leziste na 70ak mm od usta.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Max011
 

dzudzubajac kaže:






Ubacio patrone, obratite pažnju kako leva patrona upada dublje

www.dodaj.rs/f/1m/11T/23czSmND/lezi.jpg



Da da desna cev ima vecu koliciu taloga od leve zato sto je prva pucala i daleko vise ispucala pa samim time i natalozila vise ostataka . Da li si probao da isti patron belom ubacis prvo u desnu pa u levu cevku i onda izmeris koliko je vise usao u levu u odnosu na desno leziste?
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Podunavac
 

Podunavac kaže:
Ležište metka je standardizovano i nebi smelo ovo da se dešava. Što reče kolega Ssekir probaj da očistiš ležište celom dužinom do prelaznog konusa, a posebno prednji deo gde naleže rub čaure. Ovo sa pufer patronima je normalna stvar. Meni se to dešavalo sa 20-icom i italijanskim plastičnim puferima. Posle kupim Rusanove aluminijumske i ista stvar, dok sa pravim patronama sve funkcioniše kako treba.

Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

Podunavac kaže:
Ležište metka je standardizovano i nebi smelo ovo da se dešava. Što reče kolega Ssekir probaj da očistiš ležište celom dužinom do prelaznog konusa, a posebno prednji deo gde naleže rub čaure. Ovo sa pufer patronima je normalna stvar. Meni se to dešavalo sa 20-icom i italijanskim plastičnim puferima. Posle kupim Rusanove aluminijumske i ista stvar, dok sa pravim patronama sve funkcioniše kako treba.



Ja sam u prvom upisu rekao da se očisti ležište metka celom dužinom, ali kolega reče da je čisto.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 178 28.08.2022. 06:11
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,245,283 posete www.srbijalov.com