Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
PEZ
 

vlada lovac kaže:

ssekir75 kaže:
...белом је увек пунио у шедит чаурама...

punio je i u Fiocchi caurama na pocetku proizvodnje, a u vezi ovog problema cini mi se da sa puskom nesto nije u redu

Naravno Vlado, nema sumnje da je do puške, verovatno je žleb u koji naleže rub danceta čaure ostao plitak za neku desetu mm (ili je pak iskrivljen izvlakač) i u takvim slučajevima je normalno da puška ne zabravi kad se u ležište ubaci metak.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zeljko92
 Писао сам и ја да је могуће да је жлеб плићи. Не знам како би искривили извлакач на положари нормалном употребом... Мада Срби су чудо невиђеноsrbijalov
 
PEZ
 Željko to zakrivljenje izvlakača nije toliko da se vidi iz aviona, u pitanju su milimetri ili desete mm, opet dovoljno da puška ne zabravi.
O zakrivljenom (u jednu stranu zakošenom) izvlakaču pričam iz iskustva jer sam pre dvadeset godina kao mlad lovac imao taj problem posle intervencije puškara na izvlakaču i dan danas mi je žao što sam mu platio "popravku".
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zeljko92
 То би онда могло да се види и голим оком кад се пушка расклопи и погледа моноблок са доње стране? Видело би се да не належе извлакач до краја кад се спусти?
 
vlada lovac
 

Zeljko92 kaže:
Писао сам и ја да је могуће да је жлеб плићи. Не знам како би искривили извлакач на положари нормалном употребом... Мада Срби су чудо невиђеноsrbijalov

Izvlakac moze da se vrlo lako iskrivi ako se pretegne to srafce koje ga drzi, onda treba veca upotreba sile da bi se puska (koja se ionako posle pucnja tesko otvara) otvorila, jos ako se radi o rucno punjenom-prepunjenom metku ili bilo kom drugom sa jacim punjenjem, mora se bukvalno kolenom prelamati, smesno jeste ali sam svojim ocima vidjao ljude da to rade, tako se izvlakac uvije u jednu stranu i eto problema prilikom zatvaranja, a leziste metka "tesno buseno"
 
vlada lovac
 Treba skinuti izvlakac i videti u kakvom je stanju, a ujedno ga ocistiti od prljavstine, kao i njegovo leziste, podmazati i nikako ne stezati previse taj srafic koji ga drzi
 
PEZ
 

Zeljko92 kaže:
То би онда могло да се види и голим оком кад се пушка расклопи и погледа моноблок са доње стране? Видело би се да не належе извлакач до краја кад се спусти?

Upravo tako Željko Odobreno s tim što izvlakač može naleći do kraja jer ima dovolno mesta ono na šta treba obratiti pažnju je da li izvlakač sa donje strane štrči makar malo preko monobloka, ako je do zakrivljenosti(zakošenosti) izvlakača u ovom slučaju kod kolege dzudzubajca izvlakač bi trebao da štrči na levu stranu.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zeljko92
 Кажем ја да смо чудоGrin Како им не падне на памет да прегледају пушку него то узимају здраво за готовоShock Језа ме прође кад некоме дам моју пушку да погледа па је прелама као штап са две руке, а довољно је да повуче полугу до краја и сама се отвара без отпораudaranje
 
PEZ
 Da li je problem do izvlakača ili do žleba na cevi u koji naleže rub danceta može se utvrditi i u "domaćoj radinosti" jednostavno se skine izvlakač i proba se da se puška zabravi. Ukoliko se opet javi problem onda je definitivno žleb u pitanju i tu bi trebao da interveniše puškar.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
vlada lovac
 Bas tako, u svakom slucaju izvlakac treba skinuti, ako ne zbog neceg drugog onda zbog ciscenja
 
Zeljko92
 А и може и друга муниција да се проба. Колега што рече да има проблем пробао је само крушик и белом. Да је пробао више муниције... Овако је све ово напамет, али треба и ово да има на памети.
 
PEZ
 

Zeljko92 kaže:
А и може и друга муниција да се проба. Колега што рече да има проблем пробао је само крушик и белом. Да је пробао више муниције... Овако је све ово напамет, али треба и ово да има на памети.

Nema potrebe eksperimentisati sa municijom, puška je puška i ako je ispravna ne treba da "probira" municiju, zamisli kupiš pušku a ona pegla samo onu najskuplju. Ovde je puška u pitanju a ne municija.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zeljko92
 Право кажешiveli Морам да се похвалим да мој Тоза гута све и хвала му на томеGrin
 
PEZ
 Čak i da je municija sa malo debljim rubom pa da "koči" opet treba pušku popravljati jer ta takva municija kod drugih pušaka funkcioniše najnormalnije, sve u svemu problem je do puške.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
dzudzubajac
 Evo uzeo od kuma tri patrone:
belom
sellier&bellot
rc

belom opet koči a ova dva bez problema zatvaraju

Kako je puška u solidnom stanju, znam da je ljudi nisu silovali, a pride me više košta papirologija nego li sama puška, uzeću je za mesec-dva kad odradim papire pa je nosim kod puškara na pregled i javljam konačnu presudu šta je bilo, belom ili puška Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ssekir75
 џуџубајац, пробај ти са неком другом џебаном која има шедит чауру. чисто ради пробе.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Zex
 U pitanju je karabin mauzer sistema-dakle kada pogledam celo zatvaraca jasno se vidi da naleze na cauru samo 1/5 obima.Da li da smirglam celo dok ne dobijem da naleze punim obimom?
Tri prstaHarmonikaiveli
 
Kile_
 Kako se skida mehanicki prednji i zadnji nisan sa M70?
ako ima neko sliku ili nesto?
gledam ovaj zadnji nisan pola glave od srafova je ispod musine ni ne moze da se odsrafi...???
Samo 300 i 4x4
 
schweps
 

Kile_ kaže:
Kako se skida mehanicki prednji i zadnji nisan sa M70?
ako ima neko sliku ili nesto?
gledam ovaj zadnji nisan pola glave od srafova je ispod musine ni ne moze da se odsrafi...???

Izbijes musicu i imas 2 srafa koja odvrnes a kod prednjeg isto tako i imas jedan sraf koji odvijes i skines nisan.
Lisica
 
Kile_
 znaci izbijam tu musicu levo ili desno sve jedno? je u konus?
i moze jedno glupo pitanje? skidanje mehanickog nisana ne utice na preciznost puske? ono vibracija cevi..beding i te stvari?

a moram da skinem zadnji zbog optike smeta kaci mi..a prednja ulazi u polje optike
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 178 28.08.2022. 06:11
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,679 posete www.srbijalov.com