Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
schweps
 

Kile_ kaže:
znaci izbijam tu musicu levo ili desno sve jedno? je u konus?
i moze jedno glupo pitanje? skidanje mehanickog nisana ne utice na preciznost puske? ono vibracija cevi..beding i te stvari?

a moram da skinem zadnji zbog optike smeta kaci mi..a prednja ulazi u polje optike

Treba probati pusku posle tog jer treba da bude male razlike zbog druge oscilacije cevi.
Lisica
 
Kile_
 uspeo sam da skine,nije bilo tesko. hvala druze. da i onako moram da upucavam.valjda nece to imati veliki uticaj ili nedaj boze da rasipa pucnje
Samo 300 i 4x4
 
schweps
 

Kile_ kaže:
uspeo sam da skine,nije bilo tesko. hvala druze. da i onako moram da upucavam.valjda nece to imati veliki uticaj ili nedaj boze da rasipa pucnje

Ako je cev ok onda nesme da rasipa,a posle skidanja nisana obicno puska nosi gore 5-7cm od mesta de je bila upucana
Lisica
 
Kile_
 Ok.hvala na info
Samo 300 i 4x4
 
gardista
 

schweps kaže:

Kile_ kaže:
uspeo sam da skine,nije bilo tesko. hvala druze. da i onako moram da upucavam.valjda nece to imati veliki uticaj ili nedaj boze da rasipa pucnje

Ako je cev ok onda nesme da rasipa,a posle skidanja nisana obicno puska nosi gore 5-7cm od mesta de je bila upucana

na 222 posle skidanja prednjeg nisana - grupa se pomerila na gore za 10cm
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
Stefanj
 Treba mi pomoc,kada sam pokusao da skinem musicu sa sacmare zalomio sam onaj gornji deo posto je bas bila zategnuta i sada je ostao samo onaj donji siri deo, sta mi je sada najbolje raditi?
Bye
 
MMilos
 Nista...Koji ce ti vrag musica?
A ako lovis u sumrak pa ti treba svetleca, prelepi preko one samolepive i dingospo...
 
Kile_
 Uocio sam da su se srafovi na pikatini sini otpustili, i cela optika se zbog toga "drma" .ako ih opet stegbem resicu stvar ali razmisljam da stavim neki lepak na navoje srafa.
Da li neko zna proveren neki lepak za to? I da li da lepim i sinu za sanduk puske?

Skeptican sam sto se tice lepljenja ali nema mi druge samo cu tako spteciti da se u buduce odvrce
Samo 300 i 4x4
 
dzudzubajac
 Obično ide plavi loctite na navoje...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Kile_
 To sam i ja cuo sa druge strane pa rekoda uporedim misljenja.loctite 243 plavi 1200din
a za bazu moze dvokomponentni za metal bizon? Definitivno moram da lepim srafove i sinu u ponedeljak
Samo 300 i 4x4
 
7x57
 https://youtu.be/...
Ima još sličnih klipova, pogledaj. Nije uopšte teško, a Bison radi posao odlično. Naravno 243 za šrafove. Veoma je bitno da ne zalepiš šinu trajno za sanduk karabina, tome služi razdvajač, kiwi pasta za obuću stvarno radi, probao. Nikad se ne zna kada ćeš iz nekog razloga zaželeti promene. Znači, beding obezbeđuje savršeno prijanjanje šine na sanduk, a loctite 243 sprečava samoodvijanje šrafova. Po meni bez ovoga šina nije pravilno montirana. Ja sam meni radio i ovo:
https://youtu.be/...

Dve optike su mi puškari upropastili lošim montiranjem. A onda se pojavio Youtube. Samo hrabro.
Draško
 
Kile_
 Da li mora taj beding sine da se radi? Ja sam mislio samo da stavim lepak ispod sine i jednostavno utegnem srafovima na koje stavim 243 na navoje.sutra cu da radim to.bice slika
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 Da li mora taj beding sine da se radi? Ja sam mislio samo da stavim lepak ispod sine i jednostavno utegnem srafovima na koje stavim 243 na navoje.sutra cu da radim to.bice slika
Samo 300 i 4x4
 
7x57
 Kile, razlika između bedinga i lepljenja je u razdvajaču koji namažeš na sanduk karabina da se šina ne zalepi na njega. Ostalo je sve isto. Kako hoćeš, ali ako jednog dana budeš hteo da bruniraš karabin, menjaš cev ili jednostavno promeniš montažu, u problemu si. Plus, verovatno će ti malo lepka završiti i na šrafovima i eto veselja. Inače i lepak vrši ulogu isto kao i tečni metal, da ostvari 100% kontakt između šine i sanduka, a ne da nešto drži na mestu. Na montažu prilikom pucnja deluje smicanje, što će teško da izdrže konvencionalni lepkovi. Pa i Loctite 243 nije lepak u užem smislu te reči, već samo sprečava samoodvijanje šrafova usled vibracija ili trzaja. To će svako da vidi i sam kada pokuša da odvije šraf namazan 243-ojkom. Naime neće osetiti nikakav otpor kakav bi očekivao od "zalepljenog" šrafa.

Javi nam kako je ispalo. Čak mislim da će ti i samo Loctite 243 završiti posao. Razumi nas zaluđenike.
Draško
 
DakiNS
 Kod odvijanja zalepljenih šrafova koristi se zagrevanje spoja i uopšte nije teško da se odvrnu , kao ni skidanje optike.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
dzudzubajac
 Za crveni loctite treba mali brener da se zagreje pri skidanju, dok se plavi skida bez problema, kao što reče kolega 7x57. Ja sam skidao moju staru optiku uz korišćenje šrafcigera, bez nekog većeg napora, iako su šrafovi bili lepljeni.

Inače, kad sam išao po karabin kod puškara, imali smo zanimljivu diskusiju na sličnu temu - kako većina puškara nema alat za honovanje prstenova, preporučljivo je ako se ne radi honovanje, da se lepi prsten za optiku.
Prsten u najvećem broju slučajeva nije savršen i optika ne leži savršeno na njemu. Honovanje rešava taj problem, dok se bez honovanja sličan rezultat dobija stavljanjem lepka.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
tomo vrbas
 Ja koristim super lepak i sto kaze Daki zagrijes montazu lepak se otpusti kao da ga nije ni bilo,a srafove samo zalijes zenskim lakom za nokte i nema problema.Onaj beding na prvom klipu mi se ne svidja jer biaksom struze povrsine na montazi mislim da je tu dovoljno lepo odmastiti povrsinu i naneti smesu za beding ovako se kvari cela konstrukcija nosaca.
 
Kile_
 Da da,to sam shvatio sto se tice bedinga. Da li taj razdvajac taj kiwi za cipele ima kod nas da se uzme?
Ja nikad nisao to radio pa se bojim da se zeznem nesto, sto se tice tog brusenja sine, da li je to neophodno? Ja mislim da moja sina savrseno leze...
Sutra idem za uzmem lepak za navoj a dvokomponentni bizon imam.
Da stavicu slike i komentare
Samo 300 i 4x4
 
7x57
 Ako je u pitanju Zastava karabin, to je mašinski rađena puška, ne CNC, a ako je šina domaća, takođe. Ne naleže savršeno garantujem. Slažem se da ovaj moj predlog nije jedini, ali je trenutno moj favorit. U svakom slučaju greška je pre moguća bez razdvajača nego sa njim. Kiwi ima u svakoj bolje opremljenoj parfimeriji ili samoposluzi.

Inače prstenovi se honuju pre svega da bi bili saosni jedan u odnosu na drugi, a ne zato što su nesavršeni. Najčešće honovanjem kvalitetnog ringa samo dobijate razne oblike elipsastog preseka, da tako kažem. Ali bolje i to nego nesaosni ringovi, inače česta pojava kod montiranja sada tako popularnog Leupold STD-a. U svakom slučaju i posle honovanja bih u donji prsten stavio malo lepka ili uradio beding, nije uopšte teško, a optika iz njih izlazi potpuno neoštećena.

Ako se pitate zašto je bitno da se optika ne ošteti u montaži, odgovor je jednostavan. Samo tako montiran optički nišan će vam pružiti puno godina bezbrižnog korišćenja.
Draško
 
Kile_
 Zastava m70 i sina rade hamerles...predlog je dobar ne kazem nista lose nego ja nemam iskustva sa tim.ali kapiram kako se radi i sta dobijam time. Definitivno cu ga primeniti ali necu da brusim sinu.idem sutra po kiwi Smile
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 178 28.08.2022. 06:11
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,560 posete www.srbijalov.com