Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Poluautomatski karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Poluautomatski karabin
Milan__
 Rade,imaju isti magacin,ali snaga se svakako razlikuje..Ako vec imas novca kupi neki dobar poluautomat,a ako nemas kupi MP155 i moces ga koristiti i za DS i sitnu divljac.ZivioRodjo
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
Rade1983
 Ok hvala na pomoc Smeko
 
Podunavac
 Карабин је свакако бољи избор за лов ДС. Прецизнији је, има већи домет и већу кинетичку енергију. Пушка са глатком цеви нема нити једну предност у односу на пушку са олученом цеви за лов ДС.
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 

Podunavac kaže:

Карабин је свакако бољи избор за лов ДС. Прецизнији је, има већи домет и већу кинетичку енергију. Пушка са глатком цеви нема нити једну предност у односу на пушку са олученом цеви за лов ДС.


PoDpuno se slJažem!!
... ajde de, do nekija 30 meteri(50 je već mLogo) može i glatkocevno sa "kuglom" da ima odličnog efekta ... da se poredi sa "karabinskim" tj olučenom cJevkom -nikako Ne-ne
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Tomash
 

Podunavac kaže:

Карабин је свакако бољи избор за лов ДС. Прецизнији је, има већи домет и већу кинетичку енергију. Пушка са глатком цеви нема нити једну предност у односу на пушку са олученом цеви за лов ДС.


Ima svojih prednosti i PA puška, iako je karabin superioran po preciznosti i daljini gađanja.

1) U mnogim grupnim lovovima nije dozvoljen karabin.
2) Sigurnija je PA puška od PA karabina (loš hitac manje leti, i nema rikošeta)
3) Ne mogu svi da priušte PA karabin, dok PA pušku većina lovaca može.
4) Lakše čišćenje puške nego karabina (neke se čiste jednom u sezoni i ništa im ne fali)

PA karabin sa druge strane može da se nosi na čeku i na mesta gde se puca na daleko, van dometa puške (neolučene).
Moderni lovački PA karabini više nisu teški kao nekada, i ni tu više puška nema nikakvu prednost, (osim ako se pazari domaći M76, onda u lovu vukljaraš 4-5 kila gvožđa...)

I jedno i drugo su sjajna stvar za grupni lov svinje, bez sumnje,
brza šansa za popravku u situacijima kada ranjena divljači krene na lovca da se obračuna...

Ukoliko neko nema standardni karabin, PA karabin je prava stvar, naravno ako se može priuštiti nešto precizno i lovačko sa više od tri metka...
 
Milan__
 Tomash,slazem se sa tobom.iveli 3
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
Podunavac
 

Tomash kaže:

Podunavac kaže:

Карабин је свакако бољи избор за лов ДС. Прецизнији је, има већи домет и већу кинетичку енергију. Пушка са глатком цеви нема нити једну предност у односу на пушку са олученом цеви за лов ДС.


Ima svojih prednosti i PA puška, iako je karabin superioran po preciznosti i daljini gađanja.

1) U mnogim grupnim lovovima nije dozvoljen karabin.
2) Sigurnija je PA puška od PA karabina (loš hitac manje leti, i nema rikošeta)
3) Ne mogu svi da priušte PA karabin, dok PA pušku većina lovaca može.
4) Lakše čišćenje puške nego karabina (neke se čiste jednom u sezoni i ništa im ne fali)

PA karabin sa druge strane može da se nosi na čeku i na mesta gde se puca na daleko, van dometa puške (neolučene).
Moderni lovački PA karabini više nisu teški kao nekada, i ni tu više puška nema nikakvu prednost, (osim ako se pazari domaći M76, onda u lovu vukljaraš 4-5 kila gvožđa...)

I jedno i drugo su sjajna stvar za grupni lov svinje, bez sumnje,
brza šansa za popravku u situacijima kada ranjena divljači krene na lovca da se obračuna...

Ukoliko neko nema standardni karabin, PA karabin je prava stvar, naravno ako se može priuštiti nešto precizno i lovačko sa više od tri metka...



Друже овде се ради о тактичко техничким особинама. Да ли је негде забрањен лов олученим цевима није проблем пушке, него одлука управе ЛД-а. И кугла испаљена из глатке цеви још и те како рикошетира. Недавно трагично настрадали колега ловац из Апатина је управо и настрадао од рикошета јединачног пројектила испаљеног из глатке цеви. Цена оружја нема везе са употребљивошћу (опет се враћамо на прву ставку). Једино је четврта ставка углавном тачна. Већина савремених ПА карабина се компликовано раставља и и ловци избегавају то да раде. Па их чисте тако да блокирају затварач у задњем положају и само очисте цев (и евентуално чело затварача).
Tri prsta 2Kolce
 
Rade1983
 Jas bi ve zamolio jer sam pricao juce sa jedan lovac koi poseduje Poluautomatski lovački karabin M2010 on mi kaze da nije to tako losa puska i neprecizna i da je on ima u kalibru 308 Win i da je on zadovoljan pa bi ve zamolio ja sam ipak zaiteresiran za ovu pusku od aspekt cene dajte bilo kakvu informaciu za ovaj M2010 bilo da je to vase licno iskustvo ili da ste nesto culi od vase kolege lovce puno vam Hvala...Smile
 
sasaruma
 Magnum doo. iz Jagodine ih ima i kosta 93600dinara u kalibru 308 vincester a u kalibru 223 remington kosta89700 dinara.Po meni to je kvalitetna i dobra puska.Bio sam sa prijateljom koji je inace puskar na strelistu kada je upucavao ovaj PA i video sam da je izuzetno precizna i da ima odlicnu grupu pogodaka,e sad sto se dizajna tice ko voli nek izvoli.
 
AcaNik
 Судећи по нету, амери су задовољни са њом. Када се ураде ситне измене наравно. На сандуку углавном да би могао да се стави нормалан кундак а не она глупост.
Лично ми се више допада оригинал и рађе бих њега у цивилној варијанти.

i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/poredj_zpsizo3pxrm.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Ima li slika te civilne varijanteSmile?
 
Cvele
 Kol'ko ja znam ova slika ispod tj sa drvenim kundakom je original....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Planinko011
 Cudno taj civilni sam duzio u vojsci jos 84teHmmm
Mada tada nije imao u nazivu to 2010.
 
Planinko011
 -
 
AcaNik
 Нисмо се разумели. Нисам рекао да је М-77 цивилна варијанта већ да бих је волео у цивилној варијанти Smile Таква каква је само у полуаутматској верзији.

Где је код нас си је дужио? Њих је веома мало било и све су биле у магацинима колико знам. Један део је залутао у РС, ваљда када су селили магацине са Виса па их је тамо био неки број.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kaludra
 bilo ih je i u trebinju 85te
 
AcaNik
 У морнаричкој пешадији?
Како не налетех у Требињу на неку од њих ономад. Мада нисам ту дуже био.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Ja sam bio na granicnom patrolnom camcu i duzio kalas sa preklopnim kundakom a jedan je duzio taj M77 (valjda glumio snajperistu).
Htedoh da kazem da je meni ta puska sve samo ne civilnog izgleda.
 
AcaNik
 Нисмо се разумели очигледно. Цивилно се односило на то да може легално да се поседује, а изглед да ми се више допада од М 2010.

Ваше нису имале оптику?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Ma nije bilo optika uopste a njemu sleduje mislim onaj zrak 4x32. Htedoh da kupim jedan od preko Drine al nesto se pokarabasi pa ga uze moj drugar i legalizovao ga za lov ali je brzo odustao i prodao ga.
Mislim na M76.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
Karabin direktne akcije KARABINI 44 26.10.2014. 11:10
Voere-karabin sa električnim paljenjem KARABINI 19 11.01.2013. 01:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,055 posete www.srbijalov.com