Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)
sasa035
 Kolega meni je zao svih onih koji imaju poteskoce finansiske prirode. Ali bih voleo da podjemo zajedno po srbiji i da upadnemo u lovnoj sezoni na sitnu divljac i da vidis ko sve lovi i kako se ljudi ponasaju!!! Lov nije moranje i nije obaveza!!!U svim zemljama u evropi lov kosta kao djavo u poredjenu sa nama.L.U trebaju da zive od donacija drzave a ne od clanarine i da budu primorani da svako ko hoce da bude lovac cak iako nije da plati nekih stotinak eura i onda udri mile do volje!To je nasa slika i prilika i zato posecujem radije komercijalna lovista u kojima nema raznoraznih likova i u kojima sa nekom ndoknado mozemo da podpomognemo drustvu.Zamisli novine u redovnom lovu da svaki lovac osim clanarine i lovne karte plati i 10 eura za fazana i 30 za zeca.I drustva koja bih osnovale fondove za obnovu divljaci nezavisno od plana drustv??????????Zamisli lovista u kome ima mnogo vise divljaci i kome se granica zna.A mnogi je nemaju!!!
sasa035
 
DakiNS
 Kolega u svakom žitu ima i kukolja.Ako malo pogledaš moje upise videćeš da su mnogi lovovi u komercijali, da li zbog toga onaj zemljoradnik iz Banata kome je pretprošle godine poplava a prošle suša uništila letinu manje voli lov od mene ili tebe.Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Kao sto rekoh kolega.Sazaljevam slucaj!!!Kome je stradala letina treba da prezivi i ustedi.Jos uvek mi plivamo i omoguceno je da plivamo kako u lovu tako i ribolovo.Ali neuporedivo vise je onih kojima tu nije mesto.U svkom slucaju ponuda vazi.Da krenemo u lovista i uverimo se?!!!Nesumnjam da ima korektnih kolega koji nezasluzeno su cak i propustili sezonu.Ali lov nije MORANJE!!!
sasa035
 
DakiNS
 

sasa035 kaže:
Kao sto rekoh kolega.Sazaljevam slucaj!!!Kome je stradala letina treba da prezivi i ustedi.Jos uvek mi plivamo i omoguceno je da plivamo kako u lovu tako i ribolovo.Ali neuporedivo vise je onih kojima tu nije mesto.U svkom slucaju ponuda vazi.Da krenemo u lovista i uverimo se?!!!Nesumnjam da ima korektnih kolega koji nezasluzeno su cak i propustili sezonu.Ali lov nije MORANJE!!!


Kolega imam jedno pitanje. Da nisi ti već bio član ovog foruma?Hmmm
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Ne prvi put!Zasto?
sasa035
 
slavaplana
 Sasa 035 povecanjem clanarine kako ti predlazes dobijas jos jedan broj KRIVOLIVACA koji ce vecu stetu da prave nego kad plate MINIMALNU clanarinu za koju misle da treba da love svaki dan!!Problem je u pojedincima koji i tu malu clanarinu potrose nenamenski!!O clanarini LSS gde godisnje 1.500din ode na PODMLADAK necu ni da komentarisem!!!Doci ce vreme gde ces za svoj novac da lovis a i da platis trzisnu cenu !!!Lovista se moraju znatno bolje cuvati i ulagati u ista da imas sta da ponudis i svojim lovcima a i gostima koji to zele da plate!!!!LSS gazduje lovistima ada ih sama lovista NIKAD NISU NI INTERESOVALA dok je bilo KAJMAKA i ovaca za sisanje !Po neki gostinjski lov na muvte itd.Situacija se menja novim zakonom!!!Odgovaraju Predsednici i Upravnici,U.O.,clanstvo....!!Po komadnoj odgovornosti!!!!

Mnogi misle da ce i obicni lovci placati clanarinu a da su ima lovista prazna !!Zasto????Nece to vise niko da radi!!!!

Koliko para tolikoi muzike!!!
 
DakiNS
 

sasa035 kaže:
Ne prvi put!Zasto?


Pa tvoji upisi me podsećaju na neke upise od pre nekog vremena
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 

sasa035 kaže:
L.U trebaju da zive od donacija drzave a ne od clanarine


Kolega cenjeni, bez uvrede, ali odakle ti ovako genijalna ideja, da bi država trebala da bude donator LU, kao udruženja gradjana? Mislim da će se u ministarstvu siti nasmejati, kad budu ovo pročitali!
Postoji fond za razvoj lovstva, koji je namenski, i koji se puni od uplata lovaca, za lovne karte, i iz kojeg se posle novac raspodeljuje za odredjene namene, po konkursu.
Taman posla, kada bi se iz budžeta države finansirala LU!!! Kao što ti reče, lov nije obaveza.
Pokušaj malo da tvoju misao o eliminisanju onih koji rokaju po lovištima, malo bolje razradiš. Šta misliš, da će se promeniti nešto bitno, ako članarina bude 300 evra? Oni koji ne mogu ili neće da plate, će lepo u krivolov, pa kad ti na 5 mesta u lovištu istovremeno neko puca, čik ga uhvati ako možeš! A i ako ga uhvatiš, tek treba na sudu da dokazuješ krivolov ili lovokradju (dokazi potrebni za tako nešto često zafale).
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sasa035
 slavaplana kod nas nista ne funkcionise nazalost kako treba.Ni zakon ni drzava a kamoli ljudi...Mislim da princip male clanarine (i vuk sit i ovce na broju)Nece doveka.Kao sto i mi necemo moci da se pravimo da bolje ikako nego nikako kotrolisemo lovokradju!!!Zato sam i rekao da ko voli prirod kome je svrha da nesto unapredi morace nesto da menja.Nije lako pogotovo ni sa lovokradicama i otimacima para ali od nekud mora da se krene.I to radikalno!!!Potrebna su sredstva strpljene i puno dobre ideje normalnih ljudi!!!
sasa035
 
sasa035
 Ne donira samo drzava!!!Sposobnos nekih ljudi da prnonadju sredstva izvan crkavice drzave!!!To se zove sponzorstvo(sponzore)!
sasa035
 
Lala
 Sponzori? Važi, kolega; kako bi to izgledalo? Odeš u neku firmu i kažeš 'dobar dan, ja i moje kolege bi da lovimo, ali nam fali para, pa ako bi ste nam vi i vaša firma uplatili jedan dobar lov, mi ćemo vas reklamirati tako što ćemo na kundake zalepiti nalepnicu sa znakom vaše firme'!
Obavesti me molim te, ako nadješ nekog takvog sponzora, jako sam voljan da ga upoznam, eto, i meni i mojim kolegama bi jako prijalo da nam neko pokloni jedno 100 fazana, da pustimo pred pušku...
Ne podsemvam ti se, samo me zanima kako misliš da nadješ sponzora za lov?

Batalimo ovu praznu priču, van teme smo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sasa035
 Gosim lalo zelim da ti se prvo pohvalim da sam od skora postao vlasnik puske franchi fas pro.Sta mislis o njoj?Znam da i ti imas jednu! Mislim da postoje ljudi koji mogu da pomognu.Ja sam taj koji zeli da pomogne svom lovackom udruzenju.Ne pretice mi puno ali znam dobre ljude u mom krau ukljucujuci i mene koji bi dali nesto za taj lov a da nije clanarina!!!Razumes i za uzvrat neocekujem bas nist.Ne gratis srndaca nista neko sam koga neiteresuje samo da uzimam vec nesto i da dam!

Tema ima naziv 'Nestaje li LSS?'
Pišemo o temi
Srbijalov Admin Tim

sasa035
 
paninm
 sta ce se desiti ako i u martu skupstina nema kvorum? Koja je onda procedura?
 
Lala
 Ne znam, Paninm!
Postoje dve opcije: ili će se ići na nastavak započete sednice, ili se zakazuje nova sednica.
Nisam siguran, šta Statut LSS predvidja u situaciji ako dodje do blokade rada skupštine. Po meni bi bilo logično da se raspisuju novi izbori.
Pitanje je da li će delegati LU iz LSCS doći na nastavak, kao i pitanje da li će delegati LU iz Vojvodine doći (neki će doći, a neki, koliko čujem, neće, ali to su za sad samo glasine).
Vrlo je teška situacija. Čak i kada bi rukovodstvo LSS htelo da podnese ostavku, ako nema kvoruma za rad skupštine, onda nema kome ni da podnese ostavku!!!
Zafarbali su se u ćošak.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 ...e koliko sam ja dosad video i onih u farmericama i crnim "đubretarkama" gumenim čizmama, sa ižovkom onom najjeftinijom, a bome i onih sa džipovima i beretama, pa sve ko lipicaneri kad izađu u lovište....a jednako udaraju po svemu što ide, leti, puže i gmiže..ma nema tu vrednosti u tome koliko je ko bogat nego koliko si ti lovac u glavi i srcu...zato sasa035 bez uvrede..ali.. http://youtu.be/g...
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
sasa035
 gospodine zoranp zaista nerazumem o cemu govorite.Ovde se neradi o nalickanosti glamuru i bogatsvu...vec o ideji da lov bude lov i sta mi kao pojedinci mozemo da uradimo kako bi nasim L.U mogli da pomognemo.Tako da ko hoce da lovi i ko misli da MORA da lovi mora za to i da plati....A samim tim i podpomogne!!!To je poenta moje price!!!Razmislite malo o tome!!!A sto se mene tice lovite cime god zelite izbor je vas.
sasa035
 
punisher
 Polako Rodjo sa to platjanjeGrin
Tema je LSS i bilo bi dobro da se držimo teme da ne bi bilo Admin Power
 
DakiNS
 Kolega Sasa 035, malo su mi konfuzni tvoji upisi da li misliš da se ljubav dobije samo za novce.Za mene je lov strast. Iskreno uopšte mi nije stalo do toga da li ću odstreliti ili ne.Normalno volim i da odstrelim, ali mnogo više volim to vreme provedeno sa kolegama ,boravak u prirodi , rad pasa. Pretpostavljam da znaš da ukoliko nisi lovac neke od nabrojanih stvari ne možeš uraditi ili ne tako.Lov kao lov nije samo pucnjava, to je i prvi izlazak sunca, šale kolega, lovački doručak , rad pasa, pa ako kao jedan prosečan čovek sa još prosečnijim primanjima ne mogu provesti jedan lep dan , radi toga što ti i tebi slični mislite da se novcem sve plaća i kupuje? Ma zayebi priču. 90 % lovaca misli kao ja i živi kao ja. Onih 10% kojoj grupi po tvojim upisima mislim da pripadaš ima i za vas lova, ali nema onog što mi tražimo u lovu - nema SRCA i DUŠEUpsVan teme
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Gospodine DakiNS ukoliko ste citali sta sam pisao a nadam se da ste bili malo pazljiviji niko ne govori o parama kao bogatstvu i lovu kao privilegije bogatih jer i sam sebe ne svrstavam u tu grupu!Vec samo i iskljucivo kako da nesto promenimo u sistemu naseg ponasanja.Divno ste opisali jutro setnje idruzenje sa prirodom i sve sto ima veze sa prirodom.I vas sam istomisljenik.Ali ja vas uveravam da to nema veze s onim o cemu ja pricam.Da bi ste malo bolje razumeli jer ocito ne razumet moje izlaganje trebate da ukapirate da lov u Srbiji nije onakav kakav ste ga opisal.I da ako imate dobru volju rado bi smo mogli da zavirimo u pojedina lovista i zajednickim snagama sagledamo mucnu realnost.PUSTIMO DA NASA DELA GOVORE UMESTO RECI.PROBLEM U SRBIJI STO 90% LJUDI SE KRIJE IZA PRAZNIH RECI.I pokusava da ubedi ostatak od 10% nedostkom svojih dela(znate pa svi tako rade,kriza,mi nismo Evropa,to kod nas nemoze,oni bogati).Zivoti nam prolaze u glupim izgovorima a niko da se osvrne.Vec gutamo i grcamo pogledaj te samo oko sebe.Ja nezelim da budem ta grupa i trudicu se svim silam da promenim nesto nabolje.Jer lov kao i ribolov nije MORANJE!
sasa035
 
Gedza66
 Saša35, tvoji prethodni upisi upravo dokazuju da je neinformisanost (elementarno nepoznavnje materije) znatnog broja lovaca Srbije, jedan od glavnih razloga našeg sve lošijeg stanja u lovstvu i lovištima.

Umesto da pišeš na temi "Članarina u 2012" ili "Borba protiv krivolova", ti zapeo o tome baš na sada aktuelnoj temi "Nestaje li LSS". Mislim da to ne radiš namerno ali ti na ovaj način skrećeš pažnju zainteresovanih sa ovog zaista velikog i gorućeg problema.

Protiv lovokradje, krivolova i raznih kradja lovačkih para treba da se bave službe i organi koji su takodje i našim parama plaćeni da to sprečavaju i sankcionišu.

Članarina od 300 i više eura će samo smanjiti broj lovaca, smanjiti "gužvu" u lovištu, što lovokradicama itekako ide u prilog. Članarina od 300 i više eura će dovesti i do povećanja broja lovokradica.

Znači samo brzo i efikasno kažnjavanje može naterati srbina da ne krade.
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
NESTAJE LI LSS? LOVAČKA UDRUŽENJA 1234 09.08.2023. 14:49
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Članarina 2013 LOVAČKA UDRUŽENJA 89 25.02.2014. 10:15
Skupština LSS 16.03.2013. LOVAČKA UDRUŽENJA 64 06.03.2013. 21:07
CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013 PROPISI O LOVU 7 17.12.2011. 18:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,266,945 posete www.srbijalov.com