Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dozvola za pušku


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dozvola za pušku
gale
 Da li to znači da i mi koji smo služili vojni rok JNA 15 meseci i učestvovali u oružanim sukobima kaorezervisti 90. godina ( ne svojom voljom) ostanemo bez lovačke puške.što znači da oni koji nikada nisu služili vojni rok ili nisu tada bili ni rođeni imaju više prava zanabavku i držanja oružija!!??? Ono što sam ja čitao u blicu jeste predlog nekog glavonje da se zabrani držanje oružija (lovačko) i svakog ostalog u kući. To je tema o kojoj sam pisao 11 oktobra 2012.godine odnosno da će ponovo biti lovačke puške u državne soške odenosno u lovačka udruženja. I kome prodati onda svoje oružije ako već nesme da ga drži kući ( tvoje a nije tvoje). da li će isti zakon važiti i za gospodu drugove??
[Dobar pogled!
 
Bigman86
 Ljudi, pa tesko da ce tu biti velikih promene. Uvesce obavezan lekarski pregled i par taksi vise i to je to.
Kao i oko svega do sada, bitno je da se zaradi i na onima koji ce oruzje nabavljati i na onima koji ga vec imaju.
Jer kod nas se svaki dogadjaj (pa i ovakva tragedija) koristi da bi neko u vrhu, preko neke svoje firme zaradio jos malo.
 
Tomash
 


Fakultet bezbednosti: Zabraniti oružje u privatnom posedu

....
"Što se tiče lovačkog naoružanja moj predlog je da lovačka društva imaju obezbeđenje gde će čuvati naoružanje, tako da lovci neće moći da nose kući oružje", rekao je on.

Dragišić smatra i da bi svako kod koga bi bilo pronađeno privatno oružje trebalo da bude optužen za pripremanje ubistva, jer, kako je naveo, oružje samo tome služi.
...

http://www.021.rs/Info/Srbija/Fakulte...ommentForm

Pa ovaj covek osim sto je ocigledno lud, nije mnogo ni pametan.
On PROFESOR!!!? BEZBEDNOSTI???

Na stranu tradicija, ljubav prema oruzju i lovu, ali sta bi ovakva glupost od zakona uradila za bezbednost!

Zamislite samo: na jednom mestu 400-500 komada raznih cevki, kriminalci da biraju sta da uzmu, sta im vise odgovara za planirano kriminalno delo...
Znaci ok, nema se za ilegalnu cevku, odoh ja do lovackog nocas da nesto uzmem...
Ej!!!

A krivolov nasih dragih upravnika, lovocuvara i raznih lica osudjivanih za razna "dela" koji su na tim pozicijama...pa "opasni momci" koji obicno rade u agencijama za obezbedjenje i imaju obicaj da cuvaju "sumnjive" biznismene, pa budu angazovani da cuvaju nase cevke, koje mozda posluze za neku likvidaciju, pljacku...

Dal je lakse ukrasti cevku nekome iz kuce, i koliko je cevki moguce ukrasti kad bi se upalo nekome u kucu, a koliki je problem u nekom javnom objektu (kanc. udruzenja) koji je svima poznat...
 
ssekir75
 ovaj profesor je u bivsoj vlasti bio vrlo uticajan sto se tice ovih tema. medjutim, ja postavljam jedno logicno pitanje: svako ko nema hromiranu cev mora oruzje redovno da cisti. kako ce ta gospoda iz obezbedjenja, a tomash navede koji su ti obicno, gledati na nas koji oruzje volimo i shodno tome odrzavamo? da ne bude "pa sta oces, jel si prekjuce cistio karabin?!?!?!? ja da izigravam kljucara, paz da nije!!!"

inace, ako neko nije upoznat, tako je bilo u rumuniji u vreme causeskua. posto se svi busaju da su demokrati, onda je i causesku bio veliki demokrata. i kad je oruzje zatrebalo vrlo brzo se doslo do njega. tako da im ta prica nije bas pouzdana. pored toga, svaki slepac zna da koristi sekiru, vile, stanglu, pajser, srp, kosu, noz i jos bog ti ga zna koje sve predmete kojim mogu da se ubiju ljudi. pa nesto ne vidim da je nekom palo na pamet da sve to stavi u zadruzne magacine. TAJ KO JE PRSO U GLAVU I RESIO DA UBIJA TAJ CE TO I DA UCINI!!! i taj je za bolnicu a ne za zatvorSiroma

i da ja kao profesor istorije kazem nesto tom vajnom profoseru "bezbednosti": u tursko vreme za oruzje u kuci LETELA JE GLAVA A KUCA PALJENA, pa su svi srbi u kuci imali oruzje. kralj milan jedva je ugusio timocku bunu, nastalu jer je hteo da oruzje pokupi od naroda. a i posle "oslobodjenja" juzne srbije bilo je dosta povuci-potegni oko uvodjenja reda u ovu oblast. epilog? Trt Milojka i dan danas se nalaze stare kapislare kad se ruse stare kuce. prema tome, ilegalno oruzje ce pronaci onda kad se upotrebi (i to MOZDA), a i tad vazi pravilo "bolje ja na robiju a on pod zemlju nego obrnuto". sto ne pokupise onim silnim balavanderima pistolje i kalasnjikove kad su tolko sposobni? Trt Milojka

jedino logicno je uvesti taj pregled, mada i to nece znaciti nista jer ce se i on raditi ko i sve do sad - daj pare i evo ti papirce.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Bigman86
 Fakultet bezbednosti: Zabraniti oružje u privatnom posedu

....
"Što se tiče lovačkog naoružanja moj predlog je da lovačka društva imaju obezbeđenje gde će čuvati naoružanje, tako da lovci neće moći da nose kući oružje", rekao je on.

Dragišić smatra i da bi svako kod koga bi bilo pronađeno privatno oružje trebalo da bude optužen za pripremanje ubistva, jer, kako je naveo, oružje samo tome služi.
...
[/quote]
http://www.021.rs/Info/Srbija/Fakulte...ommentForm



Sta reci?
Covek profesor.... jeste odvalio svaka mu cast. To je verovatno u duhu promena da i on lupi koju u javnosti....
Samo kad krenu sad razni strucnjaci i eksperti da gostuju po kojekakvim emisijama i da lupetaju gluposti......
 
micic80
 ja cekao odobrenje i nadao se da ce biti do sajma u nisu otiso da pitam i kazu mi- idi kuci cekaj imamo problema sad trenutno ne izdajemo videcemo- i ja bio na sajmu bez odobrenja sta reci. a sto se tice toga da nam uzmu ovo sto vec posedujemo reko bih da to nije tako jednostavno mislim da nas u Srbiji ima oko 85000 registrovanih u LSS tj clanova
 
ssekir75
 otici cu sutra u sup da se raspitam da li uopste da podnosim zahtev za qrabin ili da cekam...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
micic80
 vidi pa javi ja ne bih da im dosadjujem- isto sam pitao referenta kako ide za pistolj rasklopis i u streljanu da razradim malo a on kaze mora zahtev pa uplata pa tek onda ako moze, ja odgovorim moj ortak u beogradu radi tako a on ce to ti je tamo tako imaju pet streljana i puno zahteva bi bilo ko ce toliko da radi ovde nemoze, opet ja ako sam clan nekog strljackog kluba naravno nemoze nista ni clan ni klub nista - samo porez ili selidba za bg Confused
 
ssekir75
 ne znam, druže, pištolj mi je zadnja stvar koja mi treba. a ovde i nema streljane, već svi pucaju u jednoj peščanoj uvali na bivsem vojnom strelištu. tamo su me i policajci uputili, u smislu znamo da se puca, pa ako se već puca bar neka bude na bezbednom mestu. a mesto je bogom dano, kružna rupa prečnika koji 100 koraka. peščani "zid" visok je nekih 7-8m najmanje, ako ne i više.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
gale
 

Tomash kaže:


Fakultet bezbednosti: Zabraniti oružje u privatnom posedu

....
"Što se tiče lovačkog naoružanja moj predlog je da lovačka društva imaju obezbeđenje gde će čuvati naoružanje, tako da lovci neće moći da nose kući oružje", rekao je on.

Dragišić smatra i da bi svako kod koga bi bilo pronađeno privatno oružje trebalo da bude optužen za pripremanje ubistva, jer, kako je naveo, oružje samo tome služi.
...

http://www.021.rs/Info/Srbija/Fakulte...ommentForm

Pa ovaj covek osim sto je ocigledno lud, nije mnogo ni pametan.
On PROFESOR!!!? BEZBEDNOSTI???

Na stranu tradicija, ljubav prema oruzju i lovu, ali sta bi ovakva glupost od zakona uradila za bezbednost!

Zamislite samo: na jednom mestu 400-500 komada raznih cevki, kriminalci da biraju sta da uzmu, sta im vise odgovara za planirano kriminalno delo...
Znaci ok, nema se za ilegalnu cevku, odoh ja do lovackog nocas da nesto uzmem...
Ej!!!

A krivolov nasih dragih upravnika, lovocuvara i raznih lica osudjivanih za razna "dela" koji su na tim pozicijama...pa "opasni momci" koji obicno rade u agencijama za obezbedjenje i imaju obicaj da cuvaju "sumnjive" biznismene, pa budu angazovani da cuvaju nase cevke, koje mozda posluze za neku likvidaciju, pljacku...

Dal je lakse ukrasti cevku nekome iz kuce, i koliko je cevki moguce ukrasti kad bi se upalo nekome u kucu, a koliki je problem u nekom javnom objektu (kanc. udruzenja) koji je svima poznat...

[Dobar pogled!
 
gale
 Da se nebih ponavljao, o ovome sam pisao Oktobra 2012. godine. Tada t.j početkom 90.ih godina lovačko društvo "Fazan" Srpski Itebej je tražilo da se puške ostavljaju u soške LD. Tada je moj ujak prodao odličnu bokericu ali po dobroj ceni jer nije hteo da mu drugi akaju oružije. Ako profesora Dragišića poslušaju doći će do slične ili iste stuacije. A poznato je da se u ovoj zemlji uvek sprovode akcije, tipa nasilje u porodici pa su svi muškarci u procesu razvoda braka bili okarakterisani kao pijnice i nasilnici u porodici bez obzira kako je upšte došlo do razvoda i ko je zapravo bio nasilnik u braku sve se gledalo jednosmerno kao kada konju stavite "oglav " pa vidi samo jedno i još neke druge nenormalne akcije. ja doduše imam samo jednu pušku zastavinu položaru i smatram da sam je skupo platio ( spram mojih mogućnosti) a zamislite koliko ovde ljudi sa foruma ima SKUPG. I KVALITETNOG. oružija i to više komada, kako to da ostave u sošku LD. i ko im garantuje da neće oružije biti korišćeno i ko uopšte veruje u bilo koju instituciju ovakve države. Izjave profesora( ludaka) faktički čitajući između redova znači (nabaviti ilegalno oružije pa držati u kući i po potrebi ići u lov) da li oni shvataju da se na taj način nameće samo jedno rešenje ( iz legale u ilegalu). Pa nadajmo se da ipak neće doći do toga........????!!!
[Dobar pogled!
 
ssekir75
 napravice jos gore, to stoji. u (krivo)lov ce se ici zabranjenim oruzjem, nelegalnim vazdusarama i malokalibarkama. mozda cak i oruzjem rucne izrade (tek to daleko bilo).

ne daj boze da se nesto desi, da neko ubije nekog tudjom puskom. ko ce tad da bude kriv? LD, obezbedjenje ili sam vlasnik oruzja? znajuci nas zakon, ovaj zadnji, bez obzira sto mu nije dozvoljeno da oruzje cuva kuci. na stranu to sto ce mu oduzeti to oruzje jer je predmet kojim je izvrseno krivicno delo. a sta ako je u pitanju neka skupa igracka, neki manlihr ili mauzer original? ko ce coveku nadoknaditi stetu? o zivciranju da ne govorim...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mirko knezevic
 Jos samo da donesu zakon da se to isto oruzje "nase"oruzje koje su lovci debelo platili a svi znamo proceduru,naplacuje jos deblje sto ga tamo neko nazovi cuva. Pod sloganom pa sta hocete cuvamo vam vase puske. I ono sto bih ja uveo pri svakom uzimanju ili podizanju kako vec puske da se placa po satu sto koristis tvoju pusku... Ovaj je prso gore nego onaj sto skocio sa ivice atmosfere... Mislim da bi brusalica radila,sve bi cevi posekao i u zatvor,zeleni na jednoj strani drzava na drugoj,ebes ti ovo....
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
ssekir75
 niko moje oružje neće da čuva bolje od mene samog. pogotovo ne neki nepismeni mamlazi, kakvih je nažalost većina u "obezbeđenju". na stranu to što ni lovačka društva, a ni policija, nisu fizički u mogućnosti da čuvaju toliko oružje. lovačka društva nemaju dovoljno prostora za tako šta, a policija nema ni vremena, ni prostora, ni ljidi da se svaki čas *ebava sa lovcima koji uzimaju i vraćaju puške. šta ćemo kad počnu patke i guske, svaki dan da se šetkamo tamo vamo? ma otero bi nas cajac u tri lepe samo tako.

nego, ako ćemo pravo, malko se utišala priča oko ovoga... možda i ne bude ništa preko tog pregleda...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Baki58
 Citam ovo stoje komentarisano i nemogu da izdrzim dase ne ukljucim u polemiku. Kao prvo ovo stose desilo nama u okolini Mladenovca, na veliku zalost ima svuda u svetu, aovo sto hoce da uvedu nama nema nigde u svetu to odgovorno tvrdim.
Branislav
 
Voganjac
 Takav predlog kao ovaj smesno,,,taj profesor BEZBEDNOSTI po mom misljenju bi trebao napraviti psiho test jer njemu nisu sve koze na broju,kakve li ideje boze dragi......Pa poenta u svemu i jeste kad mi je cef da uzmem pusku u ruke da je uzmem prebrisem gledam i divim se jer to je ljubav koja nas spaja sa oruzijem prirodom zivotinjama...!!!! Sad neko prepametan oce da nam to uskati zbog nekih budala....Pa budala je uvek BILO i BICE,,,,,Onaj koji resi da napravi neku glupost on ce to da uradi uvek ce naci neko resenje jbg......Ali ja opet neveruje da ce doci do toga da predajemo nase oruzije nekim koji ga nece moci bolje cuvati od NAS,i to definitivno niko nemoze moju stvar cuvati kao ja sam.....Toliko od mene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrav svim kolegama..!!!!! SadSadSadBye
Voganjac
 
ssekir75
 hm... nesto je trulo u mladenovcu... evo danas procitah u nekim novinama (valjda ALO, nesto me zeza net pa ne mogu da otvorim i proverim njihov sajt) da je neko pucao na komsiju na njivi iz legalnog pistolja. ranio ga u butinu i uhapsen. ljudi moji, ja ne znam sta je to tamo... Confused tek, taman se stisala buka oko onog, evo ti sad jos jedan... vidim ja da cemo mi zbog neke budale da ostanemo na ovome sto imamo od oruzja. Histerian
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
kole24
 A ni tvoj potpis ne ide u prilog ...
Ali, naravno, mnogo je lakše druge kriviti za sve ...
 
Voganjac
 Nije to bas takva grupa NAORUZANI LJUDI koji idu preko svega u KAFANU,,,,kod mene nema takvih,kod mene ima grupa lovaca koji idu u lov da love i da se druze.....Dal su to kod tebe kolega ako mogu tako da te nazovem takve grupe ljudi koji idu u KAFANU a ne u lov,,,PA ONDA JE TO STRASNO,,,,ShockSad........!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voganjac
 
Neca92
 Dobro bre, ljudi, pa ne misli covek to bukvalno, to je sala. Smile Na kraju krajeva, kad se realno pogleda, tu i ne pise nista lose. Grin I kafana je za ljude! Grin iveli 3
Profesore, dodjes Pivo sto te ''branim''! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,295,748 posete www.srbijalov.com