Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dozvola za pušku


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dozvola za pušku
AcaNik
 Кад сам био у сличној ситуацији. Није Заставин карабин већ Сауеров произвор. Процедура је била таква да ми је то све требао обавити продавац тј Снајпер а да ја са тиме немам ништа нити ме то ишта додатно кошта. Сада да ли је тако и ту где си ти купио, стварно не знам.
Није дошло до те замене јер је сервисер отклонио квар. Боље рећи један од разних сервисера код којих су они слали. Сви остали су имали исту ману па је било сувишно да мењам оружје за друго оружје које има такав проблем.
 
vlada lovac
 

DakiNS kaže:
Nisam siguran , ali mislim da pošto je zamena idu samo takse , kao kada dva imaoca oružija menjaju puške.

I ja mislim da je tako, ne placa se zahtev za nabavku, vec samo registracija oruzja i izdavanje novog oruznog lista (oko 5600)
 
Tomash
 A imao si kolega OSAM DANA DA PROBAS PUSKU, trebao si je odmah probati, i vratiti odmah, zato i ima tih 8 dana roka (uz jos neke razloge), oni bi morali da urade po zakonu storno racuna (cak i mnogo posle tih 8 dana, tacnije 6 meseci ako nisi zadovoljan, po zakonu o zastiti potrosaca), jeste malo tesno u tih 8 dana da se puska isproba kako treba, ali tih 7 dana sa nabavnom dozvolom si kao sa oruzanim listom, osmog vec moras da je registrujes, znaci...moglo je i bez peripetija.....valjda....

Nadam se da ce plavci imati razumevanja za tvoj slucaj, a kako mi se cini takse ti ne ginu, ako se izvuces bez nove nabavne, raduj se na konju si Smile

Eventualno da trazis od Zastave da ti nadoknade tih 50eur sto ce te ponovo takse izaci, i napomenes im da imas pravo na to po zakonu, ako ne pristanu, imas udruzenja za zastitu potrosaca, ona ce ti to odraditi, pa ce Zastavu to izaci skuplje nego da tbi refundira tih 50 eur, jbg....za tvoje pare imas pravo da dobijes sta zelis, to nije tvoj, to je njihov problem!
 
ssekir75
 зар није у застави лакше искуцати исти број него се дрндати са папирологијом? него наша посла... Glavu o zid
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
stefan092
 

ssekir75 kaže:
зар није у застави лакше искуцати исти број него се дрндати са папирологијом? него наша посла... Glavu o zid


To su i meni rekli u Snajperu da zastava kao proizvodjac ima to pravo da oni to interno rese. Da iskucaju iste brojeve a da ja dobijem nov karabin a sa istim brojevima. Ali U zastavi su mi rekli da to nije izvodljivo.
 
ssekir75
 са колима се то радило, зато кажем Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
NesaBjel
 

stefan092 kaže:
Postovane kolege treba mi pomoc, nedavno sam kupio niv karabin u zastavi(koji ima neki problem o tome sam pisao) odnesem ga ja u Kragujevac u servis, u zapisnku napisemo sta i kako i napisem da necu da mi se karabin servisira i da hocu novo oruzje. Danas me zovu i kazu da priznaju reklamaciju i da cu dobiti nov karabin(iskren da budem nisam verovao da to moze da se desi). Pa me znamima ako je neko imao isto ili slicno iskustvo kakva je sad procedura oko preregistarcije tog(novog) karabina, nije valjda da ponovo treba da podnosim zahtev za nabavku oruzja? Jer dobojam drugu pusku sa drugim ser br. treba novi oruzani list?

bjelanovic nenad
 
NesaBjel
 Evo da probam dapomognem ako je moguce jer sam ja imao takav isti problem samo sa Fabarmom kupljenim u Kovilovu 2007.god,otisao sam kod prodavca i dobio potvrdu da je oruzje neispravno i da nemoze da se popravi ,uzeo drugu pusku i otisao u ''svoj ''Sup,oni su me razduzili sa starom i izdali novi oruzni list za drugu pusku,tako da od troskova imas samo nov oruzni list.Tako sam ja imao iskustvo.Pozdrav kolega
bjelanovic nenad
 
stefan092
 

NesaBjel kaže:
Evo da probam dapomognem ako je moguce jer sam ja imao takav isti problem samo sa Fabarmom kupljenim u Kovilovu 2007.god,otisao sam kod prodavca i dobio potvrdu da je oruzje neispravno i da nemoze da se popravi ,uzeo drugu pusku i otisao u ''svoj ''Sup,oni su me razduzili sa starom i izdali novi oruzni list za drugu pusku,tako da od troskova imas samo nov oruzni list.Tako sam ja imao iskustvo.Pozdrav kolega


Hvala puno kolega na odgovoru. Imam jednog prijatelja koji radi u SUP-u u Bg 29. Novembar. On se raspitao kod kolega iz odeljenja za oruzje i municiju i rekli su mu sldece: Da u zapisniki ili potvrdi stoji da je karabin nov(u grantnom roku) vracen i da nije mogo da se popravi, da je fabrika zadrzala stari i da mi je dat drugi karabin sa naravno drugim fab, br. Da sa tim odem u svoj maticni SUP,i da oni to treba da srede kroz knjige a ja jedino da platim taksu za novi oruzani list.
 
MMilos
 Jednom da i naš zakon ima smisla...
Odobreno
 
pavlepavlaka
 Izvinite da vas pitam ja postajem punoletan marta tacnije 12 planiram da pisem za oruzje i predam najkasnije do 15 ,ali ne znam kada novi zakon o oruzju stupa na snagu?
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Tomash
 Ih bre Pavle...tvojim agonijama nikada kraja....
Taman kada postajes punoletan, zakon ce se menjati, procedure...i sve zivo, pa u tom trenutku kada ti budes trazio nabavku, ni oni nece bas znati sta da rade...bices u zoni sumraka Smile

Polozi za pusku PRE 12-tog, izvadi potvrdu iz suda da nisi osudjivan, takodje pre punoletstva, ne moras da budes punoletan za to, tvoje je pravo da platis i dobijes uverenje da nisi osudjivan (to se ceka 4-5 dana).

Onda 12-tog podneses zahtev za nabavnu, ako imas srece, pa ti u narednih 18 dana Mup da nabavnu zavrsices sve pre prvog aprila, kada pocinje da se primenjuje novi zakon, odnosno ono oko lekarskih uverenja...
Budi uporan, posle 8 dana, idi tamo raspituj se, pozuruj ih sa pricom "covek ce prodati pusku u narednih sedam dana, toliko je obecao da mi je cuva" itd....
Pomaze i ako poznajes nekoga u Policiji (pa ti urade u zakonskom roku, ili brze ako imaju manjak posla)...

Takodje ako vec zelis da zavrsis pusku pre stupanja novog zakona, onda bi do tada trebao i da je nadjes i kaparises, da bi izvadio oruzani list pre stupanja na snagu novog zakona.

Mada...poznajuci nasu drzavu, mozda i ne moras toliko da zuris, jer......Kad je kod nas ista bilo na vreme, verovatno ce da donesu uredbu da se zbog tehnickih problema, primena odlaze za jos 6 meseci, a u medjuvremenu ce da puste jos jednu legalizaciju, pa ce biti oruzja za biranje Smile

Do tada (ako vec nisi), polozi lovacki, i uclani se u neko LU, to nije obavezno, ali ako si clan LU, to itekako uzimaju u obzir policajci koji ti rade razgovor sa tobom i vrse terensku kontrolu. Takodje, ako si clan LU, vecina LU salje dopise Poreskim upravama za oslobadjanje od poreza na lovacko oruzje, pa dok si clan ni o tome nemas da razmisljas.

Nisam skoro pratio tvoje pisanje na forumu, pa i nisam bas upucen, ali ako vec nisi, nabavljaj kera, stene od 2-3 meseca ce biti taman za oktobar (za prepelice ce biti jos zelen) pa da budes lovac kako treba Smile
 
MMilos
 Inače, MUP kod mene koristi ono famozno diskreciono pravo da zezne mlade lovce koji podnose za oružje sa tek navršenih 18 godina.
Par klinaca iz komšiluka su odmah podnosili zahtev sa navršetkom 18 godina i svi do jednog su odbijani prvi put, sa izgovorom da su isuviše mladi iako su po zakonu punoletni.
Ne znam da li je tako svuda, i ne bih da mračim momka, ali dobro je da zna da je kod nas sve moguće iako nema veze ni sa mozgom ni sa zakonom Sad

Tako da Pavle, naoružaj se prvo strpljenjem pa onda svetlim oružjem Odobreno
 
nidzamotocross
 Ja sam prvo podneo zahtev za nabavnu dozvolu, pa sam tek onda slavio 18-i. Smile
Prihvatili su zahtev, bez problema, bez peripetija i gluposti, jer me znaju. Ali kao što Tomash reče, to sve lakše ide ako imaš nekoga. ;)
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
pavlepavlaka
 Hvala vam, nadam se da cu da sredim sve po starom zakonu ako ne onda po novom sta je tu je samo da zavrsimo Confused Odobreno srbijalov
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
AcaNik
 Зашто би ЛУ слало дописе пореским управама кад ловачке пушке не подпадају у категорију која се опорзује?
Морао би онда да положи пре 6 марта јер тада почиње примена новог закона, тј, делова који буду могућа да се примене ако не буде могао цео закон.
 
Barbarosa
 ^ Odobreno
 
Tomash
 

AcaNik kaže:
Зашто би ЛУ слало дописе пореским управама кад ловачке пушке не подпадају у категорију која се опорзује?


Ne znam zasto, ali salju...

Mozda zbog PA sacmara i karabina, hebem li ga, ali oni to salju, i to nikome ne skodi, pa neka ih....

A ono sto ne skodi...koristi Smile

Mozda ostalo od komunizma...?
 
Barbarosa
 ^ Ništa me više ne čudi, samo...šta ako neko ima lovačku pušku, a nije član LU, ko onda šalje dopis?Confused
Generalno na lovačko oružje (lov. puške, PA, karabine) se ne plaća porez...još uvek. Odobreno
 
krusevljanin
 Zar nije porez na lovacko oruzje uracunat u clanarinu koju placamo l. udruzenju? o.O
Наше ће сјене ходати по Бечу,
Лутати по двору,
Плашити ГОСПОДУ!
Г. П. Srbija
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,244,567 posete www.srbijalov.com