Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačko udruženje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačko udruženje
vuk71
 Sremac taj gospodin Bin ciju si sliku postavio imali li neke veze sa ld Jelen bap ili se meni samo cini...nisam ja odavle pa mi nista sad nije jasno...
 
Sremac75
 Chut
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
matrix23
 .........................

Ovaj upis je obrisan pošto se član "matrix23" ni posle upozorenja nije predstavio!
Srbijalov Admin Tim!*
 
zoranp
 ...a da to možda kod vas u Crnoj Travi nije neki safari lov!!!Angry..
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Sve više i više je vesti o 'interesantnim' dogadjajima u lovištima. Evo sad i Crna Trava...
Eto kad su ljudi navikli da rade šta hoće... Krajnje vreme je da se urazume, i prestanu sa glupostima. Ili je potrebno da neko debelo nadrlja, pa da prestane sa safari stilom u lovu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
vuk71
 Lalo znas da je nasem coveku lakse uterati metar u d....e nego cenat u glavu...mi jednostavno volimo da idemo duzim putem, ako nema razloga onda u inat...
 
Indjijanac
 ljudi ajde da pišemo malo i o lepim stvarima ,na koju god temu zaviriš samo loši prikazi lovstva,kako će neko koga zanima da postane lovac sve to da protumači?Možda umesto lovac postane zelembać
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Limun
 LU TRSTENIK

Lovačko udruženje "Radoslav Brkić Boža", sa sedištem u Trsteniku, gazduje lovištem "Dubička reka" ukupne površine 44.674 ha, od čega lovne površine obuhvataju 41.287 ha.
Udruženje ima 1443 aktivna člana.
Stalno gajene vrste divljači u lovištu "Dubička reka" su srna, divlja svinja, zec, fazan i poljska jarebica.
Lovište u funkciji ima sledeće lovne objekte: 10 stabilnih čeka, 4 čeke na drvetu, 32 hranilišta za krupnu divljač, 380 hranilišta za sitnu divljač, 60 solišta i 9 prihvatilišta za fazančiće ukupne površine 0,36 ha.
Udruženje poseduje fazaneriju na površini 0,10 ha, ograđeno lovište površine 9 ha i 12 lovačkih kuća ukupne površine 280 m2.
Stručna služba ima upravnika lovišta -stručno lice (V stepen stručne spreme) i lovočuvara (III stepen stručne spreme).
Lovni turizam nije razvijen.

Adresa Lovačkog udruženja "Radoslav Brkić Boža":
37240 Trstenik, ul. Dr. Milunovića br. 10
kontakt telefon: 037/ 714-776
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Gedza66
 

Bata79 kaže: Post Bata79, od 02.03.2011. godine, br. 269, na ovoj temi.

Lala kaže:
Hoćeš li ti postaviti neki dokument, koji pokazuje da ovo što pričaš, ima osnova? Ili ćeš samo pisati, pa ko se upeca na priču, upecao se?
Niko nije naivan, da nasedne tek tako. Papire, dokaze, pa pričamo. Svaki sledeći upis koji bude ovako neosnovan, brišem.
Evo da me ne kritikuje Lala kako nema dokumenata!


Bato79, prošlo je preko 7 meseci od ovog vašeg problema a mi ostali zainteresovani članovi ovog foruma nemamo saznanje da li ste rešili svoj status u ovom udruženju i kako ste ga rešili.

Problem je veoma interesantan. Sličnu situaciju smo imali i u Bačkoj Palanci ali bez napred prikazanog dokaza.

Šta se desilo ili šta se dešava u Lovačkom udruženju iz Crne Trave? Ima li pomaka u rešenju ovog vašeg problema ili ste se predali i priklonili opštoj društvenoj ravnodušnosti.

Kažu moje gedže: dok je ovaca biće i pastira.ujem te
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Limun
 

[b]Gedza66 kaže:Ima li pomaka u rešenju ovog vašeg problema ili ste se predali i priklonili opštoj društvenoj ravnodušnosti.

Kažu moje gedže: dok je ovaca biće i pastira.ujem te
E bas to je problem u ovom nasem narodu!
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Bata79
 Tek sam sad video Gedzin upis pa da odg! Iz Lovackog udruzenja Crna Trava je izbaceno oko 90 clanova. Status je takav , da i clanovi koji su tuzili lovacko udruzenje a ima ih 40-tak takodje nisu na sudu nista napravili. E sad meni nije jasno, clanovi su izbaceni na osnovu smanjenja broja divljaci (sto je smesno), ali kazu da tako pise u njihovom statutu! Da mogu smanjiti br clanova zbog nedostatka divljaci. Tako da su sve lovce koji nisu ili nemaju poreklo iz Crne Trave najurili iz udruzenja. Postupak je i dalje u toku ali stvarno ne znam dokle su stigli sada, jer su ih prvi put dobili iz udruzenja!
 
Danijela_Nis
 Potrebna pomoc' Lovackom udruzenju "VRLO" Surdulica, Akcija u toku

Divlji konji na Vlasini, bez hrane !

Apelujemo na sve koji su u mogućnosti da pomognu bilo kakvom uplatom na sledeće Žiro račune:

Za uplate iz Srbije: 115-15235-46 (žiro račun u KBC banci)

Devizni račun za uplate iz inostranstva: RS35 115 007185075559

Na uplatnici napisati - Uplata ide: Lovačkom udruženju "VRLO" , Surdulica
Naglasiti svrhu uplate: POMOĆ ZA KONJE NA VLASINI

Za vreme praznika Pošta srbije u većim gradovima radi po skraćenom režimu od 08-14h tako da je moguće izvršiti uplatu. Svaka donacija i u petak je jako dobrodošla.

Lovačko udruženje "Vrlo" iz Surdulice čini 300 aktivnih lovaca i 6 stalno zaposlenih. Svi su na terenu i stalno motre na situaciju, ali kako smo više puta naglasili imaju problema jer im je potrebna veća količina hrane kako bi divlji konji bili spašeni.

Koliko je situacija alarmantna govori i to da su pre dva dana našli par mrtvih konja, i kako kažu lovci, po prvi put su videli da se njime hrane zajedno vukovi, lisice i kerovi bez da se medjusobno napadaju.

Dragan kostadinović, predsednik udruženja lovaca, kao i par lovaca ovih dana nosili su bale sena koliko su mogli daleko da stignu jer je sneg preko 1,5m u tom kraju. Trenutno je krdo na nekih 7-10km udaljeno od puta a ono što je njima cilj, jeste da se krdo konja "namami" hranom da sidje bliže putu kako bi mogli da im pruže adekvatnu pomoć.

Jutros su naručili 25 bala sena u Poljoprivrednoj školi u Surdulici i spremaju se da je prevezu do sela Vodjice koje je 60km daleko, kako bi hranu odneli na par lokacija. Medjutim kako je situacija i finansijski jako loša, cela akcija je prepuštena samo ljudima dobre volje i lovočuvarima iz udruženja.

Krdo čini 80 divljih konja, jedinstvene rase u svetu, a trenutno je pitanje koliko ih je preživelo. Cela akcija biće medijski ispraćena, slikana i dokumentovana, kako ne bi došlo do bilo kakvih zloupotreba, a imamo i obećanje od Dragana Kostadinovića lično, da je udruženje transparentno sa radom, i da će nam dostaviti izvod o uplatama.

Dakle, krećemo sa akcijom, priključite se !

Jedna kafa koja košta 100 dinara = par kilograma sena za konje..

https://www.faceb...111258816/

https://www.faceb...723532553/
 
Indjijanac
 Sinoć u Krčedinu održana skupština LU Fruška gora Indjija,bila je samo jedna tačka dnevnog reda,Dalje funkcionisanje LU,pošto su prošle godine odlučila dva društva da se izdvoje ,a lovište na dva dela deli auto put i ostala društva su se odlučila na reorganizaciju tako da su sa jeedne strane auto puta 5 sela formirali jedno udruženje,a sa druge strane 3 sela su ostala da funkcionišu kao dosadašnje udruženje.
Atmosfera je bila radna,sednici su prisustvovali predstavnici iz LSV,a za sve ostalo se postarao domaćin.Pošto je završen radni deo,servirana je večera,a na kraju je servirana i "doboš "torta,kako mi je izgledalo svi su otišli zadovoljni.Kolce
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Sremac75
 Moglo je baš i bez "doboš" torte...ima i drugih torti....
Da ne bude simbolike vezano za "doboš"....tortu, naravno!HaHaHa
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
aca81
 Konacno prezentacija udruzenja u kome sam clan Smile nadam se da je ovo tek pocetak jer ima zaista sta da se vidi i ja kao clan sam prezadovoljan ukupnom situacijom Odobreno


http://www.srbija...
DOBAR POGLED
 
Lala
 

aca81 kaže:
Konacno prezentacija udruzenja u kome sam clan Smile nadam se da je ovo tek pocetak jer ima zaista sta da se vidi i ja kao clan sam prezadovoljan ukupnom situacijom Odobreno


http://www.srbija...


Kolega Aco, zaista sam vrlo neprijatno iznenadjen činjenicom da ste za internet prezentaciju vašeg LU 'Ponišavlje' Pirot odabrali naziv našeg lovačkog portala Srbijalov!!! I pride ste još na naslovnoj strani vaše prezentacije napisali 'Dobrodošli na lovački portal Srbijalov'???!???Aman breee!?!?

Ne znam koji je genije smislio ovakvu ujdurmu - mislite li da možete tek tako da uzmete ime ovog portala i da se šlepate na ugled i rejting ovog portala, mislite da je neko blesav da nasedne na tu priču? Po mom mišljenju SRAMNO, zaista, a ti 'prezadovoljan ukupnom situacijom'?

Pa zar je vas u vašem LU sramota da koristite naziv svog udruženja, nego uzeste naziv ovog portala Srbijalov? Vest o ovom će ići na naslovnu stranu Srbijalov portala, pa nek se ljudi zabavljaju čitajući šta sve nekom može da padne na pamet!

Da bruka bude još veća, na dnu strane tog portala piše 'CREATED WITH SRBIJA LOV'!!!!

Ne znam da li da plačem od muke ili da se smejem?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca81
 Ne pise Srbijalov nego Srbija lov a ispod veoma jasno prezentacija lovackog udruzenja.....
DOBAR POGLED
 
aca81
 Ali dobro neka se cuje nije to lose za popularnost oba sajta Smile
DOBAR POGLED
 
Lala
 Aco, na portalu piše Srbija lov sa razmakom, ali naziv sajta je srbijalov.net bez razmaka.
A kakvu to razliku pravi, molim te, drugim ljudima? Da li je isto ako napišem Aca81 ili Aca 81?

Pa zar neko nije imao dovoljno kreativnosti da smisli nešto svoje, nego ovako da koristite? Interesantno, predsednik vašeg LU je istovremeno i član Upravnog odbora LSS, ako se ne varam? Ma genijalno ste se dosetili, to samo govori koliko je ovaj PRAVI Srbijalov portal moćan, da mu čak i ime uzimaju!
Sramota, po mom dubokom uverenju zaista sramota; o moralnom aspektu ne vredi ni da trošim reči. A tek će da bude veselo kad napišem članak za naslovnu stranu! Nek se čita, nek se zabavljaju malo lovci.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

aca81 kaže:
Ali dobro neka se cuje nije to lose za popularnost oba sajta Smile


Jel se ti to zezaš, majke ti?
Ovaj PRAVI Srbijalov portal ima domen www.srbijalov.com
Domen koji je uzeo LU Pirot umesto svog imena je www.srbijalov.net

Zaboravljate da je samo jedan orginal, pa bi da se malo očešete o rejting ovog PRAVOG Srbijalov portala?!? Da malo 'na kvarno' uštinete malo od rejtinga PRAVOG Srbijalov lovačkog portala?

Bravo majstori!!!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,301,927 posete www.srbijalov.com