Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Alat za punjenje sačmene municije (livenje sačme) i osnove punjenja


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Alat za punjenje sačmene municije (livenje sačme) i osnove punjenja
kelt
 drugari punjači morao bih se osvrnuti na upis kolege groma i na njegove recepte sa upozorenjemzlatibor barut varira od serije do serije tako da bez prethodne provere svaki recept uzmete sa rezervom.ovde na ovoj temi mi smo bas zbog toga i izbegavali da pišemo recepte da se nebi desio neki belaj i uvek upućivali na originalnu nalepnicu i da se strogo treba pridrzavati onog sto je napisano na etiketi originalnog pakovanja.Stari inace kolega grome recepti su za taj stariji barut sasvim o.k. ali za ovaj noviji su ipak malo jaki ili eventualno za debeo zimski minus. pozdrav
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 

Grom kaže:
Dok sam punio (dok je bilo dozvoljeno) recept je išao ovako za kal. 16.
1.55g Zlatibora( iz 1970 i neke), korpica B&P, 28 grama sačme, kapisla Fiocchi 616.
Zatvaranje na zvijezdu ručno pa krimpanje na staroj mašinici.
Municija je bila vrhunska, još je imam. To je što se tiče rabljenih patrona, M90 (chedite) i RC.
Nove sam punio (kapsilirane sa 616) Fiocchi sa 1.65 Zlatibora i 30 grama sačme, korpica ista ali zatvaranje klasično kružno. Isto super municija. Punio sam i 32 grama sa 1.7 g baruta, ostalo isto. Sve odlično. Kapisla je jako bitna, kao i dobro zatvaranje. Ako to ne valja nema sreće šta god napraviš. Starije kapisle od krušika malo bih podasuo finim crnim barutom jer ne pale dobro kao Fiocchi. Ima tu sto faktora, omjer sačme i baruta, kapisla, zatvaranje itd.

Откад је забрањено пуњење?
 
kelt
 čovek živi u Dalmaciji
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 аха. а далматинцима су то забранили Sad
 
kelt
 ne svima Aco, samo onima u matici. Confused
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 чудан неки закон Sad
него јел стигло оно за оно ? Smile
 
Grom
 

kelt kaže:
drugari punjači morao bih se osvrnuti na upis kolege groma i na njegove recepte sa upozorenjemzlatibor barut varira od serije do serije tako da bez prethodne provere svaki recept uzmete sa rezervom.ovde na ovoj temi mi smo bas zbog toga i izbegavali da pišemo recepte da se nebi desio neki belaj i uvek upućivali na originalnu nalepnicu i da se strogo treba pridrzavati onog sto je napisano na etiketi originalnog pakovanja.Stari inace kolega grome recepti su za taj stariji barut sasvim o.k. ali za ovaj noviji su ipak malo jaki ili eventualno za debeo zimski minus. pozdrav

Kelt, ne znam kakav je novi Zlatibor. Ovo je strogo po receptu s kutije, za 32 grama sačme neke serije traže 1.70-1.75 g baruta. Dobra kapisla je zlato, slažem se da najprije treba probati. Ako ide malo gore ili dole nije problem. Neće se zbog 0,05 g baruta više dogoditi ništa. Ovo je isprobano i sve grivne i šljuke zadnje tri sezone odstrijeljene su tom municijom bez greške. Ne treba pretjerivati već naći optimalno punjenje za određenu pušku. Ova kombinacija od 28 grama za kal. 16 je odlična za sve i pravom lovcu više ne treba.
Grom
 
Bigman86
 Jel zna neko gde bi mogla da se nabavi sacma spremna za punjenje?
Prodavnice po NS-u gde nabavljam opremu trenutno nemaju, a pocetak sezone na prepelice je sve blizi.
Ili ako znate nekog ko lije olovo, menjao bih oko 25-30kg olova u komadima za livenu sacmu, naravno odnos bi bio 1.5kg olova za 1kg sacme.
 
sheytan
 Da, naravno, ti si u prilici da diktirash odnos, tj. cenu! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Bigman86
 

sheytan kaže:
Da, naravno, ti si u prilici da diktirash odnos, tj. cenu! Odobreno


Predlog je takav, ako neko ima neki drugi moze slobodno da iznese.
Nema potrebe za "pametnim" komentarima.
 
Neca92
 Kolega Big, cisto informativno, olovo na otpadima je 120din±/kg (kad sam se poslednji put rasitivao) , a 1kg sacme u prodavnicama je 500din... Pa ti vidi da li ti je predlog ok. Nemoj pogresno da me shvatis... Bye
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Jank
 

Bigman86 kaže:

sheytan kaže:
Da, naravno, ti si u prilici da diktirash odnos, tj. cenu! Odobreno


Predlog je takav, ako neko ima neki drugi moze slobodno da iznese.
Nema potrebe za "pametnim" komentarima.


Немам олово а немам ни изливену сачму, предлог ми је сасвим коректан и прихватљив,.....важно је да се роба окреће....када бих имао топилицу (мислим на уређај за изливање сачме) одмах би прихватио...Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
kelt
 колега Биг почни да сам лијеш сачму. можда ћеш почети да више цениш туђу муку. а уствари боље понуди 1:1 шта има везе олово је оловоOsmehNe-ne
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Bigman86
 Neco,
U pravu si, zato i pitam da li bi neko ponudio nesto drugacije, a i ovde nisam nasao otpad koji bi prodavao na malo, svi bi da prodaju olovo koje im se nakupi odjednom i to sa uslovom da im das vecu cenu od onoga ko trenutno otkupljuje.

Kelt,
Nije za mene, vec za caleta. On je pokusavao da pravi topilicu vise puta, ali jednostavno nema vremena da se posveti tome kako treba, (pored redovnog posla pravi i cerupaljke za pilice, inkubatore i jos kojesta) tako da je sezona docekana sa olovom u komadima, i 10kg u rezancima, suzama i drugim oblicima od raznih pokusaja topljenja. Tako da znam da je potreban trud i rad da bi se olovo lepo izlilo i nadam se da ce vec sledece godine loviti sa olovom iz svoje "livnice". Do tad, ako ne kupim, ostaje mi da trazim trampu.
 
bullet
 Danas sam narucio masinicu neku ruske proizvodnje. Kaze covek ima kalibratore i po 2 krimpera za kal 12 i 16. Kad ono krimperi plasticni zatvaraju solidno ali ipak je to plastika a od kalibratora ni traga. Ako neko ima da izradjuje celicne krimpere pa ako je voljan da mi napravi nekoliko komada za kal 12 oko ostalog mozemo da se dogovorimo.
 
kelt
 http://forum.guns.ru/forummessage/329...01432.html počeli smo da radimo i na medjunarodnom planu. razmena iskustava sa ruskim kolegama je dragocena.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 .410 - 195 - SWC
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/IMG_20140827_145950_zps3d95326e.jpg
 
Podunavac
 Aco jesli li se ovo ti ponovio za kalupe?
Tri prsta 2Kolce
 
AcaNik
 о да Smile
тигањ сам имао од пре ;)
 
Podunavac
 Svaka čast. Još da je bolja ponuda baruta u našim prodavnicama...
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Testiranje, ispitivanje lovačke sačmene municije domaćih i stranih proizvođača MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 251 09.02.2015. 20:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,223,382 posete www.srbijalov.com