Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Komercijalni lov


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Komercijalni lov
Bigman86
 Pozdrav kolege,

Jel ima neko da je bio u Kolutu na hajci prethodnih godina?
Ako nije problem da prenese utiske....
 
IvicaL
 Evo, kako sam bio najavio, prisustvovao sam u hajci na divlje svinje u Bezdanu.
Vreme nas nije poslužilo, podosta smo pokisli, da ne kažem do gole kože. No sve smo to stoički izdržali i ostali na svojim mestima. Bilo je dosta pasa i domaćini su organizovali zavidan pogon. Doček je bio primereno raspoređen - karabini na čistine a lovačke kugle u gustiše,... Bezbednost je bila naglašena i dobro organizovana.
Sam lov je protekao u velikom broju pucanja - lično sam brojao do 50 a onda odustao.
Na žalost ja nisam imao priliku da pucam, ali kolega iz Sombora na 100m od mene jeste - promašio, a naš kolega i domaćin na 150m od mene je odstrelio ovo svinče za koje prilažem foto.
Ne treba posebno hvaliti Bezdanski paprikaš - kuvaju majstori i tačka.
Sve u svemu prezadovoljan sam i od mene svaka preporuka odličnim domaćinima u Bezdanu
lala, pa sta
 
IvicaL
 Evo pogledajte malo bliže pogodak u oko.
Tako to radi moj kolega Lazar Vukičević. Daljina je bila oko 10-15m ali u punom trku.
Kugla u oko i trenutni pad u vatri,...
Bravo Lazo
lala, pa sta
 
IvicaL
 Dodao bih samo još to da je ukupno odstreljeno 10 prasadi, odprilike iste veličine kao i ova sa fotografije - nije loše zar ne.
lala, pa sta
 
AcaNik
 Ловачко удружење "Брзава" Пландиште организује групни лов на дивље свиње
Дана 07.10.2015. (среда) место Маргита.
Скуп ловаца од 07.00-08.00 у ловачком дому у центру села.
Од 08.00 одлазак у ловиште,лов чекањем око кукуруза.
Након завршетка лова повратак у ловачки дом.
По повратку организоваће се ручак за све присутне.
Котизација за ловце који нису чланови удружења =2.000,00 динара
Цена одстрељеног прасета и назимета =6.000,00 динара
Цена одстрељеног вепра или крмаче =12.000,00 динара
Откуп одстрељене дивљачи није обавезан.
Преглед одстрела на терет удружења.
Котизација за чланове удружења =500,00 динара
Цена одстрељене свиње за чланове удружења =3.000,00 динара
Пријава на лицу места.
Понети обавезно документацију за лов и обележавајуће ознаке (препоручује се сигнални прслук ради примена мера безбедности у лову.
Додатне информације на тел. 062/88-66-500 управник ловишта.
Добродошли и Добар поглед!!!
 
Sremac75
 Ловачко удружење "Фрушкогорски јелен" Визић
Ловачко друштво "Визић" Визић

...организује комерцијални лов на фазана
- улазак у ловиште 1.000,оо динара
- цена фазана по одстрелу 1.500,оо динара, или по пуштеном 1.000,оо динара
- неопходна је група од 3 ловца

Све додатне информације на 064/2035619 Бата Папић, Председник ЛУ

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
IvicaL
 Drage kolege lovci objavljujem dva komercijalna lova:

Hajka na divlje svinje Kolut
Subota 21.11.2015.
LD "Lika" Kolut organizuje hajku na divlje svinje. Okupljanje ispred mesne zajednice Kolut od 7.30 - 8.00 h
Kotizacija po lovcu je 2000,00 din - uključen ručak
kontakt - Miloš Cvetićanin 063- 182-88-22
Sreten Radeka 060- 426-77-81



Hajka na divlje svinje Bački Breg - "Breška šuma"
Subota 28.11.2015.
LD "Fazan" Bački Breg organizuje tradicionalni lov, hajku na divlje svinje. Okuplajnje lovaca od 7.30 - 8.00h u ugostiteljskom objektu "Košuta" (kod Gareta). Kotizacija po lovcu 2000,00 din (uključen lovački paprikaš)
Zbog ograničenog broja mesta prijave za hajku do četvrtka 26.11.2015.
kontakt - Sreten Radeka 060 - 426-77-81


Evo kolege ko voli ovakvu vrstu lova, put pod noge u zapadnu Bačku ,...

dobar pogled
lala, pa sta
 
Tomash
 Subota 12.Decembar
Lovačko Društvo "ZEC 1873 PETROVARADIN"


U Petrovaradinu organizuje
POGONSKI LOV DIVLJIH SVINJA.

Po završetku lova biće organizovan lovački ručak i druženje, u restoranu ZEC 1873 gde je i sedište društva.
Detalje oko kotizacije kao i oružja kojim će se loviti, vremenu okupljanja i kontakt telefonima za prijave,
javiću naknadno u toku ove nedelje, ovo javljam okvirno da zainteresovani iz Novog Sada i okoline (a i šire, što da ne) na vreme planiraju lov, lep je termin, subota je, tako da zainteresovani učesnici ne propuštaju svoj redovni nedeljni lov u udruženjima.

Dobar pogled!
 
rk
 jel ima neka info kada neko organizuje neku dobruu hajku u blizini BG-a
RK
 
Tomash
 Evo i zvanično:

Subota 12.Decembar
Lovačko Društvo "ZEC 1873 PETROVARADIN"



U Petrovaradinu organizuje
POGONSKI LOV DIVLJIH SVINJA.


poljoprivredaiselo.com/wp-content/uploads/2010/07/divljasvinja4.jpg



Kotizacija: 1000din po lovcu, u kotizaciju uračunata organizacija lova i lovački ručak (kotlić od divljači).

Oružje: Dozvoljen lov karabinima, i lovačkim puškama glatkih cevi uz obaveznu upotrebu jediničnih projektila.
Skup lovaca je od 7:00h-8:00h u restoranu L.D. „ZEC 1873 Petrovaradin“, Preradovićeva 108 (Raskrsnica Preradovićeve i Račkog, kod Petrovaradinske Pijace ).

Mole se svi zainteresovani lovci da se prijave do srede 09.12.2015. godine (zaključno sa tim danom), radi planiranja lova, ručka i vađenja dozvola.

Kontakt: Pavlović Pera, 060/ 444 99 33.


Dobar pogled!
 
milenko0609
 U subotu 5.12.2015. LD VOJVODINA CURUG organizuje pogonski lov na divlje svinje. Kotizacija 2000 din, u kotizaciju uračunat rucak, obavezni su obeležavajući markeri kao i korišćenje pojedinačnog zrna(karabinska municija ili brener)
Pozivam sve ljubitelje ove vrste lova da dodju i uvere se sami u domaćinski i kvalitetan lov.
za sve informacije pozovite milenka na 069/526-74-80
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Cadara
 U subotu 12.decembra 2015. LU ARADAC organizuje pogonski lov na divlje svinje (lovi se i šakal i lisica pride). Okupljanje lovaca je na Lovačkom domu Aradac, stari aradački put bb, u 8:00h. Obavezni markirini prsluci (ako neko zaboravi LU Aradac ima svoje), oružje i municija prema Zakonu za lov divlje svinje. Lovi se uz pomoć brak jazavičara. Izvlačenje brojeva za štand/čeku. Doručak, lov, ručak posle lova 2.500 dinara kotizacija. Broj lovaca ograničen. Informacije na tel Saša 061/7072006.
detalj iz prošlog lova.
i66.tinypic.com/s2tf7p.jpg

i65.tinypic.com/29bizpw.jpg
 
milenko0609
 

milenko0609 kaže:
U subotu 5.12.2015. LD VOJVODINA CURUG organizuje pogonski lov na divlje svinje. Kotizacija 2000 din, u kotizaciju uračunat rucak, obavezni su obeležavajući markeri kao i korišćenje pojedinačnog zrna(karabinska municija ili brener)
Pozivam sve ljubitelje ove vrste lova da dodju i uvere se sami u domaćinski i kvalitetan lov.
za sve informacije pozovite milenka na 069/526-74-80

30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Tomash
 milenko0609

Srecno sutra Kolega , pa da čitamo lepe vesti,
tj. da od sutra nastavis upise ovim povodom, ali na temi Divlja svinja Odobreno

iveli
 
Tomash
 ZVANIČNA informacija sa večerašnjeg sastanka LD ZEC 1873 Petrovaradin:

HAJKA SE DO DALJNJEG ODLAŽE

Posle nekoliko obilazaka terena,analiziranja situacije u lovištu i razgovora sa nadležnima, donešena je takva odluka, jer je divljač i suviše uznemiravana i situacija neće biti bolja u dogledno vreme, a razlozi su sledeći:

U blizini lovnog revira, radnici VojvodinaŠuma vrše intezivnu seču šume u blizini mesta gde je planiran doček i okruživanje dela trske gde se svinje nalaze, a radovi se vrše svakoga dana, i vikendom. Uz to, iz razgovora sa nadležnima, saznali smo da je deo trske koji se graniči sa našim lovištem dat u arendu zakupcu, koji je od prošle nedelje intezivno seče...Nekoliko meseci priprema terena, čuvanja divljači od uznemiravanja, zabrane lova na tom reviru, sve je palo u vodu....

Poslednje dve nedelje je vršen i intezivan nadzor divljači u lovištu, i evidentno je da se broj divljači nakon početka radova u blizini lovišta smanjio. LD je na sastanku odlučilo da i pored najbolje volje da organizujemo ovogodišnju hajku, ipak pokušamo da sačuvamo to što imamo, i da se sačekaju neka bolja vremena, kada prestanu radovi i divljač se vrati na svoje stanište, jer bi šteta prilikom ostrela bila nemerljiva za naše lovište. Takođe i prisustvo većeg broja radnika na samim granicama lovišta predstavlja problem po bezbednost, pa je i to jedan od faktora za ovo odlaganje.

Početak radova na seči šume se poklapa sa skorašnjim slučajem stradanja krupnog vepra na pruzi Novi Sad - Subotica, koja je jedna od granica tog revira.
 
Cadara
 Poštovani lovci.
Lovačko udruženje Aradac organizovaće lov na divlje svinje i šakale 27.decembra 2015 godine. (nedelja).
Okupljanje lovaca je na Lovačkom domu Aradac u 8:00h.
Ujutro po okupljanju lovaca predviđeno je: kafa, čaj, aperitiv i doručak obezbeđen, dogovor oko lova, popunjavanje dozvola za lov.
od 9:00 - 14:00h predviđeno je za lov. Lov će se izvoditi na terenu gde su mlade hrastove šume, ritske šume prošarane gustom trskom i trnjinama jedna tabla šume je 800X600m i druga nešto veća i u nastavku trska duga preko 1km a širine 150-200m. Lov će se odvijati u 3 pogona, dve šuumske table i jedna trska. Pogon će proći sa psima brak jazavičarima i slovačkim kopovima sve te table a lovci gosti će na čekama zatvarati teren.
U tom delu lovišta ima jako velika brojnost Šakala i Divljih svinja i očekuje se odstrel i šanse za odstrel.
Posle lova predviđen je zajednički ručak na lovačkom domu, odavanje počasti odstreljenoj divljači i zajedničko slikanje.
Kotizacija za lov je 2.000 dinara po lovcu. U to je uračunato sve doručak, lov sa odstrelom, ručak.
Meso divljači može se eventualno otkupiti posle pregleda veterinarske inspekcije.
Trofej Divlje svinje, Šakala, Lisice pripada lovcu strelcu.
Molimo da se eventualno zainteresovani lovci najave i obezbede termin za lov na broj 061/7072006 Saša.
To je ujedno i poslednji lov pogonom Divljih svinja u lovnoj sezoni.

Dobar pogled i srećni Božićni i Novogodišnji praznici.
 
Cadara
 LOV NA ŠAKALA I LISICU 07.februara 2016.

Poštovani lovci,
Lovačko udruženje grada Zrenjanina - Lovačko društvo ''Jedinstvo'' iz Aradca organizovaće grupni lov na predatore Šakala i Lisicu.
Lov će se organizovati 07.februara 2016. godine (nedelja). Okupljanje lovaca je na Lovačkom domu Aradac u 8:00h.
Loviće se pogonom sa lovačkim psima a lovci gosti će biti na čekama (dočeku). Loviće se predatori Šakal i Lisica kojih ima u velikom broju i ulov ovih predatora je izvestan i siguran.
Plan lova je sledeći:
u 8:00h je okupljanje lovaca na lovačkom domu , kafa, čaj, aperitiv i dogovor i upoznavanje sa terenom na kojem se lovi, načinom lova, vođama dočeka i ostalim pojedinostima u lovu.
u 9:00h se izlazi na teren i odvija se lov do 14h.
Posle lova na lovačkom domu organizovan je ručak za sve učesnike - gulaš od divljači.
Kotizacija za ovaj lov je sledeća:
1.000 dinara po lovcu gostu
500 dinara za lovce goste članove LU Zrenjanin

Napomena: u lov zbog bezbednosti i efikasnosti poneti lovačke puške sačmarice sa namenskom municijom za odstrel Šakala i Lisica.
Teren za lov su guste hrastove šume sejanci, trnjine i glog, bagremac i trska, ritski teren tako da potrebe za žl***ljenim lovačkim oružjem nema.

Kako je broj učesnika lovaca ograničen, a i zbog same organizacije i planiranja lova i ručka, molimo da se pre lova najavite i potvrdite svoje učešće na telefon 061/7072006 Saša.

Dobar pogled i vidimo se na još jednom lovačkom druženju u Aradcu.
 
Cadara
 Da podsetim zainteresovane lovce u nedelju u Aradcu organizovaćemo lov na šakal i lisicu. Loviće se šume i trske pored reke Tise.
U lov obavezno poneti lovnu kartu i markirni prsluk, kapu, traku.
lovi se samo lovačkim puškama sačmaricama.
posle lova organizovan je ručak na lovačkom domu.
Nije gužva i nema puno prijavljenih lovaca i mislim da će lov biti dobar, da će biti vremena i za razgovor i upoznavanje a i vreme najavljuju za nedelju lepo sunčano do 14C, što je opet bolje nego da je veliki minus, kiša ili sneg....
Dobar pogled!
 
Pecha
 Drustvo gde se moze u Vojvodini odstreliti jeftino nazime ? Ako znate loviste da su ok ljudi i da je bogato loviste svinjama, da su velike sanse da se odstreli prvim ulaskom u loviste.

Kolega ovo je poslednja opomena !!!!!

Srbijalov Admin Tim
 
MMilos
 Uletiš nekome u svinjac i drmneš ga.
Ako te ne uhvate, možda prođeš baš jeftino.
Smeko
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Komercijalni lov: Gde je najbolje? LOVNI TURIZAM 291 27.02.2014. 17:32
Komercijalni lov prepelice i grlice LOVNI TURIZAM 44 28.07.2012. 22:16
Komercijalni lov - Turistički lov LOVNI TURIZAM 72 24.01.2012. 17:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 31
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,225,638 posete www.srbijalov.com