Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Komercijalni lov


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Komercijalni lov
gavra bakos
 Obaveštavamo zainteresovane lovce da će se organizovati tradicionalni lov pogonom na divlje svinje 27.novembra 2016. godine (nedelja).

Doručak poneti u ranac, a doručkovaće se posle I pogona na terenu.

E Saša cena od 2000,00din za jedan gulaš je previše. Doručak poneti sa sobom HE, HE, HE! Baš ste domaćini!
Baš me zanima kliko ćete imati prijavljenih gostiju .
Dobar vam pogled.Gladan
gavra bakoš
 
Tomash
 Gavro, ja ne razumem u čemu je ovde problem...

Kada se ide na komercijalni lov na fazana, ulaz se samo plaća ~1300 dinara. Ovde (kao i svugde) dobijaš organizaciju lova, i užitak lova, s'tim što ti ovde sleduje i trofej u slučaju da odstreliš, što nije čest slučaj.

Raspitaj se kolika je cena lovačkog gulaša po restoranima, pa se onda raspitaj koliko još košta po lovcu i naknada za ostreljenu divljač, a isto tako i cenu odstrela trofejnog grla ili bilo kakvog u komercijalnom lovu...

Cena na hajkama se uvek pravi takva da se jedva pokriju troškovi lova, ili da se ne ode puno u minus, a da se sa druge strane dobije dobro druženje i doživljaj.

Neka LD/LU imaju manju cenu na hajkama, ali to je isključivo zbog rada samih članova tog društva, ili ostrela, pa ne plaćaju nabavku mesa, ili svesno idu u minus(ali ga nadoknađuju drugim sredstvima, recimo fazanerija...), samo da popularizuju događaj i da im gosti dođu i sledeće godine.

Ja nisam iz tog LD ili LU, i ne znam ni ko su, niti znam nekoga od tamo, čisto da nešto ne pobrkaš....

Ali ti zato preporučujem da prvo odeš lepo u neki restoran, i naručiš dve-tri porcije gulaša po ceni koja jeste(čisto da ne ostaneš gladan, jer znaš kakve su porcije po restoranima, dok na hajkama tu nema ograničenja), pa onda lepo izvadiš dozvolu sa još dvojicom kolega i lepo odete u grupni lov na DS.
A ako Vam se nekim slučajem posreći da vas trojica nađete i odstrelite svinju, onda, podelite lepo između sebe cenu ostrela, i tek tada vidite koliko to sve košta...a ako još imaš i ludu sreću da su i ostali sa tobom u lovu kao i ti, celokupnu cenu bi snosio TI saam u slučaju da baš ti ostreliš, pa ti vidi koliko košta trofej...

Dobar pogled kolega.
 
bogoljub
 Gavro pogledaj PP
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Cadara
 Zato je i ograničeno do 30 lovaca gostiju, ko dođe dobro došao. Uopšte para nije u pitanju, 1.000 dinara je ulazak u lovište koje uzima odlukom Upravnog odbora Udruženje, a 1.000 dinara košta lov, ručak, druženje, što znači da lovačkom društvu ostane 200-300 dinara po lovcu pa puta 30 lovaca 6.000 dinara, neka je i 10.000 dinara zar neko misli za te pare da se isplati zavitlavati.
Lovi se šumski pojas, koji je dug nekih 4km, kada bi mi na primer doručkovali na domu krenuli bi u 10h a to je jako kasno jer ima dosta da se lovi (pešači), da se doručkuje u lovištu komplikovano jer ima čak 3 čeke postavljene koje su svaka po kilometar i više udaljene jedna od druge, ovaj lov je bez doručka organizovanog od strane LD. Zato je i naznačeno da se zna, ponesi brate neki sendvič, slaninice malo hleba... pogoniči će doručkovati posle prvog iči drugog pogona a čeka kad se dogovore.
Ako ne dođe niko opet nije problem love naši lovci za svoju dušu u oba slučaja.
Negde u decembru januaru će se organizovati možda neki lov sa svim jećem i pićem, sada smo se dogovorili ovako iz naših razloga i kome se sviđa sviđa, kome ne ne niko ga ne tera da dolazi.
Dobar pogled.
 
gavra bakos
 Ima li neka dobra ponuda za komercijalni lov fazana u okolini Novog Sada , Koliko
lovaca minimalno mora biti u grupi da bi se lov organizovao?
gavra bakoš
 
MMilos
 Ma nije skup lov u Aradcu, bio sam prošle godine, vredi svaki dinar. Ljudi su domaćini, i ima divljači.

Samo da je subota
Cry
 
Dinara
 Dolazimo ja i drugar,pa nije sve u parama Smile
Dinara
 
Milorad Hunter
 Vidimo se u nedelju Smile
 
Serbian Hunter
 Kolege, dali neko zna ili dali je mozda bio, interesuje me komercijalni lov u Knicu kod Gruzanskog jezera, video sam da je tamo lov izuzetan, pa me zanima koja je cena, koliko najmanje lovca mogu da idu kao grupa sve u svemu zanima me procedura ako neko zna da mi pomogne.
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
Cadara
 Organizovaće se grupni lov na divlje svinje 18.decembra 2016 godine (nedelja), zbor lovaca je u 7:30h na lovačkom domu Aradac.
Plan lova:
1. 7:30h-8:00 h okupljanje lovaca, popis prisutnih i popunjavanje dozvola za lov.
2. 8:00h do 8:30h doručak na lovačkom domu, kafa, aperitiv
3. 8:30h do 9:00h priprema za lov, odlazak na teren za lov i raspoređivanje
4. 9:00h do 14:00h lov
5. 14:00h - pa dalje zajednički ručak, sumiranje rezultata lova, odavanje počasti odstreljenoj divljači i slikanje.

Broj lovaca gostiju je ograničen na 30 lovaca.
Kotizacija za ovaj lov je 2.000 dinara.
Lovi se sa psima brak jazavičarima - lovci koji dovode lovačke pse su već određeni, molimo eventualne lovce goste da ne dovode svoje lovačke pse u lov bez odobrenja korisnika lovišta.

Informacije na telefon: 064/129-69-32 Saša.
 
Cadara
 Lovac koji u lovu 18.12.2016 godine u Aradcu odstreli Šakala ima gratis lov na divlje svinje pogonom u 2017 godini u terminu koji mu bude odgovarao.
 
Tomash
 

Cadara kaže:

Organizovaće se grupni lov na divlje svinje 18.decembra 2016 godine (nedelja), zbor lovaca je u 7:30h na lovačkom domu Aradac.
Plan lova:
1. 7:30h-8:00 h okupljanje lovaca, popis prisutnih i popunjavanje dozvola za lov.
2. 8:00h do 8:30h doručak na lovačkom domu, kafa, aperitiv
3. 8:30h do 9:00h priprema za lov, odlazak na teren za lov i raspoređivanje
4. 9:00h do 14:00h lov
5. 14:00h - pa dalje zajednički ručak, sumiranje rezultata lova, odavanje počasti odstreljenoj divljači i slikanje.

Broj lovaca gostiju je ograničen na 30 lovaca.
Kotizacija za ovaj lov je 2.000 dinara.
Lovi se sa psima brak jazavičarima - lovci koji dovode lovačke pse su već određeni, molimo eventualne lovce goste da ne dovode svoje lovačke pse u lov bez odobrenja korisnika lovišta.

Informacije na telefon: 064/129-69-32 Saša.


Cadara kaže:

Lovac koji u lovu 18.12.2016 godine u Aradcu odstreli Šakala ima gratis lov na divlje svinje pogonom u 2017 godini u terminu koji mu bude odgovarao.




Bravo 2

Kolega, sve je to lepo, i već je dobro poznata ta vaša hajka u Aradcu po lepim i uspešnim lovovima (da tako kažem....garantovani ostrel),

ALI ZAŠTO POBOGU NEDELJOM Shock

Zašto ne subota, jer lovci većinom love nedelje u svojim LU/LD.... i kako onda ostaviti grupu zbog komercijale...

Još je komplikovanije ako se grupe oslanjaju na lovca i njegovog kera za redovan lov nedeljom (bilo da je lov fazana ili divlje svinje), a kada lovac ode u komercijalu nedeljom on ostavlja tada grupu i bez kera taj dan, jer ga nema ko voditi...


Znate koliko bi bio veći odziv, i koliko bi još pravih lovaca upoznali i sprijateljili se da su te hajke subotama, a ovako se gubi sve to, jer ljudi ostaju u svom lovu zbog svojih prijatelja u grupi (neki bi rekli druge porodice)...
 
Cadara
 Videćemo u januaru jedan lov u subotu da napravimo, pošto je produžen lovostaj na krmače do 15.januara lepo se može loviti bez razmiljanja i gledanja pod rep.
Ako ne dogodine ćemo imati to u vidu.
 
Podunavac
 То што је неко продужио ловни календар за лов крмаче не значи да је то и добро. Колега крмаче су већ увелико супрасне у то доба јер је период парења углавном већ завршен. Ако узмемо у обзир да период гравидности код дивље свиње траје око четири месеца, а да се прасе углавном од половине марта до половине априла, онда су крмаче у ово доба (15. јануара) већ на пола пута до прашења. Тако да би ово требало узети у обзир иако је ловни календар померен.
Tri prsta 2Kolce
 
Cadara
 Mi nismo ispunili plan odstrela u pogledu odstrela krmača i ako u tom delu ima još slobodnih markica odstrel će se izvršiti po kalendaru lova.
Tamo gde nema divljih svinja i gde kapaciteti lovišta dozvoljavaju veću brojnost naravno da je treba štedeti i štititi i internim odlukama bez obzira kakvo je zakonsko rešenje.
Tamo gde u populaciji ima divljih svinja a ima i mešanaca (bastarda) kao što je kod nas slučaj odstrel se mora izvršiti po planu ako se uspe. I nema se tu šta komentarisati i mešati u politiku drugih regiona i lovišta.
 
MMilos
 

Tomash kaže:




ALI ZAŠTO POBOGU NEDELJOM Shock

Zašto ne subota, jer lovci većinom love nedelje u svojim LU/LD.... i kako onda ostaviti grupu zbog komercijale...


To se i ja pitam još od prvog Aradačkog lova ove godine Cry
 
bogoljub
 Ima i gde se lovi subotom treba samo malo potražiti.Mada nevidim razlog da ko voli lov svinja to neradi i nedeljom.iveli
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Podunavac
 

Cadara kaže:

Mi nismo ispunili plan odstrela u pogledu odstrela krmača i ako u tom delu ima još slobodnih markica odstrel će se izvršiti po kalendaru lova.
Tamo gde nema divljih svinja i gde kapaciteti lovišta dozvoljavaju veću brojnost naravno da je treba štedeti i štititi i internim odlukama bez obzira kakvo je zakonsko rešenje.
Tamo gde u populaciji ima divljih svinja a ima i mešanaca (bastarda) kao što je kod nas slučaj odstrel se mora izvršiti po planu ako se uspe. I nema se tu šta komentarisati i mešati u politiku drugih regiona i lovišta.



Колега ја нити могу нити желим да се мешам у политику других ловишта. А да коментаришем могу и хоћу. Мој је коментар био крајње добронамеран и није се односио само на лов у твом ЛД-у, него опћенито свуда у Србији, и није био ни по чему арогантан или увредљив.
Мало које ловиште у данашње време може себи да дозволи такав луксуз да у пуној сезони парења одстрели у једном лову неколико јединки ДС у високом стадијуму гравидности.
А колико су стручни они који нас воде и који пишу законе о лову и ловству сви смо видели и добрано осетили на својој кожи.
Сматрам да добробит дивљачи и ловишта треба да буде изнад финанцијске рачунице, поготово на заласку сезоне.
Ако си нашао нешта увредљиво у мом упису ја ти се извињавам као колеги ловцу. Није било никакве лоше намере. Bye
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 Što da se ne komentariše tako nešto kao što je ta "zakonska dozvola" za odstrel gravidnih divljih krmača?!?
Lično smatram da je to "produženje" lova na divlju krmaču najveća glupost koja je doneta u donošenju mora gluposti! Sem većeg pražnjenja lovišta od te divljači i sem omogućavanja dobre zarade na "komercijali" pogotovu od "gastarbajtera" koji dolaze na godišnje odmore za božićne praznike ne vidim nikakvu dobrobit za životinjski fond.
...
Nije upućeno na "adresu" LU Aradac već na produženje lova na divlju krmaču uopšte!!
Prava lovna politika, nema šta Confused
... treba ćutati, ne komentarisati i, naravno, loviti bastarde.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
bogoljub
 

bogoljub kaže:

Ima i gde se lovi subotom treba samo malo potražiti.Mada nevidim razlog da ko voli lov svinja to neradi i nedeljom.iveli

Petrovčić palo tri komada u subotu.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Komercijalni lov: Gde je najbolje? LOVNI TURIZAM 291 27.02.2014. 17:32
Komercijalni lov prepelice i grlice LOVNI TURIZAM 44 28.07.2012. 22:16
Komercijalni lov - Turistički lov LOVNI TURIZAM 72 24.01.2012. 17:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,151 posete www.srbijalov.com