Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Namerni i nesrećni slučajevi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Namerni i nesrećni slučajevi
Lala
 Bitno je da ne dehidrira, Cule. Probaj da mu samelješ meso, da ne mora da žvaće, nego samo da guta.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 To Marijuči radi, pored ježeva sad je i Brik na njenom kazanu, jedino ja nisam, moram se snalazim sam, il da se potučem pa dobijem po vilici, pa me moja ljubljena metne na cuclu.

Dobro je melje mu presno meso, noćas se bio na momente i lelujo, prepodne je bio kod marije i pojeo je iz dva puta oko 400 gr. mlevenog mesa. Sad dobro izgleda, veseliji je i mirniji je i više spava. Noćas sam se bio baš zabrino, pričo sam mu, milovo ga, češao ga, čistio ga, i mislio sam da ću danas morati da ga nosim na infuziju, ali klopo je i pio vode.
Ma Lalo samo ako pregura još koji dan siguran sam da će mo nas dvojica sa Masterom i Brikom ove godine loviti prepelice sa uživanjem
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
DakiNS
 

LU Aleksandrovo kaže:
To Marijuči radi, pored ježeva sad je i Brik na njenom kazanu, jedino ja nisam, moram se snalazim sam, il da se potučem pa dobijem po vilici, pa me moja ljubljena metne na cuclu.

Dobro je melje mu presno meso, noćas se bio na momente i lelujo, prepodne je bio kod marije i pojeo je iz dva puta oko 400 gr. mlevenog mesa. Sad dobro izgleda, veseliji je i mirniji je i više spava. Noćas sam se bio baš zabrino, pričo sam mu, milovo ga, češao ga, čistio ga, i mislio sam da ću danas morati da ga nosim na infuziju, ali klopo je i pio vode.
Ma Lalo samo ako pregura još koji dan siguran sam da će mo nas dvojica sa Masterom i Brikom ove godine loviti prepelice sa uživanjem
To ti želim iz sveg srca
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
LU Aleksandrovo
 Hvala svima, Mada je samo dva meseca kod mene (23 januara sam ga doneo, 23 marta je nastradao) i pored toga što je imao godinu dana, lepo se uklopio i socijalizovo kod mene, zavoleli smo se što se kaže na prečac, bez obzira kako se sve završi sa njegovom vilicom, zagarantovan mu je život kod mene.
Sada relativno dobro spava, krvari još iz usta, više sluz, valjda zbog otvorenog preloma, primetno je veseliji, mada mu kada pije vode treba 20 minuta, pije je nekako sa one strane sa koje vilica nije polomljena, možda nemože ni zbog žica kojima je prednji deo vilice i zuba uvezan, inače veterinar mu je zaista sve vratio na mesto i koliko mogu da vidim zubi mu se dobro uklapaju. Očigledno je da trpi bolove jer desetak minuta posle uzimanja vode ne može da nađe mesto da se smiri, ali valjda će biti bolje danas je tek 4 dan nakon operacije.

Evo pronašao sam sliku, pa sam na njoj ucrtao gde su lomovi i gde je stavljena pločica, ne znam sigurno da li je i na prednjem lomu pločica trebalo bi da bude ali nisam pitao veta.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
LU Aleksandrovo
 Ide na bolje, rebra su mu ispala, ali bori se, počo je i da pokreće malo više vilicu. Čim ozdravi ima od kovanog čelika da mu namestim kacigu i da ga pošaljem na ulicu, da razbuca i osrednji tenk ako treba.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Lala
 Natopi mu granule u vodu, Cule, da odmeknu, pa mu daj kao kašu, jbg, trebaju mu i minerali, to sve u granulama ima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Ma proba Marija sve živo, zadnje ustanovljeno viršle, bila mu granule umesila sa mlevenim mesom i malo propržila, neće, moram sad još koji dan da mu pirim u guzicu, sad mi je samo da klopa jer primetno je da trpi još uvek jake bolove. Danas sam nabavio deset doza penicilina, što će mislim biti dosta da mu rana u ustima zaraste, što se tiče rane na obrazu što je veterinar namestio ona je dobro, maloje na jedno mesto rosila prva dva dana sad je suva, nema gnoja, ali iz usta ima još uvek iscedak, mislim da se stvari popravljaju, ali veoma polako, jedva primetno, još uvek usta otvara možda samo 5-10 milimetara, a vodu pije kvašenjem jezika.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
DakiNS
 

LU Aleksandrovo kaže:
Ma proba Marija sve živo, zadnje ustanovljeno viršle, bila mu granule umesila sa mlevenim mesom i malo propržila, neće, moram sad još koji dan da mu pirim u guzicu, sad mi je samo da klopa jer primetno je da trpi još uvek jake bolove. Danas sam nabavio deset doza penicilina, što će mislim biti dosta da mu rana u ustima zaraste, što se tiče rane na obrazu što je veterinar namestio ona je dobro, maloje na jedno mesto rosila prva dva dana sad je suva, nema gnoja, ali iz usta ima još uvek iscedak, mislim da se stvari popravljaju, ali veoma polako, jedva primetno, još uvek usta otvara možda samo 5-10 milimetara, a vodu pije kvašenjem jezika.
Cule pas u pljuvački ima prirodne antibiotike, ne kažu džaba da pas kad poliže ranu ona brzo zarasta
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
LU Aleksandrovo
 Znam Daki, ali on je imao otvoren prelom vilice blizu zgloba, i to prema usnoj šupljini, ali ja mislim da će antibiotici i njegov prirodni imunitet, prevazići upalu ili neku opasniju infekciju. Više me brine koliko će mu vilica biti pokretna, da se ne desi očvršćavanje ligamenata ali tu sada ne mogu ništa, počeli smo sada da ga ranimo pored mlevenim mesom i viršlama prihvatio je da ih jede i pri tom ih žvaće što dovodi do pokretanja vilice, ne velikog, ali učestalog, jer sirovo mleveno meso samo proguta, pa to smatram već nekakvim napretkom.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
LU Aleksandrovo
 Koliko vidim i primećujem pregurao je najgore i svi su izgledi da će preživeti, možda malo usukane vilice ali ipak živ, sve dok opet ne odluči da se baci pod točkove.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
DakiNS
 

LU Aleksandrovo kaže:
Koliko vidim i primećujem pregurao je najgore i svi su izgledi da će preživeti, možda malo usukane vilice ali ipak živ, sve dok opet ne odluči da se baci pod točkove.
Izglega da je u emotivnom problemu možda se oseća zapostavljenim pa se zato odlučio za samoubistvo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
LU Aleksandrovo
 Pa kažu da su muški blesaviji od ženskih, dok su mladi, one kasnije poblesave ali neizlečivo.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Lala
 Evo, da malo napišem kako sam ostao bez svog Mastera, NKD.
Pošto sam rešio da Masteru promenim prebivalište, i da napravim novi boks, imao sam problem gde da smestim psa, dok se boks pravi. Master je otišao u podstanare kod Rančera, u Bač, na par nedelja, dok se boks ne napravi. Sve je bilo OK, Rančer vrlo dobro razume u pse, i ima nekoliko boksova, gde drži svoje pse, a ujedno je i predsednik opštinskog kinološkog društva, stari bivši terijeraš, koji se bakće sa psima minimum 25 godina. Ja sam prionuo na posao, i juče sam konačno završio boks, plan je bio da danas Master slavi useljenje.
Jutros sam trebao otići po njega, ali me baš pred polazak zove Rančer, i samo stigne da mi saopšti da se Master obesio u njegovom boksu!!!Cry
Šta je bilo: u susednom boksu je bila Rančerova NOD keruša, koja je u teranju. Master je nekoliko puta probao da preskoči ogradu boksa, kao veverica se pentrao po žici, pa je jednom prilikom i uspeo da iskoči, pa je bilo potrage po mestu, a kuja u teranju mu je samo dodatno pokrenula hormone... Da bi sprečili iskakanje (ograda je oko 1,80 m visoka), telefonom se dogovorimo da Rančer ipak zaveže Mastera, dok ja ne dodjem. E, tu smo zeznuli stvar - moj Master, blesav kakav je bio, krene da preskače onako vezan, i na vrhu ograde, ogrlica mu se zakači za žicu na vrhu, i on ostane da visi, obešen, ili se ugušio, ili mu je pukao vratni pršljen od sopstvene težine, nije ni bitno... Psa su jutros nahranili oko pola 8, a u 9 je nadjen mrtav. Ja sam trebao biti tamo oko 11....
Eto... Ne znam kome je gore, meni, ili Rančeru. Meni, zbog gubitka psa, a njemu zbog toga što se to desilo kod njega u boksu... kao da je on hteo da se to desi... glupava situacija!
Ovo je jedan snimak Mastera, napravljen pre 6 meseci, kada još nije bio potpuno uveden u lov, snimak postavljam 'in memoriam', a knedla mi stoji u grlu... Sad moj Master lovi u večnim lovištima, meni se nije dalo, da uživam u njegovom radu...

[movie=youtube]1d6LVKN3Jq4[/movie]
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Da zloupotrebim forum, još jedan 'in memoriam' snimak, moja keruša Ava, nesudjena šampionka, koja je zgažena na svoj prvi rodjendan, na prvom lovu na prepelice prošlog leta. Na ovom snimku je imala 9 meseci.
Nije sramota reći, oči su mi pune suza, da gledam Masterov i Avin snimak. 'Bem ti život!
[movie=youtube]6ZLJSx7DgsY[/movie]
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca
 jbg lalo
 
Jank
 Ne mogu da verujem, čuvaš psa, neguješ, hraniš, lečiš, obučavaš i treniraš i kada pomisliš da si uspeo ....ono pafff. ... i nema ga više...da pukneš od muke....Cry
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Lala
 Za Mastera sam zakasnio 2 sata, bio bi živ, da sam ranije došao... Kerušu sam bio malo preboleo, pored Mastera, ali me ovo sad dotuklo.
Ne valja se vezivati za pse, posle samo čovek pati, kad ih izgubi.
A opet, ako se čovek i pas ne vežu jedan za drugog, to onda nije TO.
'Bem ti lebac, ovo je stvarno teško, a kad u kratkom roku čovek dva puta oseti isti stres, onda je suviše.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Ebem ti nije mu se dalo, a izgleda ni tebi Lalo, da ustališ psa, potpuno te razumem, mada u ovakvim slučajevima nema pomoći, sem da se prežali i nabavi drugi pas, po mogućnosti srećniji.
Ja se i dalje bakćem sa Brikom, počeo je da otvara vilicu samo nikako gnojenje u ustima da stane, a već ga kokam enormnim dozama antibiotika.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Neca92
 Zao mi je, Lalo... Tebe izgleda poterao neki tezak maler... Ne znam sta da ti kazem, osim da bas, bas nemas srece... Vrlo tuan
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
huntinggirl1
 pravilo 1,

pas u boksu ne sme da ima ogrlicu,
pravilo dva

svaki box mora da je polriven od gore, baš iz razloga preskakanja,

Lalo, ja nemam reči,

već sam vam rekla, jako mi je žao,
užas, žao mi je psa i vas, za moga druga Boću...
vama dvojici ne ide, pa ne ide,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bezbednost i nesreće u lovu. METODE LOVA 67 04.01.2017. 12:57
Šta raditi u slučaju susreta sa ZMIJOM? SVAŠTARA 47 12.08.2013. 13:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,630 posete www.srbijalov.com