Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Namerni i nesrećni slučajevi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Namerni i nesrećni slučajevi
alex
 Ja znam kako bi ih ja kaznio mamu im.
Uffff kako me to nervira jojj ufff kako bi ga slato saceko tog vlasnika negde u mraku pa lepo pae pape pape pa da vidim da li bi ovako opet uradio
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
duskov
 moj lovački vijek je dug i moguže, zanimljiv.
Imao sam mnogo dobrih pasa ali po pravilu oni najbolji stradaju najbrže.
tri moja najbolj akera su stradala od vukova.
to je u lovištu prava napast...
 
Dakisa
 Jbt rastuzih se od ovih prica,sta nas sve nece snaci... tako je i meni,pred pocetak ove sezone,posle prepelica... prelep dan,poslepodne odlucim da izvedem moju kerusu u setnju,tri godine,sto kazu nije znala samo da prica,krupna NOD zenka,prelepa.... nadizala se fazana taj da,perfektno odradila,ja nikad srecniji,i pred sam polazak kuci nadje jos jednog pored pruge,i nikad to nije radila,ali krene za njim kada je poleteo,predje prugu i nema je,ne vidim gde je od gustisa,zovem je ne vraca se,markira... i tada cujem voz! kad je bio bas blizu sa druge strane prelece fazan,voz svira.... znao sam da joj je tu kraj... kad je prosao,izadjem a ona lezi,na mestu mrtva... uf... bio sam u totalnoj depresiji,nisam mogao da dodjem sebi,cak sam mislio da ne idem ove sezone u lov... uzas Cry posle toga da me oraspolozi,kolega mi pokloni stene NKP,taman sam ga obucio i poceo da uzivam u lovu sa njim,pre 15 dana ugine,ni jedan veterinar nema pojma zasto.... Eto,kad nece oonda nece....
lov je nacin zivota...
 
BOJK
 Tri godine muke i truda zavrsise ovde. Sto je najgore i cista krv se izgubi, a mesec dana pred kocenjeVrlo tuan
BOJK priložio:
bunar.jpg
 
DakiNS
 Au kolega pa kako upade?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
PEZ
 Cry

Ova slika me podseti na jedan lov od pre neku godinu. Naime, dok smo u poljima lovili jarebice odjednom se bratovljeva nemica izgubi, k'o u zemlju da propade. Posle bezuspešnog dozivanja, brat krenu prema mestu gde je zadnji put, u nekoj travi, video kerušu i nađe je u bunaru. Srećom da bunar nije bio dubok te smo je nekako izvukli.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
darkon
 BOJK, žalosno, zaista, mogu da zamislim kako se osećaš...

Kod mene tih neoznačenih, a uraslih bunara ima dosta na terenu pored Morave, opasnost su i po kerove, ali i lovac, koji ne zna teren, može da naje...

Druga nedelja lova na fazana 2006. godine, moja prva lovna sezona, i moj prvi izlazak u lov na ovu divljač, jer je prva nedelja propuštena zbog nekog putovanja koje nije za propuštanje... Pao sneg, tek da zabeli, pustamo kerove u lovište, koliko su ušli u prvi kukuruz, nije prošlo ni par sekundi, njih nema. Jedan pas izlazi, ali dva majstora fale. Čudno... Da je divljač u pitanju ni ovaj ne bi izašao, jer ne promašuje divljač. Zovi ih, traži, tabanaj po onoj njivi po tragovima, i usred njive BUNAR, a oni se unutra propeli na zadnje noge i pokušavaju da se izbave, ali uzalud. Sreća pa nije bio dubok bunar, oko 2,5 metra, pa smo ih izvukli, ali ne baš tako lako, jer nismo imali neku opremu...

Taj slučaj je prošao tako, ali znam i one koji nisu, i gde su psi stradali.


A evo još jednog slučaja. Trening pasa sad u proleće, kratki turnusi, već pada mrak, a ja uhvatio malo vremena. Jedan pas završio turnus vraćam se ka kolima, i čujem neko cvilenje, ali nekako neodređeno, a sve oko mene sama čistina, nigde žbunja, šume... Stanem, osluškujem, ali ništa. Krećem ponovo polako, ma ponovo nešto cvili. Gledaj levo, desno, i setim se da tu otprilike postoji bunar, a on urastao u travu, poravnao se sa zemljištem na jednoj strani, zagvirim ja unutra, kad imam šta i da vidim. Bunar 5-6metara dubok, a dole omanji pas (skitnica).
Kad me video nigde kraja njegovoj sreći... Ali šta sad? Koliko se pomerim od bunara korak, kreće da cvili, skače, ali... Da siđem nema šanse, em duboko, mrak već pao, a bunar oronuo i to baš dobro, pa postoji opasnost i da se obruši gornji, ozidani deo. Rešim da ostavim to za ujutru, i kažem ocu da imamo rano ujutru akciju spašavanja. Smile
Ujutru poranimo, ponesemo najdužu stubu, polako se spremimo i pažljivo krenem sa silaženjem u bunar, jer je baš u lošem stanju. Sve je proteklo kako treba, a ovaj mali "crnko" je izvučen iz sigurnog groba, dobio jelo i to obilno i otišao svojim putem, a ja svojim...


oi57.tinypic.com/2rm74ep.jpg

oi59.tinypic.com/289isdv.jpg


Nezgodna situacija, moža pas da strada, ili se ozbiljno povredi prilikom pada, a može da bude i ostavljen, ako se teren ne poznaje i lovac ne zna da postoji i ta mogućnost...
 
BOJK
 Bunar je zaraso u travu, mogo sam i ja da upadnem, prolazio sam tu vise puta al ga nisam vido. Izveo sam bio kuju u setnju i nije se vratila posle gona, znao sam da nesto nije u redu i dva dana sam obilazio sve bunare na tom delu terena i nista, posumnjao sam i da mi je neko ukrao. Pre 3-4 dana vlasnik bunara pokosi oko njega i ja pogledam unutra i ima sta da vidim.
 
DakiNS
 Jesi li mu barem noge polomio? Kako da ostavi tako nezaštićen bunar?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Neca92
 Тих, сунце ти... Vrlo tuan
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
BOJK
 Kad sam mu reko da mi je napravio stetu, i da nije zastitio bunar on mi ladno kaze da sam ja njemu napravio stetu, i da moze da me tuzi sto sam mu zagadio vodu, nego je on dobar covek pa nece. I jos kaze zasticen bunar imasle dve grancice pored. Sam sbe sam iznenadio kako nisam napravio neku glupost kad mi je to reko, nego sreca nije bio tu kad sam vido kuju unutra, vido sam ga drugi dan i daleko odatle.
 
Vuja
 E moj Bojk sreca te si sebe iznenadio jer možda bi napravio neko s.... pa onda zbogom lovu. Kaži hvala bogu što nije bio tu. Nažalost ovo je cesta pojava. Drugaru iz moje grupe upadne kuja u bunar a moj pas markira ma koja marka koji bakrači trči tamo i drži ga za noge da on nju dohvati srećom izvukli smo je živu i zdravu.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bezbednost i nesreće u lovu. METODE LOVA 67 04.01.2017. 12:57
Šta raditi u slučaju susreta sa ZMIJOM? SVAŠTARA 47 12.08.2013. 13:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,630 posete www.srbijalov.com