Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
Lala
 Prema informacijama iz Gradskog pravobranilaštva u Novom Sadu, do februara meseca ove godine pokrenuti su sporovi za naknadu šteta od ujeda pasa lutalica u visini (pazite dobro na cifru) 800 miliona dinara, a grad je do sada oštećenima isplatio cifru veću od pola milijarde dinara, tačnije, 576 miliona dinara!!! Vrednost pojedinačnih odštetnih zahteva se kreće od 300-500 hiljada!!
Radi poredjenja, budžeti svih lovačkih saveza zajedno godišnje ne prelaze vrednost od 40 miliona dinara!!! Znači, samo u Novom Sadu je za ujede lutalica oštećenima isplaćeno 14 puta više para nego što lovci daju za funkcionisanje svih lovačkih saveza!

A naveo sam samo jedan grad u Srbiji!! Da li je neko sabrao sve cifre isplaćene po ovom osnovu oštećenima u celoj državi?!?

Pa sunce ti ljubim šta se sve moglo uraditi sa tim parama?!?

Zakon o dobrobiti životinja je svojim očajnim rešenjima mnoge lokalne samouprave doveo do prosjačkog štapa, a veliki broj gradjana svakodnevno biva izloženo potencijalnim napadima zaštićenih 'jadnih kuca' koji i kad se hvataju, samo se sterilišu, vakcinišu i onda tako oporavljeni vraćaju na ulice. Ali u medjuvremenu stasaju nove generacije nesterilisanih pasa, koji se razmnožavaju i razmnožavaju, a i sve te 'jadne kuce' hoće da jedu svaki dan, pa će jesti ili iz kontejnera, ili će otići malo u lovište i tamo iskidati divljač.
Nesavesni i neodgovorni ljudi koji drže privremeno pse pa kad ih se zasite onda ih šutnu negde jesu uzrok. Takve je jako teško uhvatiti na delu i dokazati da su krivi - Sizifov posao! Onda ostaje jedino da se nekako saniraju posledice i spreče enormne štete za lokalne budžete, a da se otkloni opasnost po gradjane.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Kako se zvaše onaj zeleni što bi biran u neki od odbora ili komisija LoSoVa koji je davao pokrainsku logistiku zelenima da špiuniraju lovce? Hoće li se i on aktivirati u zaštiti lutalica ? Na kraju ko je i to finansirao. Zeleni ne samo da nanose direktnu štetu državi jer povlače i od nje novce za svoje finansiranje , nego i ogromnu indirektnu štetu , ne samo divljači nego i budžetu , a sa druge strane navodno treba uštedeti na platama , penzijama letovanjima. Ko može detetu platiti bol i doživotnu traumu. Imamo mi dovoljno i domaćih izdajnika među lovcima, ne samo parazita.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
IvicaL
 Najcesce se lutalice srecu i nalaze u tzv svatovima gde ih ima od 3 pa navise, a takvih se i ja bojim a kamoli ne neko dete.
Zao je meni jadnih kuca ali mi je zalije dece i zena i onih srna kosuta lanadi i zeceva,...

Pre desetak dana mog kolegu sa posla je napao pas lutalica dok je zakljucavao bicikl i posto mu je glava bila spustena nije ni primetio kada je ovaj krenuo da ga napadne, i ujede ga odnapred za rame. Primanje tetanusa i ostalo je usledilo i naravno odstetni zahtev u kom opstina ako pristanes odmah isplacuje 50.000 dinara, a ako ih tuzis zahtevi mogu biti i mnogo veci kako je vec Lala pisao.
A kako bi proslo dete da je ovako bilo napadnuto ???
lala, pa sta
 
Lala
 

IvicaL kaže:
A kako bi proslo dete da je ovako bilo napadnuto ???


Evo, današnja vest, napušteni bul terijer napao petogodišnje dete!

http://www.021.rs...ecaka.html
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
IvicaL
 Tuzna nasa svakodnevica,...
Eeeeee moji zeleni zapitajte se o tim slatkim kucama ipak. Ili cete se oko toga zapitati samo onda kada vi postanete zrtve ???
lala, pa sta
 
AcaNik
 Треба одвући те зелене из њихових канцеларија да виде како изгледа напад паса луталица кад су у чопору!
 
Macvanski lovac
 Ma sta vam je ljudi,nece ker,samo se igra,nece oni ni meso da jedu,kakvi to,samo ko njihovi zeleni,'senicu,rizu,to su cisti vegetarijanci,kak'o meso,divljac.... No no no jednog dana,a docice sigurno,ce nas moliti da (bicu blag) "uklonimo" te stetocine,sa ulica i atara....
Rodjen da budem lovac
 
AcaNik
 Почели и у Сарејеву да се буне против луталица. Само се код нас ћути и даље.
https://www.youtu...d7Cx1eNpHw
 
Sremac75
 http://www.blic.r...skom-parku
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
AcaNik
 Баш све нешто хоће на те лабудове Sad
 
ssekir75
 [xhide]ово треба искористити за напад на разне заштитарске организације које се боре за џукеле[/xhide]
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Sremac75
 
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Kile_
 haha kakav car Grin
nek ih oderu FINO NEZNO Grin nek im udare opium Smeko
Samo 300 i 4x4
 
DOK
 Ovaj čika je iz "drugog" vremena ....... komentar nije ni malo čudan, oni su rasli u drugačijim uslovima, vidjeli ste osmjeh na kraju.
 
ssekir75
 овај чика је локална свезналица, који се осећа ко три лије и две луталице приде. но нем огу да се не сложим са његовим ставом.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AJDUK
 http://www.niskev...a-odstete/

De idu pare bem ti sunce,
 
DakiNS
 Šta je tu čudno , to je u NS postala moda. Koriste ljudi glupe zakone koji izglasaše još gluplji poslanici pod uticajem zelembaća.
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...YdJOsri0nQ
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
rk
 Meni je to skorz u redu, trebalo bi još više da plaćaju. Kako se društvo opredelilo da čuva lutalice to treba da se plati.
RK
 
Planinko011
 Domace zivotinje moraju biti u vlasnistvu ljudi na odredjenom prostoru. Napusteni psi i macke moraju biti u azilu, hranjeni i veterinarski zbrinuti o trosku drzave i sterilisani da bi se problem skratio ili bar znatno smanjio a nikako pustreni u prirodi i gradovima.
Kada bi se tako postupilo onda i paralelno evidentirati sve pse i macke (macke su mi nekako benignije- ne znam nista o njima jer ih i ne volim) i propisati obavezu da se telo uginulog ljubimca mora predati komunalnoj sluzbi-zoo higijeni ili ti sledi taksa-kazna za napustanje domace zivotinje.
Covek mora biti svesno bice koje promisljeno uzima kucnog ljubimca a ne danas uzmem a sutra ga izbacim napolje jel se linja po kuci ili nije deci interesantno. Kad bi neko platio 50 hiljada za napustanje psa ne bi ga olako uzeo a da ne zna.
Takodje kad vidim haskija, sarplaninca u Beogradu koji ima 6 meseci skoro pa grcku klimu dodje mi da vlasnika stavim u saunu na dva dana da vidi taj lepi osecaj koji njegov pas ima ili u sobu 3x3 na deset dana kad uzme u kucu lovackog psa kome treba 2-3 sata setnje a on ga izvodi samo da obavi nuzdu.
 
DakiNS
 

rk kaže:
Meni je to skorz u redu, trebalo bi još više da plaćaju. Kako se društvo opredelilo da čuva lutalice to treba da se plati.


Ne plaća to niko drugi nego mi , umesto toga moglo se potrošiti para na nešto kvalitetnije i potrebnije. Jbt kakva je to štednja , meni više liči na rasipanje, mnogo je jeftinije prebaciti krivicu i plaćanje odštete na one koji su lobirali na takve izmene zakona.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,567 posete www.srbijalov.com