Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 8x57


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
8x57
Podunavac
 E sad, zbog izvoza postoji mogućnost da je u kalibru 8x57 IS punjenje malo reducirano, jer u svetu postoji dosta starih pušaka koje nisu predviđene za visoke pritiske.
Tri prsta 2Kolce
 
Milan98
 

Podunavac kaže:

Bellot je možda ujednačeniji po serijama i manje prlja cev, ali PPU ima veću početnu brzinu i jeftiniji je. Ja koristim PPU već godinama i nisam mu našao neku ozbiljniju manu. Za te pare nema bolji.
Naravno ako pričamo o Bellot municiji sa SPCE zrnom. Bellot ima i boljih zrna, ali im je i cena značajno veća.

A koja je razlika izmedju SP i SPCE?
Dimitrijević
 
krilas
 Razlika je u zrnu kosuljici, sp je kao i kod ppu ( s tim sto je malo mekse ) dok je spce kosuljica iz dva razlicita sloja gde bi trebalo da se manje raspada od sp , gornji deo prema golom vrhu je tanjeg sloja dok ima cak i vizuelni prelaz ,donji prema dnu zrna je deblji tako da bi trebao da se ne raspada dalje od toga, to je teorija, u praksi, cesto nije tako !
Siroma
 
Milan98
 Ima li neko iskustva od.forumasa sa belotovim SPCE??
Razmislicu,belot jr za 80din skuplji od PPU, sa ppu sam zadovoljan,imao sam zimus dva odstrela DS sa njim i lepo je odradio,ali probal bi nesto novo,videcu
Dimitrijević
 
klaja
 Ja pucam spce u kalibru 308win od 9.7gr i za sada ga ne menjam. Odličnu mi je grupu dao na 100m a i u lovu se pokazao dobar. Pre njega sam pucao Ppu sp 9.7gr isto je bio ok ali sa menjanjem serije bilo je odstupanja. Sto se tiče mete na 100m nije grupa kao kod Belota ali za lovačke potrebe bio je dobar.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
krilas
 Nije rec o pistoljskoj ili revolverskoj municiji, a sto se tice karabinske vredi ono sto sam napisao ranije. Cak ni po tablicama (koje nisu realne , tj. brzine su jos manje od onih koje su deklarisane ), u skoro svim evropskim kalibrima su , pocetne brzine su znatno nize od ostalih proizvodjaca. A o siromastvu samih zrna, necemo uopste da pricamo.
Siroma
 
Podunavac
 

krilas kaže:

Nije rec o pistoljskoj ili revolverskoj municiji, a sto se tice karabinske vredi ono sto sam napisao ranije. Cak ni po tablicama (koje nisu realne , tj. brzine su jos manje od onih koje su deklarisane ), u skoro svim evropskim kalibrima su , pocetne brzine su znatno nize od ostalih proizvodjaca. A o siromastvu samih zrna, necemo uopste da pricamo.



Kolega PPU u kalibrima 243, 270, 7x64, 308 i 30-06 ima veće početne brzine nego S&B sa istom težinom zrna.
Misliš da su početne brzine u tablicama nerealne samo za PPU, a da su za sve ostale proizvođače realne?
Moraš imati u vidu da se ispitivanje početnih brzina radi u ispitnim tunelima, gde su uslovi idealni, da se uzima prosečna brzina metka i da se često koristi duža cev od standardne lovačke. PPU bar navodi dužinu cevi iz koje je vršeno ispitivanje, što ostali proizvođači ne rade.
Kolega Sniper Hunter je vršio ispitivanje početnih brzina naše domaće lovne municije, kako karabinske tako i sačmene i rezultati su čak bili veći od deklarisanih. Voleo bi da on ovde napiše nešta malo više o tome. Jer su naši lovci skloni potcenjivanju naših domaćih proizvođača.
Siromaštvo zrna je opet relativna stvar. U svakom kalibru ima par konstrukcija lovnih zrna i par konstrukcija sportskih zrna. Sasvim solidno i sve domaće i izrađeno u Srbiji. Ništa nije iz uvoza.
I što je najbitnije, za tu cenu nema nigde u svetu. Uz solidan kvalitet.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 I još jedna stvar. Baš ono što sam već napisao. PPU je iz nekog razloga smanjio početne brzine za pojedine kalibre u odnosu na predratnu proizvodnju iz 80-ih godina. Evo nekoliko primera kolike su razlike:
243 Win. zrno težine 6,5 g početna brzina 905 m/s (pre 935 m/s)
7 mm RM zrno težine 11,2 g početna brzina 845 m/s (pre 936 m/s zrno 11,37 g)
300 WM zrno težine 11,2 g početna brzina 885 m/s (pre 936 m/s)
8x57 IS zrno težine 12,7 g početna brzina 750 m/s (pre 828 m/s), a imali su i sa početnom brzinom od 730 m/s i isto 12,7 g težinom zrna.
Primera ima još ali me mrzi da pišem.
Tri prsta 2Kolce
 
kolega_LOVEc
 i66.tinypic.com/8z1ymb.jpg
i68.tinypic.com/34qu3nq.jpg
i66.tinypic.com/106hsus.jpg
i66.tinypic.com/a2omr.jpg
i63.tinypic.com/52ify8.jpg
Meni se jos pokazalo da ovo "staro" zrno ima bolju penetraciju i od 11,2gr samo losije ekspandira, kao da je tvrdje.
Sto se tice brzina ima tu dosta varijabila, baruti, zrna, test cevi, dubina i nacin pertlovanja.
Meni licno ne smetaju brzine, ne smatram da je brze= bolje, jedino sto to sto proizvode od zrna nema "nigde" da se kupiConfused
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 [xhide]i63.tinypic.com/2qd03nq.jpg
"uvozno" zrnoShock
i64.tinypic.com/2crr2gz.jpg
12.7 od 795m/s
Nego, ko ce nama svima ugoditiSmeko aj...iveli... uzdravlje[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
krilas
 A danas ?
Siroma
 
Slob
 Pre neki dan kod kolege videh Belotov 12,7g SPCE pa razmisljam da uzmem jednu kutiju da probam na papir. Kakva su iskustva sa istim, jel bolji od PPU SP 12,7g?
Lisica
 
Finnskogen
 

Slob kaže:

Pre neki dan kod kolege videh Belotov 12,7g SPCE pa razmisljam da uzmem jednu kutiju da probam na papir. Kakva su iskustva sa istim, jel bolji od PPU SP 12,7g?


Belotov SPCE je bio i ostao solidan metak
 
Milan98
 

Finnskogen kaže:

Slob kaže:

Pre neki dan kod kolege videh Belotov 12,7g SPCE pa razmisljam da uzmem jednu kutiju da probam na papir. Kakva su iskustva sa istim, jel bolji od PPU SP 12,7g?


Belotov SPCE je bio i ostao solidan metak

A kakav je u odnosu na PPU SP? Meksi,tvrdji?
Dimitrijević
 
arli
 Mekši,zna i finu štetu da napravi,al opet je sve to i do pogotka. Za papir nema greškeGrin mala šala naravnoika
 
canis aureus
 ^
prijateljE,
u svakoj zbilji ima mal' šale, u svakoj šali mal' zbilje al ov' u tvojoj šali uglavnomU zbilja i ono kako jest' ika

SPCE je i po mojemu mišljenju, und iskustvu, odlJičan za po papiru!! Preciznos' odliĆna za uglavnomU sve kalJibre a za lov može lepo da posluži ako se dobro i pogodi Confused ... u suštinU, kol'ko sam primJetio, mal' je mekši od PPU SP i više se raspada
U 8x57js može lepo da "radi" ... kao i sve u tom savršenom kalJibru YesStidljiv
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
krilas
 Misliko sam se da li ovde ili u temi PPU municija, pa reko posto se pitanje odnosi na 2 proizvoda PPU-a oba u ovom kalibru, da ipak, postavim pitanje ovde. A ono glasi, da li stvarno SP od 12,7 grama i Grom od 12 grama, sa istim pocetnim brzinima (deklarisanim Vo 750 m/s) imaju i identicnu spoljnu balistiku, odnosno pad na 100, 150, 200 i 300 m ? Jer po proizvodjacevim deklaracijama to je tako, a ja nisam i ne mogu da to proverim (uslovi). Mozda je neko probao ako ima mogucnosti ?
Siroma
 
rk
 Da li neko zna koliki je zahvat na mauser zatvarači da bi se karabin u 8x57 preradio na 8x68s. Isto tako koliki je gubitak u brzini ukoliko je cev dužine 60cm
RK
 
canis aureus
 

krilas kaže:

Misliko sam se da li ovde ili u temi PPU municija, pa reko posto se pitanje odnosi na 2 proizvoda PPU-a oba u ovom kalibru, da ipak, postavim pitanje ovde. A ono glasi, da li stvarno SP od 12,7 grama i Grom od 12 grama, sa istim pocetnim brzinima (deklarisanim Vo 750 m/s) imaju i identicnu spoljnu balistiku, odnosno pad na 100, 150, 200 i 300 m ? Jer po proizvodjacevim deklaracijama to je tako, a ja nisam i ne mogu da to proverim (uslovi). Mozda je neko probao ako ima mogucnosti ?


U praksi, probano iz više različitih karabina, ni na jednoj od navedenih daljina nije dobijena ista trajektorija(putanja) SPa i GROMa Confused
Ostupanja su bila negde bila stvarno velika ali možda je do tih serija municije ...
Sve u svemu, to što proizvođač piše ... baš je onako kao što na GSP autobusima piše "Komercijalna banka" a ne mo'š dignut platu il platit' ratu ... Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
krilas
 Hvala imenjace, tako sam i mislio.
Siroma
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,106 posete www.srbijalov.com