Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 8x57


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
8x57
rk
 Jel ima neko informaciju u vesi mog pitanja?
RK
 
kolega_LOVEc
 Pa trebalo bi napraviti mesta za metak, da se magacin rasiri na min 88mm duzine, nesto bi trebalo verovatno uraditi i sa donosacem jer je 8x68 za 1,36mm siri i ima drugaciji ugao caure.
Sad zatvarac bi trebalo priblizno ovako da izgleda>
i65.tinypic.com/2gw5j4j.jpg
A 13mm
B 11,2mm
Debljina ivice caure je veca za 0.1mm

Sto se tice brzina za 50 mm kracu cev bice oko 20m/s manje.
Tako bar kaze tabela iz "The 45th Edition of the Lyman Reloading Handbook"
Sto se tice mog znanja to su neki okviri za preradu, sad konkretan posao bi bio dosta komplikovan sa dosta "pasovanja" zbog ekstrakcije i hranjenja.
Vim vi repellere licet
 
rk
 Hvala na detaljnom odogovru
RK
 
Finnskogen
 kolega_LOVEc Odobreno za komentar.
Uostalom kako nas narod kaze " zasto traziti leba preko pogace " nije nuzno vece bolje..
Ti kolega RK vec imas jedan od najboljih kalibara ikada napravljenih, barem po mom misljenju, zasto ga menjati
 
rk
 Imam dosta karabina pa bi hteo da imam 8x68s retko možeš da nadjes gotov 8x68s a dao Bog 8x57 je čest pa sto ga ne bih prepravio, posebno ako nije velik zahvat. Znam da je korak drugaciji Al da nema neki velik uticaj.
RK
 
Grom
 Nepotrebno i postoji mogućnost da zajabeš pušku. Ležište se da uraditi bez problema, ali imaš drugih upasivanja puno. Čelo zatvarača, čeoni zazor, magazin...neisplativo totalno. Ako baš hoćeš 8x68, kupi ga. Ili daj nekome tko zna da ti napravi brže streljivo za 8x57. Lakše i tvrđe zrno, bolji barut i nafilati do propisanog maksimuma. Pa da vidiš šta je zvijer.
Grom
 
rk
 Hvala na savetima. Nemam nameru da se igram sa pritiscima.
Sve te radove koje si pomenuo uradiće neko ko je stručan za tako nešto ika
Inače ne vodim se time da li je isplatljivo Već kao sto sam već naveo radim iz hobija, sve to sto si naveo je smešan trošak u odnosu na neke druge stvari Al hvala na briziika
RK
 
Grom
 Tebi na volju, reloadinga se ne treba bojati nego samo raditi stručno unutar propisanih tablica za određeni kalibar. Može se iz 8x57 izvući jako puno, a da sve bude u propisanim granicama. Ali to treba raditi stručnjak koji poznaje materiju. Zrna, barut, kapislu...sve mora ići 1/1 po ps-u i nema zime. Računaj da ćeš pravljenjem novog ležišta za 8x68 imati dosta jače pritiske, koje pravilnim punjenjem streljiva u 8x57 ne možeš dosegnuti nikako.
Grom
 
velja
 Drugari da li je neko koristio PPU 8x57JS zrno PSP BT 11.34gr,I ako jeste kakav ucinak ima na DS?zahvaljujem
8x57jsStari
 
SharpShooterSer
 na ds ne znam, al na srndacu radi dobro!
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
AcaNik
 Код 8х57 је свако зрно добро Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
velja
 

AcaNik kaže:

Код 8х57 је свако зрно добро Smile
Vaistinu
8x57jsStari
 
krilas
 E kad bi to jos i bila istina ...
Siroma
 
Barbarosa
 ^ Nego šta...istina koja boli Pfft
 
canis aureus
 Za 8cu t-rexA ma sve valja Stari
Iz moje kragujevke PPU PSPBT 11,34g fabrički je izuzetno neprecizan! Na 100m pravi grupe od 12 do 15 cm dok mi Grom ide u 2cm, ppu sp 12,7g u 3cm...
Verujem da bi PSPBT zrno bilo ok kad bi se "prepakovalo" na pravu brzinu.... Meni ovako fabrički nije odgovaralo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
StefanS
 Pozdrav drugari!
Da li je neko koristio metak Sellier & Bellot u ovom kalibru sa SBT zrnom od 14.26g? Kako se pokazao u praksi na divljači i po pitanju preciznosti? Kako se generalno slaže sa Zastavinim cevima? Video sam da je ranije malo pisano o tome ali nažalost ne mogu da vidim te stare slike na forumu. iveli 3
 
canis aureus
 Generalno, u 90% SBT GK se ok slagao sa cevkama, mada bilo je i cevki koje ga nisu najbolje "nosile" ... i te su grupisale u 7-8cm na 100m ali to meni nije ok Confused
Imao sam "sreće" da su se moje cevi vrlo dobro slagale sa SBT GK pa sam ga koristio i u lovu.
Malo je veći trzaj zbog težine zrna i barutnog punjenja ali daje dosta položenu putanju. Čak, i bolju u odnosu na neke težine od 12,7g.
Inače zrno je klasika Soft Point koje ovim "manjim" brzinama, kao što je kod 8x57js, sasvim odgovara... širi se u "lepu pečurku" i u 80% slučajeva nije mi se odvajalo olovo od košuljice, zadržava masu sem kad je meta(divlja svinja) na manjoj daljini a pogodi se baš u tvrdo - tada mi se dešavalo da se i olovo odvoji i da se mnogo više zrno raspadne zbog još velike brzine a pogotka u "tvrdo" ... tada je i prenos energije na cilj ogroman pa su i rane očekivano veće, ali uglavnom tada pada "kao krpa" (što bi naš narod rek'o)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
StefanS
 Hvala Vam lepo na detaljnom odgovoru! iveli 3 Uglavnom sam čitao da su ljudi hvalili ovaj metak ali bez nekih konkretnih detalja i kriterijuma, kao što ste Vi naveli. Nedavno sam postao vlasnik jedne nove Zastave M98 u ovom kalibru. Čitajući i slušajući iskustva drugih ljudi, stekao sam utisak da ovaj kalibar najbolje radi sa težim zrnima, a mislim da je ovaj SBT metak sa najtežim lovnim zrnom koji se može naći kod nas. Ono što me je još privuklo kod ovog metka je visok BC zrna, stabilnost i veća energija na većim daljinama u poređenju sa nekim 12.7g laboracijama. Ono što je još interesantno je da na sajtu Sierra piše da je to zrno konstruisano za kalibar 8mm Remington Magnum i da se preporučuju brzine koje postižu magnum kalibri za to zrno. Naravno, ovo je sve teorija i razmišljanje naglas. Uzeo sam malo ovih metaka za probu pa ćemo videti kako će to kod mene raditi u praksi. A naravno, imam u planu da testiram i kako će se PPU slagati sa mojom puškom. Grin
 
tomo vrbas
 Чему толика грамажа зрна кад 12,7гр. одрађује сву дивљач на нашим теренима без проблема.
 
canis aureus
 Hm?! Čemu?, to bi trebalo pitati proizvođača Yes
A, kad ga već proizvode i kad ga ima na tržištu, zašto ga ne probati u praktičnom delu!?
Prvo, cena nije bila(neznam sada) previsoka kao drugih renomiranih tako da se može priuštiti za probu i za korišćenje ako se dobro slaže sa cevkama i pokaže na terenu.
Drugo, što se tiče balistike tj "putanje" i to može lepo da se iskoristi jer je ta putanja ravnija nego kod dosta lakših.
Treće, učinak na cilju... zrno se lepo deformiše povećavajući svoj prečnik i uglavnom, uglavnom(što nije 100% tako) , se ne odvaja olovni deo od košuljice zadržavajući velikim delom početnu masu a što omogućava veću penetraciju i vrlo često prostrelnu ranu, a samim tim i obilniji krvni trag ako već nije pad "u vatri"
Prenos energije na cilj je takođe velik.
Preciznost je većinom bila vrlooo dobra.
Ujednačenost municije takođe.... bez nekih "fantomskih" flajera bez "različitih serija" ...
A na uštrb malo većeg trzaja, malo veće cene,...
OndaK, zašto da ne?! Confused

Ne koristim je odavno, koristio sam i bila je zadovoljavajuća, da ne bi bilo da sam neki promoter i zastupnik

I, čemu tolika paleta kalibara kad dinosaurus T-Rex 8x57js "odrađuje svu divljač" bez problema na zemaljskoj kugli!?! Namigivanje Grin
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,229,152 posete www.srbijalov.com