Lov - Lovački portal SRBIJALOV - www.srbijalov.com - Forumske diskusije: Lovačke priče - stvarni dogadjaji!

Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Video
 UPRAVA ZA ŠUME
 Lovačke pesme
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 Traži
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Da li mislite da će izbor Dragana Šormaza za predsednika LSS popraviti stanje u lovstvu Srbije, u LSS i u odnosima izmedju lovačkih saveza?

Stanje će se popraviti
Stanje će se popraviti
6% [12 Glasa]

Biće još lošije stanje
Biće još lošije stanje
37% [69 Glasa]

Neće se ništa promeniti
Neće se ništa promeniti
46% [86 Glasa]

Ne zanima me
Ne zanima me
12% [22 Glasa]

Glasova: 189
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 27.01.2014. 00:09

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije

Magazin PREDATOR

INTERMAKER
Galerija
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačke priče - stvarni dogadjaji!
IvicaL
 U prirodi sve moze, a ovo je primer kako se izradjuje varjeca za mesanje u kotlicu,...
Nas mladi kolega pripravnik
IvicaL priložio:
rsz_varjeca.jpg

lala, pa sta

IvicaL
 Nakon nekih 3 sata kotlic je izgledao ovako,...
IvicaL priložio:
rsz_papras.jpg

lala, pa sta

IvicaL
 A ceka je izgledala ovako,...
IvicaL priložio/e:
rsz_ceka2.jpg rsz_ceka1.jpg

lala, pa sta

IvicaL
 Ostalo je da se montira krov ceke i klupa u njoj, sto ce uskoro biti zavrseno.
Gore je dovoljno komotna da mogu 2 lovca da sede a da se ne guraju,...
Sve u svemu prelep nedeljni dan i iskoriscen na najlepsi moguci nacin.
Hvala svima iz moje grupe
lala, pa sta

DakiNS
 Radi ravnoteže napravi i jedno hranilište da ne bi neko pomislio da nam je samo odstrel bitan.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

IvicaL

DakiNS kaže:

Radi ravnoteže napravi i jedno hranilište da ne bi neko pomislio da nam je samo odstrel bitan.

Naravno, i to cu objaviti kada se zavrsi,...
lala, pa sta

DakiNS
 Davno nisam napisao ni jednu priču na forumu , ali ne mogu da izdržim da vam ne opišem današnji dan.
Elem posle duuuugo vremena odlučim da dan provedem na Dunavu . Popakujem motor , rezervar , pribor u auto , uskoči i mlađani Žule , usput sve nešto izgazio umrsio i pomalo izlomio. Vrućina kažu 37-8 , ali na asfaltu u gradu garantovano bar 50. Nekako kroz saobraćajnu gužvu(zatvorili neke ulice pa se svako snalazi kako zna i ume)dođem na Ribarac . U autu kao u rerni bočni prozor otvoren , pa Žule sa zadnjeg sedišta prednjim nogama se oslonio na naslon prednjeg sedište i gura glavu kroz prozor ,da se malo razladi. Jezičina mu visi ko kravata, a sa nje kaplje voda (znoj) pravo meni za vrat. Izbegavao sam koliko sam mogao i sav sretan uhvatio mesto za parkiranje u ladovini. Treba misliti i na povratak. Sad kreću egzibicije , slabo sam kerče izvodio u saobraćaj , njemu vruće, a treba da ga izvedem iz auta , što i nije problem na povocu , pa da otključam kapiju na ogradi prema splavu , zavežem ga za nešto, i vratim se po ostale stvari sa sve zebnjom da se ne odveže i izleti na drum ( drži me taj strah od kako je Mrvan stradao). I to sam na brzinu uradio, iako sam jedva video od znoja koji se slevao u oči , a Yamaha iako osmica ima oko tridesetak kg, pa baš nije lako meni matorom nositi je tridesetak metara u jednoj ruci. Spustimo se na obalu do vode , gledam , nema malog splavića kojim kao sa skelicom po sajli se dovezem do splava. Šta je tu je . Skinem se i plivanje do splava , uh kako je to godilo , kad me nešto počne potapati onako grugo sa sve grebanjem po leđima. Izronim ono Žule krenuo za mnom . Polako ga gurnem prema rampi koju sam napravio, baš da kerovi kad doplivaju, mogu da se popnu na splav . A on nema pojma, još nikada tu nije bio i danas je prvi puta svojevoljno zaplivao . Sve te egzibicije nekako savladam , odvežem čamac od splava i doveslam do obale da potrpam stvari i namestim motor. Nisam taj motor dve godine ni prineo vodi , gorivo isto toliko staro , ali iz četvrtog potezanja upali . Uh što me obradovao . Žule skače po splavu , pa se valja , trlja šapama njušku , bacaka se . Sve gledam šta mu se dešava , kad i mene nešto sa strane udari u lice. Pogledam ono desetak stršljenova ( da previše ne preuveličavam ) u borbenom rasporedu , kruže oko vrata splava . Skačem u vodu a Žule za mnom , verovatno je jadničak pomislio da je i njemu to jedini spas. Posmatram šta uraditi . Iz čamca uzimam po papuču u svaku ruku i kreće borba . I Đoković bi mi pozavideo na bravurama kako sam papučama tukao onu gamad, iako to ni Milka Babović ne bi bila u stanju da opiše , ili možda bolje Mladen Delić . A prenos bi izgledao otprilike ovako : U plavim gaćicama naš Daki , leđa mu čuva Žule koji kao da počesto salutira , trljajući šapom njušku i čelo jer je u međuvremenu neprijatelj dao još jedan zgoditak! Pobih onih desetak ( jesam lovac ali nisu odstreljeni ,nego papučom spljeskani). Sav sretan rešismo se napasti , otključavam vrata splava i ležerno ih otvaram , kad onoooooooooooooooo eskadrila od pedesetak komada izleće iz kućice. Žule i ja strateški ponovo poskakasmo u vodu . Pritajili se , i on se drži prednjim šapama za rampu , a ja ga pridržavam. Čekam da se malo razrede . Ponovo se penjemo i ko Nole u najboljim danima pljeskam papučama one stršljenove ko reketom . Kad pobih i te dušmane gledam odakle izlaze , Ima jedna mala komoda na kojoj je rešo a u njoj suđe , izleću ispod nje. Pomislim : ajde da je pomerim da vidim odakle dolaze . Kako sam je odmakao jedno tridesetak cm od zida , odjednom počne zujanje ko da je neko uključio stotinak malih elektromotora. Podiže se čitav oblak zlotvora , Hrabro sam zagrebao prema vratima i sa pola terase se bućnuo u spasonosnu vodu . Žule nije bio baš toliko spretan pa je jadničak počeo bežati po onoj terasici ukrug, misleći da će tako izbeći , kad je počeo da se sudara sa žutim napastima , skoči i on opet u vodu . Posle desetak minuta hrabro provirim kroz vrata , ono gnezdo stršljenova otprilike tridesetak cm promera , desetak komada još šećka po njemu . Opet papuče u ruke i udri . Lete komadi gnezda ko piljevina , pljeskam nemani po zidovima , podu , u letu , gde god i kako sam uspeo . Nisam brojao ali ukupno sam ih sigurno stotinak sredio . Nikada u životu nisam video toliku koloniju stršljenova . Počistim sve izbacim u vodu , lije znoj kao da sam iz rudnika izašao, Žule podbuo od ujeda , ja bez ijedne rane (hvala Bogu da i ja jednom čitav iz bitke izađem). Nije mi više bilo ni do kupanja , ni do Dunava , ni splava ni pecanja , ponovo isti ritual ali obrnutim redosledom i pravac kuća . Tako mi se odjednom svideo onaj mali bazenčić na sklapanje u dvorištu , da celo popodne nisam izlazio iz njega.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

Skoči na forum:
Reklame
Military shop

REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Umetničke slike na temu lova SVAŠTARA 47 09.08.2017. 22:40
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 849 01.08.2017. 07:45
Lovački karabin KARABINI 1685 27.07.2017. 12:22
Lovačka puška LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 234 10.07.2017. 07:46
Lovačke čeke PREDSTAVI SVOJE CARSTVO 454 22.06.2017. 20:17
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.

Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 2

Ukupno članova: 4,232
Najnoviji član: SamoLovIzene

Kalendar
<< Avgust 2017 >>
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Rođendani Rođendan(i):

Poslednje vesti
Protest Društva za zaštitu i proučavanje ptica zbog krivolova prepelica
Krivolov prepelica veliki biznis, Novosađani u subotu protestuju
SPREČEN KRIVOLOV PREPELICE
Divlje svinje prave štetu poljoprivrednicima
ОДРЖАНА ДРУГА ЛОВАЧКА МАНИФЕСТАЦИЈА У ЧУРУГУ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.

bogoljub
· 16.08.2017. 08:43

Ljubiša srećan rođendan Rodjendan iveli

Planinko011
· 15.08.2017. 14:00

Hvala na cestitkama Podunavac. Malo ne pratim pricaonicu a i malo bio na starom zaostalom odmoru pa kasnim.

davorcalic
· 08.08.2017. 23:44

Klajo,srećan rođendan i sve ti najbolje želimo ja i moj Joca... Rodjendan

DakiNS
OfflineAdmin
· 08.08.2017. 16:59

Klajo da si još zdraviji , srećniji i uspešniji. iveli

Podunavac
· 03.08.2017. 23:44

Srećan rođendan Pezu, Dušku i Planinku. Naravno i ostalim slavljenicima. Rodjendan iveli 3

INTERMAKER
OfflineAdmin
· 03.08.2017. 17:01

Srećan rodjendan slavljenicima... PEZ-u specijalno! Smile

DakiNS
OfflineAdmin
· 03.08.2017. 07:30

Srećan rođendan kolege  Rodjendan iveli Srbijalov

INTERMAKER
OfflineAdmin
· 02.08.2017. 15:10

Hvala na čestitkama drugari... iveli 3

Podunavac
· 01.08.2017. 23:03

Intermaker srećan rođendan! Rodjendan iveli 3

mrwa22250
· 01.08.2017. 21:11

Interu, Rodjendan Sve najbolje.

58,017,899 posete www.srbijalov.com - www.srbijalov.rs - www.srbijalov.info - www.srbijalov.org - www.srbijalov.net