Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vajmarski ptičar


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vajmarski ptičar
Branko Su
 Vajmarski ptičar-šta mislite i vaša iskustva?
 
Lovac Stari
 img230.imageshack.us/img230/9043/weimarac.jpg

img714.imageshack.us/img714/6730/belimarijaner.jpg

img196.imageshack.us/img196/8221/wajmarskipticar.jpg
Relativno malo zastupljena rasa na prostoru Srbije. Po nacinu rada i sveg ostalog izuzev izgleda podseca na NKD.
Dobar pogled.
 
Cvele
 Lepo izgleda pas Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Pa da original NKPPas
 
WILD SENSE
 Ispiti su mu isti kao sto ih ima NOD!!B)
Svestranost
 
WILD SENSE
 FCI standard: No. 99/04.12.1998 / GB

Date of publication of the original valid standard: 27.02.1990.

FCI klasifikacija:
Group 7 Continental Pointing Dogs.
Section 1.1 Continental Pointing,
Type "Braque" with working trial.

Slika

Matična zemlja: Nemačka
Poreklo: Tačno poreklo se ne zna i o njemu postoje brojne teorije. Ono što se zna da su u početku ukrštani s krvoslednicima ( što potvrđuju i stari crteži), a kasnije je u uzgoj uvedena krv ptičara i setera, a od 1890. godine vodi se uzgoj u čistoj krvi. Uglavnom, ovo je najstariji nemački ptičar. U ranom 19. veku vajmarca su poznavali kao kralja lovačkih pasa.

Slika

Opis: Vajmarske ptičare možemo videti u tri varijacije boje: mišje-siva, srebrno siva i srneće-siva., te nijansama tih boja, uz dopuštenu belinu na prsima i prstima, te tamniju prugu na leđima. Idealna dlaka je kratka i gusta, a postoji i varijanta duge dlake. Nešto snažnije građe od kod nas poznatijeg Nemačkog kratkodalkog i oštrodlakog ptičara. Mužjaci visine 59-70 cm a ženke 57-65 cm. Svojim aristokratskim držanjem te spojem elegancije, izdržljivosti i inteligencije ostavlja snažan utisak. Glava je plemenita, oči u nijansama jantara, sive ili plavosive. Uši visoko nasađene i široko nošene, dosežu do ugla usana. Vrat je suv i čvrst, predprsje dobro izraženo, dobro razvijen, dubok prsni koš. Leđa nešto duža (što je karakteristika pasmine), čvrsta i mišićava, rep niže usađen u odnosu na druge ptičare. U kretanju leđna linija mirna, a kretanje je skladno i izdašno.

Narav: Svaki pripadnik ove pasmine treba biti temperamentan, privržen, oštar, željan učenja i druželjubiv.
Boja:srebrnasto-siva,siva kao u srne, mišje-siva. Glava i uši su nešto svjetlije.
Držanje: Vrlo otporan, dobrog njuha... Koristi se za stajanje pred niskom divljači.

Vajmarski ptičar je izuzetno svestran pas koji žustro pretražuje teren i stajanjem označava pronađenu divljač. Vrlo rado donosi sve što može poneti. U radu glavu nosi znatno niže od ostalih ptičara. U stajanju siguran, izrazito vodoljubiv i vrlo otporan i na zahtevne vremenske uslove. Pokazuje izvanrednu sklonost za rad na disciplinama posle hica, uključujući i rad na tragu ranjene divljači.

Često se ovi psi koriste i kao čuvari, službeni psi, te kao takmičarski psi u vuči saonica i agility-ju.

Ovu pasminu sve do nedavno mogli su posedovati samo lovci i zahvaljujući tome pasmina je sačuvala svoje izvanredne osobine i karakteristike. Nažalost, vajmarski ptičar je danas počeo plaćati danak svog aristokratskog i atraktivnog izgleda. Postoji sve vise uzgajivača koji ne vode brigu o radnim odlikama i karakteru ove pasmine.

Vajmarac je srednje velik, lepo oblikovan i žilav lovački pas veoma upadljive boje krzna. Kratkodlaki i dugodlaki vajmarski ptičar razlikuju se samo po dlaci... Glava je masivna, s dugim nosnim delom. Kod ženki je nežnija nego kod mužjaka. Gubica je skoro okrugla. Usnice su boje mesa, njuška tamnija koja prelazi u sivkastu. Oči su kod mladunčadi plavkaste, a kasnije postanu svetle do boje jantara. Uši su široke i prilično duge. Dlaka je kratka i čvrsta, glatka i priljubljena. Poddlake ima malo ili je uopće nema.

Kratkodlakog vajmarskog ptičara su nekada uzgajali skoro isključivo u Thurengenu. Tek posle prvog svetskog rata nekoliko ovih pasa je preneseno u SAD,gde su zbog sveobuhvatnih sposobnosti postali omiljeni u lovu i ostalim takmicenjima,ali i kao odlični kućni ljubimci.

Odličan je tragač, koristan i za traženje pogođene divljači. Sadašnje ime nastalo je u zadnjoj trećini XIX. stoljeća. Pasmina ga je dobila po velikom knezu Karlu Augustu Weimarskom (1757-1828.), koji je lovio s kratkodlakim, svetlim psima, moguće i sivim. Prvo društvo za uzgoj čistokrvnih kratkodlakih vajmarskih ptičara srebrno sive boje bilo je utemeljeno 1897. godine.Vodljiv je, ima izrazito razvijen lovački nagon, temperamentan je i primeren za život u porodici.

Dobro se oseća u kući, ima razvijen i obrambeni nagon. To ne smemo razumeti pogrešno - iako može živeti u kući, uz porodicu, kratkodlaki vajmarski ptičar nije porodični, već lovački pas. Za uzgoj se koriste samo psi koji završe određene lovačke radne ispite i ispit za obrambeni rad.
Svestranost
 
WILD SENSE
 http://www.youtub...!v=j7x5ykqH2Gk&feature=related

http://www.youtub...!v=GSkSkLY_weM&feature=related


http://www.youtub...r_embedded


http://www.youtub...!v=9ycOvm0bVdc&feature=related
Svestranost
 
WILD SENSE
 Obratite paznju sta ovaj vajmarac aportira!!!!!B)


http://www.youtub...r_embedded
Svestranost
 
WILD SENSE
 Pronasao sam jednu lepu fotku na netu,pa rekoh da podelim sa vama!!!
i881.photobucket.com/albums/ac13/ZoranZivojinovic/vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.jpg
Svestranost
 
charuga
 i meni se strasno svidja ova pasmina..cak sam razmisljao da uvezem nesto,uz pomoc sanje,ali za sada je labradorka br.1...videcemo..
..............
 
Jank
 Lepi psi nema šta imao sam prilike da ih vidim,veoma podsećaju na NKP....samo neznam da li ga neko kod nas koristi za lov...Pas
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
charuga
 ima vec negde na forumu jedna frajla sa vajmarcem...nije ni ona losa..uvezao bi i nju[frajlu] neznam samo sta cu sa ovom mojom,sosom..Frown
..............
 
WILD SENSE
 Stigli su Weimaraneri posle dvadeset godina mastanja o njima!

Tromesecni Atina i Artur!!;)

i55.tinypic.com/nlzwr9.jpg
Svestranost
 
Neca92
 Imam u prijateljima jednog decka iz Negotina koji poseduje vajmarca...znam da ga koristi za izlozbe, ali takodje mislim i da ga vodi u lov! Inace, prelep pas, ali stvarno nista ne znam o njima! Grin Gonici su moja specijalnost! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Neca92
 

zoran zivojinovic kaže:
Obratite paznju sta ovaj vajmarac aportira!!!!!B)


http://www.youtub...r_embedded


koliko vidim, aportira srnu! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Mladjan
 

Neca1992 kaže:
Imam u prijateljima jednog decka iz Negotina koji poseduje vajmarca...znam da ga koristi za izlozbe, ali takodje mislim i da ga vodi u lov! Inace, prelep pas, ali stvarno nista ne znam o njima! Grin Gonici su moja specijalnost! Grin

Jeste taj decko tog kera je vodio na izlozbe sto to treba da bi ker dobio ocene da moze biti po nasim pravilima pusten u priplod, inace ga koristi u lovu i to jako uspesno lovi sa njim, inace taj ker je otac ovim stencima sto je zoran postavio.
Zoki lepo oni to njuse heheheheeee
mada i ovi znaju da zategnu heheheheeeeee
img683.imageshack.us/img683/5769/img3846f.jpg

img689.imageshack.us/img689/7104/img3856f.jpg

img339.imageshack.us/img339/8246/img3862o.jpg

img684.imageshack.us/img684/6962/img3869x.jpg


Inace kolege ova rasa je nastala pre NKD i nemoze liceti na nju jer je starija rasa a karakteristike su im slicne samo sto je Vajmarski pticar svestrana rasa i trebalo bi nesto vise dati i raditi od NKD.
 
patak78
 Ima li ko na prodaju štene Vajmarca?
 
marcony
 

Neca1992 kaže:
Imam u prijateljima jednog decka iz Negotina koji poseduje vajmarca...znam da ga koristi za izlozbe, ali takodje mislim i da ga vodi u lov! Inace, prelep pas, ali stvarno nista ne znam o njima! Grin Gonici su moja specijalnost! Grin


Mislim da se taj pas zove Gotti prelep vajmarac. Ovo su mi najlepsi lovački psi i jos uvek moja neostvarena želja ali nadam se daću je ostvariti i da ću imati vajmarca,mislim ispravite me ako grešim da nemci neće da prodaju vajmarca nekom ko nije lovac
 
mihailo
 Danas na animal je bila emisija o vajmanskom ptičaru,između ostalog 60% mozga koristi za njuh.
 
aca
 mihajlo imam jedno pitanje,a to je koliko recimo breton koristi mozak za njuh.nestrpljivo cekam tvoj odgovor
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Razlika izmedju kontinentalnih i britanskih ptičara KINOLOGIJA 14 20.06.2012. 22:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,857 posete www.srbijalov.com