Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vajmarski ptičar


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vajmarski ptičar
WILD SENSE
 ;)
Balu !!!
i53.tinypic.com/behslx.jpg
Svestranost
 
nidzamotocross
 Prelepi, ali prelepi psi... Savrseni su... B)
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
WILD SENSE
 Dianas Argentum Baloo Bye

i54.tinypic.com/2ljsugn.jpg
i51.tinypic.com/fnxt0y.jpg
Svestranost
 
BobaNS
 Kolega prvo niste ispoštovali osnovna pravila foruma drugo bez kostruktivnih upisa osim vlastitog oglasa o prodaji, ubuduće ispoštujte pravila foruma ili ćemo vam se zahvaliti na gostovanju


Srbijalov Admin Tim

Vuk
 
WILD SENSE
 Greywalk Misty Morning! Stara 5 meseci.Malo se vezbali... B)

i44.tinypic.com/sm3fyo.jpg
Svestranost
 
WILD SENSE
 Interesantno,pogledajte!!

http://gallery.ic...ery/videos
Svestranost
 
WILD SENSE
 Greywalk Misty Morning stara 6 meseci!!

i40.tinypic.com/znvn01.jpg

i40.tinypic.com/o5vpjp.jpg
Svestranost
 
WILD SENSE
 Greywalk Misty Morning


i43.tinypic.com/v4apsz.jpg
;)
Svestranost
 
WILD SENSE
 Greywalk Misty Morning

i43.tinypic.com/516b7l.jpg
Svestranost
 
makisa23
 Imam par pitanja u vezi sa ovom rasom.Moj kum ga je dobio na poklon i njegov ker sada ima 8-9 meseci. Stalno kopa rupe po dvoristu iako dobija batine za to, a voli i da svuce jastuke sa klupe pa lezi na njima iako ima odlicnu kucicu. Moj kum je lovac i polako ga uvodi u to , ali me interesuje da li je ovo kopanje samo faza ili nedostatak paznje ili je to osobina koja ce mu ostati. Ovo je bitno da bi kum mogao da isplanira da li ce mu napraviti boks ili ga pustati po dvoristu.Takodje me interesuje sta bi vec trebalo da uci od komandi, jer se ovaj njegov pas (inace, zove se Spok) ni ne odaziva svaki put, prevrce saksije, glodje sve sto nadje, ali je sa ljudima i kerovima super. Jednom ili dvaput je doneo mrtvog pacova, a ni macke ne moze da smisli.Ako imate neki savet molim vas za pomoc, stvarno bi nam znacilo.Kuca
 
dekierdevik
 ako mogu probacu da pomognem weimaranski pticar postoji u tri verzije ,kratkodlaki ,ostrodlaki i dugodlaki najzastupljeniji je kratkodlaki posto sam u austriji imam dosta kontakta sa tim kerovima i njihovim vlasnicima to je pas koji se jako tesko obuci za lov vise koristi kao pas za pratnju ali kad jednom savlada lov onda je nezamenjiv najveci problem kod tog psa sto su vec skoro sve linije u srodstvu i to dovodi do agresivnosti uvek na neki nacin iskazuje njegovu agresivnos tako naprimer vas pas kopa i sve grize ali ipak treba imati dobru kontrolu nad njim zna da bude i agresivan na drugi nacin ,dakle najvaznije mu je da ima puno prostora za kretanje a i pozeljno je barem ovde u austriji da pas bude dva puta na dan izveden u setnju eto to je ukratko inace i meni je omiljena rasa i zeleo bi i sam kad tad da ga posedujem
dejan
 
huntinggirl1
 tipično ponašanje za mladog psa, sve će to polako da se prevaziđe, i kopanje i jastuci... a što se tiče batina, time se ništa ne postiže... samo lepa reč i nagrađivanje...
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
jeremy
 

dekierdevik kaže:
ako mogu probacu da pomognem weimaranski pticar postoji u tri verzije ,kratkodlaki ,ostrodlaki i dugodlaki najzastupljeniji je kratkodlaki posto sam u austriji imam dosta kontakta sa tim kerovima i njihovim vlasnicima to je pas koji se jako tesko obuci za lov vise koristi kao pas za pratnju ali kad jednom savlada lov onda je nezamenjiv najveci problem kod tog psa sto su vec skoro sve linije u srodstvu i to dovodi do agresivnosti uvek na neki nacin iskazuje njegovu agresivnos tako naprimer vas pas kopa i sve grize ali ipak treba imati dobru kontrolu nad njim zna da bude i agresivan na drugi nacin ,dakle najvaznije mu je da ima puno prostora za kretanje a i pozeljno je barem ovde u austriji da pas bude dva puta na dan izveden u setnju eto to je ukratko inace i meni je omiljena rasa i zeleo bi i sam kad tad da ga posedujem

Mislim da ste napisali poprilicnu kolicinu budalastina!
1.Ne postoji "weimaranski" pticar- Weimaraner ili vajmarski pticar
2.Ne postoji ostrodlaki weimaraner
3.Apsolutna je glupost da se ova pasmina tesko obucava za lov
4.Jos jedna nebuoza jeda se ovi psi koriste vise kaopsi za pratnju,pogotovo u Austriji
5.Jos veca glupost je vas napis da su skoro sve linije u srodstvu,nije mi jasno cime potkrepljujete tu budalastinu
6.Da li znate razliku izmedju agresivnosti,nervoze i ostrine
Mein Jagdhund-der Weimaraner
 
makisa23
 Pa, iskreno, ni meni ne deluje agresivno.Ja imam mesanca labradora i necega,lepu zutu zenku, koja isto stalno kopa, izvlaci odatle pacove, iako ima vec 5 godina a inace je vise nego umiljata, obozava decu, ljude, pse.I njoj sam probala cak da sipam biber u te rupe, ali je kopala i dalje.Sad smo se nagodili ima 3 rupe koje kopa, a ostatak dvorista ne dira,a ja ne diram te rupe.Mozda je dosada u pitanju, ovo lose vreme cini da se manje seta nego sto bi trebalo.Isto sam videla snimke ovih kerova kako aportiraju i uopste ne deluje kao da ih je tesko uvesti u lov.Ja sam takodje protiv batina, ali je to mom kumu malo teze objasniti.Ovaj njegov keric stvarno deluje umiljato i mekan je kao plisani meda. Hvala u svakom slucaju svima na odgovorima.
Pas 2
 
WILD SENSE
 

jeremy kaže:

dekierdevik kaže:
ako mogu probacu da pomognem weimaranski pticar postoji u tri verzije ,kratkodlaki ,ostrodlaki i dugodlaki najzastupljeniji je kratkodlaki posto sam u austriji imam dosta kontakta sa tim kerovima i njihovim vlasnicima to je pas koji se jako tesko obuci za lov vise koristi kao pas za pratnju ali kad jednom savlada lov onda je nezamenjiv najveci problem kod tog psa sto su vec skoro sve linije u srodstvu i to dovodi do agresivnosti uvek na neki nacin iskazuje njegovu agresivnos tako naprimer vas pas kopa i sve grize ali ipak treba imati dobru kontrolu nad njim zna da bude i agresivan na drugi nacin ,dakle najvaznije mu je da ima puno prostora za kretanje a i pozeljno je barem ovde u austriji da pas bude dva puta na dan izveden u setnju eto to je ukratko inace i meni je omiljena rasa i zeleo bi i sam kad tad da ga posedujem

Mislim da ste napisali poprilicnu kolicinu budalastina!
1.Ne postoji "weimaranski" pticar- Weimaraner ili vajmarski pticar
2.Ne postoji ostrodlaki weimaraner
3.Apsolutna je glupost da se ova pasmina tesko obucava za lov
4.Jos jedna nebuoza jeda se ovi psi koriste vise kaopsi za pratnju,pogotovo u Austriji
5.Jos veca glupost je vas napis da su skoro sve linije u srodstvu,nije mi jasno cime potkrepljujete tu budalastinu
6.Da li znate razliku izmedju agresivnosti,nervoze i ostrine


Potpuno se slazem!!


makisa23 recite vasem kumu da nebrine i da ce to sve sazrevanjem proci!

Pozz
Svestranost
 
WILD SENSE
 Evo recimo ovo stene je je cist primer da nisu uopste problem da se obuce za lov!

http://www.youtub...U9Lb8Ve4XU

Bye
Svestranost
 
stojkuki
 Kakav lik ovo stene. Pravi !!!!
 
DakiNS
 

makisa23 kaže:
Pa, iskreno, ni meni ne deluje agresivno.Ja imam mesanca labradora i necega,lepu zutu zenku, koja isto stalno kopa, izvlaci odatle pacove, iako ima vec 5 godina a inace je vise nego umiljata, obozava decu, ljude, pse.I njoj sam probala cak da sipam biber u te rupe, ali je kopala i dalje.Sad smo se nagodili ima 3 rupe koje kopa, a ostatak dvorista ne dira,a ja ne diram te rupe.Mozda je dosada u pitanju, ovo lose vreme cini da se manje seta nego sto bi trebalo.Isto sam videla snimke ovih kerova kako aportiraju i uopste ne deluje kao da ih je tesko uvesti u lov.Ja sam takodje protiv batina, ali je to mom kumu malo teze objasniti.Ovaj njegov keric stvarno deluje umiljato i mekan je kao plisani meda. Hvala u svakom slucaju svima na odgovorima.



Samo recite kumu da odvoji dovoljno vremena da redovno istrčava kera ali ne na povocu nego stavarno da se istrči i neka mu da par igračaka kojima će se igrati
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
stojkuki
 A sto se onog detaljnog i strucnog opisa vajmarca tice, strucno nema sta. Vajmarac je inace etalon lovackog psa i u nemackoj doskora nije mogao da bude kupljen od strane osobe koja nije lovac i to da dokaze! To je ponos nemackog lovstva. Zato je kao rasa i zadrzao izuzetnu radnu vrednost ...

Ker za pratnju .... Jbt pa vajmarac ce jos da bude malteska pudla Smeko

Mora da je kolega dekierdevik pomesao nesto.
 
huntinggirl1
 OPŠTI IZGLED
Srednje veliki do velik radno upotrebljiv lovački pas. Prikladan radni tip, lepog oblika, žilav sa snažnom muskulaturom. Mužjaci u tipu ženke treba da budu isključeni.
Vazne proporcije

Dužina tela prema visini grebena je 12:11. Proporcija glave: od vrha nosa do početka čela nešto duže nego odatle do potiljne kosti. Prednje noge: dužina od lakta do sredine došaplja približno je ista razdaljini od lakta do grebena.
PONAŠANjE /
TEMPERAMENT
Svestran, lako vodljiv, čvrste naravi i pasionirani lovački upotrebljiv pas sa sistematskim i izdržljivim traženjem, ipak nije preterano temperamentan. Nosna pečurka primetno dobra. Oštar na grabežljivce i divljač, takođe i na ljude, ali ipak nije agresivan. Pouzdan u markiranju i radu u vodi. Primetna sklonost ka radu posle pucnja.
GLAVA


Gornji deo: u skladu prema veličini tela i ličnom delu. Kod mužjaka šira nego kod ženki, ipak kod oboje odnos širine gornjeg dela glave prema ukupnoj dužini glave stoji u dobroj proporciji. Po sredini čela udubljenje. Potiljna kost blago do srednje izražena. Iza očiju jasno izražene jagodične kosti. Stop neznatan.
Lični deo: nosna gliva velika, stoji iznad vilice. Obojena tamnom bojom mesa, unazad prelazi u sivu boju. Njuška duga, a naročito kod mužjaka. Iz profila gotovo oštrih ivica. Nosnik prav, često nešto ispupčen, nikada ulegnut.
Usne: srednje preklapajuće, one su kao i nepce boje mesa Mali usni nabori.
Vilice: snažne.
Obrazi: mišićavi i jasno izraženi. "Suva" glava.
Zubalo: pravilno i snažno, makazasto.
Oči: boje ćilibara, tamnije do svetlije, inteligentnog izraza. Kod štenadi su nebo plave boje. Okrugle, blago koso postavljene. Kapci dobro priležu.
Uši: široke i prilično duge, dopiru do ugla usana. Visoko i usko usađene, na dole su špicasto zaobljene. Pri pažnje psa blago napred upravljene. Naborane.
VRAT
Plemenito nošen, gornja profilna linija zaobljena. Mišićav, gotovo okrugao, nije kratak, suv. Ka plećkama se pojačava i harmonično prelazi u grudi i leđnu liniju.
TELO
Gornja linija: od zaobljene linije vrata, preko dobro izraženog grebena prelazi u relativno duga, čvrsta leđa.
Grebena: dobro izražen.
Leđa: čvrsta i mišićava, bez ulegnuća. Nisu nadgrađena. Nešto duža leđa su svojstvena rasi i nisu greška.
Sapi: karlica duga i srednje koso postavljena.
Grudi: snažne, ali ne preterano široke, sa zadovoljavajućom dubinom - dopiru do laktova - i zadovoljavajućom dužinom. Dobro zaobljene, bez bačvastog oblika, sa dugim rebrima. Predprsje dobro izraženo.
Trbušna linija: blago podižuća, ali stomak nije prikupljen.
NOGE


Prednje noge: "visoke", žilave, ravne i paralelne, ali nisu postavljene široko.
Plećke: duge i kose, dobro priležuće. Snažno mišićave. Dobar ugao između plećke i nadlaktice.
Nadlaktica: koso postavljena, dovoljno duga i snažna.
Laktovi: slobodni i ravno postavljeni, niti na unutra niti napolje usmereni.
Podlaktica: duga, ravna.
Šaplje: snažno, napeto.
Došaplje: žilavo, blago koso postavljeno.
Zadnje noge: "visoke", žilave odnosno dobro mišićave. Paralelno postavljene, nisu okrenute ni napolje ni unutra.
Butina: dovoljno duga, snažna i dobro mišićava.
Koleno: snažno, napeto.
Potkolenica: duga, tetiva jasno isturena napred.
Skočni zglob: snažan, napet.
Došaplje: krepko, gotovo vertikalno.
REP
Koren repa nešto niži od leđne linije nego što je to kod drugih srodnih rasa. Rep je snažan i dobro odlakan. Obešen u mirovanju, pri povećanoj pažnje ili pri radu nošen horizontalno ili višlje.
HOD / KRETANjE
U svim vidovima osvaja prostor, gipko. Prednje i zadnje noge paralelne. Skok u galopu dug i ravan. U kasu leđa ostaju ravna.
KOŽA


Snažna, dobro, ali ne previše priležuća.
POKROV
Kratkodlaki: kratka (ali duža i gušća nego kod većine srodnih rasa) snažna, veoma gusta, ravno priležuća pokrovna dlaka. Bez ili sa neznatnom podlakom.
Dugodlaki: meka, duga pokrivna dlaka sa ili bez podlake. Ravna ili blago talasasta. Dlaka na korenu ušiju duža, a na vrhovima ušiju dozvoljena je somotasta dlaka. Dužina dlake na strani 3-5 cm, a na donjoj strani vrata, predprsju i stomaku većinom nešto duža. Dobre perjanice i pantalone, pri tome na dole nešto kraće. Rep dobro obojen. Prostor između prstiju dobro odlakan. Dlaka na glavi je kraća. Oštra dlaka sa srednje dugom, gustom i priležućom pokrovnom dlakom, gustom podlakom i srednje izraženim perjanicama i pantalonama pojavljuju se kod "mešanih" pasa.
BOJA
Srebrno, siva ili mišje siva kao i prelazi između ovih tonova. Glava i uši često nešto svetlije. Bele oznake dozvoljene su u ograničenoj veličini samo na grudima i prstima. Slučajno se na sredini leđa može naći, više ili manje izražena, tamna jeguljasta pruga. Psi sa izraženim crveno-žutim paležom smeju dobiti najveću ocenu "dobar". Braon palež je teška mana.
VELIČINA
Mužjaci 59-70 cm (idealno 62-67 cm), ženke 57-65 cm (idealno 59-63 cm). Masa mužjaka je 30-40 kg, ženki 25-35 kg.
NAPOMENA
Mužjaci trebaju imati dva normalno razvijena testisa, potpuno spuštena u skrotum
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Razlika izmedju kontinentalnih i britanskih ptičara KINOLOGIJA 14 20.06.2012. 22:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,686 posete www.srbijalov.com