Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Disciplinski pravilnik


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Disciplinski pravilnik
Sremac75
 Prijavite sve Lovnom inspektoru, pa njegovom starešini u Pokrajinskoj inspekciji......
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 Tomo BUDITE MUDRI, samo prijavljujete i nesmete da odustajete!!! NEGDE MORA DA PUKNE!!!!!KalanjikovTri prsta
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
tomo vrbas
 Tako ce i da bude ima da sednem na grbacu lovnom inspektoru,a ima nas pa nek svaki bar po dve prijave napravi valjda ce uroditi plodom.Kolege lovci HVALA VAM PUNO vec sam malo bio demoralisan ali posle svakog vaseg upisa nada mi se vratila,jedino bi vas jos zamolio za broj nekog lovnog inspektora kome je cast i postenje na prvom mestu!ika
 
Sremac75
 Nemoj sad preterivati sa zahtevima!
Postavljaš sve teža i teža pitanja!ROFL

Šalim se....ima u Vrbasu lovni inspektor, pa prvo kod njega!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
apinest
 

tomo vrbas kaže:
Tako ce i da bude ima da sednem na grbacu lovnom inspektoru,a ima nas pa nek svaki bar po dve prijave napravi valjda ce uroditi plodom.Kolege lovci HVALA VAM PUNO vec sam malo bio demoralisan ali posle svakog vaseg upisa nada mi se vratila,jedino bi vas jos zamolio za broj nekog lovnog inspektora kome je cast i postenje na prvom mestu!ika
Potrajalo je, ali se isplatilo- našao sam na netu broj telefona Pokrajinske lovne inspekcije:
021-420-075, lokali 129,143,145. Ali, poslušaj Sremca75, pa se prvo obrati lovnom inspektoru u Vrbasu. Ako on ne uradi ništa...
 
Sremac75
 B)
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
tomo vrbas
 Kolege hvala vam jos jednom na pomoci,tako cu i da uradim prvo ovog naseg domaceg pa ako on nista ne uradi idemo dalje. Vec sam danas obavio par razgovora sa nekolicinom mojih kolega i svi su za cim nesto pocne da se desava objavicu ovde.B)
 
stane
 

apinest kaže:

tomo vrbas kaže:
Tako ce i da bude ima da sednem na grbacu lovnom inspektoru,a ima nas pa nek svaki bar po dve prijave napravi valjda ce uroditi plodom.Kolege lovci HVALA VAM PUNO vec sam malo bio demoralisan ali posle svakog vaseg upisa nada mi se vratila,jedino bi vas jos zamolio za broj nekog lovnog inspektora kome je cast i postenje na prvom mestu!ika
Potrajalo je, ali se isplatilo- našao sam na netu broj telefona Pokrajinske lovne inspekcije:
021-420-075, lokali 129,143,145. Ali, poslušaj Sremca75, pa se prvo obrati lovnom inspektoru u Vrbasu. Ako on ne uradi ništa...

Ti dosada nisu nikom pomogli, bas ne vole da se mesaju u svoj posao. A izgleda da primaju naredbe bas iz onog centra odakle i najvise smrdi.
 
mihailo
 Prema ovom disciplinskom pravilniku i pretpostavkom u postu kolege Sremca 75 lovac je osuđen i nema načina da se zaštiti.
-Pravilnikom član udruženja se može isključiti iz udruženja prema članu 21 tačka 9 odnosno ako radi na razbijanju udruženja ili svojim postupcima nanosi štetu i krnji ugled.
Dali se pod ovu tačku(krnjenje ugleda) može podvesti i isklučiti lovac koji iz bilo kog razloga smatra da je oštećen i podnese prijavu lovnom inspektoru?


 
lovacMarko
 kolege lovci, gde da skinem kompletan disciplinski pravilnik... imao sam ga na kompu gde sam ili izbrisao ili se nesto desilo sa njim... no nije ni bitno samo mi treba.... unapred hvala ako moze link...

Kolega ovo vam je treće upozorenje da se korektno predstavite ako to ne učinite prilikom sledećeg upisa ili posete bićete trajno banovani sa foruma !

Srbijalov Admin Tim!

dobar pogled
 
Lala
 Svako LU ima svoj disciplinski pravilnik, ne postoji univerzalan za sva LU.
Obrati se sekretaru svog LU, da ti dostavi primerak.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 pored toga što ga poseduje svako LU potrebno je da je prošao kompletnu proceduru od sastavljanja,razmatranja i usvajanja na skupštini,ukoliko je neko novoosnovano LU u pitanju moguće je da još nije završena kompletna procedura usvajanja,tako da je moguće i da nemate važeći pravilnik.
Brzo se vraćam
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DejanPetkovic
 pozdrav kolege !! juce sam naisao na prvi problem u svojoj lovackoj karijeri . . lovim sa jos 4 ljudi u grupi , ja sam najmladji ostali su svi stariji od mene po 20-30god . . za jucerasnji lov ja sam uzeo dozvolu , i bio grupovodja , jer kako kazu bio je red na mene. ja lepo u pola 7 na zbornom mestu , popunim ko je dosao precrtam jednog koji nije,. . .i dolazi kontrola , lovocuvar pregleda sve pravi zapisnik sve su u redu i mozemo da pocnemo sa lovom vec je bilo 7 i 5min . ja ostavljam auto na zbornom mestu , ali ostali trojica iz moje grupe vec seli u njihov auto . naravno , ja kazem da sada novim zakonom auto mora biti na zbornom mestu . . ali ovaj kolega je morao ostaviti auto kuci , i odmah od njegove kuce da krenemo u lov . . od zbornog mesta do njegove kuce nema ni 500m . . lepo mi lovili itd , bio je super lov , ove godine ima bas dosta divljaci . .i sinoc me zove predsednik sekcije , kaze mi pisali mi prijavu kao jer otisli smo autom u loviste.. jel zna neko sta sada sledi ? iskreno , ne znam sta da ocekujem. . .zabranu lova na koliko itd ?
 
ssekir75
 колега, не биК да ти стајем на муку, али неке ствари ми нису баш јасне:

1) на ком то формулару попуњаваш ко је дошао ко није? мени нико није давао такав формулар. добијем дозволу са бројевима ловних карата и табелом у којој је попуњено шта се лови. поред тога добијем извештај о лову, у који се осим већ уписаних генералија груповође уписује одстрељена довљач (уз ловну карту ловца који је одстрелио), пси који су вођени, погођена а ненађена дивљач. нигде не видох попис присутних ловаца нити нам је то ико тражио. Confused

2) који то закон каже да ауто мора бити на зборном месту? шта ако је паркирање забрањено? (случај суседне секције, зборно место је на ВРЛО НЕПРЕГЛЕДНОЈ раскрсници, која је притом на падини и нема места за паркирање)

3) за 500м не знам ни што је тај палио ауто...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Macvanski lovac
 Mi dozvole uzimamo vece pre lova,da se ne bi bavili papirologijom ujutru,tako da su u izvestaju upisani svi lovci te grupe,u slucaju da neko ne ide u lov,grupovodja upisuje u izvestaju u produzetku broja njegove lovne karte "ne lovi"...takodje kod nas postoji samo jedan grupovodja,koji moze biti zamenjen ako iz nekog razloga ne moze da lovi,a ne aj sad ti,a posle tebe ja Smile ....mozda,ako uspete da dokazete da niste usli u loviste autom,prodje bez kazne,jer sta da radi neko ko je 2-3 km udaljen od zbornog mesta...
Rodjen da budem lovac
 
DejanPetkovic
 nama traze da u dozvoli precrtamo br. lovne karte lovca koji nije dosao . . u izvestaju da se ujutru na zbornom mestu upisu br. lovne karte lovaca koji love taj dan , i podvuce crta ispod to su obavezno nagovestili da se ne bi naknadno kao neko upisivao , ne vidim shvrhu toga . kod nas u LU su uveli taj zakon da auto mora biti ostavljen na zbornom mestu , odnosno da se ne sme autom u loviste . . mi nismo bili autom u loviste , vec covek ostavio kuci jer trebao njegovoj zeni auto aa ona mu to javili kad vec dosao na zbornom mestu . .
kod nas izvestaj lovac popunjava ujutru , upisuje brojeve lovnih karti lovaca koji su dosli . . a iz dozvole mora da precrta onog koji nije dosao , tj ko ne lovi tog dana..
 
AcaNik
 Значи по томе, ако се ујутру ловци скупе на пример испред ловачког дома. Попуне шта имају од папиорологије и групе добију свој терен. Е сада секција има веће ловиште. И од Ловачког дома до почетка свог терена има неколико километара. Јел то испада да су они у прекршају ако до терена оду колима?!
 
Macvanski lovac
 Koliko je meni poznato,zabranjeno je premestanje vozilom sa jednog terena na drugi...ovo mi nikako nije jasno,trebalo bi da mozes da se odvezes do mesta gde planiras lov,a svako dalje premestanje bi bilo prekrsaj Confused
Rodjen da budem lovac
 
AcaNik
 Шта ако су терени удаљени један од другога? Како да стигнеш а да ти већи део лова не оде на ходање између?
 
mrwa22250
 

AcaNik kaže:
Значи по томе, ако се ујутру ловци скупе на пример испред ловачког дома. Попуне шта имају од папиорологије и групе добију свој терен. Е сада секција има веће ловиште. И од Ловачког дома до почетка свог терена има неколико километара. Јел то испада да су они у прекршају ако до терена оду колима?!

Kod mene je zborno mesto u centru sela,a odatle svaka grupa u svoj revir odlazi kolima.Znaci ne u atar ali do zadnjih kuca jer bi u protivnom neke grupe,pa i moja morale naoruzane sa psima dva km kroz selo a to mi bas i nije simpaticno.Svaka grupa ima mesto sa kog polazi u lov i gde se iz lova vraca i to se uglavnom postuje.
Pokusano je kod nas sa tom praksom da svi kola ostave u centru,da bi se kobajagi lakse kontrolisalo ko sta lovi ali bi se u tom slucaju divljac koje nema na dozvoli ostavljala pred selom pa bi je posle kupili.Ako vec imamo placenu lovocuvarsku sluzbu,neka kontrolu vrse u ataru,a ne sacekujuci kod kola.Mi smo imali nekoliko kontrola,koje nam u principu ne oduzmu vise od 5 minuta vremena.Covek pregleda papire,prsluke(ranceve ne nosimo),a kola su u terenu samo kad ima dodatnih sadrzaja(rostilj,kotlic itd...)Posto smo uvek bili ispravni,pozdrav i svako svojim putem.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PRAVILNIK O LOVAČKIM PSIMA PROPISI O LOVU 78 20.02.2019. 20:06
Pravilnik o merama za sprečavanje štete od divljači i na divljači i postupku i načinu utv PROPISI O LOVU 12 26.08.2015. 13:11
PRAVILNIK O STRUČNOM ISPITU ZA STICANJE LICENCE ZA OBAVLJANJE ODREDJENIH POSLOVA U LOVSTVU PROPISI O LOVU 10 28.04.2014. 18:02
Pravilnik o uslovima i načinu organizovanja lova PROPISI O LOVU 62 02.10.2013. 13:59
Pravilnik o ustanovljavanju lovišta PROPISI O LOVU 372 27.02.2013. 18:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,247,230 posete www.srbijalov.com