Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka lovačkih pasa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka lovačkih pasa
sheytan
 Bravo 2


Imam bretonchitja od 6-7 meseci, i planiram slichan rad, ako me ne izda elan... Grin U svakom sluchaju, tu je teletakt, kao krajnje reshenje... Imam ga i qnem se u njega, za sada... Odobreno Za nedovoljno obuchene pse - zakon!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 Samo nemoj da zuris,sacekaj ga da sazri i da se izdivlja pa onda kracenje i kocenje.Oprezno sa pomenutim pomagalom pogotovo ako je pas malo meksi na obuci.
P.S.kad si se ponovio sa bretonom i sta je sa NKD-om?
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
sheytan
 Lichilo je da tje NKD prerano Bogu na istinu - bio opasno usporio rad(brzo hodao, a ne galopirao) na prepe, i lichilo je i veterinaru da ga neshto moochi... I reshim da pravim nashljednika! Grin A ovaj dok zivi - zivi... I na kraju se ispostavi da je uzrok sporijeg rada izgleda bila slabija ishrana... U prevodu, ja, Jevrej, kriv, budala... Sad

Tako da je sada NKD solidan, a ima i drugara, da lakshe zimoojoo i ubivaju vreme van sezone... Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 U tem slucaju sretno sa obojicom,a i matori i te kako moze pomoci u obuci.iveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
sheytan
 Pitah ga, kaze da netje, dzookela... Sad



Smeko


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 To ti je zbog radi elektrifikacijeGrin
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
darkolovac
 Ne znam da li ste primetili u danasnje vreme sve vise pasa koji u lov idu na daljinski :S Letos u lovu na prepelice pored mene prolazi NKD i odjednom pas poce da zavija i skace, uplasih se da ga nisam zgazio, pogledam nisam, sramota me reko pomislice neko da sam ga sutnuo ili nesto slicno...ne prodje mnogo pas opet isto... pridjem mu, pogledam malo bolje i vidim da ima TESLU oko vrata i jadnik se sav trese, gazda stoji na brdu, pisne pa ga opali strujom, i tako ceo lov. Pitam coveka zasto to radi a on kazem uzeo sam ga pre 20 dana i nije hteo da me slusa prosli lov pa sam nabavio ovo, sad me slusa kao boga Sad
 
kimi
 @Darkolovac

Bolje i teletakt nego loš ker u lovu. Letos u lovu na prepe dođe nam gost sa galoperom, išao je 50-60 metara ispred nas i raspršivao prepe, a hvalio se kako ima kera iz vrhunskog legla.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
AcaNik
 Телетак није за свкога али је екстра ствар!
 
darkolovac
 A bolje nikakav ker nego los ker u lovu. Ne vidim sta je problem sto pas ide 50,60m osim ako nije cunjavac...pa valjda treba da markira, ili se ja ne razumem. Teletakt mogu da razumem kod oducavanja od domacih zivotinja recimo, olaksava vezbu odlozljivosti. Hvala bogu jos nisam imao a ako se ja budem pitao necu ni imati psa sa kojim mogu da lovim samo ako mu okacim struju.
 
sheytan
 U pravu si, ne razumeš se!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
darkolovac
 Onda bih Vas molio kao iskusnijeg kolegu da kazete gde gresim. Mlad sam i svaka sugestija je dobrodoslaitanje
 
mrwa22250
 Nekoliko puta smo raspravljali o upotrebi el.ogrlica za obuku pasa.Ima tu i za i protiv i svakako da teletakt nije za svakoga,ali niko ne postavlja pitanje da li je pas za svakoga.
Nema gore kazne za psa od "parkiranja"u nekom limenom buretu,na pola metra lanca,sa serpicom vode i gomilama starog hleba.Onda se veliki ljubitelj negde u oktobru seti da pocinje lov pa kad ga u isti odvede cudi se zasto pas ne slusa.Negde po carsiji je cuo da tu pomaze ili cizma ili struja pa ce bez ustezanja koristiti i jedno i drugo nebi li ga doveo u red i lovio kao pas kolege koji sa svojim radi 365 dana u godini.E to nece da moze,ne pomaze tu deset teletakta ako pas ni ne zna sta se od njega trazi.Cak i da je u jednom momentu znao komandu,ukoliko nauceno nije obnavljao zaboravio je.
Cesto su me takvi sa podsmehom gledali dok preko godine vodim pse na trening ili ih istrcavam biciklom,ali se uredno namestaju pored mene kad dodje sezona,znajuci da ako akcije i bude bice ispred obucenih pasa.
Svi gresimo i gresicemo u obuci svojih pomocnika izmedju ostalog i zbog toga sto se radi o zivim bicima gde svaki sablon pada u vodu pre ili kasnije i ono sto na jednog psa ostavlja jak utisak drugi totalno ignorise.Ostaje nam da izmedju ostalog i kroz razmenu iskustava na ovakvim temama pomognemo jedni drugima da greske svedemo na minimum.Odobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 90 % "njih" koji koriste teletakt , zaslužuju taj isti teletakt barem 15 sati dnevno oko vrata. Svoju nesposobnost , neznanje i nerad pokušavaju da nadoknade teletaktom. Na žalost svakoj šuši je lakodostupan. Posebno kada ga koriste na rasama koje su "mekše"za obuku ili na nežnijim jedinkama.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Donekle mogu da razumem profi dresere koji odjednom uzmu na obuku vise pasa pa nemaju vremena da se svakom ponaosob posvete i teletakt je prvenstveno za njih i napravljen.Za nas obicne smrtnike koji radimo samo svog psa ako ga i koristimo misljenja sam da sa njim treba raditi samo jednu komandu a to je APEL.Vecina modernih ogrlica pored elektro udara ima i zvucnu opomenu i vibraciju,tako da uvek postoji nacin da psu skrenemo paznju,a da to kod njega ne izaziva bol.
Kada je apel dobro uradjen,mozemo reci da psa imamo u ruci.Na poziv glasom ili pistaljkom pas MORA doci bez obzira koliko mu se svidja to sto u tom momentu radi.Ja posto nisam zeleo svaki put da se bespotrebno vraca do mene ubacio sam i komandu STOP posle koje ostaje u mestu,ma sta da je prethodno radio do sledece komande.Nisam prilikom obuke koristio teletakt ali sam apel kod matorog kera radio sa istim i to svega dva-tri treninga i nikad mu ga vise nisam stavio.Kao i kod ljudi nekima treba manje da ukapiraju,nekima vise,neki ne ukapiraju nikad.
Poenta cele price oko obuke pasa je ucenje i svako ko je bez predrasuda spreman da pita i prihvati znanje boljih i iskusnijih od sebe,a pritom ima vremena,sredstava i ljubavi prema psima,mozda nece napraviti svetskog prvaka ali sebi prijatelja i pomocnika u lovu hoce sigurno.Jos jedan vrlo bitan savet.Bilo koja komanda da je u pitanju,u momentu kad je pas umoran,nezainteresovan ili je i najmanje poceo da vas nervira,prekidajte sa obukom i nastavite sutra.Dobro i za vas i za njegaOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
davorcalic
 Hvala bogu nisam imao potrebe za teletaktom,al sam pretabanao kilometre sa kerušom i sad uživam u njenoj poslušnosti i načinu na koji nalazi divljač i aportira je....ali imam pitanje: ode čovek i kupi kuče od extra lovnih pasa i posle,kad ono stasa, vlasnik uvidi da mu je pas previše temperamentan ili tvrdoglav,težak za obuku i polovično ga sluša (nismo svi profi dreseri),a platio ga skupo i sve oko njega (hrana,vakcine itd...)šta treba da uradi, da ga ,,obuzda,, teletaktom (pogrešno postupanje može samo pogoršati stvar),da ga da nekom da se pati sa njim i da smeta ostalima u grupi a on da kupi drugo kuče i da plati opet sve to,ili šta bi vi uradili.....mislim da nije sve do vodiča, ima nešto i u keru....treba mnogo toga da se poklopi da bi bilo idealno...a najviše treba imati sreće sa odabirom kučeta,prvo to pa sve ostalo...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
ilija 9
 Ja trenutno imam 15 pasa na obuci samo sa 4 psa radim sa teletaktom sa ostalima radim bez teletakta. Ja sam pre za 15dana vise obuke nego sa teletaktom.
 
AcaNik
 Са којим псима радиш и како ако није тајна?
 
darkolovac
 Imao sam i ja muke sa "temperamentnom" zivotinjom, zovem je stoka Smile Zivce mi je kidala ali zato kad se dovela u red sezonu mi je ucinila toliko lepo da sam se ja topio Smile
 
sheytan
 

ilija 9 kaže:
Ja trenutno imam 15 pasa na obuci samo sa 4 psa radim sa teletaktom sa ostalima radim bez teletakta. Ja sam pre za 15dana vise obuke nego sa teletaktom.


Jesi za 15 dana vishe? Pa, shto i sa ta 4 ne radish tako?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,347 posete www.srbijalov.com