Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Velikog Tetreba


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Velikog Tetreba
Lovac Stari
 Kakva su vam saznanja o ovoj atraktivnoj lovnoj divljači?
Dali vam poznato gde se može još sresti na teritoriji Srbije i da li ga uopšte ima kod nas?

Mislim da mnogi od vas znaju da ga je nekada bilo kod nas i da još uvek postoje idealna staništa u visokim šumama!
Dobar pogled.
 
Boban
 Nisam upucen dali postoi neki primerak kod nas ali bih voleo da se sretnem sa nim da uzivam u njihovom sepurenju.
 
nenadx
 Krajem 90tih,je napravljen plan razvoja lovstva ili sta vec od 2000 do 2010.Po obicaju seli,napisali i otisli da krkaju i malo pucaju verovatno.Ovde cu navesti ponesto o tetrebu a ako se ukaze prilika u tememe za to i o drugoj divljaci.Srbija je nestankom cetinarskih borealnih suma skoro izgubila i sumske koke(V.tetreb,t.ruzevac i lestarka)Naravno i drugi cinioci su tome doprineli,ali u manjoj meri.Da nenavodim sve godine,1934su neki zadnji davni nalazi prisustva ovih ptica.Posle toga niko nije obracao paznju na njih,pa se beleze tek po neki slucajevi prisustvaRecimo na Staroj planini 1947(da ne navodim lokacije)Kopaonik,Tara,Zlatibor,Golija,Javor,Jadovnik...Zadnjih 10 20godina na ovamo potvrdjuju da ovih ptica ima i pored skoro totalne nebrige.Iznad Prijepolja na Kamenoj gori se procenjuje da ih ima oko 10 do 15(2003)Tara 20,Mokra gora,Mojstirskoj i Suvoj planini zivi 50tak ptica...Ovo su stanista tetreba i drugih sumskih koka,mada realno uslova za njihov zivot ima vise.To su planine od800,1000m nv do 1800mnv,sume cetinara i sa bukvom,Samo u zap.Srbiji takvih ima 230.000ha.Primera radi,u Nemackoj zadnjih 30tak godina je naseljeno preko 7000 tetreba samo na 10 odabranih oblasti.U Ceskoj,zadnjih 20 god.na 8 lokacija,preko 500 ptica.I da nedavim mnogo,po mogucnostima smo najprviji(sto kazu Crnogorci)a u realnosti???? i40.tinypic.com/30t5ojc.jpg Snimak pileta tetreba
Dobar pogodak
 
nenadx
 Ocekivao sam od kolege sa Tare da napise nesto o tetrebu na tom prostoru,jer verujem da ce ove prelepe ptice uskoro biti dosta vise,kao i na vise lokacija i39.tinypic.com/202urp.jpg
Dobar pogodak
 
Kile_
 to je extra lov,steta sto u mom lovistu ih nema Sad
Samo 300 i 4x4
 
nenadx
 Sumskih koka malo koje loviste i ima,pa je i lov zaista extra.Mada ih u nekim zemljama(obicno severne)imaju pa ih love i kerovima.Inace imamo,ali takodje malo i ruzevca ili malog tetreba. i40.tinypic.com/23gz8lg.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Poceo je lov na tetreba,zbog zenki ce im leteti glava.Naime brojnost i nacin zivota na ovim prostorima su takvi da se retko moze doci u situaciju za ulov.Naziv gluhan mu sasvim odgovara u doba parenja ogluvi,obnevidi ....pa lakse strada.Evo slike pomagaca lovcu i39.tinypic.com/1z52n1i.jpg
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Donekle bih se slozio da koke pomazu u lociranju Petla, oglasavaju se svojim karakteristicnim kvocanjem. Ali zato i mnogo cak i (vise) odmazu.Zasto?
Dok je Lovac zauzet prilazenjem i trazenjem Petla u visokim krosnjama Jelika i Borova, koke su svuda oko Petla na granama ili tlu. One su mu verni strazari. Pri najmanjoj kretnji neceg nepoznatog pocinju krestati ili cak vristati kao zene! Petao u tom momentu polece ili prestaje da peva.
img52.imageshack.us/img52/2707/p1020364a.jpg
Na slici je izmet tetreba posle jutarnjeg pevanja.
Pevao je na Bukvi i ujedno se hranio Bukovim pupama!
Dobar pogled.
 
Cvele
 Stari, pa jel' si ti lovio tetreba ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lovac Stari
 

Cvele kaže:
Stari, pa jel' si ti lovio tetreba ? Smile

Nisam jos ali cu mozda jednog dana boze zdravlje;).
Ali znam neke tanke pojedinosti!
Dobar pogled.
 
Boban
 I ja imam zelju za lov na tetreba,
sto rece Stari jednog dana boze zdravlja.
 
nenadx
 U pravu si lovac stari,zenke mogu dosta poremetiti priblizavanje petlu,mada najveci broj,na nasim prostorima strada od lovaca bas kada pevaju.
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 img339.imageshack.us/img339/787/tetrebslovakia.jpg
U kombinaciji Ruzevci plus Gluhan na Cesko-Slovacki nacin!
Dobar pogled.
 
Cvele
 Ovo u sredini je veliki tetreb, a sa strane ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lovac Stari
 

Cvele kaže:
Ovo u sredini je veliki tetreb, a sa strane ? Smile

Levo kao dekoracija su Mali Tetrebi(ruzevci).
Mada njihova cena odstrela u Austriji varira od lovista do lovista i nije bas mala!
Od 800-1.000.
Dobar pogled.
 
Lovac Stari
 Ovako izgleda jedna uspesna jutarnja streka u Rusiji. Okolina St Petersburga.
img641.imageshack.us/img641/5075/rusia1.jpg
Dobar pogled.
 
Lovac Stari
 img245.imageshack.us/img245/8535/p1010875s.jpg
Znak prisustva Velikog Petelina na Karavankama. Na ovom pevalistu sam nasao i pero iz repa inace u Sloveniji su zasticeni i veliki i mali.
img193.imageshack.us/img193/8510/tetrebslovakia1.jpg
Uspesan izlazak u Slovackoj.
Dobar pogled.
 
Boban
 Ekstra lep ulov takodje i slika.Svaka castB)
 
Lovac Stari
 img641.imageshack.us/img641/6558/majstor.jpg
Evo jednog friskog odstrela iz Susedne drzave.
Sada je pravi trenutak za lov ove impozantne ptice, jer sada je vrhunac parenja i pesme.
img208.imageshack.us/img208/9254/b99.jpg
Evo i jednog remek dela iz radnje Profesionalca.
Dobar pogled.
 
rade iz 27
 Kod nas je Tetrijeb zabranjen lovostajem tokom cijele godine.A zadnjih godina srecem u loviste koke bas dosta jednom prilikom u 500 metara sam naisao na preko 15 komada ali Tetrijeba nisam vidio nikad. A moj otac ga je ranije gledao dosta puta u planinu dje sad lovimo i dje je ranije zivio 1600-1700 n.v.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Povratak velikog tetreba u Srbiji STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 16.10.2013. 19:44
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,209 posete www.srbijalov.com