Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na srndaća


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na srndaća
Cvele
 Hvala Podunavac Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
moravac 1
 I meni se posrecilo 1-vog avgusta.
srbija
 
moravac 1
 Daljina 190 metara,243 win. i norma S.P 6,5gr.
srbija
 
moravac 1
 Za ovog srndaca je vezana i lepa prica.Na ivici sume negde oko pola sest izasla je srna,a zatim stidljivo on.Uzeo dvogled u ruke i osmotrio ga.Taman sto sam se namestio,srndac je odmah legao u travu.Dao mi je dovoljno vremena da vidim kakav je, uzeo karabin u ruke i pocelo je strplivo cekanj.Prolazi 5minuta,10,15, 30 ma batica je bio izgleda vredan celo jutro i nije mu se zurilo iz rosne trave koja je lepo hladila.Posle 40 minuta probam sa vabilicom.jednom,drugi put...ma kavi srna pase a on lezi li lezi.Mali sumarak deli dve parcele u koju ulazi lisica i krece pravo prema srndacu....100,50,30 metara od srndac.Staje lisica ustaje srndac,hvata miris i krece ka sumi,okleva i u tom trenutku pucam.Dobija nisko iza plecke i krece ka meni i pada.Lisica zbunjena ne kapira sta se desava okrece se ka meni licem ja koristim trenutak puca i promasujem je.A i nije mi zao mada bi mi gust bio veci.Zvoni telefon zove me strucni pratilac koji je bio nedaleko od mene na drugoj ceki.Zavrsav razgovor i trenutku kapiram da srndac veoma lagano ulazi u sumu...hitro uzimam pusku pucam jos jednom i pogadjam ga u stomak i vise ga ne vidim.Cekamo kod ceke nekih dvadesetak minuta i krecemo ka mestu gde je lezao i nalazimo samo desetak kapljica krvi.Uzas pocinjem da brinem je vise nigde nismo nasli ni jednu kapljicu.Ama ni kap.Sve kazuje na los pogodak jetru.Pita m da li sam siguran da sam ga pogodio drugi put.Prosto nisam vise bio tako siguran u bilo sta.Navodim ga odprilike gde je usao po ivice sume...posle nekih desetak metara pocinje potok.Ne zadugo cuo sam umirujuci glas...EVO GAAA.Bas,bas mi je laknulo.Vise volim da promasim nego ne nadjem divljac.Ma o bilo kojoj da se radi!!!Kolce I malo vece slikeSmean
srbija
 
DakiNS
 Lep srndać , koliko vidim sa slike ima i dobre rogove. Čestitke na ulovu , uz želju da sledeći puta bude preciznije.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
canis aureus
 

Cvele kaže:

Evo i mog srndaca... odstreljen 02.08. oko 5:30h, daljina 80-ak metara, kalibar 30-06Spr i zrno PPU 11.7gr SP, odneo oko 40-ak metara, ovo je slika gde je pao, vidi se parce bele dzigerice ili ti pluca pored...

i67.tinypic.com/fcv31e.jpg

Trofej nije neki, al' 'ebiga, spada u one do 249gr u cenovnom rangu

i64.tinypic.com/2crlhz7.jpg

I za kraj zajednicka

i65.tinypic.com/nlrdww.jpg


Cvele čestitam! Bravo 2Odobreno
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 

DakiNS kaže:

Lep srndać , koliko vidim sa slike ima i dobre rogove. Čestitke na ulovu , uz želju da sledeći puta bude preciznije.

Hvala kolega Daki.
Da prezadovoljan sam kakv je trofej.Da je glava bila malo vece usao bi u medalju....ali i ovakvim se ne zalim.Kolce
srbija
 
canis aureus
 moravac 1 čestitam na odstrelu Odobreno

Koliko je nisko pao prvi pogodak? Dešavalo mi se da zbog slabije procene daljine dobijem takav pogodak, sa većim padom zrna -podbačaj, ali nakon zaleganja nijedan nije ustao ... ponese 30 - 100m zalegne sačekam 20-30min i tu ga nađem, obično budu povređena pluća i kad zalegne tu su već puna krvi i ...
I čudno mi je da je SP zrno tako malo krvnog traga dalo? Jes da je dobra daljina(190m) al .243Win još uvek ima doobree brEzine da se SP dovoljno deformiše ...

Sve u svemu ... najvažnije je da je lovina pronađena Odobreno
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 Честитам колега Моравац.Bravo 2 Лепи рогови.Odobreno
Tri prsta 2Kolce
 
moravac 1
 

canis aureus kaže:

moravac 1 čestitam na odstrelu Odobreno

Koliko je nisko pao prvi pogodak? Dešavalo mi se da zbog slabije procene daljine dobijem takav pogodak, sa većim padom zrna -podbačaj, ali nakon zaleganja nijedan nije ustao ... ponese 30 - 100m zalegne sačekam 20-30min i tu ga nađem, obično budu povređena pluća i kad zalegne tu su već puna krvi i ...
I čudno mi je da je SP zrno tako malo krvnog traga dalo? Jes da je dobra daljina(190m) al .243Win još uvek ima doobree brEzine da se SP dovoljno deformiše ...

Sve u svemu ... najvažnije je da je lovina pronađena Odobreno


Pogodak je pao bas nisko.Za nekih 5cm ispod i tesko bi bio pogodak.Iza plecke nekih dvadesetak santimetara iza.Pogodjena je direkno jetra.U nutra stomaka je imao poplavu od krvi,ali vani nista.Jedva desetak kapljica.I ulazna i izlazna rana su bile gotovo identicne .Malo je iskosa bio tako da je pri ulazu ostetio rebro ali izlaz je bio kroz meko tkivo.Bio sam uveren da je 150 metara +,ali mi posteno procena bez daljinomera tesko ide.Daljina je naknadno merena(nije me mrzelo) a i volim da znam koliko daleko sam pucao.Mislim da sam ja samo pozurio sa pucanjem,bojeci se da mi lisica ne pokvari planove i nisam se lepo namestio.Jer kod drugog pucnja cenim da je bio jos desetak metar dalje,al sam kudikamo se bolje namesti i tu gde sam nisanio tu sam odprilike i pogodio.Dobio je dva i odneo 20 metara.Sto se municije tice tu nema greske.Cak i da se puca preko 200 metara.Mada ja u principu ne podrzavam pucanje na te daljine u brdsko planinskim lovistima.Prvo zato sto je veoma tesko naci divljac pogotovo kada nema kvrnog traga...a lovce koje imaju obucene krvoslednike ili pse koji rade kvrni trag je u nasem ataru veoma malo na zalos gotovo da ih nema.Kolce
srbija
 
moravac 1
 

Podunavac kaže:

Честитам колега Моравац.Bravo 2 Лепи рогови.Odobreno

Hvala kolega Podunavac.
srbija
 
dalibor
 Sa puno truda i malo srece, uspeh nije izostao.
dalibor priložio:
20160807_200523.jpg

Hunting is a passion! Pas
 
ssekir75
 лепBravo 2
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Milan__
 Dalibore cestitam na odstrelu Bravo 2
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
dalibor
 

Milan__ kaže:

Dalibore cestitam na odstrelu Bravo 2


Hvala kolega.iveli 3
Hunting is a passion! Pas
 
DamirKS
 Pocetak sezone u LU "Hajduk Veljko" Ćićevac
a68.tinypic.com/2hh2a1h.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Podunavac
 Od ove godine u Hrvatskoj je došlo do promene lovnog kalendara za srndaća i jelena. Umesto od 01. maja srndać se lovi od 16. aprila. A jelen se lovi do 15. februara, a ne do 15. januara kao do sad.
Zašto sam ovo postavio ovde? Zato što je ova promena kalendara verovatno vezana za lovni kalendar u Srbiji.
Poznato je da strani turisti dosta love srneću divljač u Hrvatskoj i Srbiji, tačnije u Baranji i Bačkoj. Pošto je do sada Srbija otvarala lovnu sezonu na srneću divljač ranije, Hrvatska je zaključila da tu gubi mušterije i odlučila da pomeri kalendar.
Mislim da je ista stvar i sa jelenom, jer su stranim turistima najzanimljivija upravo Podunavska lovišta Srbije i Hrvatske.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Tako je zemara.Kao sto smo mi sledili Madjare,tako se sad u Hrvatskoj pomera pocetak lova sto ima svojih i dobrih i losih strana.
Dobre strane su bolja preglednost terena usled nize vegetacije,divljac jos u grupama sto olaksava pronalazenje,zreli srndaci za razliku od mladih ocistili rogovlje pa su procene starosti grla preciznije.
Lose strane,divljac u vecim grupama plahovitija pa joj je usled niske vegetacije teze prici(cesto se puca na preko 250m),cesto se u liniji vatre nalazi jos nekoliko grla pa treba umiriti adrenalin i sacekati izdvojenu metu.Rogovlje nije uhvatilo dovoljno pigmenta pa su trofeji cesto skoro beli,pa i sa ostatcima basta sto po meni ruzi trofej,ili je to samo moj subjektivni utisak.
Komercijalni odstrel visokotrofejnih grla donosi znacajne prihode lovistima koje ovom vrstom dobro i planski gazduju.Sezona prilicno kratka,gostiju sve manje,sve cesci lovci koji zele da odstrele i po dvadesetak grla za jedan vikend.Sad u junu kad je srndac crven kao vrag,sa prelepim tamnim trofejom,tako nesto sigurno nebi bilo moguce.Sa eticke strane,mnogima od nas se to ispucavanje ne svidja.U jednom terencu lovac i pratilac,drugi terenac sakuplja odstreljenu divljac i sve vise lici na klanicu nego na neki viteski cin,ali u borbi koju mnoga LU vode za opstanak etika ostaje u drugom planu.
Moja sekcija je ove sezone prvi put prodala cetiri grla lovcu iz Italije(jedna bronza i tri od 90-100poena)i na taj nacin ostvarila prihod,skoro kao dve godisnje clanarine.Uz novac od komercijalnog lova fazana(takodje gost iz Italije) u situaciji smo da kupimo dvostruko veci broj fazana nego prosle sezone,a bez da diramo novac od clanarine,koja nam je do sada bila jedini izvor prihoda.Zakljucak izvucite sami.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
tomo vrbas
 Jutrosnji ulov posle promasaja uspem da ga vratim vabilicom na 50m i onda posto je isao kroz soju pucam ga u grudi odnosi nekih 10m u kukuruze i tu ostaje uspesno ga nalazimo sledi slikanje i cestitanje od strane loocuvara i lovnika.Inace parenje je pri kraju matori jos uvek gone srne ali ne reaguju na vabilicu i ovaj bi bilo pitanje posle promasaja dali bi se vratio nego je blizu njega bila srna i posle pucnja srna odlazi na jednu,a on na drugu stranu i onda kao opijen vraca se u soju i sa vabilicom ga dovodim sebi na cev.
fotkica.com/thumbs3/1_tmb_166946955_DSCN1270.JPG
fotkica.com/thumbs3/1_tmb_166946955_DSCN1271.JPG
fotkica.com/thumbs3/1_tmb_166946955_DSCN1272.JPG
fotkica.com/thumbs3/1_tmb_166946955_DSCN1273.JPG
 
Nidza
 Kolega, čestitke na odstrelu. Odobreno
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Galerija abnormalnih srndaća GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 86 13.02.2017. 20:42
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
Lov srndaća vabljenjem LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 13 31.10.2013. 12:50
OSPORAVANJE SA ILI BEZ ARGUMENATA TROFEJA SRNDAĆA ODSTRELJENOG U SRPSKOM KRSTURU 2009. GODINE STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 18 07.10.2011. 21:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,913 posete www.srbijalov.com