Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na srndaća


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na srndaća
darkon
 Eeee šta ti je Skandinavski seljak, crna Srbijo...

Al' da ne skrećem sa teme, prelepi trofeji kolega, a i uopšte sav taj lov u tim zemljama u kojima ti loviš je meni baš onako pravi. Mnogo divljači, a opet sve to zadržalo onu pravu čar lova, sa svom tom divljinom, što nije slučaj u mnogim razvijenim zemljama, gde je to sve ne samo potpuno komercijalizovano, nego i dosta izveštačeno, i gubi smisao...

Evo jednog rogonje, slikao sam ga u rano proleće.

oi65.tinypic.com/s3kn01.jpg

oi66.tinypic.com/6t3eh0.jpg
 
canis aureus
 Prelep trofej OdobrenoOi
... možda malo tanji ali ne može se ni proceniti jer koliko sa slike može da se vidi ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
darkon
 [xhide]Canise, zanimljiv trofej, i prošle godine isto imao nepravilnost, mlađi srndać u pitanju, ali opet tanak, slaba ikričavost, al' ostaje ono zanimljiv, i ne tako čest. Izvagao 350grama.[/xhide]
 
moravac 1
 

Finnskogen kaže:

Hvala.
Nema ovde odstrela na poene. Ovde se lovi zbog mesa. Za primer ja placam zakup od seljaka gde je dozvojen odstrel od 8 do 10 grla godisnje zavisno od kvote koja se odredjuje svake godine na osnovu generalne procene stanja divljaci u regionu. Taj zakup me godisnje kosta nekih 2000 eura. Imam dogovor sa jos jednim seljakom njemu placam nekih 250 eura po odstreljenom grlu, jos dva terena gde placam 100 eura po grlu i dva terena u svedskoj u jednom placam 200 eura godisnje i lovim bez ogranicenjajer je srna u svedskoj niska divljac, pa koliko odstrelim sa tim da imam pravo da lovim velikog i malog tetreba i divlju svinju i losa ( samo los se lovi grupno i meso se deli ) i jedan drugi gde placam 300 eura po odstreljenom grlu. Meso je uvek ukljuceno u cenu. Tako da je to kako se sa kim dogovoris. Nekad prodjes ovako nekad onako
a ima i seljaka koji traze i 500-600 za grlo pa i vise


A tako lepi jaki trofeji...a tako jeftin lov!!!
Inace ove godine sam prisustvovao merenju par izuzetnih trofeja u maticnom udruzenju.L.U Jagodina ove godine ima zaista i lepe a i jake trofeje.Napominjem govorim o srndacima odstreljenim u redovnom lovu.Jedan cak i u zlatnoj medalji 132 poena.Bravo...ali ali jedno veliko ALI.
Na moje pitanje koliko ce da kosta srndac koji se odstreljuje ne tako cesto a za mnoge jedno u lovackoj karijeri dobio sam sokatan odgovor.IZMEDJU 30000 i 40000 dinara!!!Pretvoreno u evre izmedju 250 i 333.A ja platio srndaca u komercijali od 80 poena sa mesom 21500 dinara ili ti 180 evra.
Da zakljucim jedno i ovo je moj stav definitivno ne omalovazavam i ne vredjam nikog ali...
ovakav nacin naplate srnece divljaci je krajnje ne primeren i odnos prema lovcu turisti ili ti domacem lovcu koji ide u komercijalni lov kao prema kravi muzari iz koje treba iscediti sto je vise para moguce.Jer srndac koji ulazi u zlato(500+ grama) kosta 1300 EVRA plus svi troskovi koju idu pride.Cene u Srbiji su blago receno skandalozne i bezobrazne...jer postavimo sebi to pitanje koji svaki iole normalan i racional lovac treba da postavi sebi.Koji prosecni lovac koji ima platu od 200 eura bi i ce pucati na zlatnog srndaca kada bi on kostao 1000 i vise eura.
Ja sam neko ko na lov ne stedi ali prosto neke stvari mi ne idu u glavu...a koliko vidim sve je manje i manje lovaca turist.Osim u nekolicini udruzenja u kojima oni tradicionalno dolaze.Ali ne vidim da ih toliko ima koliko ih imaju Madjari,Hrvati,Cesi i drugi.I svakako sa kudikamo povoljnijim cena.A organizaciji lova ne treba voditi velike polemike kao ni o uslugama koje nude.
Pitam se gde je tu pamet i sta je tu racionalno...a i dokle tako???Kolce
srbija
 
mrwa22250
 Kolega moravac,koliko sam obavesten,svuda u okruzenju zlato je daleko skuplje nego kod nas i to je bila i bice privilegija dobrostojecih lovaca u svim zemljama gde se neguje kult trofeja.Pritom je kod nas srndac u zlatu deficitarna roba i mozda je bas to razlog slabe posete od strane turista jer osrednje srndace svi oni mogu da pucaju i kod kuce pa zasto bi zbog takvih dolazili kod nas.Stanje sa fondovima srnece divljaci je srednja zalost,a tamo gde se dobro gazduje ima i turista.Dobri rezultati u kontinuitetu obezbedjuju stalnu i zadovoljnu klijentelu,a u mnogim lovistima najjace trofeje cesto pojede zima.Tek svako trece ili cetvrto grlo se odstreli legalno pa mozda otud i jaka cena za nas obicne sljakere.Drzava je digla ruke od lovstva pa se krade kao nikad,a dokle takoConfused.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Finnskogen
 nisam mogao da izdrzim a da se ne nadovezem..... kao sto je Mrwa rekao kod nas su srndaci u zlatu deficitarna roba, a uslovi za zivot, staniste i klima daleko povoljniji. Pa kako ???? Pa jos na to sve mi kao pazimo i imamo selektivni odstrel a rezultati blago receno losi uzevsi u obzir da je nas srndac i telesno veci a i da ima bolje uslove.
Vrlo jednostavno, a tu smo si sami krivi. Kod nas se lov otvara 15.04 citavih 90 dana pre parenja. Najbolja grla se otpucaju a zareli skartovi i osrednji srndaci uzivaju u prvom redu za oplodnju dok mladi perspektivni srnjaci cekaju red jer su im ocevi i dedovio otstreljeni pre nego sto su uspeli da proslede svoje gene. I tako iz godine u godinu i mi se cudimo sto je zlatni srndac "deficitarna roba"

Ovde u skandinaviji lov se otvara 10.08 u Norveskoj i 15.08 u Svedskoj tek kada je parenje vec zavrseno, mozda bi po meni moglo poceti i kojih 10-15 dana ranije ali je bez diskusije mnogo bolja platforma od nase.
Iako se ovde srndac lovi do kraja decembra pa cak i kad nema rogove sam nacin gospodarenja je omogucio prirodnu selekciju a rezultati sami govore za sebe. Iako se ovde u vecini slucajeva lovi zbog mesa a velika vecina zlatnih trofeja ne da nije prijavljena ili ocenjena vec niti prezervirana i sacuvana, ipak je svetski prvak upravo iz ovih krajeva tj Svedske. Slucajno ili ne ??? Mogu samo da zamislim kakvo bi izgledali nasi srndaci da im se dozvoli isto.
 
sasaruma
 

Finnskogen kaže:

nisam mogao da izdrzim a da se ne nadovezem..... kao sto je Mrwa rekao kod nas su srndaci u zlatu deficitarna roba, a uslovi za zivot, staniste i klima daleko povoljniji. Pa kako ???? Pa jos na to sve mi kao pazimo i imamo selektivni odstrel a rezultati blago receno losi uzevsi u obzir da je nas srndac i telesno veci a i da ima bolje uslove.
Vrlo jednostavno, a tu smo si sami krivi. Kod nas se lov otvara 15.04 citavih 90 dana pre parenja. Najbolja grla se otpucaju a zareli skartovi i osrednji srndaci uzivaju u prvom redu za oplodnju dok mladi perspektivni srnjaci cekaju red jer su im ocevi i dedovio otstreljeni pre nego sto su uspeli da proslede svoje gene. I tako iz godine u godinu i mi se cudimo sto je zlatni srndac "deficitarna roba"

Ovde u skandinaviji lov se otvara 10.08 u Norveskoj i 15.08 u Svedskoj tek kada je parenje vec zavrseno, mozda bi po meni moglo poceti i kojih 10-15 dana ranije ali je bez diskusije mnogo bolja platforma od nase.
Iako se ovde srndac lovi do kraja decembra pa cak i kad nema rogove sam nacin gospodarenja je omogucio prirodnu selekciju a rezultati sami govore za sebe. Iako se ovde u vecini slucajeva lovi zbog mesa a velika vecina zlatnih trofeja ne da nije prijavljena ili ocenjena vec niti prezervirana i sacuvana, ipak je svetski prvak upravo iz ovih krajeva tj Svedske. Slucajno ili ne ??? Mogu samo da zamislim kakvo bi izgledali nasi srndaci da im se dozvoli isto.
Slazem se kolega.Ne mozes prodati vise nego sto proizvedes.
 
DakiNS
 Ali zato imamo NIR-ove milionski plaćene lovačkim parama.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Finnskogen
 Sta je NIR za nas neupucene
 
Finnskogen
 evo jos jedan od pre par dana
Finnskogen priložio:
301864.jpg
 
DakiNS
 

Finnskogen kaže:

Sta je NIR za nas neupucene


Neučno istraživački radovi na temu ...........
Za koje su ZdrP , Beuk i kompanija uzimali milionske sume , a rezultati pogubni i po lovce i po divljač .Poslednju milionsku sumu Uprava za šume , dala je protuzakonito tapetarima .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
moravac 1
 

mrwa22250 kaže:

Kolega moravac,koliko sam obavesten,svuda u okruzenju zlato je daleko skuplje nego kod nas i to je bila i bice privilegija dobrostojecih lovaca u svim zemljama gde se neguje kult trofeja.Pritom je kod nas srndac u zlatu deficitarna roba i mozda je bas to razlog slabe posete od strane turista jer osrednje srndace svi oni mogu da pucaju i kod kuce pa zasto bi zbog takvih dolazili kod nas.Stanje sa fondovima srnece divljaci je srednja zalost,a tamo gde se dobro gazduje ima i turista.Dobri rezultati u kontinuitetu obezbedjuju stalnu i zadovoljnu klijentelu,a u mnogim lovistima najjace trofeje cesto pojede zima.Tek svako trece ili cetvrto grlo se odstreli legalno pa mozda otud i jaka cena za nas obicne sljakere.Drzava je digla ruke od lovstva pa se krade kao nikad,a dokle takoConfused.


Kolega ja imam sasvim drugacije informacije sto se cena tice.Barem i sto se Madjarske a i ostalih zemalja.Odavno su u pausalu.Postoje paketi i mogucnosti da se dogovore cene za najjace trofeje.Ali cak i da nisam upravu ostavimo to po strani i pricajmo samo o nama.Da li je sredje zalosno?Cuj u mom kraju se niko ne zali na fond srnece divljaci .I niko se ne zali pogotovo kada se odstreljuje po cenovniku redovnog lova...A i o tim cenama se diskutuje da je navodno puno.Ja govorim o bezobrazluku i smelosti predstavljan cena i cenovnika LSS kao i Srbija suma koja se svodi na sisonje ovaca ukoliko strani kao i domaci lovci zele da se bave komercijalnim lovom.Naravno da zlatni srndaci nisu cesta pojava i naravno da ima niz okolnosti koje taj srndac treba da zaobidje i prezivi pre nego sto bude bio ponudjen za odstrel.Ali isto tako je i sa ostalim grlima.Svodi se na jednu cistu ne realnost i realnu glupost.Ja necu da sudim i smudim o tome kada bi trebao da pocne lov i ko bi ,zasto i kada trebao da se lupi ili ce se kad tad lupati u glavu jer kaskamo za svima...zrtve sopstvene gluposti!?

Moje jedino pitanje je da li bi neko ko je lovac sa prosecnim primanjima kako ti rece sljaker, odstrelio srndaca u zlatu sa pocetnom cenom 1300 Eurica?I da li je to realno uopste?To je sve sto me zanima!!!Kolce
srbija
 
mrwa22250
 Evo kolega nekog mog razmisljanja.
Ja srnecu divljac ne dozivljavam kao nesto spektakularno i lovim je radi mesa.Trofej na zidu mi ne znaci nista i za sada se zadovoljavam da uzgojim i pokusam unovciti neko ozbiljnije grlo radi popune budzeta LD koje ce pomoci boljem funkcionisanju istog(unos fazana,izgradnja LTO....).Moja pasija je lov ptica sa pticarima koji me poprilicno kostaju,a da je obrnuto verovatno bih novac ulozen u njih stedeo dve sezone i uplatio srndaca u medalji.Znaci da i obican sljaker moze da puca zlato ali naravno ne svake sezone jer ko to voli,to mu je vrhunac lovacke karijere.
Da je stanje u lovstvu Srbije tuzno,to i nije neka tajna ali ne u segmentu cena srnece divljaci.I kod nas postoje pausali kao i dogovor da se uz neko jace grlo odstreli nekoliko slabijih ispod cene,ali se za zlato tesko pregovara jer ga niko nema za bacanje,a kao sto rekoh oni koji ga imaju,nemaju problema sa plasmanom.
Na forumu ribolovci,kolega Kiza je izbacio clanak gde mozes videti cene u okruzenju za srndace preko 500g.
Nadam se da nece zameriti da isti clanak postavim i ovde.
mrwa22250 priložio:
cenovnik_1.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ProfiHunter
 Jedno je jel neko lovi turisticki tj.po tim cenama ili lovi u svom LU,drasticno je povoljnija cena u svom LU da se lovi zlato,pod uslovom da ga ima
Zlatna medalja od oko 135cic izlazi oko 600 eu,u maticnom LU,tako da to nije neka prevelika cifra za takav trofej,druga je stvar da se to lovi jednom a vecina ni jednom u svojoj karijeri,a na kraju onom kome je skupo ne mora ni da lovi medalje,ima sta drugo da lovi pa nek lovi.
A treca je stvar u tome da su nam lovista desetkovana iz raznoraznih razloga i da me je licno sramota kada se neko hvali da kod nas ima srnece divljaci puno.Pa u Austriji se vise ulove gorskih jelena godisnje nego sto se kod nas ulovi srneca divljac,otprilike nam je povsina ista kao kod njih samo sto je kod nas klima povoljnija jedno 100 puta,kratko receno situacija sa srnecom divljaci kod nas je jad i beda.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
Finnskogen
 Evo kako ja odmaram zivce dok izjutra ispijam kafu i gledam kroz prozor Smile
 
Planinko011
 Kolege jel ste oduljili cevke i naostrili novcanike?

Ima li kakvih popusta i pausala za neke lepe srndace. Jos nije za planinu jer verujem da ima jos basta ali u ravnici sigurno da se ima sta probrati.

Ja cu da secakam jos do juna da se oparim pa negde preko 800m nadmorske visine nadam se.
 
SharpShooterSer
 cevka nauljena, novcanik istupljen do daljnjeg Smile a robe ima vazda!
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
SharpShooterSer
 cevka nauljena, novcanik istupljen do daljnjeg Smile a robe ima vazda!
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
DamirKS
 Evo i mog pvenca od pre neki dan, nema neku trofejnu vrednost ali ce mi biti uvek posebno drag jer je to moj prvi odstreljenu srndac. Pucano kalibrom 30-06 11.7 ppu sp, na nekih 120 metara sa ceke.
i65.tinypic.com/144d92b.jpg
a63.tinypic.com/2zfv81e.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
moravac 1
 Cestitam Damire na odstrelu...prvi ostaje zauvk u secanju sa zeljom za jos lepih trofejaKolce
srbija
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Galerija abnormalnih srndaća GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 86 13.02.2017. 20:42
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
Lov srndaća vabljenjem LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 13 31.10.2013. 12:50
OSPORAVANJE SA ILI BEZ ARGUMENATA TROFEJA SRNDAĆA ODSTRELJENOG U SRPSKOM KRSTURU 2009. GODINE STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 18 07.10.2011. 21:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,434 posete www.srbijalov.com