Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na srndaća


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na srndaća
nenad_franc
 

Lovac sa NLT-om kaže:
Lovac Stari
Jeste da se sada pretezno love jaci srndaci radi komercijalno turisticke svrhe ali netreba ni ovakva grla ostaviti u lovistu.
Tipicni selektivni odstreljenik star 3 godine, koji u vreme parenja bi mogao samo stete napraviti.


Kod mene se ne lovi srndac i kao mladi lovac bih pitao : a zbog cega ne treba da ostaju u lovistu......



iz lovista treba vaditi slabe,zakrzljale,sa losim rogovljem i bolesne kako se ne bi sirili losi geni u lovistu!
 
nenad_franc
 nisam video da je nenadx vec odgovorio Smile a sto se tice pogodka,mozda je pucano na velikoj daljini a mozda je i pucano na srndaca u trku! a tu su i sacmarice,pa je mozda u lovu na svinje pucano napamet a mozda i namerno! Confused
 
Lala
 

Cvele kaže:
Ma 'ajde Lalo, taj srndac nije gadjan u redovnom lovu mogu da se kladim, svaki normalan lovac gadja srndaca ispod plecke ili u vrat, glavu, a od plecke do ZADNJE noge ima ihihi dosta, ne moguce da je toliko mrdnuo ili da je tolko ,,dobro'' upucan karabin... ;)


Cvele, svako normalan gadja tako, kad srndać stoji na razumnoj daljini. Ali ima ljudi koji pucaju i kad je predaleko, ili još gore, kad je divljač u trku.
Na velikoj daljini zrno bez problema skrene (vetar) toliko da je dovoljno da promaši i za metar. A pogodak u zadnju nogu nisko, govori da je najverovatnije srndać pucan u skoku. To nema veze sa upucavanjem karabina, nego sa bezobrazlukom onog koji je pucao.
A još verovatnije je da su krivolovci pucali, divljač nije pala 'u vatri', nema on vremena da ide da ga traži, a ranjeni srndać je otišao na 3 noge ihaaaajjjj daleko.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 a mozda je i srndac stajao malo iskosa pa ona zadnja noga i nije tako daleko,samo je losa visina koja je posledica velike udaljenosti i teskog zrna!
 
arsa
 Ima li nekih novosti o lovu na srndaca , neka slika zlatnog ili slicno? Bio bih Vam zahvalan.Smile
 
nenadx
 Arso,niko se nejavlja pa ces izgleda morati ti.Ja ih nelovim ove godine,mogu samo da postavljam one od ranije.Ovogodisnjih ima solidno.Love spanci,hrvati,talijani,austrijanci....za sada koliko znam nema jacih od 15o i nesto CIC,mada su to izvanredni,posle onog proslogodisnjeg nepriznajemo nista ispod 200Sad
Dobar pogodak
 
aca81
 Pozdrav drugari,kod mene sezona na D.S.pocinje tek jula a ja nemogu da cekam pa sam pisao molbu za odstrel srndaca jer pocinje komercijalni lov srndaca inace je strogo zabranjen u nasem lovistu pa nemogu komentarisati i ucestvovati na ovu temu,ono sto me interesuje jer nemam iskustva sa trofejima i ocenjivanjem je kako izracunati cenu jednog srndaca tj.video sam cene po lovackom savezu ali neznam kako se dolazi do gramaze i postoji li mogucnost da se odstreli neki slabiji primerak i da se ne plati jer finansiski nemogu ispratiti nekog trofejnog a ima ih, hvala i POZZ..B)
DOBAR POGLED
 
Lovac Stari
 img91.imageshack.us/img91/6055/nepravilniosmerac.jpg
Evo jednog lepog starca u svom zenitu.
Vec je poceo da opada u kvalitetu, na levoj stangli ima parozak vise!

Momentalno najaci Srndac odstreljen u Turizmu do sada je iz Coke. Procenjen ili ocenjen sa 174 cic poena. Odstrelio ga stranac!
Dobar pogled.
 
aca81
 Jel taj parozak viska znaci da nije trofejan tj.placa li se takav u komercijalnom lovu
DOBAR POGLED
 
Lovac Stari
 

aca81 kaže:
Jel taj parozak viska znaci da nije trofejan tj.placa li se takav u komercijalnom lovu


Ma placa se i te kako. Sve ide na kantar(vagu).
Naplacuje se svaki gram, pored toga jaci trofeji koji imaju sve merne elemente i po cic formuli.
Ovaj parozak mu daje na lepoti i na tezini, a samim time odskace od proseka.
Pravilnim trofejom se smatraju spizeri(samo 2 spica),vilasi(cetverci) ili 4 paroska i standardni sesterci sa 6 paroska,3 na jednoj i 3 na drugoj stangli. Svaki drugi ili sledeci parozak se smatra nepravilnim ili abnormalnim.
Ima pojava kod trofeja(srndaca) i sa 7-8 ili 9-10 parozaka ali takvi su redji!
Dobar pogled.
 
aca81
 uuuuuuuffff,pa jel postoji srndac kog mogu da odstrelim i platim npr.50-60e,pa neka bude i 100e
DOBAR POGLED
 
Lovac Stari
 

aca81 kaže:
uuuuuuuffff,pa jel postoji srndac kog mogu da odstrelim i platim npr.50-60e,pa neka bude i 100e

Komercijalno moze samo grlo do 250grama neto.
Ali i to se malo teze moze naci, mada takvih grla(skartova)ima podosta u pojedinim lovistima.
Uz to moras racunati odlazak i povratak(gorivo).
Kakva je situacija u okolini?
Pogledaj mozda nadjes nesto?
Dobar pogled.
 
aca81
 Gorivo i dnevnica lovocuvara je 1000 din,to nije problem plasim se mozda natrci neki u medalji,video sam u cenovniku udruzenja i cene za mnogo manju gramazu,ipak moram da pricam sa upravnikom i ako se sloze da svima platim(upravnik lovista i dva lovocuvara) dnevnice i vode me na sanitarni odstrel ili ciscenje terena od predatora,bilo sta samo da se izadje onAko le daleko jul mesec..POZ. I HVALA
DOBAR POGLED
 
antispin
 Ovom prilikom htio bih pozdraviti sve lovce i forumaše.Ja sam iz Zagreba i obožavam lov na srndaća,tj.jedva čekam 1.5. da počne lov. Prošle godine sam imao priliku loviti u Vojvodini ,u Srpskom Krsturu.U lovu smo bili već 16.04. Srneće divljači je bilo jako puno,tako da smo mogli bez problema pucati po 2-3 srndaća po izlasku.Lovilo se isključivo iz lade nive.Moram napomenuti da je 16.04. možda malo prerano za lov jer je dosta srndaća bilo još u bastu,čak i oni jači su imali malo basta na rogovima.Vjerovatno je tako i ove godine.Također moram napomenuti da vojvođanski srndači kada se usporede sa srndačima gdje ja lovim,a to je okolica Bjelovara su dosta teži.Hoću reči kad se rogovi usporede približno slični rogovi,rogovi iz Vojvodine su dosta teži,imaju manje bodova ,a zbog težine su i skuplji. Cjenovnici su približno isti,kod Vas su jeftiniji lakši srnjaci (250g).Uslužnost i ljubaznost su bili na vrhunskom nivou.Kad sam pitao kakva je situacija u lovištu za vrijeme parenja, rekli su puno lošija,što meje začudilo s obzirom na brojnost srneće divljači.Sa svojih nekoliko prijatelja zainteresiran sam za lov za vrijeme parenja , pa ukoliko ima povoljnih ponuda rado bismo došli. Pozdrav i hvala.

Pravilo Foruma je da se prvo upišete na temi 'Predstavite se'
Srbijalov Admin Tim
 
nenad_franc
 16.04.? koliko sam ja informisan lovna sezona pocinje 01.05. a zavrsava se 30.09.! sto znaci da je lovostaj od 01.10. do 30.04. kada je zabranjen odstrel srnece divljaci i bilo kakvo uznemiravanje pa je taj lov bio protivzakonit,jer to loviste nije moglo da dobije plan odstrela za lov pre 01.05.! do duse mozda i moze,ali prema onome sto ja znam ovo spada u krivolov(nemoj da mislis da za tebe nesto kazem,ovo se odnosi na lovacko drustvo)! ako gresim neka me neko ispravi! u stvari moze da se odstreli i pre,ali samo kao sanitarni odstrel,ako se uoci da je neka jedinka ili grupa bolestna pa da se bolest ne bi sirila dalje! a samo se nadam da se nije lovilo iz lade nive u pokretuConfused ili divljac u trku? Confused
 
Lovac Stari
 Komercijalni lov ili lov za Turiste unazad zadnjih 3-4 godina pocinje uvek od 16 aprila.
Ja sam ove godine vec bio na terenu 16-og popodne.

Dobar pogled.
 
nenad_franc
 samo se pitam ko je smislio to! srndac je u tom periodu jos u bastu i ne bi trebalo da se lovi jer ne moze lepo da se proceni rogovlje! a i ne znam cemu onda kalendar lova kad se ne radi po tome?! ali dobro,u srbiji mnogo sto-sta nije logicno,pa ne znam sto bi i ovo bilo!
 
Lovac Stari
 Pazi ovako!

Pomeranje kalendara i pocetka lova na Srndaca, uradjeno je sa ciljem da se privuku brojni Turisti iz sveta i da bi se namakla novcana sredstva.

Od zemalja iz okruzenja samo u Madjarskoj pocinje lov jos od 16.04 kod ostalih - 01.05 ili 15.05.
U to vreme po pravilu svi zreli ili srednje dobni Srndaci su ocistili rogove! Pa samim time se nemoze napraviti greska i pucati jako mlado grlo np staro samo 1-2 godine.
Moze se napraviti greska usled nestrucnosti vodica i pucati mlado perspektivno grlo.

Np izadje mladji Srndac od 3g koji bi tek za 2-3 godine imao svoj maksimum. O takvim grlima treba voditi posebno racuna.

img96.imageshack.us/img96/9986/mladi.jpg
Dvogodisnje grlo u aprilu!
Dobar pogled.
 
nenadx
 Ajde neke slike od ranije i43.tinypic.com/hx2q2h.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Lepa gomila Srndaca,nema veze sto je starija vazno je sta je na slici.Svaka castBravo 2
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Galerija abnormalnih srndaća GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 86 13.02.2017. 20:42
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
Lov srndaća vabljenjem LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 13 31.10.2013. 12:50
OSPORAVANJE SA ILI BEZ ARGUMENATA TROFEJA SRNDAĆA ODSTRELJENOG U SRPSKOM KRSTURU 2009. GODINE STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 18 07.10.2011. 21:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,895 posete www.srbijalov.com