Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na srndaća


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na srndaća
Finnskogen
 Ovo je novi kandidat zovem ga " Frude", i ja i jos jedan kolega znamo za njega ove godine je zreo za odstrel. Ovo su sleke od neki dan slikao ga je Ole Jacob nadam se da ce mo se sresti u augustu Smile
Finnskogen priložio/e:
90619551_3171683306210048_5425002156837044224_n.jpg 90559154_3171683382876707_5431576798284480512_n.jpg 90526589_3171683279543384_1689422499663577088_n.jpg
 
ssekir75
 аууу, леп комад.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
dzudzubajac
 fino izgleda

hehe i ja se nadam da ću avgusta na srndaća
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
rk
 Jel postoji neko uputsvo koje se odnosi na otvaranje lova na srndaca ove godine, zbog ovhih haoticnih okolnosti?
RK
 
ssekir75
 какво отварање лова током ванредног стања...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
rk
 

ssekir75 kaže:

какво отварање лова током ванредног стања...

A jel pise negde da ne moze da se lovi tokom vanrednog stanja?
RK
 
ssekir75
 пише. у одлуци владе да нема окупљања више од две особе, а за лов је, бар колико ја знам, потребно најмање три.

поред тога, на сајту лсс пише да се ловне карте требују електронски и да тек то треба радити.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
tomo vrbas
 Jedno pitanje sto ste svi nervozni povodom lova na srndaca?Lovna sezona na na srndaca je tek pocela 15.04. zbog ove situacije lov trenutno nije moguc i ne vidim razloga za ikavo siljenje povodom lova.Svakako prvi termin od 15.04-15.05. je uvek bio namenjen ino turistima i lovu na visoko trofejna grla,a posto je ovo vanredno stanje(sranje) jos na snazi svi su izgledi da ove godine od tih ino turista retko ko ce videti ista jer cisto sumnjam da ce iko pristati da preko granice puste turistu iz Italije,Spanije,Nemacke ili neke druge drzave u kojima su najveca zarista covid-a 19.Tako da ce skoro svi srndaci koji su planirani za nekog stranca cekati dogodine ili nekog naseg lovca.U opste ne vidim zurbu sto se lova tice sezona je pocela traje do kraja septembra i cemu onda nervoza.Po meni najruznije rogovlje(parogovlje) je bas iz aprila meseca ni posteno ociscena,mnogi jos imaju bast,krvava,ne oguljena do kraja mislim ruzno do bola.Ovo vanredno stanje ce trajati jos mesec dana najvise tako da sezona nece propasti i pocece u najlepse doba godine skine se zito srndaci pocnu da se spremaju za parenje neoprezni, opijeni, rogovlje dobije onu lepu braon-crnu boju nastalu mesanjem krvi i izlucevina od oguljenih kora mladica i lepo osuncani sa izbledelim vrhovima i zaseiljenim od svakodnevnog cesanja.Covid 19 nije smrtonosan za divljac tako da ce svi ti srndaci biti u ataru smireni i ne raspucani spremni za nase lovce.Trenutno samo strucna sluzba moze da izvrsi sanitarni odstrel i to uz odobrenje veterinarskog inspektora.Kod nas je cak jedan lovac dosao sa predlogom kako on ima nekoga advokata i taj je citao zakon i napisao dopis kojim se njihovom tamo nekom LU odobrava sanitarni lov srndaca i kao oni pocinju sezonu kao redovno???Ej pa ja ga pitam,a koji ce ti to veterinarski inpektor dati 10-15 dozvola za sanitarni odstrel???Polako ljudi opustite se lovicemo cim se sve ovo zavrsi i svega ce biti samo nas nikad vise i za 100 godina ja u mom lovistu vidim sve ovo sto i sada samo mene i ostalih lovaca nece biti docice neka nova pokoljenja i ne treba nista silovati ni zuriti protiv prirode se ne moze!
 
rk
 Ajmo od pocetka, jel postoji neka odluka kojom se trenutno zabranjuje lov ili ne.
Moralni apsekt da li treba loviti u situaciji dok neki ljudi umiru nije sporan, ne pitam zato sto imam nameru da lovim. Nego m zanima da li postoji neka odluka o tome.
SamO vanredno stanje nije razlog da se ne lovi. To sto je taj advokat rekao je tacno i nije neki zakon nego cl. 68 zakona o divljaci i lovstvu i to je jedini nacin da se izvrsi odstrel. Koji ce veterinar da se saglasi za de 10 jedinki za sanitarni odstrel je pitanje za veterinara.
Zanima me da li postoji neka odluka jer lov kao sto insami znate ima i neke obaveze, korosnik odgovara za stete izmedjuostalog koje nastaju pa jedini nacin da bude oslobodjen odgovorsnosti za eventualni nastanak stete je da postoji neka odluka kojom se LU zabranjuje privremeno ili trajno lov neke divljaci na delu ili celoj teritoriji. Vanredno stanje ce proci, za mesec, dva ... najbitnije je naravno da svi budemo zivo i zdravi al ono sto i posle toga ostaje su neke obaveze i odgovornosti.
RK
 
tomo vrbas
 https://l.faceboo...OzcViVTbVA
 
tomo vrbas
 http://www.lss.rs....2020..pdf

Evo ovde sve lepo pise znaci obustavljeno je izdavanje dozvola tako da nema ni lova.Preporuka pod broj 4 jasno stoji!
 
Lala
 Što se tiče lova na srndaća, zaboravite na ino turiste, iz prostog razloga što svako ko bi ušao u Srbiju mora da odleži obavezan karantin od 28 dana. Tako je sada, a i kada bude počelo sa popuštanjem mera vanrednog stanja, verujem da će ta obaveza karantina ostati još jedno vreme, još koji mesec posle ukidanja vanrednog stanja.
Dakle, ako se nešto i bude otpucalo, pucaće domaći lovci, a koliko njih je u ovoj situaciji i u najavljenoj ekonomskoj krizi koja sledi nakon epidemije spremno na trofejni lov, ne mogu da procenim. Jedan broj svakako postoji, ali će ponuda za odstrel srndaća svakako biti veća od potražnje.
Imam nekih naznaka da bi lov na srndaća mogao biti otvoren posle Uskršnjih praznika u utorak, ali je problem policijski čas, ostaje samo jutarnji izlazak. To je sve za sada samo na nivou poluinformacija, zvanično još nema ništa.
Počela je distribucija lovnih karata, po novom elektronskom sistemu, preko LSS, gde će automatski on line biti povezivan JMBG lovca sa brojem lovne karte, tako da korisnici lovišta neće imati više blanko lovne karte. U dozvole za lov će biti upisivan broj lovne karte koji dobiju elektronski, tako da može da se desi da fizički lovna karta ne bude u džepu lovca, a da će on ipak moći potpuno regularno da lovi. Ovo je važno kako za članove LU, tako i za lovce u komercijali, koji nisu lovnu kartu nabavili preko članarine, jer nisu nigde članovi.

Sačekajmo još koji dan, u pravu je TomoVrbas, čemu toliko nestrpljenje i nervoza? Niko ne čeka u redu da puca zlatnog srndaća, to će biti najteže prodati, ja mislim da će uglavnom ovog proleća biti pucani bronza i srebro, a kasnije i škartovi, jer je i platežna moć onih naših gradjana koji žive u Srbiji i koji bi da love ipak ograničena. Biće malo teže naći i otpucati neko grlo kad pšenica naraste, ali mislim da će ipak biti dovoljno vremena sa obzirom na broj komercijalnih lovaca koji će biti da se odstrel izvrši. Posle skidanja pšenice je druga priča, a dotle će se već mnogo više toga znati, što se tiče situacije.
Ovo će svakako imati loš uticaj na poslovanje LU, naročito ona manja, koja se ne mogu osloniti na članarinu - po mojim saznanjima naplata članarine poprilično šepa, što je i razumljivo, i svaki otpucan i naplaćen trofej biće melem na ranu u budžetima LU, da ekonomski izdrže do kraja godine. Dakle, osnovno je, čak i pre komercijale, sačuvati članstvo da se ne osipa, ali paralelno i tražiti komercijalne lovce. Nisam siguran da će mnoga LU biti uspešna ni na jednom od ta dva zadatka.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ssekir75
 ма ја срндаћа и не ловим па ме и не занима, али бих радо пуцао назиме. али, како томо рече, не-ма. ја га ценим да ће после ђурђевдана да се крене са попуштањем мера.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
rk
 

Lala kaže:

Što se tiče lova na srndaća, zaboravite na ino turiste, iz prostog razloga što svako ko bi ušao u Srbiju mora da odleži obavezan karantin od 28 dana. Tako je sada, a i kada bude počelo sa popuštanjem mera vanrednog stanja, verujem da će ta obaveza karantina ostati još jedno vreme, još koji mesec posle ukidanja vanrednog stanja.
Dakle, ako se nešto i bude otpucalo, pucaće domaći lovci, a koliko njih je u ovoj situaciji i u najavljenoj ekonomskoj krizi koja sledi nakon epidemije spremno na trofejni lov, ne mogu da procenim. Jedan broj svakako postoji, ali će ponuda za odstrel srndaća svakako biti veća od potražnje.
Imam nekih naznaka da bi lov na srndaća mogao biti otvoren posle Uskršnjih praznika u utorak, ali je problem policijski čas, ostaje samo jutarnji izlazak. To je sve za sada samo na nivou poluinformacija, zvanično još nema ništa.
Počela je distribucija lovnih karata, po novom elektronskom sistemu, preko LSS, gde će automatski on line biti povezivan JMBG lovca sa brojem lovne karte, tako da korisnici lovišta neće imati više blanko lovne karte. U dozvole za lov će biti upisivan broj lovne karte koji dobiju elektronski, tako da može da se desi da fizički lovna karta ne bude u džepu lovca, a da će on ipak moći potpuno regularno da lovi. Ovo je važno kako za članove LU, tako i za lovce u komercijali, koji nisu lovnu kartu nabavili preko članarine, jer nisu nigde članovi.

Sačekajmo još koji dan, u pravu je TomoVrbas, čemu toliko nestrpljenje i nervoza? Niko ne čeka u redu da puca zlatnog srndaća, to će biti najteže prodati, ja mislim da će uglavnom ovog proleća biti pucani bronza i srebro, a kasnije i škartovi, jer je i platežna moć onih naših gradjana koji žive u Srbiji i koji bi da love ipak ograničena. Biće malo teže naći i otpucati neko grlo kad pšenica naraste, ali mislim da će ipak biti dovoljno vremena sa obzirom na broj komercijalnih lovaca koji će biti da se odstrel izvrši. Posle skidanja pšenice je druga priča, a dotle će se već mnogo više toga znati, što se tiče situacije.
Ovo će svakako imati loš uticaj na poslovanje LU, naročito ona manja, koja se ne mogu osloniti na članarinu - po mojim saznanjima naplata članarine poprilično šepa, što je i razumljivo, i svaki otpucan i naplaćen trofej biće melem na ranu u budžetima LU, da ekonomski izdrže do kraja godine. Dakle, osnovno je, čak i pre komercijale, sačuvati članstvo da se ne osipa, ali paralelno i tražiti komercijalne lovce. Nisam siguran da će mnoga LU biti uspešna ni na jednom od ta dva zadatka.


Sve tacno, apsolutno, posle ove posasti, pretegistracija, glavnonje sacuvati clanstvo, posebno kad se uzme u obzir i ekonomska kriza Koja nam tek predstoji... mnog delatnosti koje “donose” dosta novca jos dugo ce sepati...
RK
 
Planinko011
 Nesto mi se javlja da nema kraja vanrednog stanja pre Djurdjevdana a lova pre juna.
Medjutim za srndaca i to nije kasno.
Inace, drustvima koja nisu bas u oskudaciji medalje bolje da sacekaju kraj parenja a skart i do medalje clanstvo i pomalo komercijala.
 
rk
 Clanstvo je sustina u udruzenjima, generalno su se neka udruzenja udaljila od svog clanstva u nadi za brzom zaradom od turista,imamo visoke cene trofeja, a ova situacija ce najbolje pokazati da udruzenje mora pre svega da brine o svojim clanovima.
Meni isto deluje da doduse da lova nece biti pre 15.05 sto svakako nije kadno jedino sti i trofejna grla Treba ponuditi clanstvu ili domacim turistima po normalnim cenama.
RK
 
bogoljub
 Naravno da se udruženja brinu o svom članstvu.Ako ne prodaju trofeje kako da se smanji članarina,da se kupe fazani i ostale potrebe.Kod mene se nebrinu neodstreli se srndać ni za potrebe LD a kamoli da se proda i da se nekako smanji članarina.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Planinko011
 Pa primetno je po Srbiji da vec decenijama pojedini clanovi uprava koji se bave nekim biznisom ili jednostavno imaju poznanike po sistemu ja tebi- ti meni, preko svojih LU cine plezir pajtasima, partnerima i burazerima dovodeci ih u lov ili im krckajuci gulase o trosku drustva pod firmom " jak covek valjace drustvu jednog dana" a obicno jedino oni se mozda ovajde od njih.

U jednoj svapskoj firmi direktor ili komercijalista kad nekog vodi na rucak napise sta je tema bila, dali naplata racuna, prodaja robe i posle ako se to u kracem roku ne ostvari skinu njemu od plate.

Kada bi tako bilo i po drustvima mnogi bi se uzdrzali od poziva u lov.

Nisam proklet i gladnih ociju i znam kad su u mom LU krckali gulase za drustvo iz MUPa ( zbog pomoci oko lovokradica) ili poljoprivrednog kombinata ( da ne insistiraju na stetama od divljaci) da to stvarno ima smisla ali se tu zna provuci vise ljudi od kojih vajde samo pojedinci.

A ne znam da su nekom clanarine smanjene a da je imao sta loviti u drustvu.
 
rk
 

Planinko011 kaže:

Pa primetno je po Srbiji da vec decenijama pojedini clanovi uprava koji se bave nekim biznisom ili jednostavno imaju poznanike po sistemu ja tebi- ti meni, preko svojih LU cine plezir pajtasima, partnerima i burazerima dovodeci ih u lov ili im krckajuci gulase o trosku drustva pod firmom " jak covek valjace drustvu jednog dana" a obicno jedino oni se mozda ovajde od njih.

U jednoj svapskoj firmi direktor ili komercijalista kad nekog vodi na rucak napise sta je tema bila, dali naplata racuna, prodaja robe i posle ako se to u kracem roku ne ostvari skinu njemu od plate.

Kada bi tako bilo i po drustvima mnogi bi se uzdrzali od poziva u lov.

Nisam proklet i gladnih ociju i znam kad su u mom LU krckali gulase za drustvo iz MUPa ( zbog pomoci oko lovokradica) ili poljoprivrednog kombinata ( da ne insistiraju na stetama od divljaci) da to stvarno ima smisla ali se tu zna provuci vise ljudi od kojih vajde samo pojedinci.

A ne znam da su nekom clanarine smanjene a da je imao sta loviti u drustvu.


Apsolutno sve tacno. Ne mora da se smanjuje clanarina al moras da imas neki smisao placanja clanarine, ne mislim naravno na meso koje ces odneti kuci al moras da imas priliku da lovis.
RK
 
bogoljub
 Priliku da love srneću divljač nemože da ima svaki član što zbog tehničkih problema-karabin ne poseduje baš svako,a oni koji ih poseduju kada bi svi izašli na par srndaća kolika je kvota za odstrel, odstrelili bi bar pet do deset puta više nego što je dozvoljeno.Tako da postoji dilema kome dozvoliti da izađe u lov na srndaća.Gde su kvote dvocifrene prvo ide turistički lov na trofejna grla pa se možda i neki škart proda tako da za društvo ostaje mali broj grla za odstrel i kako udovoljiti svima koji su zainteresovani za odstrel.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Galerija abnormalnih srndaća GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 86 13.02.2017. 20:42
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
Lov srndaća vabljenjem LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 13 31.10.2013. 12:50
OSPORAVANJE SA ILI BEZ ARGUMENATA TROFEJA SRNDAĆA ODSTRELJENOG U SRPSKOM KRSTURU 2009. GODINE STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 18 07.10.2011. 21:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,819 posete www.srbijalov.com