Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)
rade iz 27
 imam rusku bokericu 12 kalibar sa jednim okidacem pa me interesuje dali moram da koristim pufer patrone ili moze na drugi nacin da se igle oslobode kao npr. sa 2 okidaca?
 
Boban
 Rade ja sam je imao i morao sam da koristim Pufer patrone inace odose igle.
 
Cvele
 Evo moj otac ima bokericu IZ, ali stariju, model 12, ima dva obaraca, ali nikad nije koristio pufer patrone, okida na prazno uvek, ima je mnogo dugo, i da kucnem u drvo nista joj ne 'fali, nikad nije menjao igle... ;) Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Vidi cvele,IZ sa jednim i IZ sa dva obaraca nisu iste igle.
Kod IZ sa dva obaraca mozes zatvoriti pusku a da pritom igle nisu napregnute i nemaju funkcije jer kada zatvaras pusku istovremeno oba obaraca stisnes i puska je zatvorena a igle su slobodne nisu napregnute,dok kod IZ sa jednim obaracem to nije izvodljivo prilikom svakog otvaranja i zatvaranja moras da opalis obarac na prazno jer ce igle uvek biti nategnute.Nadam se da sam ti razjasnio koliko toliko.
 
rade iz 27
 U pravu si Bobane sa 2 obaraca ne mora da se okida na prazno. Razjasnio si dobro jer je to jedini nacin bar ja mislim tako. Mada ovaj lik sto sam je kupio od njega imao je preko 20 godina on je sve okidao na prazno nije cuo za pufer patrone i nije igle mijenjao do sada. To mi se jedino ne svidja kod kod IZ sa jednim obaracem ali valjda je moralo to tako?
 
mladi lovac
 ja bi vas pitao o bokerici baikal 12/76 sa jednom obaracom jeli postoji mogucnos biranja kojom ces cjeci prvo da pucas jer uvjek na prvo okidanje puca donja cjev a na drugo gornja moze li se to kako uraditi da biras cjev koja ce prva opaliti ja sam mlad lovac i nemam iskustva a imam tu pusku da kupim jako povoljno

Poštuj pravila Foruma, prvo se predstavi!
Srbijalov Admin Tim
 
Cvele
 Taj jedan obarac se ne zove za dzaba selektivni, naravno da mozes birati ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
mladi lovac
 pa kako se on selektuje na koji nacin biras cjev neki mi kazu da je to na obaracu valjda se vrati u kontra pravcu okidanja i jeli to tako volio bih da nepogijesim

Red je da se prvo predstaviš na temi predvidjenoj za to!
Srbijalov Admin Tim
 
Cvele
 Pa nisam siguran dali je prvi polozaj obaraca za donju ili gornju cev, ali sve jedno, ako je npr za donju, ti pokretom prsta u napred pomeras obarac, i osetis kada se promeni na gornju ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
haram
 mladi lovac, normalan redoslijed opaljenja kod bok puske je donja pa gornja cijev a ako zelis obrnuto kod IZ-a gurnes obarac naprijed i cujes karakteristican zvuk (skljocanje) a i osjetis da je "nesto uzubilo". Ja to radim palcom jer kaziprstom nije bas ugodno, treba poprilicno sile. Ako si selektirao cijevi i nisi pucao a zelis ponovo vratiti normalan redoslijed, preklopis i zatvoris pusku i sve je po starom. Neznam zasto te interesuje kad to u praksi neces nikada (ili vrlo rijetko) napraviti. Eventualno na podalji stoeci cilj kad je potrebno da posip bude gusci da bi se pogodilo.
...ne pada snijeg da pokrije brijeg nego da divljac ostavi trag...
 
Cvele
 haram, jel' ti imas IZ sa jednim obaracem? Neki kazu da taj sistem sa jednim ume da zataji Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
haram
 Da, imam je i vec sam negdje napisao da mi je ponekad duplirala, obje cijevi su ispaljivale zajedno pa sam to napravio kod oruzara i sad je sve O.K. To im je mana ali se jednostavno i jeftino popravlja a nemora znaciti ili bolje receno nebi trebalo biti da svaka ima taj problem i ja je preporucujem. Meni je veci problem sto ponekad ponesem pusku sa dva obaraca i kod pucanja zaboravim prebaciti prst na drugi obarac pa vucem isti a meta se neumitno udaljava.
...ne pada snijeg da pokrije brijeg nego da divljac ostavi trag...
 
mladi lovac
 hvala vam na objasnjenju m zanimalo me zto sto sam htio kupiti tu pusku pa sam se raspitivao . evo konacno sam je i kupio ruska bokerica bikal sa jednim obaracem uzeo sam je novu nisam htio polovnu pa vidjet cemo kako ce se pokazati svi su mi rekli samo dobro o toj pušci a eto vidim sad da kaze HARAM da ima taj mali neki problemcic ali i da je rjesiv

Poslednja opomena:upiši se na temu 'Predstavite se' ili te brišem iz članova Foruma!
Srbijalov Admin Tim
 
Kile_
 gledajte sta ruski poluautomat izdrzi Smile
http://www.youtube.com/watch?v=--GbVK...-GbVKwDfNU
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Nudio mi covek IZ27, godina proizvodnje '76, dve obarace, promenjen kundak, prvo je trazio 300e, pa onda 280 i na kraju najmanja je kao 250e.... ja mislim da je i to mnogo ?
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Pa zavisi koliko je puska koriscena i u kakvom je stanju,
ali realna cena bi bila od 200-250e
 
nikola tisma
 Pozdrav za kolege lovce ja posedujem Rusku bokericu promeno sam dosad 4 puske ruske bokerice ali ja sam samo uzimo novo oruzje .Ma tosu puske samo takve moze da traje dokje covek ziv .Stose tice skljocanja naprazno nikad nije nika igla pukla kod mene samo je puko na njoj izlakac donji .Ja sad posedujem jednu iz 27 1 c sa jednom okidacem sa belom glavom nova puska i imam jednu u kalibru 20 isto sa jednim okidacem .Ma Rus je to napravijo .Eto toliko o ruskom oruzju ako hocete slike mozete da dobijete .Dobar pogled nema lazi nema prevare .Bye
 
Hunter milos
 Imam IŽ bokericu 27EM i interesujeme da li može da se namesti da ejektori ne rade i na koji način se to radi!?!?!? HVALA UNAPRED Grin Grin
 
Sniper Hunter
 Moze okrenes ona 2 mala srafcica na glavi i vise ne izbacuje
 
Hunter milos
 OK Sniper Hunter,tako sam i Ja čuo pa sam hteo da proverim,da budem siguran!!!HVALA LEPO!!! Smile
Nego imao sam jos jedan problemcic,jos kada sam isao na prepelice!Desilo mi se dva puta da nece da mi ejektor ispali čauru iz gornje cevi i to samo čaure jednog proizvodjača...malo sam podmazao i taj srafčić sam pomerio malo i vratio tako da mi sad radi lepo msm lepo izbacuje čaure!!!
Grin
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,200,814 posete www.srbijalov.com