Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Izložbe i utakmice pasa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Izložbe i utakmice pasa
DakiNS
 Dana 22.04. 2012. je u SMOLJINCU održan prolećni uzgojni ispit - VJP. Ispit je organizovala regionalna grupa BRANIČEVSKOG OKRUGA Srpskog Kluba oštrodlakih pasa u saradnji sa lovačkim udruženjem STIG iz Smoljinaca, sekcija Smoljinac . Ispit se odvijao na terenima sekcije Smoljinac. Ispit je počeo u sati 7,20, a završio se u 15 sati.

Na ispitu su sudili sudije Predrag Marković Mapac iz Berana, Miloje Gajić iz Velikog Gradišta, Laslo Torma iz Padinske Skele i Svetomir Živković iz Petrovca na Mlavi pošto je Velimir Netković zbog bolesti morao da otkaže suđenje.
Vođa ispita je bio Goran Mitić iz Smoljinca .

Na ispit je prijavljeno 12 pasa. Ispit je polagalo 11 pasa u 2 baterije. Položilo je 9 pasa.
1. baterija: sudije Laslo Torma i Svetomir Živković - Blek, Baron, Braun, Atina; 2. baterija sudije Predrag Marković i Miloje Gajić - Akira, Blek Smoljinac - Tašić, Margo, basko vom den Vier Eichen i Fredi.

Sledeći psi su položili ispit sa brojem osvojenih bodova:

1.BLEK JR 78639 Dejana Aleksandrića iz Ostrova sa 67 bodova: rad na tragu 9, nos 10, pretraživanje 10, stajanje 9, vodljivost 10, glasnost neodređena;

2.BARON JR 78682 Jovice Pajića iz Lipa sa 66 bodova: trag 9, nos 10, pretraživanje 10, stajanje 8, vodljivost 10, sledoglasan;

3.BRAUN JR 78636 Predraga Jovanovića iz Rečice sa 62 boda: trag 10, nos 9, pretraživanje 9, stajanje 6, vodljivost 9, sledoglasan;

4.ATINA SMOLJINAC TAŠIĆ JR 78351 S Srećka Tašića iz Smoljinca sa 62 boda: trag 10, nos 9, pretraživanje 9, stajanje 5, vodljivost 10, glasnost neodređena;

5.AKIRA JR 78713 Gorana Jovanovića iz Ćirikovca sa 58 bodova: trag 9, nos 10, pretraživanje 7, stajanje 9, vodljivost 4, glasnost neodređena;

6.BLEK SMOLJINAC TAŠIĆ JR 78567 Danijele Ilić iz Velikog Gradišta sa 52 boda: trag 8, nos 8, pretraživanje 9, stajanje 4, vodljivost 7, glasnost neodređen

7.MARGO JR 78698 Miljka Cvetkovića iz Mrmoša sa 52 boda: trag 6, nos 8, pretraživanje 9, stajanje 7, vodljivost 8, glasnost neodređena;

8.BASKO VOM DEN VIER EICHEN JR 79197 Slađana Golubovića iz Sirakova sa 48 bodova: trag 7, nos 7, pretraživanje 7, stajanje 6, vodljivost 7, glasnost neodređena i

9.FREDI JR 78667 Gorana Vujića iz Požarevca sa 43 boda:trag 6, nos 7, pretraživanje 7, stajanje 4, vodljivost 6, glasnost neodređena.

Sledeći psi nisu položili ispit:
1.Brka JR 78679 Srećka Tašića iz Smoljinca - ne traži, nema volju za rad i
2.Čiko JR 77690 Mladena Brankovića iz Lipa nije markirao ni posle 5 prilika.


Upravo sam dobio ovaj izveštaj
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
alex
 Kolege ovo sam danas slikao na Cacibu u Kragujevcu.
JA drzim jazavicara alo ovo mi je kranje smesno.
Znam da ne postoji trobojni jazavicar ali ovo mi je bas bilo onako smesno dali je mesavina jazavicara i baseta ili cega vec.
Molim vas da mi objasnite sta je ovo jer stvarno kranje sam zbunjen sta je ovde koga i od cega.

img94.imageshack.us/img94/2603/fotografija0337.jpg
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Jank
 alex ...
jazavičar nije,
zec nije,
šta li je,
šta god bilo, lep pas za šetnju i razonodu...Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
alex
 Jank ne znam sta je bas sam se zacudio i poceo da mozgam sta je jedino mi pada na pamet da je ovo mesanac kratkodlakog jazavicara i baseta ali je vrlo zanimljvo ovako sareno Pas
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Indjijanac
 neznam dali je dozvoljena belina u rasi,ali ako jeste to će uskoro da se omasovi i neće biti ništa čudno,naprimer 80 tih godina je bila takva retkost crni NKD,a kasnije i crno melirani NOD...Confused
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
slavaplana
 Danas isto kao i juce u Kragujevcu ali ovog puta u Natalincima Sestic Goran osvaja prva 4 mesta sa Ostrodlakim Nemcima samo je plasman kerova malo drugaciji!!!

SVAKA CAST!!!Bravo 2

Izgleda da Sesticev BRIK daje samo SAMPIONE a ne skart kerove!!!

Sta bi tek bilo da nije LOS ker kako kazu!!32 SAMPIONA u lepoti i radu!!MALOLIJE na ovu KRIZU!!!Bye
 
alex
 

slavaplana kaže:
Danas isto kao i juce u Kragujevcu ali ovog puta u Natalincima Sestic Goran osvaja prva 4 mesta sa Ostrodlakim Nemcima samo je plasman kerova malo drugaciji!!!

SVAKA CAST!!!Bravo 2

Izgleda da Sesticev BRIK daje samo SAMPIONE a ne skart kerove!!!

Sta bi tek bilo da nije LOS ker kako kazu!!32 SAMPIONA u lepoti i radu!!MALOLIJE na ovu KRIZU!!!Bye

Svaka mu cast juce me je odusevio sa svojim psima izgledom i karakterom pravi je šampion.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
huntinggirl1
 koja frka oko ničega, šta je problem vezan za ovog kratkodlakog jazavičara. jedna od njegovih boja je i ova, samo je dosta retka i veoma lako upada u oko, inače boja koja je propisana standardom
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Sasha
 [quote]alex kaže:
Kolege ovo sam danas slikao na Cacibu u Kragujevcu.
JA drzim jazavicara alo ovo mi je kranje smesno.
Znam da ne postoji trobojni jazavicar ali ovo mi je bas bilo onako smesno dali je mesavina jazavicara i baseta ili cega vec.
Molim vas da mi objasnite sta je ovo jer stvarno kranje sam zbunjen sta je ovde koga i od cega.

img94.imageshack.us/img94/2603/fotografija0337.jpg[/quote


Kolega Alek ovo je dozvoljena boja za jazavicare....u ovoj varijanti ih ima dosta u Americi...nekom se svidja a nekom ne..to ti je to!!
 
Lala
 Da li neko ide na CAC izložbu u Bečeju, 02. juna? Da podsetim, biće posebna kategorija za najlepšeg psa čiji je vlasnik član Srbijalov portala, bez obzira na rasu!

Ja idem, vodim onog mog dilbera Kastora, pa vas izazivam na odmeravanje snaga! Počeo sam kondicione pripreme, sad 'ladno mogu da pretrčim pun krug u ringu! Grin
Garantujem dobro zezanje, a pehar za najlepšeg psa neka uzme onaj koji zasluži!
Mislim, vlasnik. Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Možda u Bečeju nadjem devojku za onog mog šiljokurana... Žalio mi se danas, na istrčavanju, kako bi već vreme bilo da nešto učinim po tom pitanju! Grin

Bitno je da je devojka poštena, iz dobre kuće, miraz nije važan... Čak ne postavlja momčina ni pitanje lepote - sistem 'daj šta daš!'! Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Au taj je stvarno zagoreo kad u tim godinama ne bira. Što se tiče Bečeja mogu povesti Zika u razred veteranaPas
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tulipan
 Vidimo se u Becejuiveli
Poenter-kralj polja
 
DakiNS
 Pošto imamo i tu temu voleo bih kada bi kolega Savić dao svoj komentar na snimak lovno kinološkog kupa koji nam dade da uživamo.Lovac 3

A voleo bih da i kolega Tomash napiše u čemu je uživao.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
huntinggirl1
 dođite da se družimo, pehar je spreman, a naćiće se i još po nešto....
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Savic Marko
 a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/548512_277747395653262_100002540107009_562166_1400914416_n.jpg
a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/522504_277755432319125_100002540107009_562181_1653036608_n.jpg
a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/579244_277756308985704_100002540107009_562183_1911348962_n.jpg
a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/558745_277759058985429_100002540107009_562190_67374949_n.jpg
Lapovo - utakmica pticara.
 
Tomash
 

DakiNS kaže:
...
A voleo bih da i kolega Tomash napiše u čemu je uživao.


Pozdrav svima,
ja se vodim time da svrha lova nije meso, već ga shvatam kao sport.

Tako da činjenica što je bilo dosta promašaja, nije toliko ni bitna, meni se svideo rad kerova na ovom snimku. Pronalazili su divljač, divljači je i bilo (što je najbolje od svega), i to je za mene uživanje. Adrenalin kada se divljač digne, do trenutka opaljenja je nešto što sam malo puta doživeo (jer sam stažista) i za mene je bilo kao da sam opet bio u lovištu.

Kod nas u udruženju skoro svi imaju kerove, ali im je rad očajan.
U pitanju je selo u Lozničkom kraju (iako živim u Novom Sadu, za mene je tamo dom),
selo je srednje bogato divljači, imamo planinu Cer, i atar uz reku Drinu, tako da je divljač raznovrsna, ali psi su nam slabija strana.
Često za vikend idem tamo i sa kolegama izvodimo kerove u lovište.
Kada vidim rad pasa kakav treba da bude, mene to oduševljava, za razliku od onoga što rade psi kod nas u društvu...

Instinkt je tu, ali ono malo što im je potrebno da prevagne da budu dobri, samo malo rada sa njima...e to nas ubija, napravili smo idiote od kerova...
 
Savic Marko
 Pozdrav svima, evo i ja da se oglasim po pitanju snimka koji sam dao..

Psi nisu toliko lose radili, divljaci je bilo, kao sto rece Tomashin svaki ker je imao priliku da se pokaze i svaki vodic je imao priliku da puca... Sta je palo, a sta nije videlo se...
I ja sam se razocarao u poenterea koji je protrcao pored divljaci, ali sta sad, nije bilo znaka stop kod divljaci tako da nije napravio prekrsaj Confused ..
Sve u svemu, snimak nije los, vidi se rad kerova, dobra je bila organizacija... Te greske svakako ne mozemo zanemariti, ali opet bilo je tu i dobrih kerova..

A evo jednog snimka za ljubitelje engleskih setera stvarno za uzivanje! Smile http://www.youtube.com/watch?v=X0JN6A...re=related


Pozdrav!
 
DakiNS
 Drage moje kolege postavio sam vam pitanje jer sam želeo da mi kažete šta ste uočili.Meni uopšte nije bio bitan rad lovca tj. vodiča nego sam posmatrao pse kako rade i to ne okom sudije ili takmičara sa prolećne utakmice nego kao lovac.Pa da počnem sa svojim zapažanjima. Svi psi su imali volju za rad ali ih je poprilično ometao vetar a najviše vodič. Nekoliko puta sam primetio da vodiči puštaju pse na bočni vetarili je verat čak bio u leđa, znači isključivo njihovo neznanje i greška jer na LKK sam takmičar bira teren i pravac kretanja.Prvo poenter, pun elana trkač, ali izbija divljač ne markira ne zna da se postavi na vetar a bilo je i lažnih marki, seter: izbijanje divljači bez marke zatim lažne marke pa loš aport ali pošto je englez delimično mu je aport za oprostiti. prvi NKD: nema mirnoću na pucanj dve lažne marke barem po snimku,izbijanje divljači.Drugi NKD bez aporta lovac je sam aportirao fazanaGrin i lažna marka, mirnoća na pucanj,izbijanje divljači bez marke ali zato aport školskiOdobrenoDrugi seter bez komentara ali bi zato vodiča trebalo kaznitiCvee. Ovo su moja zapažanja a i smernice našta biste kao mladi budući lovci trebali da obratite pažnju.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
huntinggirl1
 http://worlddogsh...reitag.pdf

ovde su rezultati koji su zanimljivi lovcima
rase terijeri, ptičari , retriveri....
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
parazitske bolesti pasa KINOLOGIJA 60 04.09.2020. 09:16
Ishrana pasa KINOLOGIJA 19 20.04.2019. 23:12
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Trovanje pasa i prva pomoć KINOLOGIJA 68 06.05.2017. 23:31
Plašljivost i privikavanje pasa na pucanj KINOLOGIJA 38 03.01.2016. 14:55
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,039 posete www.srbijalov.com