Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
Dakisa
 Hahaha,ovaj se naprskao sa nekom primamom za veprove,dobro ga ovaj nije zaskocio Grin
lov je nacin zivota...
 
Dinara
 Postovane kolege lovci,jel ima negde neki lov na Divlje Svinje,hajka ili komercijala,ako imate neki predlog,hteo bi da vodim sina,18 god.da se upozna sa tom vrstom lova,jer je tek od nedavno lovac,
Dinara
 
DakiNS
 Imaš na naslovnoj strani objavu .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
klaja
 Jedno nazme oko 40kg. Daljina 70 do 80m.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
mrwa22250
 

klaja kaže:

Jedno nazme oko 40kg. Daljina 70 do 80m.


Ma mislim zemara,sta reci-MajstorskiBravo 2
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Kile_
 svaka cast druze! Smile
Samo 300 i 4x4
 
Cadara
 14.januara 2018 godine (nedelja), organizovaće se grupni lov na divlje svinje u Aradcu.
okupljanje lovaca je predviđeno za 8:00h na Lovačkom domu Aradac.
Loviće se šumski teren u plavnoj zoni Tise.
Loviće se pogonom uz pomoć lovačkih pasa brak jazavičara.
Pored divlje svinje lovi se i šakal i lisica.
Posle lova organizovan je zajednički ručak na lovačkom domu.
Kotizacija za lov je 2.500 dinara.
Svaki zainteresovani lovac treba da se prijavi na tel 064/129-69-32 Saša, potreban je broj lovne karte.
Broj lovaca je ograničen.
Lovci se mogu prijaviti za lov najkasnije do 12.januara 2018.

Dobar pogled.
 
Leo 3
 I ovi ljudi radeLovac 1

http://poljoinfo....ost1324449
 
Vuja
 Da li neko ima isksutva sa ovom primamom http://www.snajpe...-2390.html

Fritzmann
 
Milan98
 

Vuja kaže:

Da li neko ima isksutva sa ovom primamom http://www.snajpe...-2390.html

Fritzmann

Pozdrav kolega, ja koristim tu primamu, samo malo drugacija slika. Dobra stvar, gude se cesaju kao lude. Postavicu posle fotografije
Dimitrijević
 
davorcalic
 Nemam slike ali u proteklih nekoliko meseci izgradili smo cetiri ceke za lov.... na oko 20- 30m postavili smo stubove i namazali sirovom naftom i zakucali dvadesetak eksera skoro dokraja da izgleda kao četka... u polukrug, oko stuba, smo posadili čičoku (izostavljen deo je pogled sa čeke ka stubu jer čičoka raste 2-3m u visinu)... efekte očekujemo tek na jesen....
Na četvrtoj čeki-mojoj, postavićemo cev fi 100mm koja je prosečena sa dve strane od vrha do dna.... tu će se povremeno stavljati životinjski otpad(crevca,ribe itd) kao mamac za predatore ali i divlje svinje....dolaziće na smrad crklaštine ali neće imati kontakt sa tim... kažu, efikasno 100%...stalno se motaju okolo...

Trenutno kod nas u lovištu je ekspanzija divljih svinja, navališe kod nas, najezda da neveruješ....
Kažu stariji lovci: kad ti dođu svinje sve ostalo ti ode....
dal je to istina, bem li ga...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Vuja
 To sa cevkom sam probao za predatore i dolaze kao loodi ali izgleda da 50 cm koliko sam ja ukopao nije dovoljno bilo, iskopali su je.
 
Planinko011
 Eto povoda za javljanje u novoj sezoni svinjarenja.
Posle nekih zdrastvenih problema u avgustu resih da se postedim lova i jos vise fizickih napora u radnjama koje mu prethode i onih posle uspesnog lova i docekah zeljenih 20tak stepeni pa u subotu uz par hranjenja pre izadjoh na moje staro mesto bez previse ocekivanja.
Ali samo sto razbacah kukuruz i sedoh na ceku kojoj dogodine treba temeljno obnavljanje jer sve krcka podamnom presvukoh majcu i jos se ne obukoh kad cu u 5 i 15 sum iza mene i videh poveceg junosu od 120kg sa ciroki frizurom na grbi.
Ne secam se da mi se to bas desavalo za dana ali kako je u krugu od 1km bio mir mesecima valjda je to postalo mali rezervat jer i nema puno budala koje ce u tu dzunglu proci.
Vepric od mislim tri godine zastade bocno od ceke i pogleda pravo ka meni a ja srecom sam se malo zaklonio iako ima jedva 50cm prostora od ograde i krova pa on nastavi ka kukuruzu.
E kako ja se jos nisam spremio za lov i pored puske su bile neke prazne i pune plasticne flase ja polako podigoh pusku da ona ili remnik ne obore nesto i da veprica ne poplasim ja provukoh pusku pravo kroz otvor i krenuh da nisanim umesto da sacekam da pocne da se hrani.
Desnim okom pogledah jos da li je poceo da jede kad on gleda pravo u mene, secnu se i krenu u kas u pravcu odakle je dosaoShock.
Kako je bilo samo desetak metara odatle do mrtvog ugla ja povukoh pusku do drveta i opalih u trenutku kada mi u krst udje uvo ili vrat (ko ce ga znati sad) i dobih pa recimo zeljeno mesto broj 2-visoku plecku (uvo broj 1).
Pogodak se odrazi i on samo napravi 5m do siblja gde mi nestade iz vidnog polja ali se culo kratko koprcanje.
Pomislih da je mozda ranjen pa se podigao i odvukao dalje rekoh da sacekam 5-10 minuta i popakovah stvari u ranac i skotrljah se sa ceke, odoh na mesto gde ja zamakao u sumu i on se izvrnuo u starom kaljuzistu pred sumarak i eto ga na slici.
Na zalost sporta a na radost kucnog preopterecenog budzeta kljovice samo u pokusaju.

https://imgur.com...

Onda sledi nastavak kad pristize moj drugar koji ovu godinu pazira od lova sa kamioncetom i rodjakom i iako smo samo prosekli 1km samo da mozemo da prodjemo sa kolicima on ko Med Max resava da po svaku cenu prodje kamionetom do ceke kroz travu od metar, granje i zbunje a i poneko deblo koje je Dunav doneo. Uz nekoliko zaglavljivanja nekako se probi i svinju nekako natovarismo, kad on sa rodjakom snese kazan sa kamiona a on poneo dzibru od rakije i zamirisa cela suma. Dobro nam svinje nisu pocele da uskacu u kamionOsmeh.
Mislio sam da cemo nekom od kolega zasmetati zbog tog zaglavljivanja ali kako su pri vucenju odjeknula dva pucnja i nazad i napred na 500m videsmo da to svinjama uopste nije zasmetalo tj da vazi prvo pravilo da u lovu nema pravila.
Tako da ce u petak im jos stici pa se nadam da nastavak sledi.
 
DakiNS
 Ne možeš se požaliti na lovačku sreću.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
dzudzubajac
 Najbitnije ne napisa - a od čega je rakija? ;)

Čestitke kolega Odobreno
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Planinko011
 Hvala, pa od rajskih sljivaVeselo, gnjilih naravnoSmile.
Nazalost od avgusta radnim danom preventivno pijem obicnu vodu a nedeljom i praznikom kiselu vodu ali umerenoFrown.
Nije bas da tako mora al rekoh da stanem da ne kazu da mora.
Mada nesto nikada i nisam pio i jos kad bih imao apetit kao potrebu za picencem gde bi mi bio kraj (zvocao bi zeni i deci po kuci do stote godineStari).

Eh Daki, lovacka sreca.
Pa mogu da kazem da je imam kad se sve sabere. Bilo je da sam par puta odstreljivao iako sam sedao negde gde nisam hranio, bilo je da promasim srndaca u ziceru i da mi drug lovocuvar kaze "ma dobar si covek, izacice ti ponovo" kad prodjemo sumarak a ono isti srndac umesto da pobegne uzbrdo samo izasao sa druge strane sumarka i osmatra.....
Ili sto davno rece najbolji svinjar LUBa Kica "mali, ma video sam da te svinja hoce".
Al je trebalo prelezati sve bolesti mladjih lovaca.
Samo za lovacku srecu je potrebno ici u lov i ipak malo razmisljati i biti uporan.
U avgustu i septembru su kolege lovci ipak razradile 7-8 ceka u krugu od 500m do 1km pa su svinje cirkulisale izmedju i samo je bilo pitanje kad ce napipati kukuruz.
U petak prvi bacen kukuruz nije diran a subotu pre lova sve pocisceno kao usisivacem pa bi rekao krmaca sa prasicima.
 
Finnskogen
 Vepar Smile
 
Kile_
 Dobarrr. Si ga pucao?
Samo 300 i 4x4
 
Planinko011
 Zanimljiva mi je ova slika gde su zajedno srne i vepar. Retko na hranilistu budu zajedno srne ili jelenska divljac i svinje. Obicno jedna napusti kad dodje druga.
Jel to neko komercijalno loviste gde se hrani vecim kolivinama kod ceka ili privatan zakup kako to vec kod vas ide?
I jel to pogled kroz nocni snajper ili monokular preko adaptera?
Kako napravis sliku?
Mozda su kolega vec pisao o tome ali da ne pregledam istoriju.

Moram da priznam da nikad nisam pokusao da slikam kroz snajper ili dvogled mada bi bilo lepo da se slika kratkim klipom pucanj i reakcija divljaci.
Citah nesto pre neke godine da ima snajper sa mogucnosti snimanja (dal bese vojni ili lovacki) sto je odlicno ali bojim se za vecinu lovaca i skupo.
 
Kile_
 Koliko ja vidim to je bas optika termovizija.nije dodatak.monirana jd na pusku i preko nje puca. One obicno imaju u sebi mogucnost slikanja i snimanja.jer adapteri i nocne termovizije monookulari za ismatranje nemaju krst.
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,128 posete www.srbijalov.com