Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
schweps
 Za takve stvari imam Ostrodlakog Jazavicara koji iza sebe ima jako puno pronadjeno ranjene dviljaci kojeg navodim na nadjenu kapljicu krvi i polako prateci njega dovodi me pravo do odstreljene divljaci.
www.dodajsliku.com/images/2018/12/14/IMG_20140520_0857145b9a8147d76f0906.jpg
Lisica
 
Planinko011
 Upravo je to pas koga sam pomenuo da je drugar nabavio.
Samo je bio mlad pa ne znam sta je bilo od njega.

Ja cu biti srecan ako dodjem u situaciju da nabavim i drzim pticara a trudio bih se da to bude sa dobrim nosem koji bi mogao da radi i krvni trag.
Ne mora da bude neki sampion.
 
Planinko011
 Prvi put otkako lovim krenuli smo 15.04. sa lovom divljih svinja posle najave PKBa ili vam Al Dakre da ce da nas tuziti sudu za stete na poljima ukoliko ne smanjimo broj svinja na bioloski sad dal optimum ili ce pre biti minimum zavisi sta je za koga optimalno.
Kad je vec tako krenuh u pripremu lova bez nekog odusevljenja i sa blagim osecajem da ce to biti jedna od poslednjih zlatnih godina lova na divlje svinje.
Sreca u nesreci sto se bar jednoj ceki moze peske prici.
Zasada lovimo vepra i nazimad dok ne ispunimo pola plana a na jesen cemo prosiriti lov i na ostatak populacije.
Prvi dan me je za dana obradovala jedna srna koja se prosetala ispod ceke i koju telefonom snimih a malo zatim i 5-6 krmaca sa podosta prasica (jedna je bila bela skroz kao i njeni prasici).
Nedugo zatim u sam sumrak izadje dva nazimka jedno malo vece i jedno 20% manje. Naciljah ovo vece i posle par minuta pogodih gadjano a onda sa drugoarom izvlacenje sat i po tih 3km.

https://imgur.com...

Drugi izlazak se nista bitinije nije dogadjalo vec u mrak izadje 5-6 proslogodisnjih nazimaka ili biih ranije zvao ih prasici samo sto im nije bilo ni oca ni majke.
Mislio sam da su malo veci ali vazno je da ne omasih kategorju.

https://imgur.com...
https://imgur.com...

Treci izlazak to isto krdo izadje ali sada mnogo opreznije i ja resih da ih ne diram jerbo znam da ako se strpim bi mozda mogao doci i neki vepar a i mrzelo me opet da pola noci izvlacim, jurim papirologiju i dajem uzorak.
Malo su se muvali a ja se tiho zakasljah i oni ko opareni se razbezase.

Nastavice se....
PS Nadam se.
 
DakiNS
 

Planinko011 kaže:

Upravo je to pas koga sam pomenuo da je drugar nabavio.
Samo je bio mlad pa ne znam sta je bilo od njega.

Ja cu biti srecan ako dodjem u situaciju da nabavim i drzim pticara a trudio bih se da to bude sa dobrim nosem koji bi mogao da radi i krvni trag.
Ne mora da bude neki sampion.


Svakog ptičara kroz igru lako naučiš na trag , ali treba pripremiti usoljene krvi (da se ne usiri) i jednu zadnju veprićevu nogicu (čuva se zamrznuta) da je stavljaš na kraj krvnog traga.

Čestitke za ulov i smanji pušenje da ne kašlješ na čekiGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Cestitke i ovde kolega i za pricu i za odstrele.
Videh na temi o srndacu da cesto lovis i fazana,pa verujem da je to razlog nabavke pticara koji bi usput posluzio i za neki krvni trag,pretpostavljam neposredno po odstrelu ili par casova posle.Toj raboti ces veoma lako nauciti,narocito kontinentalca bez obzira na rasu,a dobro ulovljeni,ili sto ja volim reci,napaljeni na divljac,krvni trag odradjuju bez ijednog treninga.Naravno da ce slab krvni trag gde je divljac odnela i po vise kilometara,biti nemoguca misija,ali takve tragove cesto ne odrade ni specijalisti za tu rabotu(krvoslednici).Za sve prosecne lovne situacije,kvalitetan pticar ce biti vise nego dovoljan,a ucinice ti lov fazana jos primamljivijim.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Planinko011
 Eh, hvala mrwo.
Samo iznad glave je zabrinutost zbog duplirane kvote odstrela za ovu godinu i kakav li ce lov biti dogodine ali svinja zaista ima i bolje da je mi redukujemo nego da uz precutno odobrenje vlasti je potruju novi vlasnici PKBa.
Ups izvinte i to je mozda politika, kao i razoruzanje lovaca, stanovnistva, zakon o lovu itd....

Moram da priznam da sam se uzeleo nekog lepog trofejnog vepra jerbo vec ima desetak godina da sam odstrelio moju jedinu medalju od 20.5cm placenu uz jacu drhtavicu ruku u finansijski boljem vremenu tj sa manje obaveza tako da mi ni racun od 70-80 hiljadarki ne bi bas prijao takoreci pred letovanje.
U mom drustvu nikada i nisam odstrelio vepra nekih iole zapazenih kljova a cak sam imao odstrel grdosije od 200-240kg u vreme kada se tezina nije merilo a kljove je imao kao malo jaca krmaca.
Hrane ima dosta pa dobiju na tezini ali u dellu gde ja lovim jaci dolaze samo tokom bukarenja.

Sto se tice fazana i psa to su mi bolne tacke. Fazana lovim 3-4 izlaska godisnje samo u tragovima kad ispunimo kvotu svinja i to negde u decembru a onda odem u par drustava u goste gde konacno imam priliku da vidim zivog coveka, malo se razgalim sa drugarima i posle lova posedimo kod nekog ili u kafani.
Nekako kada sam pred kraj igranja rukometa koji sam ganjao od 13te do 33godine sam razmisljao cime da zamenim sport i izbor je pao na lov zbog setanja i boravka u prirodi jer je pecanje staticno.
/i onda upadnem 2000te u svinjarsku grupu gde ne smes da dises cestito, cucus 6 sati na drvetu, i ne vidis zivog coveka pa nekad pozelim da mogu da stavim crva na mamac, zabacim udicu, zalozim rostilj i zezam drugare.
U mom drustvu pravi divlji fazan je redji od dobrog vepra jer ga na polju ceka kombajn a u sumi sakal.

Pas mi je jos teza tema jer zivim u stanu, pokusavao sam da boks smestim u blizu okolinu zgrade ali se bune i vlasnici zemljista a i stanari iz drugih zgrada.
Mislim da je drzanje lovackog psa u stanu mucenje psa a ne bih u kuci trpeo dlake pogotovo sto su mi deca 7 i 4.5 godine.
Mada me starija kcer preklinje da nabavim kucu ali i terasa mi jena zapadnoj-suncanoj strani pa je leti na njoj popodne pakao od 14-19h.
Komsija kome sam nesto znacajno pomogao u zivotu mi je dao saglasnost da stavim boks na njegov kucni plac a udaljen je 450m sto je ok a sada nesto pomazem isto zivotno komsiji koji je samo na 100tinak metara i cije dvoriste vidim sa mog prozora.
Paaaaa, nadam se da cu imati psa bar jednu mozda poslednju dekadu mog lovackog staza.
 
tomo vrbas
 A da pokusas jednostavniju varijantu zamenu stana za dvorisnu kucu?Hmmm
Inace cestitke na ulovu!
 
Planinko011
 Evo sa malim zakasnjenjem da opisem dogadjaje iz prethodnog lova od srede.
U Beogradu kisa do samog dobijanja dozvola za lov uz moje blago preslisavanje da li sam normalan da idem kada mi lije za vrat uputim se u loviste i dodjem dokle inace dodju i kolima a reko ako nesto padne ajd da krenem da pridjem sumi da ne bi vukao jer ce drugar da me zeza da sam kukavica.
I sve lepo podje medjutim 20m pre kraja najteze deonice ja skliznem u kolotrag i nasadim se. Zovi levo i desno a drugar kaze idi lovi doci cu sa nekim uvece.

Srecom bar kisa stade (sto je u drugim okolnostima na dan lova praznik) i polako odoh u sumu u raspolozenju da sam psovao sam sebe i ko me ludog napravi.
Razbacah po polju kukuruz i samo sto navukoh majcu da po tradiciji za dana smazem senvic i popijem pivo pocnem da suskam kesama po rancu ne mogavsi da nadjem trazeno.
Nesto mi zasmeta i ja pogleda dole kao ono medjutim

https://www.youtu...pJnGbzBMow

Nadam se da ovo nece videti oni iz firme koja trazi da to sve pomlatimo (da ne navodim zbog pretrage na netu) a kada sam pokazao to mom zetu agronomu koji je ceo zivot se bavio samo kukuruzom bilo mi interesantno da vidim na licu izraz kao da je video djavola i nasao resenje da se krmace pobiju a onda ce i prasici crcilovac.

Prvo pomislih da su sve krmace sa potomstvom sto sada ne lovimo i tako nastade video. Medjutim spazih da je jedno podosta manje od krmaca a vece od prasica, ugledah ispod tinejdzerski alat i uvideh da ga krmace teraju od kukuriza (snimljen samo jedan napad a bilo je 3-4).

Rekoh to je to i uzeh ga u mus i nastade sledeci snimak.

https://imgur.com...

Sreca pa za dana se to desava a utom i zvoni telefon i drugar zove da dolazim do kola jer je nasao dzip za vadjenje.
I tako ipak mojim kolima posle dodojosmo do 1.5km (sto je manje od 3) i izvukosmo svinjce dosta brzo.

Meso se razdeli drugarima jer ja imam dovoljno do jeseni pa ce tokom leta biti bar 2-3 krckanja za drustvo.
Kako smo i ispunili pola godisnjeg plana nadam se da ce ispuniti obecanje i prekinuti uskoro lov mada cujem da je opet bio sastanak sa rukovodstvom agrokombinata i da su sevale varnice i bilo svadje zbog steta. Bice dobro ako i ne povecaju plan.

Da ti odgovoroim Tomo, to je u Beogradu malo tezi posao jer kada bi zamenio moju nekretninu ne bih na slicnoj lokaciji mogao da dodjem ni do catrlje koja se urusava i prokisnjava a to ne bi radio ni da nemam decu. Bilo bi ipak previse za ljubav lova da osudim familiju na putovanje od 15-20km za grad u solidnoj kuci ceo zivot.
 
tomo vrbas
 Svaka cast na ulovu dali koristis neki aditiv da ih privuces ili neke mirise u tom kukuruzu?
E to nisam imao pojma za nekretninu mislio sam da si u nekom predgradju BG-a pa reko nekako funkcionalnija je kuca od stana pogotovo sto volis prirodu i lov!
 
Planinko011
 Nikakav miris samo odlasci u lovicste svaka dva dana i bacanje 6-7kg po ceki.

Medjutim nas teren je poznat po tome da veprovi dolaze radi kaljuzanja po velikoj vrucini i u vreme bukarenja a i bilo je vecih tragova ali kako kaze kolega koji ima ceku u blizini bilo je svezih tragova vepra dok nije poceo da baca kukuruz a kako je poceo da baca vepar ne dolazi.
Ja mislim da on samo malo kasnije izlazi jer mi zbog udaljenosti od kola i vremena odjave moramo vec zurno da krenemo u 22h i da ga otprilike silaskom sa ceke oteramo jer on zna i da ceka po sat i prati hranjenje krmaca i prasadi i pusti po par grupa svinja da bi izasao.
Cuje se lom grane u sumi i sve utihne a kad idu prasici to grokce i zamori uvek.

Sto se tice lokacije ja sam u ulici gde jedino volim da zivim u Bgu na obodu Topciderske sume a blizu mog posla i na mestu gde bi bilo bolje bilo bi i duplo skuplje.
U blizini sam dosta vremena proveo kao dete ispod ograde Belog dvora i secam se kad bi gardisti jurili neke odbegle srne i pokusavali da ih vrate.
Baka mi je imala tu stan u prizemnoj zgradi-nista luksuzno.
Nadam se da cu resiti i to na ovaj ili onaj nacin uskoro.

Celo proslo leto je bio fazan na drvetu pored mog prozora ali komsinica dovede neko histericno kuce iz azila koje laje i na muve.
Ja pitah neke komsije da li bi im smetao boks na susednom placu i jedna zena rece da bi. Posle stavi druga kucicu za ovu samsaru i nikom nista.
Ali ja ne bi da udjem u neki konflikt kad vec nemam svoje parce zemlje a ne bi da rec po rec odem predaleko.
 
mrwa22250
 Cestitke Planinko Bravo 2.
Dok sa odusevljenjem gledah snimak,oma mi za oko zapade ovaj nazimak pa sve mislim sto ne pucas kad ono....
Koliko raduje velika brojnost svinja,toliko ce siguran sam(a voleo bih da gresim)biti problema sa vlasnicima okolnog polj.zemljista.Prihrana moze da umanji stetu sad s proleca i zimi,ali kad kukuruz krene u mlecno zrenje,nema toga sto bi svinju nateralo da ga ne dira.
Puno srece u resavanju te zagonetke i naravno dobar podgled i ubuduce.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Planinko011
 Hvala mrwo.
Pa kad usred trazenja provijanta spazih krmace i male prasice ja zalegoh na ceki i samo sam telefon proturio da bi snimio lep prizor. Cak i da ne pucah nista strasno meni srce bilo ko kuca.
A onda kad sklonih telefon polako izvirih i poce bolje da osmatram.
Inace ovaj nazimak je bio 74kg na vagi tako da nije daleka tezina od mlade krmace na mah kad pogledas pa tek kad sam video da mu prasici ne prilaze i da ga druge krmace teraju uhvatih pusku u ruke.
Sa jedne strane mi zao sto duze nisam snimao ali onda bi snimak zauzimao vise mesta za slanje preko vibera ili kacenja na internet.
Prosli put sam nosio kameru ali nista nije izlazilo za dana a jos kreten nisam iskljcio da ne cvrci kad otvaram.
I ovako je ok.

Evo jos jednog mog bonus snimka koji sam vec negde okacio ali rika jelena je i bez puske sjajan dozivljaj a ovako nesto da sam lovio mi ne bi ni izaslo.

https://www.youtu...eOuqaDyBS8
 
mrwa22250
 Au kakva lepota.Izuzetno dugacki i pravilni nadocnjaci cine ga nezgodnim protivnikom na svakom rikalistu i verovatno nema konkurenciju tu gde se nalazi.Rogovlje fantasticno,a dozivljaj,mogu misliti.
Ja i kad bi lovio,molio bih se da mi ovakav primerak ne izadje jer kad bih ga odstrelio,do kraja zivota bih letovao samo sa let-lampom.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Planinko011
 Prosle srede mi svinje izadjose tek u sumrak tako da ostadoh bez lepog video zapisa sa onim istim 4-5 krmace sa dvadesetak prasica a pride jos jedna grupa od tri krmace i petnaestak prasice.
Nazalost zbog mesanja sa domacim svinjama neki prasici su se beleli u noci a bio sam siguran da u prvoj grupi ima bar jedan mladji vepar od 120kg ali kako mi je dvogled katastrofa nisam hteo da ogresim dusu pogresnim odstrelom.
Bilo je jedno grlo sa manjom grbom ali nisam uspeo da nikako vidim da li ima alatku i plus je par puta bilo pri hranjenju okruzeno prasicima pa sam se uzdrzao od nisanjenja.
Lepo je bilo gledati svinje neprekidno od 19 do 21h.
Sada ce u sredu biti zanimljivo, plavno podrucje se puni vodom pa kaze drugar da kolima necemo moci a bice dobro da ne predje voda na par mesta visinu cizama a pogotovo posle najavljenih pljuskova.
A tek ako padne nesto preko nazimetaShock.
 
DakiNS
 Kolega Planinko , jesi li u patroli ili sa puškom čekaš na terasi , s obzirom na invaziju ds.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 људи, шта се то дешава по бг? је ли заиста било пуцњаве како пишу по фејсу? наводно је група ловаца под обезбеђењем полиције потукла неке свиње, не знам тачно у ком делу града беше. мало ми невероватно да се по густо насељеном месту пуца бојевом муницијом без ограничења слободе кретања.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DakiNS
 Zelena izmišljotina, jeste da su pucali ali ćorcima , da bi pokrenuli svinje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 Pa ovo je raj za nase oci a i za mog druga Max-a koji konacno moze da lovi svinje u svom bloku a bez pravljenja ceke, nosenja kukuruza i ostalih ponuda a da ga ena ne propituje gde se smuca nocu..
Ko da je tesko uvaljati se malo u blato i prasinu i skupiti malo kukuruza i cicka po dzepovimaSmile

Ne nadjoh video sa onom veprinom od 150kg sto pokusava da naskoci na zid na Kalisu.
Sta cemo mi ljudima sto su se odrodili od prirode?

https://www.blic....-i/37xwlqg

https://www.blic....vo/0bwlmkj

https://www.blic....va/vg6n4d7

Nazalost ovaj kolega je nastradao u lovu. Ja sam pre 5-6 godina imao slucaj da sam ranio veprica od 100kg i kad sam krenuo u cestar krenulo je duvanje na 10m. Nisam se pravio pametan vec sam izasao i pozvao drugare koji i nisu bili u lovu da izvlaciimo jer sam bio siguran da ce tu i izdahnuti dok ne dodju.
Posle 15 min sam ponovo krenuo a divanje svinje se ponovilo.
Dodjose drugari ja opet krenuh a tamo nema krvi.
Na kraju je ispalo da je ranjeno otislo preko 600m koliko smo pratili trag a da je ovo bilo drugo u paru i da je ne znam zbog cega ostalo na mestu i cekalo.
Od tada uglavnom pucam zausku ako je situacija mirna jer ako ga pogodim tu i ostane.

https://www.blic....ra/4gb2ns9

Kolegi zelim brz oporavak a komentare bolesnika i da ne komentarisem.
 
kolega_LOVEc
 Smile A zeleni ne kukaju na nadlezne sluzbe da ostave svinje na miru.
Vim vi repellere licet
 
ssekir75
 кукају, убише се од кукњаве и пљувања по ловцима. да неко од оњих има мозак и упутство за употребу истог знао би да је у граду гађање бојевом муницијом = 100% рикошет. а где после тога лети зрно не зна ни господ бог.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,614 posete www.srbijalov.com