Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Bokerica ili položara ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Bokerica ili položara ???
I Jevtic
 drage kolege to sto vi pricate to je tema za razgovor samo na forumu a pasovanje glave i cevi nije nimali lak posao to se uvek radilo na vrhunskom nivou jer nije samo to sto donji deo kvacila ima lufta nego prilikom pasovanja se gleda kompletna puska jer cevi nalezu na dosta mesta i potrebno je da se na svim mestima kvacilo oslanja na glavu a to sto kolega skorpion pominje toliko kljuceva da mu objasnim na donjoj strani glave neki majstor je pokusavao da kirneruje deo kvacila a ne kljuca da bi ga hladno naduo i otklonio zazor levo i desno inace za klimanje napred nazad tu je jedino resenje promena osovine kvacila inace kovanje na hladno samo naduva materjal postoje delovi koi nedozvoljavaju da se kuju ali da ne duzim majstorija svakog majstora je da to sve odradi i da mi ne primetimo pa sta god da uradi nadam se da se slazete samnom pozdravBye
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
Scorpion Hunter
 

sjeftic kaže:
drage kolege to sto vi pricate to je tema za razgovor samo na forumu a pasovanje glave i cevi nije nimali lak posao to se uvek radilo na vrhunskom nivou jer nije samo to sto donji deo kvacila ima lufta nego prilikom pasovanja se gleda kompletna puska jer cevi nalezu na dosta mesta i potrebno je da se na svim mestima kvacilo oslanja na glavu a to sto kolega skorpion pominje toliko kljuceva da mu objasnim na donjoj strani glave neki majstor je pokusavao da kirneruje deo kvacila a ne kljuca da bi ga hladno naduo i otklonio zazor levo i desno inace za klimanje napred nazad tu je jedino resenje promena osovine kvacila inace kovanje na hladno samo naduva materjal postoje delovi koi nedozvoljavaju da se kuju ali da ne duzim majstorija svakog majstora je da to sve odradi i da mi ne primetimo pa sta god da uradi nadam se da se slazete samnom pozdravBye
E to smo cekali Bravo 2 da neko ko se malo vise razume u problematiku malo bolje objasni... B)
 
DakiNS
 Kolega sjeftić šta reći, osim majstor je majstor
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
labud PP
 LJUDI KAZU SRAMOTA JE S'JEDNOCEVKOM... TEK SAD NEZNAM STA CU....

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim!


Zamolio bih vas da upise pisete malim slovima , pisanje celog posta velikim slovima znaci da vicete !
Srbijalov Admin Tim!

Raanj
 
labud PP
 

labud PP kaže:
LJUDI KAZU SRAMOTA JE S'JEDNOCEVKOM... TEK SAD NEZNAM STA CU....

Raanj
 
ivanfox
 Sa jednocevkom sramota!Pa ko ti to reče Labude!Jel taj što ti to rekao misli da je neko u lovu frajer sa petometkom.Svakog u lovu kad vidim sa jednocevkom gledam sa posebnim RESPEKTOM od kako sam počeo da lovim.Sve što efikasno pogodim to je iz prve cevi iako oduvek lovim sa dvocevkom.Slobodno ti idi i lovi sa jednocevkom bez ikakvog kompleksa jer ćeš vremenom shvatiti o čemu sam ti pričao.
 
Hunter forever
 

labud PP kaže:

labud PP kaže:
LJUDI KAZU SRAMOTA JE S'JEDNOCEVKOM... TEK SAD NEZNAM STA CU....


E Labude ti im kazi da i divljac treba da ima neku sansu. A moze da se kaze meni ne treba drugi metak. Ja planiram da pocnem da lovim sa jednocevkom u kalibru 20 ako ne naletim na neki browningov poluautomat koji mi se svideo,ili cak neku polovnu berettu. Ne znam ni ja sta cu ali ja imam jos 3 godine razmisljanja.
marka Engleski poenter marka
 
DakiNS
 Labude kolege koji daju takve komentare nisu vredni tvoje pažnje!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mirko knezevic
 Ma to su bre budalastine,nego svako zna po nesto pa ajde da i ja kazem sta mislim,a misli svaka mu cast,nista manje castan i posten lovac nisi ako lovis sa jednocevkom,nosi je sa ponosom!!!
A ako bih birao izmedju polozare i bokerice? Pa bokerica,po meni,ako pitate Dakija on ce vam reci polozara...Grin
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
mihailo
 Probao sam i bokericu i položaru,nekako položara više leži za lov trčeće divljači koju i lovim,na leteću ispalim 5-6 patrona nevolim taj lov al idem zbog društva i druženja pa ponekad i pucam.
 
mirko knezevic
 Ma dobre su obe,samo kad se covek uvezba da dobro nisani,a posle ide stvar ukusa....Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Scorpion Hunter
 

mihailo kaže:
Probao sam i bokericu i položaru,nekako položara više leži za lov trčeće divljači koju i lovim,na leteću ispalim 5-6 patrona nevolim taj lov al idem zbog društva i druženja pa ponekad i pucam.

Mihailo kod mene je obrnuto.: Bokerica mi bolje lezi za lov trcece divljaci a polozara za lov letece, bez obzira sto mi polozara bolje lezi za lov letece uvek sam vise pataka ulovio bokericom. Patka leti brze od fazana pa bokericom imam kvalitetnije preticanje zbog uze nisanske linije. Sa polozarom sam exstra prolazio sa fazanima. Mada kada se covek navikne na jedan polozaj cevi bok ili polozene ne treba da menja. Bez obzira sto su obe puske polozenih cevi toz63 i zastavina polozara uvek sam bolje prolazio sa toz 63 (dok sam lovio sa njom) Sve u svemu sve je samo stvar navike...;)
 
ivanfox
 Smatram da mojim komentarom nisam uvredio nikog kao i brojne vlasnike poluautomatskih sačmara."Takvi komentari nisu vredni tvoje pažnje".Daki NS-Admine šta znači ta vaša rečenica?
 
DakiNS
 

ivanfox kaže:
Smatram da mojim komentarom nisam uvredio nikog kao i brojne vlasnike poluautomatskih sačmara."Takvi komentari nisu vredni tvoje pažnje".Daki NS-Admine šta znači ta vaša rečenica?


Nisi kolega ti nikoga uvredio nego oni pametnjakovići koji kažu da je sramota loviti jednocevkom , bruka jedna nemaju pojma da lov sa jednocevkom traži više preciznosti i koncentracije nego njihove petometke a dao bih glavu da love bez graničnika, to su sve skorojevići, pri tom ne mislim na sve vlasnike poluautomata nego na one koji prodaju pamet i misle da je cena puške statusni simbol
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
stevin
 Lovim bokericom,svidjaju mi se polozare a dajem glas jednocevkama!za prvi lovni dan na fazana,dao sam predlog svojim kolegama da taj dan lovimo sa jednim metkom u pusci(svi imamo iz27)predlog nije prosao,nisu me shvatili ozbiljno mislili su da ih zajeb...!
Lisica
 
ivanfox
 Da Daki NS,ja sa vama imam isto mišljenje i stav oko lovačkog oružja samo nisam isprva razumeo šta ste hteli da kažete u tom postu.Ja sam već dvanaestak godina "zaljubljen"u bok sačmare a moja prva puška je bila vitka 16-ica položenih cevi grinerica sauer&suhl.Kada sve to danas sagledam i rezimiram na ovu temu bih mogao reći da mi je najoriginalnije i najukusnije kad vidim lovca sa položarom u ruci.
 
stevin
 Lovim bokericom,svidjaju mi se polozare a dajem glas jednocevkama!za prvi lovni dan na fazana,dao sam predlog svojim kolegama da taj dan lovimo sa jednim metkom u pusci(svi imamo iz27)predlog nije prosao,nisu me shvatili ozbiljno mislili su da ih zajeb...!
Lisica
 
canis aureus
 

stevin kaže:
Lovim bokericom,svidjaju mi se polozare a dajem glas jednocevkama!za prvi lovni dan na fazana,dao sam predlog svojim kolegama da taj dan lovimo sa jednim metkom u pusci(svi imamo iz27)predlog nije prosao,nisu me shvatili ozbiljno mislili su da ih zajeb...!

ROFL

ivanfox B)Bravo 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Scorpion Hunter
 Isto sve. Samo se ukusi razlikuju;)
 
lovac_ika
 Ja imam polozaru,ali vise mi se svidja bokerica zato sto je malo atraktivnijeg izgleda,i prvog zeca sam ubio iz bok!ali lakse odstrelim divljac sa mojom polozarom jer cim je podignem samo pustim metak,a sa bok. treba malo bolje da se nisani!
one shot one hitLovac 1
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bokerica M80 Crvena Zastava LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 79 04.11.2013. 08:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,998 posete www.srbijalov.com