Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Bokerica ili položara ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Bokerica ili položara ???
vlada lovac
 Kad sam pocinjao da lovim prvi metak sam opalio iz Zastavine polozare cal.16, nije imao cak ni ko da me nauci kako treba nisaniti polozarom, prvu sezonu sam uglavno promasivao, narednu po nesto i pogodio, a onda jednog dana uzeo IZ 27 od kolege iz komsiluka i gle cuda, od desetak metaka tog dana imao sam samo mozda jedan promasaj, odlucim ja kupujem bokericu i vec sutradan zahtev za novu pusku, u to vreme cena polovne se kretala negde oko 550-650 DM, promenio sam posle nje jos tri i ni sa jednom nisam imao problem oko nisanjenja, jednostavno mi bolje legne i brze pronalazim cilj, povremeno sam koristio i polozaru koju i danas cuvam i letos lovio par puta njom prepelice, racunam sad sam iskusan lovac, bolji strelac, ali bilo je opet promasivanja, sporije pronalazenje cilja, ali ovog puta mnogo bolje nego kad sam bio pocetnik. Od pre tri god. lovim poluautomatom, u pocetku katastrofa, jednog momenta mi doslo da ga prodam, ali vremenom sve legne na svoje mesto i danas vrlo retko pucam drugi metak iz njega. Hocu da kazem da svako treba da bira oruzje po svom ukusu i prilagodjava ga vrsti divljaci koju najcesce lovi, a vremenom ce se sa njim sroditi i imati uspeha u lovu. PA sam uzeo jer najveci broj izlazaka u toku sezone je lov divljih svinja pogonom, a smatram da za tu vrstu lova ima odredjene prednosti, za poljski lov sitne divljaci dvocevka je nezamenljiva jer se u trenutku mozete odluciti kojim metkom cete pucati i iz koje cevi, a bok ili polozara stvar ukusa
iveli
 
veljko__
 Ja vise volim bokericeElmer
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Zeljko92
 Na pocetku mog lovstvovanja sam dobijao puske os starijih lovaca iz mog drustva kad idemo na zeca. U par lovova sam dobijao bokerice i
odstrelio jednog zeca i to sam ga jurio ranjenog da se ne muci. Jednostavno mi ne lezi bokerica. A onda u jednom izlasku mi covek da Zastavinu polozaru kalibra 16.... Kao penkalo ;) ...... zec iskoci i sa prvim patronom osta zec u vatri... Dao mi covek belomove patrone, kao nije navikao na losu municiju pa je ispromasivao taj dan pa da ih potrosi.... Grin Sve u svemu zaljubim ti se ja u polozaru 16-icu Grin
 
mrwa22250
 sve je stvar navike.imam u grupi kolegu koji je sa svojom 27-com pucao fazane s kuka.jedan za drugim pokupovali smo 153-ke,on poslednji medju nama i katastrofa.vec tri godine ne moze da uhvati ruku.nisu to cisti promasaji ali krajcovanja kolko oces,a fazana obicno dotuce neko drugi.da se razumemo on je sa 27-com lovio od 85 a balans ove dve puske je totalno razlicit.
 
Zeljko92
 To sa puskom mora da bude ljubav na prvi dodir Grin ili ti lezi ili ne... Ako ti lezi sigurno ces se na nju dobro navici i imati uspeha. Navika je cudo Smile
 
arsa
 E zeljko kada je u pitanju to dali ti puska lezi ili ne ,mnogo je bitnije kakav je kundak nego dali je polozara ili bokerica.;)
lovac Joca i Luka srbijalov
 
PEZ
 Ne mogu a da se ne slozim sa arsinim upisom, moz' puska da bude najskuplja, od najboljih materijala, svejedno da li je polozara ili bok. dzaba sve ako kundak ne legne.Tacno je i to da se lovac vremenom navikne na svoje oruzje al' to opet nije kako Zeljko kaze " ljubav na prvi dodir".
 
Zeljko92
 To ste sasvim upravu. Oko gadja - kundak pogadja! Ali se upis odnosio i na kundak. Mozda mi neko da u ruke i bokericu koja ce mi isto tako pasovati... Jednostavno jos nisam imao iskustva sa takvom puskom.
 
Zlocko
 Ja ne znam sta mi odgovara,voleo bi bokericu za pocetak...
Kako sam krenuo kao podmladkar u lov,svaki put posle vola ispalim po 2,3 metka iz razlicitih pusaka...Dedina polozara mi nikako neodgovara,meni je to maloo,kratak kundak,i dosta mali potkundak,tako da kad je uhvatim levom rukom zatvorim nisan Grin
Pucao sai i iz iz 27,meni licno lepo lezi,pa iz toz 34 savrseno...Cak mi je jeda dada dao da pucam iz njegovog poluautomata,neki italija u kal 20,ja mislim da me je vise otresao nego iz 27....Grin Grin Grin
Tako da su velike sanse da se odlucim za iz,ili ako uspem da nadjem toz...
 
pavlepavlaka
 Imam veliki problem posto za neku godinu i ja treba da predam za pusku a od dede sam nasledio Zastavinu Polozaru a vise volim bokericu ako bih kupovao to bi bila Franchi bokerica ,ali cujem od nekih lovaca ako samo malo iskrivis bokericu ona promasuje posto kad uhvatim polozaru ruka na potkundaku mi prekrije celu cev pa sam mislio da prodam polozaru i dodam pare i kupim Franchi bokericu ali nebih zeleo da pogresim u odabiru ???? Confused
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
DakiNS
 Momci čitam vaše upise i ne mogu da se ne osmehnem. Hajde dajte si malo truda i vremena pa na netu potražite snimke i klipove o lovu sa položarom. Posebno obratite pažnju na ruku i prste koji drže i kako drže podkundak. Razumem vas još ste mladi ima tu još i malo straha od pucnja i trzaja , zato tako grčevito stežete pušku, a za to nema potrebe. Ne sekirajte se sve je to na kraju rutina.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
aleksa
 Kada sam išao na obuku za rukovanje lovačkom puškom, pucao sam iz Zastavine položare u kalibru 12 deset patrona. To je bio šok za mene s obzirom da nisam imao nikakvog iskustva do tada sa položarom. Naprotiv, ćale ima bokericu iz koje sam do tada ispucao nekoliko patrona i ona je za mene bila standard i nešto najbolje. Kako je vreme prolazilo, istančao mi se ukus i sada imam želju da lovim položarom. Hvat kundaka i potkundaka i vizuelni utisak pogledom niz šinu mi nisu nikakav problem, šta više pružaju mi užitak.
Pogledajte kako čikara na 5:13 min. drži potkundak, to je otprilike način kako bi trebalo, hvat je siguran, baratanje lako a ima pozitivnog efekta i na trzaj. Što kaže DakiNS, kad se jednom navikne, postaje rutina. Samo je stvar da li želiš uopšte da loviš položarom ili ne. Ako ti se ne sviđa, ni ne pokušavaj!

http://www.youtub...TSunyX1Ph0
 
Joe the hunter
 

DakiNS kaže:
Momci čitam vaše upise i ne mogu da se ne osmehnem. Hajde dajte si malo truda i vremena pa na netu potražite snimke i klipove o lovu sa položarom. Posebno obratite pažnju na ruku i prste koji drže i kako drže podkundak. Razumem vas još ste mladi ima tu još i malo straha od pucnja i trzaja , zato tako grčevito stežete pušku, a za to nema potrebe. Ne sekirajte se sve je to na kraju rutina.






OdobrenoBravo 2Odobravam
 
pavlepavlaka
 ja volim polozare ali posto je puska starija ali u odlicnom stanju i zanima me dali je bolje da ostanem sa zastavinom polozarom ili da je prodam i kupim Franchi bokericu
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Joe the hunter
 

pavlepavlaka kaže:
ja volim polozare ali posto je puska starija ali u odlicnom stanju i zanima me dali je bolje da ostanem sa zastavinom polozarom ili da je prodam i kupim Franchi bokericu






Decak da naucis nesto, dedino oruzije se NE PRODAJE.Dok ti stignes da mozes da kupis oruzije bice parica pa kupi i taj Franki ako u medjuvremenu ne promenis misljenje bar 10 puta.Elmer
 
pavlepavlaka
 ovo je ta polozar 16-tica crvena zastava
pavlepavlaka priložio:
2013-01-08_221417_3.jpg

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavlepavlaka
 evo
pavlepavlaka priložio:
2013-01-08_221448.jpg

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavlepavlaka
 evo
pavlepavlaka priložio:
2013-01-08_221427.jpg

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavlepavlaka
 evo
pavlepavlaka priložio:
2013-01-08_221438.jpg

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavlepavlaka
 evo
pavlepavlaka priložio:
2013-01-08_221514.jpg

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bokerica M80 Crvena Zastava LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 79 04.11.2013. 08:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,151 posete www.srbijalov.com