Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Bokerica ili položara ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Bokerica ili položara ???
dusanandra
 Ja sam i za jednu i za drugu Smile
 
dusanandra
 Bok 12/70 pistoljski rukohvat a polozara 20/70 engleski kundak i sve pokriveno Smile
 
ringe357
 I razgovoru sa lokalnim lovcima, ljudi me ubjedjuju da su bokerice puno vvrce u odnosu na polozare, navodno su brave izdrzljivije i kazu da su bokerice lakse za nisanjenje. Iskreno mislim da nije velika razlika?
lovac Tandrčak Badžo
 
Cvele
 Ti tvoji lokalni lovci neki kontrasi Smeko svi kazu da je polozara mnogo laska za nisanjenje od bokerice...A u sustini sve je to stvar navike ;) Bye
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Podunavac
 Realno jeste bokerica i čvršća i lakša za korištenje. I to nije priča rekla-kazala, nego je i naučno dokazano. Međutim, pošto nisu svi ljudi isti nekima bolje leži položara. A i to što je u bokerica (uglavnom) čvršće bravljenje ne znači da položare imaju loše i slabe brave. Ovo je više teoretski rečeno, kada bi prosečan lovac u svom lovnom veku ispucao desetine hilajda metaka. Pošto prosečan lovac ne puca toliko, izbor između bokerice i položare je stvar ličnog ukusa pojedinca. Ja imam obe, i sa obe sam jednako i zadovoljan i uspešan u lovu.
Tri prsta 2Kolce
 
gavra bakos
 Nema nikakve razlike. To ti je kao ono Plavuša ili Crnka? Imam obe ( mislim na puške) ali mi se nekako položara više sviđa. Više mi je "lovački".
gavra bakoš
 
Podunavac
 

gavra bakos kaže:To ti je kao ono Plavuša ili Crnka? Imam obe.


Kolega kako izlaziš na kraj sa obe?Grin Ja ipak više volim crnke. Ne zbog viceva, nego onako lepše su mi.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Ako je verovati strucnjacima,bokerica ima prednosti u gadjanju letecih meta(zato niko glinenace ne puca polozarom),a kako su neki polozarom pucali prepelice(25/1)nisam video al pricaju ljudi,mora da tu neceg imaSmeko
Nemam ni jednu od navedenih opcija,ali obzirom da nisanim preko jedne cevi(PA i IZ-18)sledeci pazar je definitivno bokerica.Sto se tice plavusa ili crnka,tu mi boja ne igra ulogu,sve zavisi kako mi legnu....ChutStidljiv
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kimi
 Ja imam i bokericu i položaru.

Navikao sam na bokericu sa jednom obaračom i sa njom retko promašujem ali zato sa položarom sa DVE obarače retko pogađam.

Ipak mislim da je sve stvar navike.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
gavra bakos
 Poštovani Podunavac , sada više nije problem broj jednaili dve , nego nešto drugo. Više uopšte ne biram .;)
gavra bakoš
 
MMilos
 Po meni, to je do onoga šta voliš...
Neko voli položare, jer su imaju neku klasičniju notu, pogotovo ako su sa petlićima, lakše su uglavnom...

Oni drugi više vole bok jer je modernija, lepša.

Lično ne volim položare pre svega zbog podkundaka - jednostavno je premali za moju šaku. Na položari cal 20 mogu prstima da obuhvatim cevi i podkundak, a na Iž-58 cal 16 mi malo fali Smile

A što se tiče dileme... plavo / crno - ja biram obe - odjedared Grin
 
AJDUK
 Prvo bok a posle moze i polozara Odobreno
 
DakiNS
 Imam dve puške sačmare i obe su položare, jedna 12 druga 16, možda ako nekada bude treća - bokerica 20Njanjanja
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
klaja
 Mislim da je manje bitan raspored cevi kod puške,to je više estetski. Ono što je najvažnije na obe je kundak i kako vam puška lezi. Ako ne legne u rame kako treba može imati sto cevi ali džaba.Ja sam počeo lovití sa bokericom kal 16,zatim položarom kal 16. Prepelice sam lovio samo položarom i to dosta uspešno. Jedino u čemu vidim razliku je kundak i ništa drugo.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
lovacbp
 Ja sam prvu pušku dobio na poklon, položara Zastavina u cal.16, sad mi treba jedna bokerica u cal.20 i onda lepota Presrean - položara za trčeću, a bokerica za leteću divljač. Noga pred nogu i kroz brazdu Veselo
 
Cvele
 

lovacbp kaže:
Ja sam prvu pušku dobio na poklon, položara Zastavina u cal.16, sad mi treba jedna bokerica u cal.20 i onda lepota Presrean - položara za trčeću, a bokerica za leteću divljač. Noga pred nogu i kroz brazdu Veselo


Imas bokericu u 20/76 na prodaju za 350e... idi na oglase(ovde na forumu)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
AcaNik
 

Cvele kaže:

lovacbp kaže:
Ja sam prvu pušku dobio na poklon, položara Zastavina u cal.16, sad mi treba jedna bokerica u cal.20 i onda lepota Presrean - položara za trčeću, a bokerica za leteću divljač. Noga pred nogu i kroz brazdu Veselo


Imas bokericu u 20/76 na prodaju za 350e... idi na oglase(ovde na forumu)

Ниси продао Јилдиз још?
 
velja
 neko vreme sam koristio zastavinu polozaru u 16 kal.zatim kao svaki napaljeni klinac kupim iz 27 magnum bokericu,pa onda poluautomat mp153 sa 61cm cevkom u kal.12/89...i sve to prodam i kupim MERKEL SUHL M8 polozaru..kal 12/70..puska je prelepa,tako lepo lezi da je to cudo,balans,bravljenje..ma puska za sva vremena..POLOZARA definitivnosrbijalov
8x57jsStari
 
Cvele
 

AcaNik kaže:

Cvele kaže:

lovacbp kaže:
Ja sam prvu pušku dobio na poklon, položara Zastavina u cal.16, sad mi treba jedna bokerica u cal.20 i onda lepota Presrean - položara za trčeću, a bokerica za leteću divljač. Noga pred nogu i kroz brazdu Veselo


Imas bokericu u 20/76 na prodaju za 350e... idi na oglase(ovde na forumu)

Ниси продао Јилдиз још?


Zasto ja?? Kolega Lazar prodaje....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
lovacbp
 

Cvele kaže:

lovacbp kaže:
Ja sam prvu pušku dobio na poklon, položara Zastavina u cal.16, sad mi treba jedna bokerica u cal.20 i onda lepota Presrean - položara za trčeću, a bokerica za leteću divljač. Noga pred nogu i kroz brazdu Veselo


Imas bokericu u 20/76 na prodaju za 350e... idi na oglase(ovde na forumu)


Video sam oglas i cuo se sa kolegom, jako lepa puska i odlicna ponuda. Na zalost, trenutno sam u potrazi za karabinom. Bokerica ce doci na red za koju sezonuConfused
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bokerica M80 Crvena Zastava LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 79 04.11.2013. 08:02
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,013 posete www.srbijalov.com