Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Planinski gonič Alpinac


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Planinski gonič Alpinac
aca81
 Cao drustvo imam puno pitanja a malo odgovora kao sto rekoh cuvam gonice i imam skoro sve sa podrucja sfrj a od skora i alpinku sa papirima staru 2,5g pa s obzirom da do sad nisam cuvao alpince niti je ko lovio u drustvu alpincima interesuju me vasa iskustva i saznanja o njima,svaka pomoc je dragocena jer sam resen da cuvam samo jednu rasu i ozbiljno se posvetim njoj.
 
aca81
 gore u poruci namerno sam naglasio "zenka sa papirima" jer kod nas skoro i da nema kerova sa papirima pa samim tim je i teze doci do dobre pasmine pa se trudim da sacuvam ono sto vec imam,znam da je vama neobicno ali nedeljom kad je lovni dan u lovistu od sto kera mozda jedan ili dva imaju papire,da se razumemo ima tu puno lepih kerova i cistih rasa ali jednostavno nikome nisu bitni papiri uz parolu "papiri ne gone" a onda kasnije se ukrstaju sa raznim drugum gonicima nevazno keje rase samo da dobro radi i to je osnovni problem jer ovaj kraj je bio cuven po gonicima a sada iz sezone u sezonu imamo sve gore kerove,naidje neki pravi ljubitelj dobrih gonica ali to je kratkog daha jer vec posle prve sezone ostane bez kerova sto zbog kradje(ne verujem da se negde vise kera ukradu,nemogu vukovi sve da ih pokolju).... sto zbog vukova
 
nenadx
 Aco,dobro si naveo,sa papirima,jer cujem da se brkaju rase.Eto u tvom kraju verujem da sreces Bugarske gonice,koji su slicni.Pa i kopov,razlike su minimalne.Ima dosta ukrstenih,a ako dodaamo da ga u Crnoj gori nazivaju crnogorki planinski gonic....Znaci koji je zvanicni naziv,standard itd.Licno nisam dovoljno strucan da o tome raspravljam,ali zbunjujuce....Kakvi su u lovu?
Dobar pogodak
 
arsa
 Evo da odgovorim na neka od pitanja koja vas zbunjuju. Kao prvo to vise nije alpinac vec Crnogorski planinski gonic koji je posle raspada drzavne zajednice pripao nasim komsijama Crnogorcima. Planinskog gonica od ostalih ex yu izdvajaju nekoliko odlika rase . Prva i osnovna je oblik i duzina glave koja je kod ostalih gonica jako slicna a kod njega karakteristicna i to tako sto je najpozeljnija klinasta glava ciji je licni deo kraci u odnosu na ceoni i idealan odnos je 3:2 u korist ceonog dela,sto bi se reklo planinac sa dugom suvom glavom nije tipican ni pozeljan. Jos jedna veoma vazna stavka je dlaka koja mora biti jako cvrsta i gusta a nikako tanka,misija a posebno ne na repu koji mora biti obilno odlakan. Ako ima jos nekih stvari koje te zanimaju , pisi a ja cu ti odgovoriti jer imam iskustva sa VI FCI grupom.
 
Lovac sa NLT-om
 Daj te neku sliku da vadimo te gonice......Confused
Samo NLT..... B)
 
aca81
 u mom kraju sve sto je crno zovu alpincem,mozda bih se odlucio da cuvam bas njih pa me interesuje pre svega kakvog su karaktera a sto se tice izgleda koja je razlika c.p.g.(alpinca) i s.kopova
 
aca81
 iskreno tek nedavno sam saznao da bugarski gonic postoji kao rasa i po opisu takve ili slicne(izmelezene) kerove srecem u lovistu i znam coveka koji je cuvao par njih(ali kuse-sa odsecenim repom) i mogu reci jedan od njih je vazio za odlicnog gonica d.s. ako ne i najboljeg u tom kraju pa i sire dog muzjak iz istog legla gonio sve a d.s. ni u drustvu sa drugim kerovima
 
Boban
 Pa melezari vaze za veoma izdrzljive kerove i veoma ljute za D.S.
 
aca81
 jeste tako pogodi se dobar ker ali nikad neznas sta mozes da ocekujes od narednog legla ili sta ce dati taj ker,ja bih ipak da cuvam jednu rasu i da znam sta mogu da ocekujem od svakog narednog,sad trenutno imam "posavca","baraka","trobojku","posavku", i od skora "alpinku" pa s obzirom da njih nisam cuvao interesuje me svako iskustvo bilo koga ko je lovio u drustvu planinskog gonica(alpinca)
 
aca81
 treba mi stene "cistih"alpinaca,nebitan pol,ako ima neko na prodaju ili zna proverenog alpindziju inace moja kerusa je iz nisa (vl.nenada jovanovica) i to je jedna od najboljih linija planinskih gonica na prostoru ex-yu
 
nenadx
 Alpinac i kopov su veoma slicni eksterijerno.Naravno za strucnjake razlika postoji.Tu se ubacuje i crnogorski planinski gonic,koji je priznat kao rasa a umesto prefiksa jugoslovenski sada je cg.Rase su raspadom bivse zemlje izdeljene,pa zbrka i dalje traje.Recimo Bugari imaju slicnog gonica,pa sto ja znam i ostrodlakog,slicnog baraku ali u FCI nemaju ni jednu priznatu rasu.Melezi se cesto pokazuju kao najbolji za DS,ali naravno ne prenose gene lako.Da je tako pravile bi se rase po narudzbini.Prof Jockovic(iz Nisa ako se nevaram)je godinama pokusavao da napravi nasu sluzbenu rasu,ukrstanjem sarplaninca i nem.ovcara....Ako see nevaram ovde bi spaleph mogao pomoci,a za temu verujem jos njih.Evo slike pa procenite,koja je ovo rasa. i41.tinypic.com/14cfedw.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Ova kuja po visini vise lici na Alpinca,kopov je za nijansu nizeg rasta i krupnije glave ova kuja je original Alpinac.
 
Boban
 Evo nekih fotografija Alpinca
Boban priložio:
2q319w4.jpg
 
Boban
 I jos jedne
Boban priložio:
14icxeb.jpg
 
Boban
 Ovo je sa jedne izlozbe Alpinaca u inostranstvu.
 
nenadx
 U pravu si Bobane.Za porejenje,evo kopova i43.tinypic.com/25irtxs.jpg
Dobar pogodak
 
aca81
 e hvala za slike imam kerusu po stasu i boji kao ker na prvoj slici a ova kerusa na asfaltu mi lici na jednu ciji vlasnik se predstavlja na netu kao bocky,cini mi se u odnosu na prvu da je palez bledji a njuska duza i ono sto me zbunjuje po cemu ker na zadnjoj slici nije alpinac nego kopov
 
nenadx
 aco jesi li citao,prethodne tekstove?Razlike su minimalne te za povrsno gledanje nema razlike.Ja takodje ne vidim to,ali bi poznavaoc verujem to lako uocio.Ili procitaj standarde ili sacekaj da neko ko zna kaze.Pozdrav
Dobar pogodak
 
aca81
 gledao sam prethodno citao standarde ali resenja ni blizu,po standardima se razlikuju a po izlozbama i odgajivacima i nema neke razlike ili nisam naisao na odgajivaca cistokrvnih kopova,mene ustvari ne interesuju kopovi nego kad naidjem na alpinca kako da znam da je cist i da nema krvi kopova ili slicnih rasa ....pomogo bi mi broj ili adresa nekog alpindzije ili sudije.
 
Boban
 Alpinci su vise elegantnije gradje,suva duga glava vislji na nogama,duze gradje i dosta su brzi na gonjenju.A kupov je sire i krace glave nizi na nogama i krace gradje i za nijansu su sporiji na gonjenju,ali to je mala razlika izmedju te dve rase iste namene.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Srpski gonič KINOLOGIJA 1591 17.07.2021. 16:45
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,734 posete www.srbijalov.com