Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Održavanje (čišćenje) karabina


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Održavanje (čišćenje) karabina
Boban
 Ja tako radim vec godinama.
 
aca81
 Da, izgleda da je najvaznije dobro i pravilno ocistiti..POZ.
DOBAR POGLED
 
rk
 Posle pucanja naprskam balistolom ,prodjem nekoliko puta metalnom cetkom nikako ne vracati cetku pre nego sto prodje celu cev ,posle nekoliko puta prodjem sa krpicom ili tolet pairom namotanim na cetkicu i to je to.
 
aca81
 

rk kaže:
Posle pucanja naprskam balistolom ,prodjem nekoliko puta metalnom cetkom nikako ne vracati cetku pre nego sto prodje celu cev ,posle nekoliko puta prodjem sa krpicom ili tolet pairom namotanim na cetkicu i to je to.

Jesi li mislio mesinganom cetkicom,koliko ti odstoji posle prskanja balistolom i da li vracas cetkicu nazad ili ides samo jedan pravac..POZ
DOBAR POGLED
 
rk
  Prvih nekoliko puta idem samo napred ostavim da odstoji nekoliko min (10-tak) i da mislio sam na mesinganu cetkicu
 
denisedi
 Dali se ostecuje cev karabina pri cisten je sa kanap one vojnicke i dali je dobro koristiti WD 40 za cistenje karabina
evo moi karabin
 
denisedi
 evo jos jedna slika
 
aca81
 Druze kanap je najstariji i verovatno najbolji nacin za ciscenje da je drugacije ne bi opstao toliko godina u upotrebi a wd 40 koliko sam ja upoznat nije za redovno ciscenje ili odrzavanje,vidi sa sinolom koji ja koristim ili kolege preporucuju balistol,pa tu je drnc ili cak deterdzent i mlaka voda koji smanjuju ph vrednost ali to prenosim samo ono sto sam cuo ja imam iskustva sa sinolom u vidu ulja i spreja a wd 40 mislim da je za oruzje koje nije redovno odrzavano...poz.
DOBAR POGLED
 
aca81
 Koja optika je na karabinu i jel on prelakiran ili se tako vidi...POZ.
DOBAR POGLED
 
denisedi
 optika na pusci je KARL KAHLES 4* a vis einformacije o pusci i optiku stavicu na forumu kad idem kuci ova nedelja nisam kuci
 
Cvele
 Koj je ovo karabin, ko ga proizvodi ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
aca81
 Nema ga denisedi,lovacki je sigurno zbog dva obaraca ali koji nisam siguran...POZ.
DOBAR POGLED
 
canis aureus
 Taj karabin je MANNLICHER-SCHOENAUER-Steyr sa štuc varijantom kundaka koju je upravo Mannlicher i promovisao! a u kom je kalibru neznam
Nema veze dal ima jedan ili dva obarača da bi bio lovački jer lovački se proizvode i sa jednim podešavajućim i sa dva tj sa ubrzicom.
Nadam se da će nam denisedi više reći o svom karabinu jer je prilično redak a pogotovo o kalibru, ako se radi o nekom originalnom(10,75x57MS, 9,5x57MS 8x60S Bombe 9,3x57 10,75x68 6,5x54MS 8x56MS 9x56MS)
canis aureus priložio:
b_14.jpg
 
denisedi
 EVO MENE IZVINJAVAM SE ZBOG VREMENA KOJE JISAM DAO ODGOVOR ALI EVO OTVORIO SAM NOVU TEMU MAUZER PA VIDITE DETALNIJE POZZ
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
aca81
 Mislio sam da se vojni ne proizvode sa dva obaraca
DOBAR POGLED
 
aca81
 Danas sam cistio karabin po peti ili sesti put za tri meseca a u medjuvremanu nisam ispalio ni metak i opet je na ustima cevi bilo ulja (kako se slivalo) ali je opet bilo crvene boje tj. puno rdje i nisam vise pametan odakle toliko rdje kad ne pucam a cev je do sad bila perfekt sa ispaljenih tridesetak metaka,ima li neko ideju o cemu se radiHmmm
DOBAR POGLED
 
denisedi
 I tata je imao ranije jedan crvena zastava i druze cisti ne cisti sve je bilo isto opet krpica crvena bez razlike dali si pucao.A ovaj sada i 5 meseca da ga ostavim sa jednom krpicom kao nov je.Sve je do cev do materijala ali probaj ocisti ga sa WD 40.
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
canis aureus
 

aca81 kaže:
Mislio sam da se vojni ne proizvode sa dva obaraca


aco
"Nema veze dal ima jedan ili dva obarača da bi bio lovački jer lovački se proizvode i sa jednim podešavajućim i sa dva tj sa ubrzicom."

Vojni se uglavnom ne proizvode sa dva obarača tj sa ubrzicom već sa jednim podešavajućim obaračom.

Što se tiče čišćenja cevi karabina uz pomoć kanapa!?
-Da, može kanap da ošteti cev!!, na taj način što trenjem kanapa može da se oštete usta cevi, što nije toliko primetno ali se pokaže grupisanjem pogodaka na meti.
U vojskama se čisti oružje uz pomoć kanapa jer je jedan od najbržih i najlakših načina čišćenja cevi ali uglavnom svo vojno naoružanje ima zaštitnik usta cevi pa nemože da se ošteti na ovaj način.
 
denisedi
 Sa sta preporucujete ciscenje karabina i ako nije koristen neko vreme dali treba da se cisti opet ili samo prodje sa mrsnom krpicom
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
canis aureus
 Što se tiče čišćenja i održavanja oružja, sve su prodavnice dosta dobro snabdevene raznim sredstvima i uljima za čišćenje i održavanje metalnih i drvenih delova.
Zašto onda koristiti WD40 ili nešto tome slično?!? a što je namenjeno nečemu drugom.
Balistol je ok! mada i domaći Sinol je sasvim kvalitetan i pristojniji sa cenom!
-za čišćenje cevi uglavnom koristim Sinol ulje u spreju koje dosta "nagriza" i rastapa nečistoću i na taj način mnogo brže i lakše se ista cev čisti, a kad "izađe" iz cevi čista krpa onda cev nauljujem Sinol uljem iz boce(kantice) koje je dosta "mekše" od spreja i tako "ovlaš" nauljeno oružje ostavljam do sledećeg korišćenja ili eventualnog "prebrisavanja".
Nikada nisam koristio DRNČ jer posle njega dugo cev hoće da "crveni"! Inače se koristi kod nagriženih cevi i neodržavanog i neredovno održavanog oružja u težim uslovima od lovnih.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Lovne karte, izgled i važenje PROPISI O LOVU 530 04.04.2021. 12:56
Preparati, ulja za zaštitu kundaka i održavanje PUŠKARSKA RADIONICA 77 02.02.2021. 11:57
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,238,862 posete www.srbijalov.com