Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Održavanje (čišćenje) karabina


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Održavanje (čišćenje) karabina
270
 Poišto ne vladam baš ovim novo Hrvatskim, pod terminom "kalibarna vodilica" su možda mislili na "Bore guide" Ukucaj ovaj Engleski termin na internetu i pronaći ćeš gomilu modela od 20-100+ eura!
Korisna spravica koja šipku za čišćenje vodi kroz centar cevi prilikom provlačenja i vraćanja nazad sprečavajući njen kontakt sa ustima cevi, i što je još važnije sprečava vraćanje odnosno curenje agresivnih solventa iz cevi u mehanizam i ostale delove oružja gde ih je teško ukloniti i gde samo mogu da nanesu štetu!
 
Sniper Hunter
 Po meni prijatelji za lovne potrebe opterećujete se sa nepotrebnim stvarima . Ne pucate benč rest??
 
atom
 Poz raja pre neki dan kupim u capriolu "bear cleaning rope" ili kod nas zmija, tj. kanap za ciscenje cevi, na njemu ima i bakarna cetkica...i sve bi to bilo ok, da nisam otisao u arsenal u keve Jevrosime da kupim municiju za moj topic 30-06 i u razovoru sa prodavcem istom kazem da sam kupio zmiju, na sta on meni odgovara da zmija nije dobra za cev jer ne rotira unutar cevi te tako moze ta "bakarna" cetkica da je osteti!!! Jel neko ima iskustva sa Zmijom_???
 
Max011
 Zanimljiv momak taj prodavac ... slobodno koristi zmiju jer ona radi celim telom a ne samo tom četkicom .
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Podunavac
 Bakarna četkica ni na koji način ne može da ošteti cev koja je izrađena od visokokvalitetnog čelika. Međutim smatram da je Bore snake ili zmija samo za čišćenje na terenu onako za nuždu. Pravo (temeljno) čišćenje cevi ipak mora da se izvede drugačijim "alatom".
Tri prsta 2Kolce
 
atom
 Hvala puno kolege!!!
 
ssekir75
 e sto ti prodavci vole da se prave pametni Jaooo

prika, bakar ne moze da osteti cev jer je meksi. samo pazi kad vuces da kanap ne ide preko zidova na ustima seci. znaci ne onako ukoso vec strogo pod vertikalu. mada ja ipak vise volim sipku i cetkicu ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 

ssekir75 kaže:
e sto ti prodavci vole da se prave pametni Jaooo

prika, bakar ne moze da osteti cev jer je meksi. samo pazi kad vuces da kanap ne ide preko zidova na ustima seci. znaci ne onako ukoso vec strogo pod vertikalu. mada ja ipak vise volim sipku i cetkicu ;)



Kolega zmija se vuče samo u jednom pravcu. Isključivo od ležišta metka prema ustima cevi. Ona nije klasični kanap koji se vuče u oba pravca. A ni kanap ne može da stvara toliki otpor da ošteti usta cevi. Može samo da skine brunir sa usta cevi.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 

Podunavac kaže:

ssekir75 kaže:
e sto ti prodavci vole da se prave pametni Jaooo

prika, bakar ne moze da osteti cev jer je meksi. samo pazi kad vuces da kanap ne ide preko zidova na ustima seci. znaci ne onako ukoso vec strogo pod vertikalu. mada ja ipak vise volim sipku i cetkicu ;)



Kolega zmija se vuče samo u jednom pravcu. Isključivo od ležišta metka prema ustima cevi. Ona nije klasični kanap koji se vuče u oba pravca. A ni kanap ne može da stvara toliki otpor da ošteti usta cevi. Može samo da skine brunir sa usta cevi.
ako stignem ovih dana slikacu sta je drugar uradio kanapom na ustima cevi svog 22-250 zastava M70.katastrofa
 
Podunavac
 Kakav je to kanap koji oštećuje čelik? I koliki je otpor za to potreban? Ja sve svoje oružje još uvek čistim i kanapom (uz ostali pribor) i nisam do sada imao problema. A za 11 godina službe sam duge cevi čistio isključivo kanapom bez ikakvih loših efekata i nuspojava. Neznam na koji način može da dođe do oštećenja?
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 Mislim da je kolega Mrwa u pravu . I to ne iz ličnog iskustva nego iz razgovora sa jednim dooobrim puškarom.Yes Osim u slučaju ako se puca jednom godišnje i još promašiConfused

P.S čelik je tvrđi od vode pa ga ipak režu vodom;)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
PEZ
 Da nije taj umesto kanapa koristio sajlu Grin
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
DakiNS
 Nema potrebe za sajlom i kanap kod kolega koji mnogo koriste karabin, sa vremeno dođe do oštećenja pa makar za desetu a to već razbacuje sliku pogodaka. Sa druge strane kaže rođo da je u službi čistio konstantno sa kanapom,jeste tačno je tako ali i vojno oružije ima zaštitnik usta cevi ,(zašta on ono služi?). Da ja neznalica ne pametujem mnogo pitajte puškare mislim da će vam svaki (osim onih koji hoće više posla) reći da je šipka bolja. Na kraju krajeva zašto kod starijih karabina puškar sređuje usta cevi nego zbog rasipanja pogodaka.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 

Podunavac kaže:

ssekir75 kaže:
e sto ti prodavci vole da se prave pametni Jaooo

prika, bakar ne moze da osteti cev jer je meksi. samo pazi kad vuces da kanap ne ide preko zidova na ustima seci. znaci ne onako ukoso vec strogo pod vertikalu. mada ja ipak vise volim sipku i cetkicu ;)



Kolega zmija se vuče samo u jednom pravcu. Isključivo od ležišta metka prema ustima cevi. Ona nije klasični kanap koji se vuče u oba pravca. A ni kanap ne može da stvara toliki otpor da ošteti usta cevi. Može samo da skine brunir sa usta cevi.


žao mi je što ne mogu da ti pokažem šta je drug iz vojske napravio od AP m70 koja je imala 0% kad je zadužio. kad je razduživao sama cev je bila odlična, ali usta cevi... Shock sve je vukao na jednu stranu kad je čistio i stalno sam ga upozoravao na to. uostalom, nije džabe u rapu za m48 i zaštitnik usta cevi.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
PEZ
 Pa sta bi od cevi ostalo prilikom ispaljivanja zrna odnosno veceg broja ispaljenih metaka onda bi se posle izvesnog vremena od olucene cevi dobila glatka cev, ako vec kanap toliko osteti cev, i kod starijih (starih) karabina iz kojih je ispaljeno dosta metaka pre vise verujem da je bas zbog toga doslo do ostecenja nego zbog ciscenja kanapom.
A zastitnik usta cevi na Kalanjikovu, i to onim sa drvenim kundakom jeste zastitnik ali od drugih mehanickih ostecenja prilikom obuke ili BD a ne zastitnik od kanapa, ustvari pre bi se moglo reci da on najvise stiti navoj na koji se navrcu odredjeni dodaci a ne sama usta cevi.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
DakiNS
 Kolege pitajte majstore puškare , njima je to struka a ne hobi kao nama, nemojte da vam bude teško.Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 nemam razloga da lazem,cini mi se da je kod njega problem u nacinu provlacenja.on stavi karabin u stegu i vuce kanap sa obe strane,gornja ivica usta cevi je dobila poprilican zazor tako da otvor vise nije okrugao vec jajast.bice slikeiveli
 
rokvic
 Kolega daki je u pravu, kanapce jok za ciscenje...(sem u vojsci, tamo moras da vezbas ruke sa tim, to je u opisu zaduzenjaSmeko)... ali ni to nije kraj sveta. .... kad cevuljaga RIKNE... u zastavi se moze nova kupiti,tj montirati za 15 000 ... i opet teraj bar 10 god....
 
Max011
 kanapče čisti krpicom zmija čisti celim telom površina naleganja zmije je koju 1000 puta veća od površine krpice zmiju natopljenu sredstvom (a čak i suvu) dovoljno je provući par puta za kanpče trebaju mudašca da se oznoje... zmija ne abradira metal to je osnovna razlika... da je šipka bolja bolja je .
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
milenko0609
 ja moj očistim od ulja i pre korišćenja, jel taj nauljeni metak uvek malo luta......
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Lovne karte, izgled i važenje PROPISI O LOVU 530 04.04.2021. 12:56
Preparati, ulja za zaštitu kundaka i održavanje PUŠKARSKA RADIONICA 77 02.02.2021. 11:57
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,307,581 posete www.srbijalov.com