Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Adekvatna optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Adekvatna optika
schweps
 Slozio bi se sa kolegom jel imam isto misljenje a ja sam koristio takvog Redfilda na 223 i sasvim se dobro pokazao u tom cenovnom rangu mozda je malo uze vidno polje ali to ti nista posebno ne znaci.Moje misljenje da bi trebo uzeti tog Redfilda i namontirati na 223 neces pogresiti sigurno.
Lisica
 
angler
 Ako bi skidao Burissa sa m70 , kako bi mogao da iskoristim montazu morao bi uzeti neku optiku sa tubusom od 30mm, i uzeo bi nesto 1,5(2)-6 x XY i pravio svinjopuc (na m70 su namontirane warne baze i leupold prw prstenovi). Ovim bi rasklopio kombinaciju koja funkcionise i za blizu i za daleko.
Burris je, cini mi se, bolji od redfielda, nisu ni u istom cenovnom ragnu nikada ni bili.
Da li uzeti neku meoptu za 223, ili nesto slicno, sto je u svakom slucaju teze od redfielda. Ne bi uzimao objektive od 52-54-56, preveliko izgledaju na m85, nesto od 40 do 44-46mm. Moram jos da proverim cene i sta ima kod nas u Serbistanu.
shotguns... what like guns that fire shots?
 
dzudzubajac
 Sve zavisi za šta ćeš koju pušku koristiti...

Ako je 8x57 za čeku, lepo bi legla neka optika tipa 3-9x52 ili 56 da se namontira. Leupold vx1 3-9x50 je negde oko 40 i nešto hiljada čini mi se. Na taj način imaćeš i mogućnost da pucaš na dalje, zahvaljujući većem uvećanju, ali i pristojno veliki objektiv za sumrak. Jedino što reče kolega Podunavac, nećeš biti pokriven za pogonski lov ds.

Velika uvećanja su po meni više za 223,za lisice i srneću divljač, tako da bi onaj buris koga već imaš lepo legao na 223.

Inače meopta je značajno iznad 40.000. Imaš jeftiniju seriju meopro ali glupo je kupovati entry seriju dobrih proizvođača, to obično nije kvalitet (npr zeiss terra) već plaćaš samo ime, dok je kvalitet na nivou jeftinijih optika. Evo ti par cena za meopro seriju meoptinih optika:

MeoStar R1 3-10x50 90.000
MeoStar R1r 3-12x56 128.000

angler kaže:
Burris je, cini mi se, bolji od redfielda, nisu ni u istom cenovnom ragnu nikada ni bili.


Burris serija fullfield je i cenovno i po kvalitetu jednaka redfield revolution seriji. Pre nego sam kupio redfielda, gledao sam i burrisa i mislim da je kontrast malo lošiji, boje su malo ispranije i slika izgleda malo hm sumornija. Još jednom podvlačim reč malo, znači nijansa je u pitanju.
Redfield nema skuplje optike, da se ne bi klao sa leupoldom (isti vlasnik), tako da ako već hoćeš da porediš burris fourx sa nečim, onda bi takmac bio leupold vx2
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Brka bez brkova
 Planiram da kupim 223 i da na njega namontiram leupoldvx1 ili redfile revolusion 3-9x50,laka i dobra optika,to bih i tebi preporucio. Sa tim bih lovio lisice,sakale i ponekad srndaca. A 30-06 sa meoptom 6x42,koncanica 1 namenio bih za lov svinja cekanjem.
 
angler
 Moj Burris je iz serije Six X, 2-12x40. Svoje vremeno bila oko 850-900$ u USA pre nego sto su prestali sa prouzvodnjom.
Super bi legla na 223 zato se i dvoumim, jos ima i Ballistic Plex končanicu , milina jedna...
Za sada 99% cu uzeti Redfilda pa boze moj lako to zameniti Smile
shotguns... what like guns that fire shots?
 
angler
 A mozda i sačekam još malo, da se nakupi još malo novaca, pa na jesen pred sezonu da uzmem nešto iz srednje klase...
Hvala u svakom slučaju Smile
shotguns... what like guns that fire shots?
 
dreger
 Kolega isti problem sam imao i dve godine sam citao,pitao skupljao pare i kupio sta sam zeleo i mogao. i za isti karabin mi je trebalo 223 rem i skoro isti lov (lisice,sakali) srnecu divljac ne.
No sto se tebe tice , u tom cenovnom razredu jel si mozda gledao i raspitao se o Vortex optikama.iz diamondback serije ili jos bolje Viper serija.svi kazu da su dobre ,dozivotna garancija,odnos cena -kvalitek jako dobar.
Potrazi na sajtu "peloponez"iz NS oni bi trebalo da su uvoznici,pa pogledaj sta imaju na lageru.mozda se nadje nesto po tvom ukusu i zeljama.
 
angler
 Znam za Vortex naravno, citao sam o njima na jednom drugom forumu.
Jedino sto je Diamondback made in Kina, Viper Filipini i Razor HD Japan.
Redfieal Revolutio bi trebalo da je USA, bar sklopljen u USA...
shotguns... what like guns that fire shots?
 
Kobac
 Postovani kolege trebam savjet od vas vec neki period sam vlasnik zastavinog karabina m70 u kalibru 300 win mag e sad trazim za njega variabian opticki nisan . Sto mislite o ova dva leupold vx1 4-12x40 i nikon monarch 3-12x40
Lisica
 
DamirKS
 Moja neka preporuka ako vec hoces uvecanje do 12x, da uzmes nesto sa x50 ili 56.
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Kobac
 

DamirKS kaže:

Moja neka preporuka ako vec hoces uvecanje do 12x, da uzmes nesto sa x50 ili 56.
Bih vrlo rado ali to vuce malo vise novca...
Lisica
 
SamoLovIzene
 Pozdrav svima. Ja sam novi clan na forumu, inace mald lovac pocetnik. Cekam nabavku da kupim svoju prvu pusku, najverovatnije uzimam 270 win ili 30-06. Najvise cu loviti divlje svinje metodom cekanja nocu pa mi je potrebna adekvatna optika za to. Svi lovci koje znam kazu da uzmem zeiss polovan starije proizvodnje kazu da je neprevazidjen za te pare. Ali ja sam skeptik sto se tice optika koje su stare i po 100 godina. Sta mi vi preporucujete. Inace nocnu optiku ne zelim. Dao bi oko 700-800e za nju.

Hvala!
 
xxxvrsix
 dodaj još i kupi meoptu R1 ako hoćeš novo, sa tačkicom.

nema greške sa tim cajsevima veruj mi na reč
 
stefan092
 И без додавања за те паре можес купити АРТЕМИС 2000 а може да се налети и на 2100(са илуминацијом) гаранција 30 год. А половно је половно, Меопта скоро све своје производ ради у Чешкој сем неколико модела који се раде у САД.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Kobac
 Dje se moze u Srbiji kupiti leupold vx1 4-12x40
Lisica
 
dreger
 Samolovizene.dal si razmisljao o delta titanijumu hd 2,5-10x50 sa crvenom tackom,uklapa se u te pare sto spominjes cak msm da i ostaje za dobru montazu.
 
Podunavac
 Делта је по цени већ стигла Меопту. Али по квалитети мислим да није. У тој ценовној класи Меопта је најбољи избор.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

Kobac kaže:

Postovani kolege trebam savjet od vas vec neki period sam vlasnik zastavinog karabina m70 u kalibru 300 win mag e sad trazim za njega variabian opticki nisan . Sto mislite o ova dva leupold vx1 4-12x40 i nikon monarch 3-12x40
.

Који Monarch? Ако је V и више, сматрам да је бољи избор од VX-1.
Tri prsta 2Kolce
 
rk
 

Podunavac kaže:

Kobac kaže:

Postovani kolege trebam savjet od vas vec neki period sam vlasnik zastavinog karabina m70 u kalibru 300 win mag e sad trazim za njega variabian opticki nisan . Sto mislite o ova dva leupold vx1 4-12x40 i nikon monarch 3-12x40
.

Који Monarch? Ако је V и више, сматрам да је бољи избор од VX-1.


Ja bi se takodje pre opredelio za monarh al mozda je bolje da pogledas šta i kako bi lovio.
Ukoliko imas nameru da lovs predvece ili navece mislim da ce ti sve ispod 50 biti malo. Moja preporuka je uvek 56.
Moj izbor konkretne optike bi bil Meopta Meostar R1r 3-12x56 mislim da je odlican odnos cene i kvaliteta. Naravno obazno neka dobra montaža.
RK
 
Podunavac
 Јесте колега РК потпуно си у праву. Ја имам Меопту МеоСтар Р-1 3-12x56. Али њена цена је 2,5-3 пута већа од Никона и Леуполда о коме овде причамо.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
Kahles optika OPTIKE I MONTAŽE 69 25.08.2020. 23:34
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,253 posete www.srbijalov.com