Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Adekvatna optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Adekvatna optika
Kobac
 

rk kaže:

Podunavac kaže:

Kobac kaže:

Postovani kolege trebam savjet od vas vec neki period sam vlasnik zastavinog karabina m70 u kalibru 300 win mag e sad trazim za njega variabian opticki nisan . Sto mislite o ova dva leupold vx1 4-12x40 i nikon monarch 3-12x40
.

Који Monarch? Ако је V и више, сматрам да је бољи избор од VX-1.


Ja bi se takodje pre opredelio za monarh al mozda je bolje da pogledas šta i kako bi lovio.
Ukoliko imas nameru da lovs predvece ili navece mislim da ce ti sve ispod 50 biti malo. Moja preporuka je uvek 56.
Moj izbor konkretne optike bi bil Meopta Meostar R1r 3-12x56 mislim da je odlican odnos cene i kvaliteta. Naravno obazno neka dobra montaža.
Lovio bih sve ali uglavnon divlju svinju, a i gadjao bih metu na vecim daljinama. Kontaktirao sam coveka u Novon Sadu prodavnica super tane vlasnik valjdaa covek mi predlaze burris fullfield E1 4.5-14x42 koja mi je jako privlacna po cijeni. E sad neznam sto vi mislite o njoj a danas me je kontaktirao drugi covek koji mi nudi luger 3-12x56 PRO-NA koju sam danas pogledao i koja mi se jako svidjela. Sto vi mislite cijena burrisa je 430E a lugera 540E
Lisica
 
canis aureus
 Bushnell Trophy XLT 3-12x56Il. po ceni od 43.000d je OK izbor u tom cenovnom rangu ... evo ga jedan odlično šljaka na m70 u .300WM
Lugera zaobilazi u širokom luku
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Kobac
 

canis aureus kaže:

Bushnell Trophy XLT 3-12x56Il. po ceni od 43.000d je OK izbor u tom cenovnom rangu ... evo ga jedan odlično šljaka na m70 u .300WM
Lugera zaobilazi u širokom luku
Hvala puno na odgovoru a sto mislite o navedenom burrisu
Lisica
 
Barbarosa
 Ja sam kao privremeno rešenje pre par godina stavio Burrisa E1 (3-9x40) na 8-cu...eno ga još tamo i ništa mu ne fali. Cool
Pogledaj u Super Tanetu mislim da je negde oko 30.000 dok je 4,5-14x42 skuplji za oko 17.000.
Imaju oni i 3-9x40 sa iluminacijom on je oko 38.000.
Sa Burrisom nećeš pogrešiti, moje mišljenje je da je bolji izbor od Lugera, a i od Redfilda.
 
Milan98
 

Barbarosa kaže:

Ja sam kao privremeno rešenje pre par godina stavio Burrisa E1 (3-9x40) na 8-cu...eno ga još tamo i ništa mu ne fali. Cool
Pogledaj u Super Tanetu mislim da je negde oko 30.000 dok je 4,5-14x42 skuplji za oko 17.000.
Imaju oni i 3-9x40 sa iluminacijom on je oko 38.000.
Sa Burrisom nećeš pogrešiti, moje mišljenje je da je bolji izbor od Lugera, a i od Redfilda.

Kolega,kako otvara slikh,je l moze da se koristi i za pogon,kakav je u sumrak i svitanje,nocu da lj moze da se puca na mesecini?
Dimitrijević
 
Podunavac
 Burris je solidna optika, ali ima problem kao i većina američkih proizvođača. Slaba svetlosna propusnost u uslovima smanjene vidljivosti (svetla). Što će reći u sumrak i svanuće ima lošiju sliku od evropske konkurencije.
Ako ti treba optika i za pogon, onda treba da izabereš 1,5-6x42 ili 2-8(10)x50. Sve preko 2x uvećanja nije pogodno za brzo pucanje u pogonu.
Ne znam do koliko para planiraš da izdvojiš za optiku, ali ja bi ti preporučio Meoptu Artemis 1,5-6x42. A od neevropskih proizvođača sa povoljnijom cenom Nikon Monarch 5 2-10x42.
Tri prsta 2Kolce
 
Milan98
 

Podunavac kaže:

Burris je solidna optika, ali ima problem kao i većina američkih proizvođača. Slaba svetlosna propusnost u uslovima smanjene vidljivosti (svetla). Što će reći u sumrak i svanuće ima lošiju sliku od evropske konkurencije.
Ako ti treba optika i za pogon, onda treba da izabereš 1,5-6x42 ili 2-8(10)x50. Sve preko 2x uvećanja nije pogodno za brzo pucanje u pogonu.
Ne znam do koliko para planiraš da izdvojiš za optiku, ali ja bi ti preporučio Meoptu Artemis 1,5-6x42. A od neevropskih proizvođača sa povoljnijom cenom Nikon Monarch 5 2-10x42.

Pa tu 300-350e plafon. I ne bi preko 42(44)objektivom,50 mi mbogo glomazno izgleda.
Dimitrijević
 
Podunavac
 U toj cenovnoj klasi se ne možeš uklopiti da dobiješ sve što ti treba. Moraćeš da napraviš kompromis između cene i performansi.
Tri prsta 2Kolce
 
Milan98
 Meni ne treba da nocu pucam na mesecini,uvek palim lampu da vidim na sta tacno pucam. Znaci,treba mi optika koja lepo otvara sliku za pucanje u pogonu.Prioritet mi je to
Dimitrijević
 
Kobac
 

Barbarosa kaže:

Ja sam kao privremeno rešenje pre par godina stavio Burrisa E1 (3-9x40) na 8-cu...eno ga još tamo i ništa mu ne fali. Cool
Pogledaj u Super Tanetu mislim da je negde oko 30.000 dok je 4,5-14x42 skuplji za oko 17.000.
Imaju oni i 3-9x40 sa iluminacijom on je oko 38.000.
Sa Burrisom nećeš pogrešiti, moje mišljenje je da je bolji izbor od Lugera, a i od Redfilda.
Kolega hvala na savjetu ali gledam da mi bude sto vece uvecanje, imam dva bushnella 3-9x40 jedan je na 22lr drugi na 223 i sad gledam nesto tipa 3-12 ili 4,5-14 a za burris slusam samo rijeci hvale...
Lisica
 
Podunavac
 

Milan98 kaže:

Meni ne treba da nocu pucam na mesecini,uvek palim lampu da vidim na sta tacno pucam. Znaci,treba mi optika koja lepo otvara sliku za pucanje u pogonu.Prioritet mi je to



Jedino što mi pada na pamet u toj cenovnoj klasi, a da je dobro za pogon i doček je Nikko Stirling Diamond 1,5-6x44. Ali ne znam dali ga neko ima u Srbiji.
Tri prsta 2Kolce
 
Milan98
 

Podunavac kaže:

Milan98 kaže:

Meni ne treba da nocu pucam na mesecini,uvek palim lampu da vidim na sta tacno pucam. Znaci,treba mi optika koja lepo otvara sliku za pucanje u pogonu.Prioritet mi je to



Jedino što mi pada na pamet u toj cenovnoj klasi, a da je dobro za pogon i doček je Nikko Stirling Diamond 1,5-6x44. Ali ne znam dali ga neko ima u Srbiji.

A vortex diamondback HP 2-8x ili hawke endurance 1.5-6x vortex viper??
Dimitrijević
 
Podunavac
 

Milan98 kaže:

Podunavac kaže:

Milan98 kaže:

Meni ne treba da nocu pucam na mesecini,uvek palim lampu da vidim na sta tacno pucam. Znaci,treba mi optika koja lepo otvara sliku za pucanje u pogonu.Prioritet mi je to



Jedino što mi pada na pamet u toj cenovnoj klasi, a da je dobro za pogon i doček je Nikko Stirling Diamond 1,5-6x44. Ali ne znam dali ga neko ima u Srbiji.

A vortex diamondback HP 2-8x ili hawke endurance 1.5-6x vortex viper??



Vortex Diamondback HP 2-8x32 je OK za pogonski lov, ali mislim da je promer objektiva od 32 mm jako mali za lov dočekom u smanjenim svetlosnim uslovima.
Vortex Viper nema ništa u opsegu uvećanja od 2x i u višoj je cenovnoj klasi od serije Diamondback.
Što se tiče optike Hawke Endurance 30 1,5-6x44, teoretski ona bi trebala da ispuni oba uslova. I lov pogonom i lov dočekom. Ali iskreno sa Hawke optikama nemam nikakvo iskustvo pa ne mogu da kažem ništa o njenoj kvaliteti. Ali mislim da je njena cena preko 400 evra.
Tri prsta 2Kolce
 
Milan__
 Pozdrav drugari,deda je pazario Zastavin karabin u kalibru 223 rem. pa me je zamolio da mu preporucite neku dobru optiku za navedeni karabin,prvenstveno bi ga koristio za lov predatora.Uslov je da ne bude preterano skupa i da je pouzdana Namigivanje
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
kaludra
 za tu cenu po mom iskustvu vortex diamond back ili viper dozivotna garancija bez obzira na sve.
 
Milan__
 Hvala kolega,deda mi kaze da mu je i puskar istu preporucio tako da pazari tu ZivioRodjo
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
dreger
 Danas sam u jednoj prodavnici drzao u rukama i gledao kroz nju,Vortex diamondback 3-12x42hp,odlicna optika,al je lepa i cena bez koji dinar ravno 50000 din.
A prodavac mi rece da je prodao 8 komada al msm crosfire 3-9x50 sa crvenom tackom kaze jako se traze i dobre su odnos cena-kvalitet.
nisam ga samo pitao koliko ta kosta al posto je malo slabija serija od diamond back verujem i da je 15000-ak hiljada jeftinija.
Tako da mislim da bi dedi i ta jako dobro legla na 223 pogotovo ako ceka u sumrak ili mrak (zbog ovih 50mm a i crvene tacke).
 
ProfiHunter
 Ja sam skoro uzeo Vortex Viper 1-4x24 sa crvenom tackom,za beneli argo 3006,to je za pogonske lovove,ali sam hteo da kazem da je slika jako ostra ,perfektna ,brzo hvata metu i jako dobru garanciju ima,tako da neces pogresiti sa Vortexom sigurno.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
kimi
 Bliži se sajam u N.Sadu pa je sad možda prilika da se odabere optika. Potrebna mi je za zastavin 243 a budžet je oko 600e mozda malo više. Potrebna je za lov predatora eventualno srndaća. Dvoumim se izmedju
Leupold VX3I 3.5-10×50MWP i
Burris Four X 3-12×56
E sad vidim da se dosta pominje Nikon Monarch ali ne znam u kom je cenovnom rangu.
Molim vas ako neko ima iskustva ili znanja da pomogne savetom ili nekim trećim predlogom. Želeo bih da napomenem da u obzir dolazi isključivo nova optika.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
Kahles optika OPTIKE I MONTAŽE 69 25.08.2020. 23:34
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,956 posete www.srbijalov.com